Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο κιμάς ξεπαγώνει (κεφτεδάκια στο φούρνο θα φτιαξω ) ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΚΡΑΣΑΚΙΑ

θα φερω μμπαλα ... υλικά για ζωγραφική , ρηχταρια για να κατσουμε ...πλαστελίνες ...λίγα φρουτα ...

καπελο φορμα αντιλειακό ... σουπερ....!!!

α κι ενα μηχανημα που κανει μπουρμπουλήθρες αχχχχχχχχχχχαχαχαχχαχαχα

(μου δωσε σημερα μια φιλη και μια μπασκετα αλλα δε μπορω να την φερω !! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

( είδατε η στεφανωμένη ...?οχι είδατε ??? τυρόπιτες ... τα σέα της τα μέα της ) χαχαχαχχα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΖΑΝΑ... κασπερινα .... μη μασας .... θα σου ρθουμε ...!!!)

Α θα φερω... και την κολλητή μου (έκπληξη ) (την κρατάω πάντα για το τέλος γιατι ειναι κοντή χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να φαντάστηκες ότι είναι χειροποιήτες? (εμότικον που έχει πέσει κάτω και κρατάει την κοιλιά του από τα γέλια).

Χρύση Ζύμη..........δεν έτυχε.... πέτυχε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να φαντάστηκες ότι είναι χειροποιήτες? (εμότικον που έχει πέσει κάτω και κρατάει την κοιλιά του από τα γέλια).

ΠΟτεεεεεεεεεεεεεε

αλλα

αναγνωρίζω ΌΜΩς και τον ΠΟΝΟ ΤΗς ΜΑΝΑς ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ φορνου ενα ταψι με πιτα ...!!! :):) ΕΣΤΩ και έτοιμη !!!! δεν είναι και λίγο !!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

 

Εγω πειραζει που θα φερω μονο κατι καλτσουνια?Θα'ρθω με τα μεσα μαζικης μεταφορας και δεν μπορω να κουβαλαω.Καταλαβαινετε,ναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικα στο μικρουλι σου.Λοιπον περασαμε πολυ καλα.Εγω χαρηκα γιατι ηταν η πρωτη μου γνωριμια με ολες.Δεν μιλησα πολυ με τις περισσοτερες,ευελπιστω στην επομενη συναντηση.

Χαρηκα γιατι ειδα καταπληκτικες και γλυκες μαμαδες.Και τα παιδακια σας χαρμα,ολα.

Μου αρεσε που και η μικρη μου δεν εκλαψε σε ξενες αγκαλιες.(Αυτο το τελευταιο το καταφχαριστηθηκα,λεμε).

 

Ειμαι σιγουρη πως ο συλλογος θα λαμψει,γιατι το πρωτο δειγμα γραφης λεει πως εισαστε καταπληκτικες ολες.(Ναι μπεμπα,μορφωμενες,αξιολογοτατες μαμαδες με γνωσεις,ηθος και στυλ).Η Μπιρμπιλη μπροστα μας ειναι μια τριχα απο τα μαλλια της καθεμιας μας.

 

Εννοειται πως στην βαπτιση της μπεμπας θα ειστε ολοι εκει να κανουμε καλη γιορτη ολες μαζι.(Και η αδελφη σου singlemam) διοτι το κοριτσακι της ειναι μια χαρα babysitter.Το συμφερον μου εγω!!!)

 

Και μετα το Πασχα προτεινω η επομενη συναντηση να γινει σε κλειστο χωρο(ενα σπιτι ας πουμε,προτεινω το δικο μου) για να μπορεσουμε να μιλησουμε με ανεση και τα πιτσιρικια να παιξουν με ανεση.Εχω πολυ μεγαλη βεραντα,ικανη για παρτι.

 

Σας φιλω ολες,παντρεμενες,ανυπαντρες και αναμενω την επομενη συναντηση.

