Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει που μπορω να βρω BPA free προιοντα και οχι μονο μπουκαλια αλλα και κουταλακια και μασητικα και διαφορα τετοια !!

 

Ευχαριστω

Πελαγια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

  • 13 χρόνια μετά...

Επαναφέρω αυτό το θέμα μετά από πολλαααα χρόνια, μιας που στον σταθμό που ξεκινάει η μικρή μου μας ζήτησαν να τους πάμε ένα πλαστικό ποτηράκι που θα μένει εκεί (γράφει "όχι με καλαμάκι, όχι παγουρινο"). Ως τώρα στο σπίτι δεν έχουμε πλαστικά ποτήρια (και γενικά σκεύη) γιατί δεν είχαμε βρει bpa free. Έχουμε μόνο ένα βρεφικό της nuk με χεράκια που του έχουμε βγάλει την πιπίλα και το χρησιμοποιεί σαν απλό, αλλά είναι λίγο μπεμπέ να πάει αυτό (κι είναι και μικρό) και πέρα από αυτό έχει μόνο μπαμπού (που σπάνε, και άλλωστε οι οδηγίες λένε πλαστικό). Πείτε αν ξέρετε μάρκες ή μαγαζιά που βρήκατε bpa free να το ψάξω λίγο... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Επαναφέρω αυτό το θέμα μετά από πολλαααα χρόνια, μιας που στον σταθμό που ξεκινάει η μικρή μου μας ζήτησαν να τους πάμε ένα πλαστικό ποτηράκι που θα μένει εκεί (γράφει "όχι με καλαμάκι, όχι παγουρινο"). Ως τώρα στο σπίτι δεν έχουμε πλαστικά ποτήρια (και γενικά σκεύη) γιατί δεν είχαμε βρει bpa free. Έχουμε μόνο ένα βρεφικό της nuk με χεράκια που του έχουμε βγάλει την πιπίλα και το χρησιμοποιεί σαν απλό, αλλά είναι λίγο μπεμπέ να πάει αυτό (κι είναι και μικρό) και πέρα από αυτό έχει μόνο μπαμπού (που σπάνε, και άλλωστε οι οδηγίες λένε πλαστικό). Πείτε αν ξέρετε μάρκες ή μαγαζιά που βρήκατε bpa free να το ψάξω λίγο... Ευχαριστώ!

 

H little dutch έχει πλαστικά ποτήρια bpa free, κάνε αναζήτηση στο skroutz.

 

Επίσης, bpa free είναι και τα πλαστικά ποτήρια KALAS του ΙΚΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Τα little dutch τα έχω δει αλλά είναι αυτό το διαφανές πλαστικό που μάλλον σπάει εύκολα και κόβει κιόλας... Θα δω και στο ΙΚΕΑ, ευχαριστώ!

Ειδα και στο site της mothercare ποτηράκια της munchkin που είναι bpa free.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχω δει στο Μουστάκα και είναι πολύ μικρά. Θα δω αυτά του ΙΚΕΑ αν είναι μεγαλύτερα. Στο σάιτ καλά φαίνονται, και πολύ οικονομικά! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Θα δω αυτά του ΙΚΕΑ αν είναι μεγαλύτερα. Στο σάιτ καλά φαίνονται

Τα πήραμε κι εμείς πρόσφατα τα ποτηράκια kalas του ikea. Σε σούπερ μάρκετ και λοιπά μαγαζιά δεν μου άρεσαν τα αντίστοιχα πλαστικά διότι έβρισκα τραχιά την επιφάνεια στα χείλη του ποτηριού. Δηλαδή όταν την "έτρεχα" με τα δάχτυλα το πλαστικό δεν μου φαινόταν αρκετά λείο. Είναι ποιοτικά τα kalas και όμορφα αισθητικά. Το μόνο που θα ήθελα να έβγαιναν και με χερουλάκι για πιο μικρά παιδάκια, αλλά ok μια χαρά είναι κι έτσι.

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...