Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαλκιδική!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τις ξέρω τις παραλίες. Είναι όντως πολύ ωραίες γιαυτό προσανατολίζομαι εκεί. Μήπως έχεις μείνει κάπου εκεί να μας πεις κανένα συγκεκριμένο αξιόλογο κατάλυμα;

Link to comment
Share on other sites

Τις ξέρω τις παραλίες. Είναι όντως πολύ ωραίες γιαυτό προσανατολίζομαι εκεί. Μήπως έχεις μείνει κάπου εκεί να μας πεις κανένα συγκεκριμένο αξιόλογο κατάλυμα;

 

Στη Βουρβουρού έχει αρκετά χρόνια που έμεινα. Δε θυμάμαι καθόλου όνομα. Στον όρμο Παναγίας δεν έχω διανυκτερεύσει. Απ' όσο γνωρίζω όμως δεν έχει και κάτι αξιόλογο. Πριν 2 χρόνια μείναμε σε ένα υπέροχο συγκρότημα στην Ακτή Ελιάς. Είναι λίγο πιο κάτω από τη Νικήτη, στο δρόμο για Μαρμαρά, στο Αγκρίλι. http://www.agrili.gr

Υπερ: Καταπληκτικός χώρος, άνετα διαμερίσματα, πισίνα, κήπος, μπάρμπεκιου.

Κατά: Τσιμπημένες τιμές, μακριά από τη θάλασσα. (εμείς για μπάνιο τις περισσότερες φορές πηγαίναμε στη Λαγόμανδρα.)

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε κ μεις πρόσφατα στο Agrili φέτος. Συμφωνώ, άνετα κ ωραία κ καινούργια δωμάτια κ ωραία αυλή, αλλά αυτό που μείναμε εμείς-δεν ξέρω αν έτυχε-αλλά δεν ήταν καθόλου καθαρό. Ηταν περίπου όπως είναι ένα καινούργιο σπίτι όταν δεν έχει καθαριστεί πριν κατοικηθεί!Και για μπάνιο ναι θέλει αυτοκίνητο.Εμείς δεν ξαναπάμε εκεί. Εχω μείνει επίσης πρόσφατα στο Kelyfos μεταξύ Μαρμαρά και Porto Karras. Πολύ ωραία κ καθαρά δωμάτια κ μεγάλα, πισίνα, πρωνό κ καλές τιμές αλλά επίσης θέλει αυτοκίνητο για θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

εκλεισα εδω

το ξερει κανεις?

πως σας φαινεται???

http://www.booking.com/hotel/gr/kopana-resort.en-gb.html?aid=307502;label=40220739;sid=239465a77ab71cc2b9ace29e02501dc3;checkin=2011-08-02;checkout=2011-08-05;srfid=58df4b2db7c9f700d03ea4d8daa4121aX2

 

 

που με βλεπω να το ακυρωνω μολις το πω στον συζυγο αλλα λεμε τωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δειτε εδω, εχει πολλα δωματια και στουντιο

http://www.halkidiki.com

αχ 2ο ποδι...ανυπομονω να παω...θα ανεβω επιτελους θεσσαλονικη με 2 παιδια αυτη τη φορα (ο θεος βοηθος) και λεμε αυθημερον να παμε χαλκιδικη με τη μεγαλη λογικα προς νικητη που θα ειναι οι κομπαροι μας με την ανηψια μας (ειμαστε κουμπαροκουνιαδοι...)

μακαρι να τα καταφερουμε, μεχρι να παμε ελπιζω οτι δεν θα παει κατι στραβα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος πήρα ανάποδες...Αι στο καλό..αφού ούτως ή αλλως πουθενά δεν πηγαίνω, ψώνια και γύρες κόπηκαν..και επειδή του χρόνου με βλέπω να μη πηγαίνω πουθενά φέτος έκλεισα εδώ...

 

http://www.porfi.gr/en/index.html

 

όποιος πήγε ακούω εντυπώσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς πάντως Χαλκιδική φέτος θα καταλήξουμε (ένεκα και η εγκυμοσύνη), αν και ονειρευόμουν νησάκια και βολτίτσες!!! Τέλοσπάντων ας είμαστε καλά! Κλείσαμε δεύτερο πόδι στην Ακτη Σαλονικιού στην Αγρελιά, πηγαίνοντας για Πυργαδίκια! Είχαμε πάει και πέρισυ και η μικρή μου ξετρελάθηκε όλη μέρα στην αυλή είχε και άλλα παιδάκια, ο αντρούλης μου στο barbeque χόρτασε ψήσιμο και παρέα, οπότε ας πάμε στα σίγουρα για να ξεκουραστούμε κιόλας και να' μαστε όλοι ευχαριστημένοι!

