Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαλκιδική!!!


Recommended Posts

Οχι στον Ορμο Παναγιας παντως. Δεν εχει νερο ποσιμο αλλα ουτε και για μαγειρεμα εκει. Η πας Βουρβουρου και κουβαλας μπιτονια απο τις διαθεσιμες βρυσες ή φαληριζεις να μαγειρευεις με εμφιαλωμενο .

 

Επισης πολυυυ κουνουπι εκει.

 

Θα μου βγει το ονομα :lol:...ολο τα αρνητικα γραφω :roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι στον Ορμο Παναγιας παντως. Δεν εχει νερο ποσιμο αλλα ουτε και για μαγειρεμα εκει. Η πας Βουρβουρου και κουβαλας μπιτονια απο τις διαθεσιμες βρυσες ή φαληριζεις να μαγειρευεις με εμφιαλωμενο .Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο ........αλλά αν δεν έχει προβλημα ο άλλος να αγοράζει νερά,εγώ σαν μερος το έβαλα.Και΄γω εκεί δεν θα ξαναπήγαινα που λες γιατί την πάθαμε και φύγαμε μετά από τρεις μέρες και πήγαμε ΣΙΒΗΡΗ

 

Επισης πολυυυ κουνουπι εκει.

 

Θα μου βγει το ονομα :lol:...ολο τα αρνητικα γραφω :roll:

 

(και κουνούπια πολλά ναι )

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, δες αν θέλεις κι αυτό: www.agrili.gr. Πρόκειται για ενοικιαζόμενα δωμάτια 5 αστέρων, στην ακτή Ελιάς, στο δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής.

 

 

εχω παει εκει ενα καλοκαιρι για 10 μερες. Τέλειο!!Απλά τέλειο!!τα διαμερισματα ειναι επιπλωμενα με επιπλα όλα απο το ΙΚΕΑ, είναι πεντακαθαρα, το ζευγαρι που το εχει ειναι νεο στην ηλικία, εχει πολυ ωραιο κηπο για να παιζουν τα παιδιά, μπαρμπεκιου. Τέλειο εινια!Πριν 2 χρονια που πήγαμε μεσα Ιουλιου για ενα διαμερισμα με 2 δωματια(4 ατόμων) δωσαμε 140€ την ημερα, 70€ δηλαδή το ζευγάρι

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα παμε στον Παραδεισο Ν.Μαρμαρα, στο 2ο ποδι πριν τον Μαρμαρα, στουντιο μεγαλο με κηπο, μπροστα στη θαλασσα, με κουζινα, τραπεζι κτλ, ολα τα απαραιτητα 65?.

Αν θελεις να σου στειλω πληροφοριες για ολα εκει, πολυ μου αρεσε ετσι οπως το ειδα.

Μετα στην Τορωνη εχει πολλα και η θαλασσα τελεια, ησυχη και πεντακαθαρη

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω παει εκει ενα καλοκαιρι για 10 μερες. Τέλειο!!Απλά τέλειο!!τα διαμερισματα ειναι επιπλωμενα με επιπλα όλα απο το ΙΚΕΑ, είναι πεντακαθαρα, το ζευγαρι που το εχει ειναι νεο στην ηλικία, εχει πολυ ωραιο κηπο για να παιζουν τα παιδιά, μπαρμπεκιου. Τέλειο εινια!Πριν 2 χρονια που πήγαμε μεσα Ιουλιου για ενα διαμερισμα με 2 δωματια(4 ατόμων) δωσαμε 140€ την ημερα, 70€ δηλαδή το ζευγάρι

Για πες μου λοιπόν περισσότερα πράγματα, γαιτί εγώ προσωπικά δεν το έχω δει ακόμη παρότι θα πάμε τον Αυγουστο για διακοπές.

Από ότι είδα στην ιστοσελίδα τους αλλά και από περιγραφή φίλου μας που θα πάμε μαζί, ξέρω ότι είναι πολύ ωραίος ο χώρος εσωτερικά & εξωτερικά. Έχει όμως ένα θεματάκι με τη θάλασσα! Μου είπαν ότι εκεί μπροστά η θάλασσα είναι με βότσαλα. Αληθεύει ή πρόκειται για κοτρώνες που μου τις παρουσίασαν για βότσαλα. Μπορούν να κάνουν εκεί μικρά παιδιά μπάνιο ή θα πρέπει να μπαίνουμε με όλα τα συμπράγκαλα μας στα αυτοκίνητα?

