Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!babycakes,ευχαριστω για τις ευχες σου!

Εξαρταται απο ποια νομαρχια θα..πεσεις; δεν τηρουν ολες οι νομαρχιες τον ιδιο νομο;

 

Κανονικά ναι!!!

Στην Ελλαδίτσα όμως όχι!!!

Μην την ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην Αθήνα λέει είναι πιο ελαστικοί πάνω σε αυτό το θέμα.

Εμείς εδώ πάνω κάνουμε άλλα....

Και προσέξτε... ο νόμος δεν το απαγορέυει, φυσικά ούτε το επιβάλει.

Λέει ότι είναι στη κρίση του Νομάρχη για το ποιο επίθετο πατέρα θα επιλέξει.

 

 

Εγώ ζήτησα να μπει το επίθετο μου ως επίθετο πατέρα.

Από τη Νομαρχία μου είπαν ότι και να βάζαμε το επίθετο της μητέρας

λέει ότι αποκλείεται να μπει το δικό σας γιατί είναι τουρκόφωνο (το οποίο είναι καθαρά μικρασιάτικο)!

Ναι... καλά διαβάσατε!

 

Άρια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Είναι πράγματα αυτά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω λιωσει λεμε στο γελιο με τα επιθετα ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ

ειναι τρελοι ρε δε πανε καλα...!!!!!

ΑΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΦΩΝΟ !

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΠΩΣ ΔΕ ΣΟΥ ΠΕ !: και κυρία μου να αλλαξετε κκαι χρώμα στα μαλλια ειναι πολύ σκούρα !

αχχχχχχαχα

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ :

ΠΑς ΚΑΙ ΛΕς : γεια σας θεώ αυτο κι αυτο κι οταν θα αρχίσουν τα κινέζικα λες :

εχετε επιλογή σε καποιο καναλι ή να φερω εγω οποιο θέλω ?

:):):)

Link to comment
Share on other sites

(σορι) αλλα εγω ειναι πασης γνωστό οτι δνε συμερίζομαι το ανχο σας !

επίθετο εχει το παιδι μου το δικό μου

τωρα (οπως εχω πει και παλια)

περημένω να μεγαλωσει η μικρή και οταν ΚΑΙ αν θελήσει να συζήτησουμε παρεα για το αν θελει ονομα και να το διαλεξει αυτή κι ολας ...!

προσανατολίζομαι (εγω προσωπικά )σε κατι τυπου : Θωμάς Κρούζ (Tom Krouz) αντωνιος Μπαντερας , Κωνσταντίνος Καβάφης, Αρθούρος Ρεμπό ...ή στην τελική Σωκράτης Σκετο! :)::)

 

ΡΕ ΜΗΝ ΑΝΧΟΝΕΣΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ !!!! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ, είναι πάντως λίγο περίεργο αυτό...ένα ξεκάρφωτο όνομα κι επίθετο...μου κάνει μεγάλη εντύπωση....

 

Εδώ ξεκάρφωτοι είναι οι πατεράδες των παιδιών μας...

το όνομα σε πείραξε ?

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το τι αποδείχτηκαν στην πορεία οι πατεράδες είναι άλλο θέμα, όμως όσον αφορά εμένα, εγώ αγαπούσα αυτό τον άνθρωπο και ήθελα να είμαι μαζί του...το ότι με πρόδωσε και επέλεξε να πίνει παρόλο που ήξερε ότι δεν θα μείνω μαζί του μετά από αυτό, δεν σημαίνει ότι το παιδί αυτό που περιμένω δεν δημιουργήθηκε από αγάπη, τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά....

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Αντωνιος Μπαντερας

 

καλά εμένα το παιδί μου έχει πατρώνυμο και θα το αλλάξω σε Μπαντέρας δεν το συζητάω... έχω ένα κόλλημα με τον Αντόνιο..........πολλά κολλήματα μάλλον.

 

Καλά έχω λιώσει κι εγώ με τις Νομαρχιες........... ρε κορίτσια παίρνετε και καμιά κάμερα όταν πηγαίνετε σε Δημόσιες Υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το τι αποδείχτηκαν στην πορεία οι πατεράδες είναι άλλο θέμα, όμως όσον αφορά εμένα, εγώ αγαπούσα αυτό τον άνθρωπο και ήθελα να είμαι μαζί του...το ότι με πρόδωσε και επέλεξε να πίνει παρόλο που ήξερε ότι δεν θα μείνω μαζί του μετά από αυτό, δεν σημαίνει ότι το παιδί αυτό που περιμένω δεν δημιουργήθηκε από αγάπη, τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά....

 

καλά εγώ πλάκα έκανα..

 

από την άλλη αυτό που λες.. ισχύει για το 98% των περιπτώσεων μας..

αλλά αντί για ποτό.. βάλε... βλακεία, φόβο και διάφορα άλλα προβλήματα... που έχω μείνει άφωνη πόσα πολλά τελικά μπορεί να είναι !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι πάρα πολλοί λόγοι που ούτε να τους φαναστούμε όλους δεν μπορούμε...το θέμα είναι εμείς τι είναι σωστό να κάνουμε για να προστατεύσουμε τα παιδιά μας από όλο αυτό...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

σας εγραψα καποια νέα στο social group !!!

babycakes η αγαπη και μόνο αυτη μπορέι να τα προστατέψει ! το θέμα ειναι να ακολουθούμε με ορημότητα και σύνεση τις αποφάσεις μας !!!!