 

 

 

ΥΓ.Εχω να πω πως και τους κυριους που παρεβρεθησαν,τους ευχαριστουμε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααααααααααααχ! το κεφαλάκι μου.......... αυτό έχω μόνο να πω.

'Ηπια μισό ποτήρι κρασί και συνεχώς στον ήλιο................κουρούπα έγινα η δόλια μάνα.

Ο δικός μου φυσικά με το που γυρίσαμε σπίτι , στο κομπιούτερ του (το διαζύγιο που λέγαμε).

 

Πίνω καφέ και παω να επιβλέψω.... έχει να αδειάσει το πλυντήριο πιάτων να βάλει τα άπλυτα μετά μέσα και να σκουπίσει με την ηλεκτρική.............διότι εγώ απλά σέρνομαι και περιφέρομαι με τον καφέ από δωμάτιο σε δωμάτιο μέχρι να κάνω μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο βρε κοριτσια που περασατε καλα!

την επομενη φορα ας ελπισουμε οτι θα ερθουμε κι εμεις.

μπουμ μπουμ ευχαριστουμε για την προσκληση... σιγουρα τα παιδια θα ευχαριστηθουν το μεγαλο μπαλκονι (ο δικος μου σιγουρα ναι, μιας και το μπαλκονι μας ειναι πολυ πολυ μικρο).

zana... ασε το διαζυγιο γιατι απ'οτι βλεπω ο ανθρωπος σου κανει ολα τα χατηρια και τις δουλειες!!

σας φιλω. καλο βραδυ και καλη ξεκουραση σε ολες !!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν μας την έσπαγε και η βλαμένη ....θα ήταν ακόμα πιο τελεια...!

τα περασαμε όμορφα όμορφα ομορφα !!!!

μακάρι δε σιγά σιγά να μαζευόμαστε περισσότερες στις συναντήσεις ..>!

κόρες ευτυχησμένος ο καινούριος πασχας... και σύντομα , με πιο ωραία και ουσιαστικά νέα

 

υ.σ.

μου στέλνεται μηνύματα γενικά και τα κορίτσια εκτός Αθηνών ...

αυτό είναι πολύ καλό και σιγά σιγά να κάνουμε μια συζήτηση μεσώ skype ή msn να ανταλλάξουμε και τηλ (αν θέλετε) διότι και ο σύλλογος δεν αφορά μόνο την Αθήνα αλλά θα είναι πανελλαδικός σύλλογος (ευελπιστώ) ..!

αρα θα μπορούν να οργανόνονται σε μεγάλες πολεις παρόμιες συναντήσεις αλλα και να υπάρχουν και κάτι σαν κέντρα πληροφόρησης του συλλόγου πχ Πατρα Θεσσαλονικη κρήτη κλπ κλπ... με υπευθυνες καθε φορά διαφορετικές κοπέλες ... !

εγω όσο και να το θέλω δλδ δνε μπορώ να γυρίσω όλη την Ελλάδα ... καποια στιγμή θα το κάνω αλλα ...γενικά λεμε !

επίσης

1

αν θέλετε κάποια στιγμή όσες μπορέσετε και θέλετε φυσικά (επαναλαμβάνω) , να πατε στον ΟΑΕΔ που ανήκετε και να ζητήσετε εγγράφος απο την διοίκηση και τις κοινωνικές υπηρεσίες του οαεδ να σας δωσουν ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΆ ΣΤΟΙΧΕΙΑ για το πόσες ανεργες ανήπαντρες μητερες υπάγονται στον οαεδ που ανήκεται ...

αυτά τα στοιχεία θα τα χρειαστούμε γενικά και είναι μια πληροφορία που θα σας την δώσουν ... αυτό μπορείτε να το κάνετε από τώρα (θέλουμε να συλλέξουμε στοιχεία 2009 ....)

και

2.