Το θέμα της θάλασσας λίγο με χάλασε κια ζητώ την άποψη σου μπας και ξεμπερδευτώ.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κλείσαμε στο the roses bungalowes ου είναι στον παραδεισο στον Μαρμαρά !Ξερει καμια κοπελα περισσοτερες πληροφοριες?Ακομη και για τη θάλασσα της περιοχής?

 

και εμεις θελαμε εκει αλλα δεν βολευαν οι μερες και θα παμε στο michel mar που σας ειπα

ποτε θα πατε;λες να ειμαστε μαζι εκει;;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τη θαλασσα μου ειπανε τα καλυτερα γιατι (ακομα και εγω δεν το πιστευω οτι δεν εχω παει καθως εχω γυρισει παντου) και εχει σουπερ μαρκετ, εστιατορια, η αμουδια μια χαρα, οχι η αμμος που καλλαει

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

gia thn perioxh pou rothsa ego den kserei kami kopela? einai 1xiliometro prin ton n.marmara,malon anamesa ston Paradeiso kai N.Maramara.tha exei ammo...h.... kotrones ???mhpos exete paei ekei ...na mou legate mia gnomh!!!!an kai ayrio,tha thn steilo thn prokatabolh,outos h allos!!!

 

...eyxaristo.......

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα γράψω για να κάνω συμπαράσταση στην elenik:)

Λατρεύω την Σιθωνία αλλά ...

δεν μου αρέσει ο Μαρμαράς και η θάλασσα του έχω πάει άπειρες φορές

για φαγητό και ποτό αλλά πάντα απέφευγα να βουτήξω.

Προτιμω τις παραλίες της ακτής Καλογριάς - Λαγόμανδρας -Τριστινίκας

που βρίσκονται από την ίδια πλευρά με τον Μαρμαρά.

Από την άλλη πλευρά η θάλασσα του Αρμενιστή -Καβουρότρυπες-Καλαμίτσι.

Πάντως για όσες πάνε Μαρμαρά μην ξεχάσουν να ανεβούν και στον Παρθενώνα.

 

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gia thn perioxh pou rothsa ego den kserei kami kopela? einai 1xiliometro prin ton n.marmara,malon anamesa ston Paradeiso kai N.Maramara.tha exei ammo...h.... kotrones ???mhpos exete paei ekei ...na mou legate mia gnomh!!!!an kai ayrio,tha thn steilo thn prokatabolh,outos h allos!!!

 

...eyxaristo.......

Γειά σου αλλά και΄συ για το the roses bungalows στον Μαρμαρά ενδιαφέρεσαι;Μπορείς να γράψεις στα ελληνικά γιατί δεν καταλαβαίνω και πολύ τι λες................:o

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα γράψω για να κάνω συμπαράσταση στην elenik:)

Λατρεύω την Σιθωνία αλλά ...

δεν μου αρέσει ο Μαρμαράς και η θάλασσα του έχω πάει άπειρες φορές

για φαγητό και ποτό αλλά πάντα απέφευγα να βουτήξω.

Προτιμω τις παραλίες της ακτής Καλογριάς - Λαγόμανδρας -Τριστινίκας

που βρίσκονται από την ίδια πλευρά με τον Μαρμαρά.

Από την άλλη πλευρά η θάλασσα του Αρμενιστή -Καβουρότρυπες-Καλαμίτσι.

Πάντως για όσες πάνε Μαρμαρά μην ξεχάσουν να ανεβούν και στον Παρθενώνα.

 

Γεια σου Σάμ!Που ακριβώς στον Μαρμαρά απεφευγες να βουτήξεις μην μου πείς στον Παράδεισο που θα πάω θα πάθω παράκρουση!

