Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου, μόλις έμαθα ότι μια γνωστή μας (πολύ πλαγίως συγγενής κιόλας) έκανε κριτική. (Εγώ είμαι 19 ετών κι ενώ είμασταν πολύ προσεκτικοί με το αγόρι μου, μας έτυχε και το κρατήσαμε και δόξα τω Θεώ είμαστε καλά.) στην απόφασή μου. Ξέρετε, τα κλασσικά, νέο κορίτσι, εκτός γάμου, κι αν δεν παντρευτούν... και να φανταστείτε έκανε παιδιά μετά από πολλά χρόνια προσπάθειας!!!! Ας τα πει μπροστά μου και την περιμένει γερό στόλισμα!!!!!

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Μπου-μπουμ, είσαι αξιοθαύμαστη...

 

 

 

Καθε γυναικα που αποφασιζει να κρατησει το παιδι της ειναι αξια,οχι μονο εγω.Και'συ και ολες εδω μεσα.

Απλα σιγα-σιγα αρχιζεις να ξεχωριζεις τι ειναι καλο για σενα και το παιδι σου και το μεθοδευεις.Και μην ξεχνας, τα παιδια ειναι ευτυχισμενα οταν εχουν ευτυχισμενους γονεις,και μονο τοτε.

Ειναι το σημαντικοτερο που εχουμε να κανουμε για τα μικρα μας.Να ειμαστε καλα με μας τις ιδιες και με τις αποφασεις μας.

Γιαυτο ευτυχειτε ολες εδω μεσα με καθε τροπο που διαθετετε.Ειναι μειζονος σημασιας κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΠ ΤΙΣ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ Κ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑ.Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΕΤΕ...ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΦΕΡΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑΣ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ.ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ Κ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ......Η ΑΠΟΨΗΣ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ Η ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΡΕΜΜΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ Κ ΤΕΤΟΙΑ....ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗΣ ΣΑΣ?

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΠ ΤΙΣ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ Κ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑ.Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΕΤΕ...ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΦΕΡΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑΣ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ.ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ Κ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ......Η ΑΠΟΨΗΣ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ Η ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΡΕΜΜΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ Κ ΤΕΤΟΙΑ....ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗΣ ΣΑΣ?

 

(ΣΟΡΡΥ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ)

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΠ ΤΙΣ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ Κ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑ.Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΕΤΕ...ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΦΕΡΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑΣ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ.ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ Κ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ......Η ΑΠΟΨΗΣ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ Η ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΡΕΜΜΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ Κ ΤΕΤΟΙΑ....ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗΣ ΣΑΣ?

 

Καλημέρα!

Εγώ νομίζω πως πάνω από όλα εσύ χρειάζεσαι χρόνο να σιγουρευτείς ότι αυτός ο νέος άνθρωπος που μπήκε στη ζωή σου είναι ο σωστός για σένα και τότε σίγουρα θα είναι και για το παιδί σου.

Δεν μας διευκρινίζεις αν ο πατέρας το έχει αναγνωρίσει, αν το επισκέπτεται και έχουν επαφή με το μωρό ή αν είναι τελείως απών.

Επίσης, τι εννοείς για τυχόν επιπτώσεις ότι είσαι ανώριμη;

Δώσε μας μερικές πληροφορίες παραπάνω...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΠ ΤΙΣ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ Κ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑ.Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΕΤΕ...ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΦΕΡΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑΣ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ.ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ Κ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ......Η ΑΠΟΨΗΣ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ Η ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΡΕΜΜΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ Κ ΤΕΤΟΙΑ....ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗΣ ΣΑΣ?

 

Αγαπητη μου, μην ρωτας εμας αλλα την καρδουλα σου......

 

ΤΟ αγαπας????? Σε αγαπαει εσενα και την μικρη σου???? ΤΕΛΟΣ

 

οσο αφορα την κορη σου ειναι πολυ μικρη και μπορει να δεχτει ενα ακομα ατομο στο σπιτι σας .... Οσο μεγαλωνουν τα παιδια τοσο πιο δυσκολα μπορουμε να τους αλλαξουμε την καθημερινοτητα τους

Οσο για τον πραγματικο πατερα του παιδιου ξεγραψε τον. Η μικρη αν θελησει ποτε να εχει σχεσεις μαζι του καλως εξαλου πατερας της θα ειναι ο συζυγος σου. Και να ξερεις οτι δεν μπορει να σου κανει τιποτα εξαλου αυτος σας εγκατελειψε.........

