Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασταματητο τρεμουλο απο επισκληριδιο!


Recommended Posts

Χτυπιομουν σαν χταποδι για τρεις ωρες. Αυτο ειναι που με κουρασε τοσο πολυ και νομιζω οτι ηταν ο λογος που πονουσα τοσο στην τομη μετα. Με τετοιο τρεμουλο - τι τρεμουλο δηλαδη, σαν να ειχα παθει επιλιπψια ηταν - οι μυες μου ηταν σαν να εκανα κατοσταρια περα δωθε για τρεις ωρες, η κοιλια μου δε σαν να ειχα κανει 50.000 κοιλιακους. Δεν ηταν ολες διπλα μου ετσι ομως οποτε δεν ξερω τι ειναι αυτο που το επηρεάζει - η ποσοτητα φαρμακου, ο καθε οργανισμος.....?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μάλλον ειναι θέμα οργανισμού. Το τρέμουλο το είχε πάθε η κολλητή μου, εγω είχα φαγούρα και μούδιασμα....αλλά μπρος στον πόνο που γλιτώνεις σιγά τα ωά...και σας το λέω εγω που ήμουν κατά της επισκληριδίου και έχοντας και εναν ΦΤ στην πλάτη μου χωρίς επισκληρίδιο και έναν με επισκληρίδιο πλέον :)

Απλά εκεί που φοβήθηκα ήταν που ένιωθα το σημείο της ένεσης για 2 ημέρες (την τρυπούλα) και με πονούσε η μέση μου αλλά την τρίτη μέρα ήμουν καλά.

Σίγουρα παίζει ρόλο και η δόση εγώ έβαλα 2 δόσεις μόνο επειδή ηταν ΦΤ στην καισαρική θα ειναι σίγουρα πολύ παραπάνω γιατι ένιωθα και τα πόδια μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο τρεμουλο αλλο τίποτα .

Με καισαρική και γεννα στις 32 εβδομάδες ...

Μαλιστα ενας γιατρος εκεινη την ωρα πεταξε και το κρύο αστείο "να σου δωσω να χτυπησεις εναν φραπε ?":twisted:

Στην ανανηψη εξακολουθουσα να τρεμω ασταματητα και τοτε ηταν που μια ευλογημενη γιατρος μου εβαλε κατι στον ορο και σταματησα το τρεμουλο σε κλασματα δευτερολέπτου !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μια δόση γιατί πηγα στο νοσοκομείο με διαστολη εφτά και ίσα που πρόλαβαν να μου την κάνουν κι αυτή. Παρ' όλα αυτά ναι είχα τρέμουλο κι ας ήταν μια η δόση μέχρι που πηγα στο δωμάτιο ετρεμα. όχι πολυ βέβαια. θυμαμαι ημουν σκεπασμενη με την κουβερτα και παλι ετρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...