Και κάτι ακόμη επειδή είμαι ολίγον ξανθιά Για ποιόν Παρθενώνα μιλάς οεοοοοοοοοοοο???:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Minnie,εχω ανοιξει ενα τοπικ με το θεματακι που εχω."ΣΟΣ..ΣΟΣ...".μιλαω για μια περιοχη 1 χιλ.πριν το Ν.Μαρμαρα,εκει βρηκα δωματιο (http://www.villagesthimani.gr).

Και ηθελα να μαθω,αν εχει ωραια παραλια,αν καποια κοπελα εχει παει εκει,αν εχει οργανωμενη παραλια...κλπ....

 

αυτα! (τα ειδα και τα ροζ μπαγκαλους!!! ειναι τελεια,αλλα δεν ειχαν δωματια οταν πηρα τηλ.).

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς στον Μαρμαρά απεφευγες να βουτήξεις μην μου πείς στον Παράδεισο που θα πάω θα πάθω παράκρουση!

Και κάτι ακόμη επειδή είμαι ολίγον ξανθιά Για ποιόν Παρθενώνα μιλάς οεοοοοοοοοοοο???:shock::shock::shock:

προσπερσι που ειχαμε παει στο Μαρμαρα με παιδια θυμαμαι οτι μας αρεσε μονο η παραλια μεσα στο χωριο,οχι τοσο πολυ ο Παραδεισος,και καποιες αλλες κοντα.Ο Παρθενωνας ειναι ενα χωριο πανω στο βουνο,εχει λιγα κτισματα και ξενωνες.Καθισαμε σε μια ταβερνα με ωρια θεα και πολυ ωραιο φαγητο που δυστυχως δεν το απολαυσαμε ολο ,μια που ειχε απειρες σφηκες.Η κυρια εκει μας εφερε ενα πιατακι με καφε που του εβαλε φωτια ,υποτιθεται για να φυγουν,αλλα δεν εκανε τιποτα.Αν πατε με παιδια,προσεξε το αυτο
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου λοιπόν περισσότερα πράγματα, γαιτί εγώ προσωπικά δεν το έχω δει ακόμη παρότι θα πάμε τον Αυγουστο για διακοπές.

Από ότι είδα στην ιστοσελίδα τους αλλά και από περιγραφή φίλου μας που θα πάμε μαζί, ξέρω ότι είναι πολύ ωραίος ο χώρος εσωτερικά & εξωτερικά. Έχει όμως ένα θεματάκι με τη θάλασσα! Μου είπαν ότι εκεί μπροστά η θάλασσα είναι με βότσαλα. Αληθεύει ή πρόκειται για κοτρώνες που μου τις παρουσίασαν για βότσαλα. Μπορούν να κάνουν εκεί μικρά παιδιά μπάνιο ή θα πρέπει να μπαίνουμε με όλα τα συμπράγκαλα μας στα αυτοκίνητα?

Το θέμα της θάλασσας λίγο με χάλασε κια ζητώ την άποψη σου μπας και ξεμπερδευτώ.

 

 

εκει μπροστα δεν ετυχε να κανουμε μπανιο, συνηθως πηγαίναμε σε κοντινες παραλίες όπως Λαγόμανδρα, Ακτη Καλογριάς, Αη Γιαννης και για πιο μακρια Τριστινικα. Πολλές φορές βεβαια καθόμασταν και στην πισινα. Απο καθαριότητα ειναι άψογο, τα δωματια ειναι πολύ ευρύχωρα και ο εξωτερικός χωρος πολύ φροντισμενος. Καναμε και μπαρμπεκιου κανα δυο φορές ενω τα βραδι ακαθόμασταν στο μπαρακι που υπάρχει επανω στην πισινα.

Link to comment
Share on other sites

Minnie,εχω ανοιξει ενα τοπικ με το θεματακι που εχω."ΣΟΣ..ΣΟΣ...".μιλαω για μια περιοχη 1 χιλ.πριν το Ν.Μαρμαρα,εκει βρηκα δωματιο (www.villagesthimani.gr).

Και ηθελα να μαθω,αν εχει ωραια παραλια,αν καποια κοπελα εχει παει εκει,αν εχει οργανωμενη παραλια...κλπ....

 

αυτα! (τα ειδα και τα ροζ μπαγκαλους!!! ειναι τελεια,αλλα δεν ειχαν δωματια οταν πηρα τηλ.).