 

Αγαπη και σεβασμος και ολα θα τα αλλα θα τα βρειτε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lina-rea να χαίρεσαι το παιδάκι σου..

 

Πόσο καιρό τον ξέρεις ?

να είστε καλα και μαζί και ευτυχισμένοι είναι άλλο

και άλλο να σκέφτεσαι απο τώρα παντρειές..

ποιος ο λόγος για τόση βιασύνη ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ελεγα και'γω.Γιατι τοση βιασυνη να μεινετε μαζι?Να παντρευτειτε κ.τ.λ?Ποσο σιγουρη εισαι γιαυτον?

Εχεις τοσες εκκρεμοτητες με τον πατερα της και χρονο να δεις καλυτερα την σχεση σου με τον καινουριο.Το παιδι ειναι πολυ μικρο για να αγχωνεσαι.Στην θεση σου θα αγχωνομουν που σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα καποιος θελει ν'αναλαβει την ανατροφη του παιδιου σου και ειναι ετοιμος ν'αλλαξει ολη την ζωη του τοσο αβασανιστα..

Δηλαδη ποσος ερωτας πια?

Και ποσο σιγουρη εισαι πως δεν υπαρχει κατι αλλο απο πισω?

Στην θεση σου θα περιμενα.

Και συγνωμη που στα ειπα χυμα.Αλλα κορη μεγαλωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ελεγα και'γω.Γιατι τοση βιασυνη να μεινετε μαζι?Να παντρευτειτε κ.τ.λ?Ποσο σιγουρη εισαι γιαυτον?

Εχεις τοσες εκκρεμοτητες με τον πατερα της και χρονο να δεις καλυτερα την σχεση σου με τον καινουριο.Το παιδι ειναι πολυ μικρο για να αγχωνεσαι.Στην θεση σου θα αγχωνομουν που σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα καποιος θελει ν'αναλαβει την ανατροφη του παιδιου σου και ειναι ετοιμος ν'αλλαξει ολη την ζωη του τοσο αβασανιστα..

Δηλαδη ποσος ερωτας πια?

Και ποσο σιγουρη εισαι πως δεν υπαρχει κατι αλλο απο πισω?

Στην θεση σου θα περιμενα.

Και συγνωμη που στα ειπα χυμα.Αλλα κορη μεγαλωνεις.

 

 

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, βασικά ντράπηκα να το πω χύμα και έστειλα πμ. Λίγη καχυποψία δεν βλάπτει, άσε που έχω δυο γνωστές χωρισμένες χρόνια και επειδή είχαν κορίτσι είχαν θέμα....και αναγκάστηκα μετά δίωξαν τους συντρόφους. Η μια μάλιστα μου το είχε πει ωμά ότι πίστευε ότι την πλησιάζαν για το κορίτσι. Που να φανταζόμουν ότι χρόνια μετά θα έπρεπε εγώ να σκέφτομαι αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σας ευχαριστω ολες για της συμβουλες σας, το εχει αναγνωρισει ο πατερας της μετα απο μεγαλες φασαριες γιατι πιστευα οτι το παιδι μου επρεπε να ξερει ποιος ειναι ο πατερας της κ ας κρινει μονη της οταν μεγαλωσει για το πυον του κ τι εκανε σε μενα,οσο για τις εκκρεμοτητες τελος του μηνα εχουμε το πρωτο δικαστηριο για την επιμελεια κ την διατροφη κατι βεβαια που δεν θα δωσει ποτε ερχετε την βλεπει πολυ σπανια κ μεχρι εκει τπτ αλλο αυτες πιστευει οτι ειναι οι υποχρεωσεις του απεναντι στο παιδι...τι να σας πρωτοπω δεν ξερω ειλικρινα ο ανθρωπος απλα δεν υπαρχει κ δεν θελω να μαθει ακομα για την σχεση μου γιατι θα μου κανει την ζωη κολλαση ξεχασε οτι αυτος με παρατησε με το μωρο στην κοιλια κ συζουμε με αλλη μεχρι που γεννησα κ γυρισε σαν την κοτα μετα παρακαλετος......τωρα για την σχεση μου ειμαστε ενα μηνα μαζι αλλα εχω μαθει εχω ψαξει εχω ζησει δικους του ανθρωπους απο κοντα που μου φαινεται απιθανο να ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που δειχνει στην κυριολεξια λατρευει το παιδι μου κ κοκορευετε για το μωρο λες κ ειναι δικο του με κανει να νοιωθω απιστευτα ανετα γιατι μην ξεχναμε οτι ειναι ακομα βρεφος κ οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ειναι δικο του κ γινεται χειροτερος απο χαζομπαμπας....ειναι καταπληκτικος ανθρωπος κ δεν το λεω σαν καμια ονειροπαρμενη που την εχει θολωσει ο ερωτας βεβαια παντα υπαρχει η ανησυχια επειδη ειναι κοριτσι αλλα να σας πω κατι βρε κοριτσια εδω βιολογικοι πατεραδες ειναι και κανουν τερατα δεν τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι ομως????