όλα τα χαρτία (πιστοποιητικά , απόδειξη απο νοσοκομείο , νομαρχίες, αστυνομίες οτιδήποτε...)που σας εχουν δώσει οπου αναγράφετε ΑΝΕΥΦ ΠΑΥΛΑ (ΠΑΟΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ) ΕΚΤΟΣ ΓΑΜΟΥ ΑΠΩΝ κλπ κλπ ΝΑ ΤΑ ΦΥΛΑΞΕΤΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ διότι ...κάποια στιγμή που θα γίνει μια κίνηση(ΣΕ μορφή καταγγελίας προς το συνήγορο του πολίτη ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ) να έχουμε τα χαρτιά αυτά σαν σύλλογος για να αποδείξουμε οτι τελικά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ ....και οτι μειωτικοί χαρακτηρισμοί που ουσιαστικά διαχωρίζουν το παιδί γεννημένο εκτός γάμου με το παιδί γεννημένο εντός γάμου, παρ όλη την αλλαγή του οικογενειακού δικαίου και βάση του συντάγματος, ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ!!!

ΑΡΑ όπως καταλαμβάνεται αυτά τα χαρτιά είναι σημαντικά...!

 

σας φιλώ όλες και περιμένω νέα σας....

Link to comment
Share on other sites

περασαμε υπεροχα....στοπ

φευγοντας ο Β ροχαλιζε στο πρωτο 5λεπτο

την Α στο τσακ δε τη προλαβα, της μιλαγα, να το βουνοοοοοο, φτανουμε σπιτι μαςςςςςςς, ροχαλισε

φτανω, δε εχω παρκινκ ααααααα, παρκαρω απο κατω στα σκαλια

παω το ενα αγκαλια και το αλλο κλειδωμενο στο αμαξι!!!

τρεχω, το αλλο, μου κοπηκαν τα ποδια

το διδυμοκαροτσο ακομα μεσα ειναι

και?????

κοιμηθηκαν ενα τεταρτο!!!!

γκρινιαζαν συνεχεια, ολο αγκαλια πανω μου

και....

η Α τα ξερασε ΟΛΑ....3 φορες!!!!!

πανε τα κεφτεδακιααααααααααααααααααααααααααααα

ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

τη φοβηθηκα για καμια γαστρεντεριτιδα αλλα μαλλον απο τα τη γκρινια και μονο

στο τελος ηπιαμε μονο ενα τσαγογαλο και 1 φρυγανιτσα και κοιμηθηκαμε

αυτα!!! οχι εγω.....ουφφφφφ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μανουλες καλημερα σε ολες...παλιο μελος,δεν μπαινω συχνα(λογω σοβαρου οικογ.προβληματος),σας διαβαζω ομως οσο τα καταφερνω ακομα.

προσπαθησα αρκετες φορες να στειλω πμ σε καποια παλιοτερα μελη οπως η aria,frinda

αλλα δεν νομιζω οτι το καταφερα.

δεν εχω τον χρονο να σχολιασω τυχον αψημαχιες οσον αφορα τον συλλογο και τα μελη απλα αν μπορω να βοηθησω στειλτε μου πμ.ισως το λαβω..(στην παλαιοτερη εκδοση του site δεν ειχα προβλημα ,τωρα σιγουρα κατι κανω λαθος)

τις ευχες μου σε ολες για καλο πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

 

Ηθελα πολύ να έρθω αλλά μια φίλη είναι πολύ άρρωστη στο νοσοκομείο..

έτσι.. 33 χρονών πολύ πολύ σοβαρά...

 

Αμάν αυτά τα νοσοκομεία...

 

Φρίντα μου ελπίζω να μην μιλάς για την παλιά παρέα και για το παλιό φορουμ

γιατί εκεί δεν μπαίνει και καμιά πια.. οπότε που να τα διαβάσουμε ?

πως είναι ο πατέρας σου ?

ελπίζω ότι καλύτερο και γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να πω και τις εντυπώσεις μου απότο πικ-νικ μας!!!

