Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ.........


Recommended Posts

Oταν ενα παιδι αναγνωριζεται απο τον πατερα του εχει τα ιδια δικαιωματα με ενα παιδι που ηρθε απο γαμο. Την επικοινωνια πατερα παιδιου παντως δεν μπορεις να τη σταματησεις μονο εαν υπαρχει σοβαρος λογος, δηλαδη μονο εαν το παιδι παθει κατι χτυπα ξυλο μονο τοτε σταματαει η επικοινωνια. Ειμαι κ εγω στην ιδια κατασταση με εσενα μονο που το δικο μου παιδι δεν εχει ακομα διανυκτευρευση στο σπιτι του, τωρα περιμενουμε την αποφαση απο το δικαστηριο κ γι αυτο. Υπομονη κ εγω αυτο κανω τοσο καιρο, αυτος επισης σαν το δικο σου κανει οτι θελει κ δεν ακουει κανεναν. Εκει που ειναι με το παιδι δεν εχεις καποιον γνωστο να παει να δει απο μακρια εστω τι κανει το παιδι κ πως του συμπεριφερεται? Εγω εχω καποιον κ μαθαινω που κ που νεα για το τι κανει το παιδι οταν ειναι μαζι του. Το παιδι θελει να πηγαινει μαζι του οταν ερχεται να το παρει? Εμενα τωρα παρουσιαζει αρνηση που ειναι 14μηνων κ ξεκινησε να καταλαβαινει οτι αποχωριζεται τη μαμα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pwlina ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΟΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΨΩ ΤΗΝ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΡΕΑΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΜΟΥ (26 ΜΗΝΩΝ). ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ"ΓΙΑΤΙ ΜΑΜΑ?" ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.... ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ --ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΜΕΝΑ Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟ(21 ΜΗΝΩΝ) ΕΙΠΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ Μ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ........

Link to comment
Share on other sites

Oχι κανεις λαθος δεν εδωσα εγω διανυκτερευση κ ουτε ημουν συμφωνη, αυτος μου εκανε ασφαλιστικα μετρα, η δικηγορος μου ειπε στον προεδρο οτι ειναι πολυ μικρο για να μενει μαζι του για μεγαλα χρονικα διαστηματα, ειναι 14μηνων ο δικος μου. Συμφωνω σε διανυκτερευση ναι αλλα στο 3ο ετος, να μπορει να μιλησει να καταλαβαινει το παιδι για να λεει τι θελει. Τοσο μικρο μωρο να το παρεις τι να το κανεις?? Ειναι κριμα να τυρρανιεται ετσι ενα παιδι αλλα αυτος το επελεξε. Το παιδι σου θα μεγαλωσει κ θα καταλαβει καποια στιγμη ποιος ειναι διπλα του κ ποιος οχι κ ποιος απο τους δυο φταιει για αυτη την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

6μηνων αρχισε η επικοινωνια, εγω σταματησα να θηλαζω στους 2μηνες κοπηκε μονο του. Μετα το δικαστηριο βρηκα το φορουμ κ μου ειπαν να ελεγα αυτη τη λυση αλλα τοτε ηταν αργα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικα κ θα μπορουσα να πω οτι θηλαζω ποιος θα μου εκανε ελενχο αλλα δεν μου ηρθε! Μελος της οικογενειας του ηξερε οτι σταματησα να θηλαζω, τωρα αυτο δεν ξερω αν θα επεζε καποιο ρολο υπερ του αν με διαψευδανε

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΤΙ.. ΗΣΑΣΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑΤΕ?? ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ. ΕΓΩ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΑΝ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΤΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ??

Link to comment
Share on other sites

Να ήξεραν και οι ίδιοι τι διεκδικούσαν καλά θα ήταν.

Για έναν εγωισμό τα κάνουν όλα.

Σου λέει... δεν το ρίξες;;; θα υποφέρεις.

Δυστυχώς έτσι είναι γιατί αν σκεφτόντουσταν το καλό του παιδιού

δεν θα άφηναν να φτάσουν τα πράγματα εκεί που φτάσανε.

Ξέρουν ότι είναι αδύναμοι και προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να υπερισχύσουν!