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν σκέφτηκα καν την περίπτωση... την χειρότερη...

 

όπως και να έχει.. σε ένα μήνα δεν γνωρίζεις κανέναν, δεν αγαπάς κανέναν δεν μπορείς να υπολογίζεις σε κανέναν.. πόσο μάλλον όταν δεν είσαι μόνη.. και δεν ρισκάρεις μόνο τον εαυτό σου...

 

Ζήσε κοριτσάκι μου τον έρωτά σου.. η κόρη σου δεν ξέρει ούτε που είναι η μύτη της ακόμα.. δεν θα σε παρεξηγήσει... :-)

ζήσε όπως αξίζει σε μια γνωριμία μήνα και σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

Και αν όντως αξίζει τόσο πολύ αυτός ο άνθρωπος.. δώστου την ευκαιρία να στο αποδείξει εν καιρό και όχι εν θερμό !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ κι εγώ...δεν υπάρχει κανένας λόγος να βιαστείς για τίποτα, σημασία έχει να διευθετήσεις πρώτα τα νομικά θέματα.

Είσαι πραγματικά τυχερή που έχεις έναν άνθρωπο που σε αγαπάει και σου στέκεται και κάνει όλες τις δυσκολίες πιο υποφερτές.

Όμως επουδενί μην βιαστείς για γάμους κλπ...Σιγά σιγά, όλα με τη σειρά τους...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

lina-rea σου εύχομαι πραγματικά να ευτυχήσεις με τον άνθρωπο αυτό και να αποκτήσεις και άλλα παιδιά.

Μην με παρεξηγήσεις που θα φανώ επιφυλακτική, άλλωστε είμαι γνωστή για την ξινίλα μου.

Ένας άνθρωπος είτε άντρας είτε γυναίκα που ενθουσιάζεται άμεσα και είναι έτοιμος να αναλάβει μια τεράστια δέσμευση χωρίς δεύτερη κουβέντα είναι κομματάκι ανώριμος.

Ο πρώην σύζυγος ήταν έτσι.............. το καλύτερο παιδί του κόσμου (ασχέτως με τις διαφορές μας στο τέλος). Όταν γνωριστήκαμε ήθελε αμέσως να σοβαρέψει η σχέση και αμέσως να με παντρευτεί. Εγώ είχα βγει και από μια τρομερά τραυματική σχέση που με είχε διαλύσει στην κυριολοεξία και πρασύρθηκα κι εγώ σ'αυτή την δίνη αισιοδοξίας και δεν έκατσα να σκεφτώ περισσότερο. Και στο τέλος κατέληξα με ένα ωραιότατο διαζύγιο στην πλάτη μου.

 

 

Θέλω να σου πω να προχωρήσεις πολύ προσεχτικά όχι για τον παιδί σου, είναι πολύ μικρό ακόμα. Αλλά για σένα. Έχεις τραυματιστεί πολύ άσχημα με αποτέλεσμα να ζητάς την νορμάλ ανθρώπινη σχέση και αγάπη που για όλους τους υπόλοιπους είναι πράγματα αυταπόδεικτα. Και μπορεί να παρασυθείς σ'ενα "παραμύθι" που να σε αφήσει ανικανοποίητη στο τέλος.

 

Ζήστε το σήμερα και αφήστε τα μακροπρόθεσμα σχέδια για λίγο αργότερα, τουλάχιστον αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ...δεν υπάρχει κανένας λόγος να βιαστείς για τίποτα, σημασία έχει να διευθετήσεις πρώτα τα νομικά θέματα.

Είσαι πραγματικά τυχερή που έχεις έναν άνθρωπο που σε αγαπάει και σου στέκεται και κάνει όλες τις δυσκολίες πιο υποφερτές.

Όμως επουδενί μην βιαστείς για γάμους κλπ...Σιγά σιγά, όλα με τη σειρά τους...