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

χαλκιδικη κ συγκεκριμενα κρυοπηγη πηγαμε πριν 4 χρονια.ηταν οι χειροτερες διακοπες που καναμε ποτε.το δωματιο στο ξενοδοχειο πολυ καλο η περιοχη σχετικα ησυχη αλλα η παραλια της κρυοπηγης αθλια. το 99% ηταν ρουμανοι αλβανοι κ ολοι αυτοι του ανατολικου μπλοκ ενας ελληνας εδω κι εκει με το ντουφεκι τον εψαχνες.οι ρουμανες να χαριεντιζονται με κατι ραμολιμεντα παππουδες στην πισινα κ στο τζακουζι του ξενοδοχειου μπροστα στα ματια μας που σιχαινοσουν να μπεις να κανεις μια βουτια.οι παραλιες βουρβουρου κ καποιες αλλες που πηγαμε ηταν ωραιες αλλα αναγκαζομασταν να φευγουμε στο πρωτο μισαωρο.ειχε τοσες πολλες σφηκες που ουτε μεσα στη θαλασσα μπορουσες να κανεις μπανιο σου την πεφτανε πανω στα μαλλια στο προσωπο στους ωμους.για ηλιοθεραπεια δεν το συζηταω ειδικα αν εβαζες αντιηλιακο της ειχες βαψει.ειχαμε παει σε δεκα παραλιες κ σε ολες το ιδιο σκηνικο.οταν επιστρεψαμε αθηνα κ αλλοι φιλοι που ειχαν παει χαλκιδικη μας ειπαν οτι η κατασταση με τις σφηκες ηταν δραματικη κ σε πολλα σημεια ο δημος ειχε βαλει ειδικα κουτια με ειδικο υγρο που επεφταν μεσα οι σφηκες κ κολλαγαν.εν ολιγοις περασαμε χαλια.μονο στην αφυτο βουρβουρου κ μαρμαρα περασαμε καπως ανθρωπινα.δεν ξερω αν μεσα σε αυτα τα χρονια αλλαξε η κατασταση.....

Link to comment
Share on other sites

αχ αν μπορούσε να βοηθήσει και εμένα κανείς.κλείσαμε για 11-15 Αυγούστου στην Μόλα καλύβα Χαλκιδικής.τα δωμάτια είναι 150μ απο θάλλασα.4 ενήλικες και η μικρή μου 2 χρονών σε ενοικιαζόμενα 2 υπνοδωματίων με ξεχωριστή κουζίνα και μπάνιο 360 στο σύνολο με πρωινό, μεγάλο κήπο με παιδική για το παιδί.:P

τι λέει η Μόλα;απο ότι είδα είναι στο Πρώτο πόδι (Κασσάνδρα).που μπορούμε να πάμε;;η καλλιθέα πόση ώρα είναι απο Μόλα;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ζουμπουλια , η καλλιθεα ειναι μακρυα κανενα 20-25 λεπτο σιγουρα, η θαλασσα στην μολα δεν ειναι κ πολυ ωραια εχει βοτσαλακια εξω κ πετρουλες μεσα....:oops: απο ζωη ψιλοψοφια τα πραγματα , βεβαια γουστα ειναι αυτα!

παντως κ γω προτεινω ανεπιφυλακτα παραλια χρουσου... δεν ξερω το ξενοδοχειο τι παιζει αλλα απο θαλασσα ειναι τελεια...! η καλυτερη του ποδιου!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς μάλον θα κλέισουμε στην villa despina που είναι ανάμεσα σε πολύχρονο και κρυοπηγή! Ας μου πει κάποια τί ξέρει για εκεί!

Ευχαριστώ! Η περιοχή καλή ή παρακμή (όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω)?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις κλεισαμε στην ολυμπιαδα, το μονο που ελπιζω ειναι να ειναι η παραλια εκει καλη για να μην κανουμε διαδρομες με το μωρο!!!!

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...