όλοι κάνουμε λάθη ήτε είμαστε σε σχεση γαμου ήτε όχι ! δεν ειμαστε τελειοι γονεις αλλα αυτο που θα θυμούνται τα παιδια μας είναι την αγαπη μας για αυτα ! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!!!! εγω δνε ξεχνώ ποτε την κουβέντα της μανα που ελεγε : i did the best i could !!!! το θέμα ειναι να κάνουμε ΌΝΤΩς το καλυτερο που μπορούμε !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Άρια, σίγουρα έτσι είναι...αλλά τα δικά μας παιδιά έχουν έναν επιπλέον λόγο να έχουν κάποια παράπονα και τραύματα από τα άλλα, καθώς θα έχουν μόνο εμάς και ούτε καν ένα πατέρα για δείγμα έστω και μακριά...

Ό,τι κι αν έχουμε κάνει, δεν ξέρουμε αν κάποια στιγμή το παιδί μας στραφεί εναντίον μας και ζητήσει εξηγήσεις και μας κατηγορήσει...έτσι δεν είναι;

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

αχ ...αχ ...αχ .... αν θυμαμαι καλα είσαι εγγυος ...! πολύ θα χαρώ να τα πούμε καποια στιγμή απο κοντα να σου μεταφέρω τις ΧΑΡΕΣ που θα ζήσεις και τις δυσκολίες .... ΔΕΝ ΜΕΙΟΝΕΚΤΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ θα ζήσεις απίθανες στιγμές ΔΥΝΑΜΗΣ ισσοροπίας αλλα και δυστηχώς μοναξιας !!!!!

ΔΝΕ ΥΣΤΕΡΟΥΝ Π Ο Υ Θ Ε Ν Α!!!! αλήθεια σου λεω !!!! ζήσε το σημερα ξέχνα το χτες .,...ερχονται δώρα τεραστια !!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω κι αυτό θέλω να σκέφτομαι...ναι έγκυος είμαι στον 4ο μήνα...έχω πολύ ακόμα...όμως δεν υπάρχει και πιθανότητα παραπόνων από το παιδί, όσο κι αν έχω παλέψει; μέχρι τουλάχιστον να καταλάβει; δεν θέλει απίστευτη σοφία από την πλευρά μου για το πώς θα το χειριστώ όλο αυτό;

Φυσικά και θα ήταν χαρά μου να γνωριζόμασταν...και θα με βοηθούσε πολύ...

Όντως, είμαι άνθρωπος που σκέφτομαι μακριά και αγχώνομαι, το δουλεύω, προσπαθώ να επικεντρωθώ στο τώρα...αλλά δεν μπορώ να το αποβάλλω και τελείως...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Babycakes, μόλις χτες πήρα ένα μήνυμα από μια φίλη, φρέσκια (& μονη) μανούλα απ τη Μαλαισία. Γέννησε μόνη το μωράκι της και ξαφνικά εμφανίστηκε ο "μπαμπάς" , εξαρτημενος απο αλκοολ και άλλα χειρότερα, με νέα γκόμενα & που της χρωστάει και χρήματα που του ειχε δανίσει, να "απαιτεί" τα πατρικά του δικαιώματα και να την απειλεί πως θα της το πάρει!!! Εννοείται την έστειλα κατευθείαν σε δικηγόρο, να δει πως μπορεί να διασφαλίσει την ηρεμία της & το παιδάκι της, απλά στα γράφω για να δεις πως πάντα υπάρχουν χειρότερα απ τα δικά μας, αλλά υπάρχουν και λύσεις. Τα παιδιά των (συνηδειτά) μονογονεϊκών οικογενιών δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απ τα άλλα, ίσα -ίσα συχνά υπερτερούν σε πολλά, καθώς ειναι παιδιά που ωρημάζουν γρηγορότερα, πιο υπεύθηνα & πιο ρτυφερά & ευαίσθητα απ τον μέσο όρο & όλα αυτά συνήθως ειναι για καλό. Και φυσικά συμφωνώ με την Αρια: τα δώρα ειναι μπροστά και ειναι ασύλληπτα & υπέροχα!

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, τι μου λες τώρα...αυτό είναι ο εφιάλτης μου και πολύ πιθανό να μου συμβεί...

 

ανύπανδρη είσαι, κανείς δεν σου παίρνει το παιδί..

 

μπορείς να χαλαρώσεις ?

μην βασανίζεσαι βρε καλό μου, όλα καλά θα πάνε, τα παιδάκια μας δεν υστερούν σε τίποτα και όποιο πρόβλημα και να παρουσιαστεί θα το αντιμετωπίσεις την στιγμή που θα έρθει ΑΝ ΕΡΘΕΙ..

 

Ολα θα σου φανούν πιο εύκολα μόλις γεννήσεις, μετά γίνεσαι αυτόματα super ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ήρωας !

το έχουμε ζήσει και ξέρουμε τι σου λέμε ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, τι μου λες τώρα...αυτό είναι ο εφιάλτης μου και πολύ πιθανό να μου συμβεί...

ΟΧΙ βρε! Και βέβαια δεν γίνονται αυτά! Γιαυτό στο είπα! Υπάρχουν νόμοι που περιφρουρούν τη μητέρα και το παιδί της από τον όποιο άρρωστο έτυχε να γίνει "πατέρας". Να μη φοβάσαι τίποτα & να σαι ενημερη για το τι κινήσεις πρέπει να κάνεις ώστε να μην χρειαστει να φοβάσαι.

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...