 

Eιμαι πραγματι πολυ τυχερη κοπελα μου οταν κρατησα την μπεμπα κ μετα την συμπεριφορα του πατερα της ημουν αποφασισμενη οτι τελειωσαν ολα απο εδω κ περα θα πολεμουσα μονη μου για το οτιδηποτε γιατι ειναι δυσκολο να σε προσεγγισουν με ενα παιδι.....μου αλλαξε ολα τα καθιερωμενα κ τωρα εχω δυναμη να πολεμησω για τα παντα. οσο αφορα για τον γαμο δεν το σκεφτομαι αμμεσα θελω να τον τσεκαρω σε παρα πολλα ακομα για να σιγουρευτω.

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

lina-rea σου εύχομαι πραγματικά να ευτυχήσεις με τον άνθρωπο αυτό και να αποκτήσεις και άλλα παιδιά.

Μην με παρεξηγήσεις που θα φανώ επιφυλακτική, άλλωστε είμαι γνωστή για την ξινίλα μου.

Ένας άνθρωπος είτε άντρας είτε γυναίκα που ενθουσιάζεται άμεσα και είναι έτοιμος να αναλάβει μια τεράστια δέσμευση χωρίς δεύτερη κουβέντα είναι κομματάκι ανώριμος.

Ο πρώην σύζυγος ήταν έτσι.............. το καλύτερο παιδί του κόσμου (ασχέτως με τις διαφορές μας στο τέλος). Όταν γνωριστήκαμε ήθελε αμέσως να σοβαρέψει η σχέση και αμέσως να με παντρευτεί. Εγώ είχα βγει και από μια τρομερά τραυματική σχέση που με είχε διαλύσει στην κυριολοεξία και πρασύρθηκα κι εγώ σ'αυτή την δίνη αισιοδοξίας και δεν έκατσα να σκεφτώ περισσότερο. Και στο τέλος κατέληξα με ένα ωραιότατο διαζύγιο στην πλάτη μου.

 

 

Θέλω να σου πω να προχωρήσεις πολύ προσεχτικά όχι για τον παιδί σου, είναι πολύ μικρό ακόμα. Αλλά για σένα. Έχεις τραυματιστεί πολύ άσχημα με αποτέλεσμα να ζητάς την νορμάλ ανθρώπινη σχέση και αγάπη που για όλους τους υπόλοιπους είναι πράγματα αυταπόδεικτα. Και μπορεί να παρασυθείς σ'ενα "παραμύθι" που να σε αφήσει ανικανοποίητη στο τέλος.

 

Ζήστε το σήμερα και αφήστε τα μακροπρόθεσμα σχέδια για λίγο αργότερα, τουλάχιστον αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.

 

Εχεις δικιο το προσεγγιζεις πολυ σωστα γιατι πανω στον ενθουσιασμο κανεις λαθη θελω ομως να πιστευω οτι με το στραπατσο που επαθα να κρινω σωστα!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιες ιστορίες σαν τη δική σου με κάνουν να βρίσκω την αισιοδοξία μου γιατί η αλήθεια είναι ότι επειδή και εγώ μεγαλώνω μόνη μου ένα κοριτσάκι 7 μηνών και έφαγα πολύ χοντρή σφαλιάρα από τον πατέρα της πιστεύω ότι δεν θα θέλει κανένας να με πλησιάσει με ένα παιδί.

Παρ'όλα αυτά η σχέση με ένα παιδί είναι πολύ ποιο περίπλοκη για αυτόν που θέλει να εμπλακεί και σίγουρα θα πρέπει να είσαι πολύ περισσότερο αν όχι καχύποπτη, γιατί δεν σου φταίει σε τίποτα ο άνθρωπος και δεν είναι ολοι κακοί και μ...κες, επιφυλακτική.

Σίγουρα ο ένας μήνας είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Ίσως θα είναι καλύτερα να ζήσεις τη σχέση σου βγάζοντας το παιδί εκτός, πέρνα καλά και γέμισε τις μπαταρίες σου, νοιώσε ξανά γυναίκα και αν τελικά επιλέξεις να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο τότε προχώρα.

Ήμουν με τον μπαμπά της μικρής 5 χρόνια και με παρακάλαγε να κάνουμε παιδί και με το που έμεινα έγκυος εξαφανίστηκε.

Την έχει δει ελάχιστες φορές και εμένα με έχει γραμένη οπότε .........?κράτα μικρό καλάθι γιατί έχεις και ένα παιδάκι και οι επιλογές σου θα επηρεάσουν και τη δική του ζωή

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειπα κοριτσι μεγαλωνεις εννοουσα το γεγονος πως οι αποφασεις σου θα το επηρεασουν απο'δω και περα.Ωστοσο το ακραιο αλλα παντα υπαρκτο σεναριο του να'χει αλλα στο νου του παντα υπαρχει.