 

Τα λέω καλά;;;

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΩΡΑ -- ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ "ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ" ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΡΟΥΣΕ ΓΙΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ. ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΑΝ ΕΙΠΕΣ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ. Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΜΕΧΡΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, παρακολουθώ την κουβέντα σας και πραγματικά σας θαυμάζω για τη δύναμη και το κουράγιο να ανταποκρίνεστε σε τόσο δύσκολες καταστάσεις. Δεν έχω λόγια. Εύχομαι ολόψυχα να πρυτανεύσει η λογική.

Βέβαια, υπάρχει και το άλλο : παρακαλάτε να βρουν συντρόφους που θα τους τρελλάνουν αυτούς τους "κυρίους". Δεν θα έχουν ούτε αντοχές, ούτε δυνάμεις να σας ταλαιπωρούν εσάς. Θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρακολουθώ την κουβέντα σας και πραγματικά σας θαυμάζω για τη δύναμη και το κουράγιο να ανταποκρίνεστε σε τόσο δύσκολες καταστάσεις. Δεν έχω λόγια. Εύχομαι ολόψυχα να πρυτανεύσει η λογική.

Βέβαια, υπάρχει και το άλλο : παρακαλάτε να βρουν συντρόφους που θα τους τρελλάνουν αυτούς τους "κυρίους". Δεν θα έχουν ούτε αντοχές, ούτε δυνάμεις να σας ταλαιπωρούν εσάς. Θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν!

 

 

 

σωστηηηηη

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mary Poppins και ΑΝΝΑ27 ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΥΧΕΣ!!!! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ "ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ" ΤΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΕ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΚΟΝΚΑΚΟU ΠΟΥ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΕ. ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ. ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ "ΚΟΝΚΑΚΟU" ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι να ερωτευθεί απλά αλλά να ερωτευθεί και μία σκ...α που θα του κάνει τη ζωή ποδήλατο!!!

απορώ βρε καλή μου πώς δε τα κατάλαβες όλα αυτά νωρίτερα! είναι πολύ χοντρά!

 

να σαι γερή (ψυχικά και σωματικά) και να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου για να σαι δυνατή για το μωράκι σου!

 

αν εγώ ήμουν στη θέση σου δε θα το έδινα ποτέ το παιδί μου, ακόμα κι αν χρειαζόταν να άλλαζα στοιχεία, διευθύνσεις, τα πάντα!

ποτέ δε ξέρεις τι σου ξημερώνεται και όσο μεγαλώνει το παιδί μόνο χειρότερα γίνονται τα πράγματα

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΩΡΑΡΙΟ ΜΑΓΑΖΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΕΙΧΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ 9-9 ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΕΙΧΕ ΧΟΜΠΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω τι να πω. Το άτομο είναι προβληματικό. Ξέρεις αυτού του τύπου τα άτομα (δεν θέλω να προβώ σε χαρακτηρισμούς) έχουν μια σαγήνη που σε ζαλίζει. Ρώτα τον/την ψυχολόγο, θα στους ονοματίσει. Μετά αποκαλύπτεται το "μεγαλείο" τους, αλλά τι να το κάνεις; Η ζημιά έχει γίνει. Πάντως, με αυτούς δεν βγάζεις άκρη εύκολα.

Βρες το πιο σκληρό δικηγόρο! Αυτό χρειάζεσαι! Πολύ σκληρό, όμως.

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κορίτσια τα ελληνικά δικαστήρια είναι Α-δικαστήρια και το εννοώ!!!!Εδώ και 16 μήνες αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με εσάς και το χειρότερο όλων είναι οτι το παιδάκι μου τα πληρώνει ΟΛΑ!!!Όταν έφυγε ο πατέρας του,το αστέρι μου ήταν μόλις 6 μηνών -πολλές γνωρίζεται τα καθέκαστα- τον περασμένο Αύγουστο και χωρίς να υπάρχει δικαστική απόφαση γιατί μέχρι τότε μιλούσαμε για κοινή συννεναίση διαζύγιο κτλ. το πήρε για 15 ολόκληρες μέρες μακριά μου και ήταν 10 1/2 βρεφούλι...από εκεί κ έπειτα ξεκίνησαν τα προβλήματα στο παιδί -κυρίως ψυχολογικά- και φυσικά ο δικός μου γολγοθάς με παιδοψυχολόγους,παιδοψυχιάτρους,νευρολόγους,δικαστήρια κτλ κτλ.