 

Ξυπνήσαμε με την παλιά ώρα οπότε με την ψυχή στο στόμα να ψήσω την τυρόπιττα και τα κεφτεδάκια...

Ήθελε κι η μικρή να κάνει κεφτεδάκια...

οπότε καταλαβαίνετε...

Αντί για 11 φτάσαμε στις 12παρά!!!

 

Νομίζω ότι τα κεφτεδάκια μας είχαν μεγάλη επιτυχία!!!

 

Βέβαια τσάμπα φορτωθήκαμε ποδήλατα, πατίνια και μπάλες...

τίποτα δεν επιτρεπόταν...

κι άντε να πείσεις την μικρή ότι δεν επιτρέπεται να πάρει το πατίνι της!!!

Η αντάρτισσά μου, που με το που πλησίασε η μικρή της ΆΡιας το πατίνι της... αααααααααααα, τουρκάλα έγινε!!!

Αχ, πώς θα το μαζέψω το κορίτσι μου???

 

Καλά όμως, με το μωρό της μπου-μπουμ... ξετρελάθηκε...

πόσο τρυφερό παιδί είναι???

Να κάθεται πάνω από το καρότσι της και να της στέλνει φιλάκια...

να την χαϊδεύει και να φιλάει το καρότσι...

πολύ συγκινήθηκα!!!

 

Τα πιτσιρίκια πάντως το καταευχαριστήθηκαν!!!

Έστω και με τον αέρα και χωρίς πολλά παιχνίδια.

Είναι πραγματικά πολύ όμορφα στον Βοτανικό κήπο!

Ρε αυτό το κορίτσι μου να μην κάθεται να το βγάλω μια φωτό!

 

Με τα κορίτσια τα είπαμε λίγο για το σύλλογο...

Δεν υπήρχε βέβαια μεγάλη προσέλευση...

αλλά φαντάζομαι ότι θα τα καταφέρουμε!

Η Άρια είναι διαόλου κάλτσα...

 

Κανονίστε να το ξανακάνουμε!!!

Να το βάλουμε στο πρόγραμμα...

κάτι σαν κάθε 2ο Σ/Κ!!!

Link to comment
Share on other sites

και μετα απο αυτη τη μικρη ...παρενθεση....να σχολιασω και κατι αλλο χιχιχιχιχιχι

singlemam δε φανταζομαι να εχεις απορια ποιος πηρε το ταπερ στο τελος χαχαχαχαχαχαχα

εεεεεεε τα τιμησαμε, 3 βδομαδες τα ζηταγα

η μανουλα τα κανει τελεια, ευγε στα χερακια της!!!!!!!:D :D :D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και μετα απο αυτη τη μικρη ...παρενθεση....να σχολιασω και κατι αλλο χιχιχιχιχιχι

singlemam δε φανταζομαι να εχεις απορια ποιος πηρε το ταπερ στο τελος χαχαχαχαχαχαχα

εεεεεεε τα τιμησαμε, 3 βδομαδες τα ζηταγα

η μανουλα τα κανει τελεια, ευγε στα χερακια της!!!!!!!:D :D :D

 

Ναι, η μανούλα μου η γλυκιά!!!

Αλλά εγώ με το κορίτσι μου τα πλάσαμε- στο κατάλληλο μέγεθος μπουκιάς!!!- και τα ψήσαμε...

Έλα ένα εύγε για τον ψήστη!!!

Έλα να ανεβαίνουμε!!!

 

Την άλλη φορά, που θα μου επιστρέψεις το τάπερ, το θέλω γεμάτοοοο!!!

Μμμμμμμμμ, να σκεφτώ...

τρεις βδομάδες μ' έπρηξες για τα κεφτεδάκια...

τώρα να σκεφτώ τι θα σου ζητάω εγώ!!!

 

Αχ, τι είχα φάει στα γενέθλια των γατονιών κι είχα ξετρελαθεί???

Θύμησε μου,καλεεεεεεε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...