 

για ριξε μια ματια εδω

http://www.neosmarmaras.org/familyhotels/index.php?option=com_content&view=article&id=83&Itemid=93〈=el

 

δεν εχω παει ποτε αλλα καλα φαινεται, αλλα λιγο μακρυα απο την παραλια

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο.Εκει το ειδα πρωτα και μετα βρηκα το αλλο σαιτ.Ειδες τι γραφει απο κατω στις "λεπτομερειες"? (σε αυτο www.villagesthimani.gr). .Oti einai leei, 10 metra apo thn paralia!!!!...alla...thn villa thn blepo...thn paralia den blepo kai anyshxo..!!!

 

Αν δεν ειναι καλο,θα μου το φερει στο κεφαλι ο ανδρας μου.....χα..χα..χα... μια φορα πριν πολλα χρονια εκλεισα παλι απο το τηλ.δωματια(για 12 ατομα),στο πολυχρονο.

Χαρες εγω,και πανηγυρια,οτι βρηκα για ολους δωματια,καμαρωνα κι'ολας(!!!!)...ξεκιναμε ολοι μαζι και παμε(αδελφια ,ξαδελφια...κλπ).

 

να σημειωσω οτι τοτε δεν ειχα ιντερνετ,απλα το βρηκα απο ενα βιβλιο με τουριστικα καταλυματα.

 

Φτανουμε εκει,που λετε, απ'εξω καλο φαινοτανε...αλλα μολις μας μοιρασε τα δωματια(και τα 5 στο....υπογειο,παρακαλω!!!!!!),παθαμε το πρωτο εγκεφαλικο!!!!

 

Μολις μπηκαμε μεσα...ηρθε το δευτερο εγκεφαλικο!!!! Το ψυγειακι που ειχε εκανε σαν τρακτερ!!!!,ειχε μεσα ολων των ειδων,υπταμενα!!!!,μεσα στη μουχλα ηταν ολα,και απο το μικρο παραθυρακι που ειχε και εβλεπε τον κηπο,δηλαδη το χωμα κατω,(αφου ημασταν υπογειο!!!),ηρθε το τριτι εγκεφαλικο=ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΝΤΙΚΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ...ΓΑΤΑ!!!!!! Παρτι κανανε τα ποντικια εξω απο το τζαμακι,και πανω στα κλαδια των δεντρων!!!!

Μια τουαλετα για ολα τα δωματια!!!!Ναι,και ο κυριος ΜΠΑΜΠΗΣ(ετσι λεγοτανε το καταλυμα),τα εβρισκε φυσιολογικα ,..ολα αυτα!!!!Ριξαμε απο μια μουτζα στον κ.Μπαμπη,στο καταλυμα του,χασαμε και την προκαταβολη,και φυγαμε απο εκει,αμεσως!!!!

 

Μεχρι τα μεσανυχτα ψαχναμε δωματια σε ολο το ποδι της χαλκιδικης,να μας βολεψει ολους,γιατι ...θα παθαιναμε....ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!!!!

 

Βρηκαμε τελικα στον ΟΔΥΣΣΕΑ(στο πολυχρονο παλι),100μ μεσα το στενο,αλλα ....πεντακαθαρο!!!!και πιο ακριβο,φυσικα! τι να καναμε????

 

 

Απο τοτε,το ψαχνω καλα το θεμα!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τον μίστερ Μπάμπη χα !Κι αυτός εκεί κοιμότανε?

Πολύ μου την δίνει να με θεωρεί ο άλλος κορόιδο αν είναι δυνατον .Πάντως έχω κι εγώ αναλογη εμπειρία απο διακοπές που θα σας την παραθέσω μόλις βρώ χρόνο......Σκετο δραμα

Link to comment
Share on other sites

ασε, το ειδα στις λεπτομερειες αλλα αν δεν δω φωτο με το δωματιο, την κυρια, και τη θαλασσα να σε ριχνει πιτσιλιες δεν πιστευω τιποτα...

μπορει να περασουμε να το δουμε γιατι καλο φαινεται και οικονομικο.

αλλα δε με λετε ποτε πατε;;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...