Αυτή την στιγμή που μιλάμε είμαστε στα ασφαλιστηκά μέτρα και η απόφαση που έβγαλαν τα Α-δικαστήρια είναι οτι το μωρό που είναι 22 μηνών τώρα έχει διανυκτέρευση κάθε 2 κ 4 ΣΚ του μήνα , 1 εβδομάδα Χριστούγεννα , 1 εβδομάδα Πάσχα, κάθε Τετάρτη απόγευμα 3 ώρες και το καλοκαίρι 10 μέρες τον Ιούλιο κ 10 μέρες τον Αύγουστο -αυτό το ζήτησα εγώ να γίνει έτσι για να μην είναι 20-22 μέρες συνεχόμενες μακριά μου-

Το παιδί μου έχει φτάσει στο σημείο να παθαίνει κρίσεις αποχωρισμού,να βγάζει τα νεύρα κ τον θυμό του ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ γιατί θεωρεί οτι ΕΓΩ το εγκαταλείπω συνέχεια -όταν πηγαίνω στην δουλειά,όταν είναι με τον μπαμπά του ΣΚ ή τις μέρες του καλοκαιριού γιατί δεν μπορεί να καταλάβει κάτι άλλο έτσι έμαθε να ζεί- και φυσικά τα δικαστήρια είναι της άποψης οτι εφόσον ο πατέρας είναι κατάλληλος δλδ δεν είναι αλκοολικός,ναρκομανής,δουλέυει κτλ πρέπει να έχει όσο περισσότερο χρόνο γίνεται για να είναι δίπλα στο παιδί του για να αναπτυχθεί γρηγορότερα το δέσιμο μεταξύ τους.Θεωρώ οτι είναι παράλογο ένα παιδάκι που ούτε καν μιλάει πέρα από το μαμά μπαμπά γιαγια παππού και τατα να τα περνάει ΟΛΑ ΑΥΤΑ αλλά ......

Το Σαββάτο που μας έρχεται θα τον πάρει για το 10ημερο του Αυγούστου και είμαι χάλια,νιώθω τόσο αδικημένη για το αποτέλεσμα κι ας είναι προσωρινά τα μέτρα...δεν αλλάζουν και πολλά στην οριστική απόφαση -είναι φασόν το όλο σκηνικό- ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΕς ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΤΙΚΤΗΠΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Η ΛΥΠΗ ΣΟΥ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ Η ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΚΟΡΥΦΩΝΕΤΑΙ. ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΣ.. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ. ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ....ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ....ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Το άτομο είναι προβληματικό. Ξέρεις αυτού του τύπου τα άτομα (δεν θέλω να προβώ σε χαρακτηρισμούς) έχουν μια σαγήνη που σε ζαλίζει. Ρώτα τον/την ψυχολόγο, θα στους ονοματίσει. Μετά αποκαλύπτεται το "μεγαλείο" τους, αλλά τι να το κάνεις; Η ζημιά έχει γίνει. Πάντως, με αυτούς δεν βγάζεις άκρη εύκολα.

Βρες το πιο σκληρό δικηγόρο! Αυτό χρειάζεσαι! Πολύ σκληρό, όμως.

ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ "ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ. ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΠΩΣ ΑΡΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ( ΗΤΑΝ 15 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΝΑΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΙΨΙΟΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΕ Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΤΟΥ) ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΠΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΣΚΕΠΑΣΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΑ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ "ΦΑΙΝΕΣΤΕ".... ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΜΠΛΕΞΩ ΕΥΚΟΛΑ. Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ..

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΤΙ.. ΗΣΑΣΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑΤΕ?? ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ. ΕΓΩ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΑΝ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΤΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ??