Επιπλεον συμφωνω με την Ζανα που λεει πως ενας ανθρωπος που θελει ν'αναλαβει τοσο γρηγορα τοσο μεγαλη υποχρεωση σε ενα παιδι που δεν ειναι δικο του ειναι λιγο ανωριμο.

Επισης θελω να βαλω και μια αλλη παραμετρο στην συζητηση.

Ανεφερες πως με την πρωην γυναικα του περασε παρα πολλα.Και αν δεν κανω λαθος εχει εκκρεμοτητες.

Θα σου πω οτι σκεφτομαι και σε παρακαλω μην με παρεξηγησεις.

Οταν η ζωη σου ειναι σε εκκρεμοτητα αυτο προκαλει μια ανασφαλεια.Κυριως λοιπον στοχευεις στο ξεκαθαρισμα αυτων των εκκρεμοτητων και μετα μπαινεις στην διαδικασια να επλακεις συναισθηματικα με εναν αλλο ανθρωπο.Πολυ περισσοτερο δε με μια γυναικα που εχει και'κεινη εκκρεμοτητες και ενα πολυ δυσκολο παρελθον που αφορα πλεον στην υπαρξη ενος παιδιου.

Αυτο το βρισκω και ανωριμο και απελπισμενο.Και δεν θελω να μειωσω με αυτον τον τροπο εσενα lina-rea.Εννοω πως αυτος ο ανθρωπος μου δινει την εντυπωση πως επειδη νοιωθει ο ιδιος κατα καποιον τροπο αποτυχημενος απο την μεχρι τωρα ζωη του,θεωρει και θελει να επιβεβαιωσει τον εαυτο του και τους αλλους,πως μπορει να'χει μια καλη οικογενειακη ζωη με σενα που εχεις ηδη παιδι.

Και επειδη ξερει πως καλως ή κακως νοιωθεις και'συ το ιδιο θεωρει πως σου δινει την ευκαιρια να κανεις το ιδιο.Ν'αποδειξεις πως και΄συ μπορεις να'χεις μια καλη οικογενειακη ζωη.

Η αληθεια βεβαια ειναι πως μπορεις.Και'συ και αυτος γιατι προφανως και ολοι εχουμε δικαιωμα στο λαθος.Οχι ομως ετσι και τοσο γρηγορα.

Προφανως και ακομη δεν μπορεις να μιλησεις για αγαπη,ουτε εκεινος ουτε και'συ.Επισης πρεπει να καταλαβεις πως υποσυνειδητα εχει και εχεις μπει σε ενα τριπακι αποκαταστασης της προσωπικης σας ζωης και υποληψης με ενα πολυ επιπολαιο τροπο.Και δυστυχως ολα αυτα ειναι υποσυνειδητα γιαυτο και τα λαθη γινονται.

Ξερω την αναγκη να΄σαι με καποιον και να βοηθιεσαι απο αυτο σε ολα τα επιπεδα.Την νοιωθω και'γω αυτη την αναγκη.Πιστευω πως ολες μας.

Ομως επειδη καλα παιδια ειναι ολοι και'μεις επισης αλλα μεσα στο σπιτι μας μας ξερουν ενας δυο ανθρωποι εισαι σιγουρη πως θελεις να τον βαλεις απο τωρα στην ζωη σου τοσο δυναμικα?Και αν αποδειχθει λαθος?Τι θα κανεις μετα που το παιδι σου θα'χει συνδεθει μαζι του?Που εσυ θα'χεις επενδυσει πανω του?Δεν φαινονται ολα σε δυο και τρεις μηνες.Μπορει να φανουν και σε χρονια.

Καταληγω λοιπον να σου πω να ζησεις την σχεση σου οσο πιο εντονα μπορεις κρατωντας το παιδι σε αποσταση.Και η συμβιωση,ο γαμος κ.τ.λ. μπορουν να περιμενουν.Δεν βρισκω λογο να βιαστεις.

Και μετα βλεπεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες?ΚΑΤΑΡΕΩ!Ας γινει κατι ρε παιδι μου ν'αναψουν τα αιματα.

 

φορμαρισμενη σε βρισκω καλη μου! Ηρεμα! Χρειαζεται και αυτο για να ξαναμπουμε λιγο στους ρυθμους μας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...