 

Οχι ειμαι ανυπαντρη μητερα κ εγω. Οχι δεν ειμαι κοντα με την οικογενεια του επειδη το θελω εγω, προς θεου, αυτοι με εχουν συμπαθησει κ μου εχουν σταθει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κ αναγνωριζουν το λαθος του αν κ ειναι παιδι τους το σωστο να λεγεται μου λεγαν παντα. Εγω δεν θελω να εχω επαφη μαζι τους αυτοι με περνουν συνεχεια τηλ για να μαθουν τι κανει το παιδι οταν δεν το βλεπουν, αυτος δεν δινει σημασια. Απο εμενα διεκδικει αυτη τη στιγμη διανυκτερευση τα σαββατοκυριακα να ειναι μαζι του χριστουγεννα πασχα κ ενα μηνα το καλοκαιρι μαζεμενο. Συν το αλλο προγραμμα της επικοινωνιας που εχουμε τωρα με αποφαση διακαστηριου. Σας καταλαβαινω κ της δυο, εσενα κ τη σεφη εννοω, αργα η γρηγορα θα τα περασω κ εγω αυτα, γιατι τη διαδυκτευρευση δυσκολα θα τη γλιτωσω. Κ αυτο που λες οτι ο προεδρος σεβεται την αποφαση της μητερας να μη δωσει το παιδι της για διανυκτερευση γιατι ειναι μικρο επισης το βλεπω δυο φορες δυσκολο. Αλλωστε το συμφερον του πατερα ειναι να εχει επαφη με το παιδι του.. ναι.. ναι.. ναι αυτος ο πατερας που τοοοοσο πολυ νοιαζεται γι αυτο δεν φροντιζει το παιδι του κ το σπρωχνει σε παππου κ γιαγια..... Τεσπα δεν θα πω παραπανω πονεμενες καταστασεις που δεν μπορεις να κανεις τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κοντα σου και νοιαζονται για το παιδι και σενα μπραβο τους!! να το χαιρεσαι αυτο γιατι εμενα τον εναντιωνουν καθημερινα απεναντι μου και δεν εχουν νοιαστει ουτε λεπτο για μενα--- για να καταλαβεις με εδιωξαν μολις γυρισα στο σπιτι απο ενα χειρουργειο που εκανα δεν ειχα κοψει ουτε τα ραμματα.. λοιπον οσο για τις διανυκτερευσεις κανε υπομονη αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. Ευχομαι να πανε τα πραγματα οπως επιθυμεις και οτι θελεις στην διαθεση σου!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ποιος σε εδιωξε? Οι γονεις του πατερα?

Ακουσα την μητερα του να το λεει και μετα απο 3 μερες μου το ζητησε απο μια ασημαντη αφορμη και αλλαξε κλειδαριες για μην μπορω να μπω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Θεε μου τι να πω.. Παλι καλα που εφυγες απο αυτο τον ανθρωπο κ την οικογενεια του... Σου το ειπα κ θα του το ξανα πω κ παλι, το παιδι σου θα καταλαβει πολλα πραγματα οταν μεγαλωσει λιγο ακομη κ μετα θελω να τους δω...

Link to comment
Share on other sites

Θεε μου τι να πω.. Παλι καλα που εφυγες απο αυτο τον ανθρωπο κ την οικογενεια του... Σου το ειπα κ θα του το ξανα πω κ παλι, το παιδι σου θα καταλαβει πολλα πραγματα οταν μεγαλωσει λιγο ακομη κ μετα θελω να τους δω...

Ηδη καταλαβαινει και το ξερω.Οταν το ετοιμαζω για να το παρει ο μπαμπας του με αγκαλιαζει και μου λεει μαμα μου?? Και μολις του το δωσω με κοιταζει στα ματια σαν να με ρωταει "γιατι?? " . Οταν μου το επιστρεψει το ακουω απτην σκαλα "μαμα μου-μαμα μου" και μολις με δει τρεχει στην αγκαλια μου και δεν κανει "για" στον μπαμπα του ουτε τον αφηνει να τον φιλησει.Απλα γυριζει κοιταει τον μπαμπα του και του λεει...."μαμα μου".. Το ξερω οτι περασα απτον πατερα του το βιωνε και το παιδακι μου.. γι αυτο εχω ηδη καταφυγει σε παιδοψυχολογο να προλαβω τυχον ανασφαλειες η΄'αλλα προβληματα στην συμπεριφορα του παιδιου μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...