Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαλκιδική!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο καλαμιτσι καναμε καμπιγκ απο το 1992 μεχρι και προπερσι που συλλαβαμε τη μικρη μας.

πολυ ομοεφο μερος, πολυ οργανωμενο αλλα η παραλια ετσι ειναι ελαχιστο καιρο καθως ειναι ανοιχτα και εχει πολυ κυμα, αλλες φορες δεν μπαιναμε μεσα, εχει βουλιαξει βαρκες και κινδυνεψαν πολλοι. αλλα οταν ειναι ετσι ειναι απιστευτα, το πιο τελειο μερος, σαν να βουτας σε πισινα!απλα θεικο

καβουροτρυπες επισης πηγαινα απο παλια που δεν τις ηξεραν παρα ελαχιστοι και ηταν τελεια. τωρα βλεπεις και τουριστικα λεωφορεια εκει, τι να πω, μας εφαγε το "μενουμε Ελλαδα"

επισης στις παραλιες τις Συκιας ειναι τελεια, τουρκολιμνιωνας και κληματαρια

καλογραια πηγαμε και λαγομαδρα φετος που μεναμε μαρμαρα στον παραδεισο. τι τελεια που ηταν, η μικρη τρελαθηκε με τα βραχακια!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμας δεν μας αρεσε πολυ. Ειπα παντως οτι του χρονου πρωτα θα διαλεξω παραλια και μετα ξενοδοχειο . Η θαλασσα ηταν καθαρουτσικη αλλα οι πετρες με χαλανε απιστευτα και ειδικα οταν εχω ενα μωρο που δεν περπαταει μονο του και οταν μπαινει πρωτη φορα στην θαλασσα στην αγκαλια μου θελει να νιωθει ασφαλεια οποτε φυσικο ηταν να μην του αρεσει. Καλα δεν εφταιξε μονο αυτο αλλα ηταν και αυτος ενας λογος. Δεν πειραζει γεροι να ειμαστε και του χρονου και παμε καπου καλυτερα.

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμας δεν μας αρεσε πολυ. Ειπα παντως οτι του χρονου πρωτα θα διαλεξω παραλια και μετα ξενοδοχειο . Η θαλασσα ηταν καθαρουτσικη αλλα οι πετρες με χαλανε απιστευτα και ειδικα οταν εχω ενα μωρο που δεν περπαταει μονο του και οταν μπαινει πρωτη φορα στην θαλασσα στην αγκαλια μου θελει να νιωθει ασφαλεια οποτε φυσικο ηταν να μην του αρεσει. Καλα δεν εφταιξε μονο αυτο αλλα ηταν και αυτος ενας λογος. Δεν πειραζει γεροι να ειμαστε και του χρονου και παμε καπου καλυτερα.

 

το φανταστηκα γιατι φτασαμε και εμεις μεχρι εκει και ειδαμε πως ηταν.

εμεις πηγαιναμε στην αλλη ακρη που ηταν μια χαρα, μεσα αμμο και εξω λιγα βοτσαλακια και επαιζε η μικρη και βεβαια πηγαιναμε και αλλου οπως ειπα.

το δωματιο ενταξει;εμεις παντως ειμασταν πολλοι ευχαριστημενοι απο το δωματιο.

αντε και του χρονου καλυτερα!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας!

Επαναφέρω το θέμα, γιατί θέλω τις πολύτιμες γνώσεις σας για τη Χαλκιδική! Είμαστε σε λίστα αναμονής για τροχοβίλα στο κάμπινγκ Αρμενιστής, οπότε λέω να κάνω μία έρευνα, μην μείνουμε τελικά με τη χαρά.

Υπάρχει στη Χαλκιδική κανένα καλό, οργανωμένο κάμπινγκ στο επίπεδο του Αρμενιστή, για να πάμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το καλαμιτσι ειναι πολυ οργανωμενο και κατα τη γνωμη μου πολυ καλυτερο απο τον αρμενιστη με ενα μονο αρνητικο...η θαλασσα αν εχει κυμα μπορει να εχει πολλλλυυυυυ κυμα, ενω στον αρμενιστη ποσο κυμα να βγαλει!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

στο 2ο ποδι, μετα τον αρμενιστη κανενα μισαωρο, διπλα στη συκια, τεραστιο, η καθε θεση απο 70-100 τμ πολυ καλη οργανωση , παρα πολλες τουαλετες κτλ, μπιτσ μπαρ, γηπεδα κτλ, τεραστια παραλια αλλα σου λεω, μπορει να βγαζει κυμα αρκετο αλλα οταν δεν εχει ειναι απλα θεικο...

 

http://www.thalattacamp.gr/site.php?&file=index.xml〈=el

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα Καλαμίτσι. Ο Αρμενιστής Έχει πάρα πολύ κόσμο, κουτσοι στραβοι όλοι εκεί. Πρίν γίνουμε γονείς πηγαίναμε κάθε καλοκαίρι Καλαμίτσι. Άλλη ποιότητα γενικώς... τώρα ξανα μάλλον του χρόνου, πρώτα ο θεός.

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ για χαλκιδική σκέφτομαι μέσω εργατικής εστίας.Συγκεκριμένα, ψάχνω σε Νικήτη ή Νέο Μαρμαρά που έχει καταπληκτική θάλασσα. Έχετε να μου προτείνετε κανενα μέρος που να συνεργάζεται με εργατική εστία?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λοιπον απο παρασκευη μεχρι κυριακη θα ειμαι ουρανουπολη.

Εχει εκπληκτικα ξενοδοχειακα συγκροτηματα σε τιμες ανταγωνισιμες!!!

Η θαλασσα ειναι πολυ καλη...... Λεπτομερειες θα σας πω μολις επιστρεψω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο παρασκευη μεχρι κυριακη θα ειμαι ουρανουπολη.

Εχει εκπληκτικα ξενοδοχειακα συγκροτηματα σε τιμες ανταγωνισιμες!!!

Η θαλασσα ειναι πολυ καλη...... Λεπτομερειες θα σας πω μολις επιστρεψω...

 

έχεις κλείσει σε κάποιο συγκεκριμένο?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα. ειμαστε δυο ζευγαρια με παιδια 23 και 27 μηνων. σκεφτομαστε να παμε χαλκιδικη. μιας και δεν εχουμε ξαναπαει χρειαζομαι την βοηθεια σας. θα θελαμε κατι πανω στη θαλασσα, με κουζινα, με παραλια αμμουδερη, ρηχη και ζεστη για τα παιδια, και να εχει και κανενα ταβερνακι η καφετερια ωστε να μην χρειαζεται να μετακινουμαστε συνεχεια. και εννοειται να ειναι και καθαρο. αν εχει και χωρο για να παιζουν τα παιδια (κηπο με γκαζον, παιδικη χαρα) ακομα καλυτερα. περιμενω νεα σας............

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησε μας λίγο. Σε ποια περιοχή θες. Πρώτο ή δεύτερο πόδι. Και τι κατηγορία σκέφτεσαι. Διότι αυτά που ζητάς για να τα βρεις όλα μαζί θα τα πληρώσεις κάμποσο μάλλον.

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω καθολου απο Χαλκιδικη για να σου πω το που. απο οτι εχω ακουσει παντως μαλλον για το δευτερο ποδι. παντως βρηκα στο ιντερνετ αυτα που σου ειπα με 70 και 80ευρω απλα θελω και γνωμες απο κοπελες που εχουν παει

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει σε άλλο ποστ, εμείς θα πάμε Καλαμίτσι στο κάμπινγκ Thalatta camp. Θα μένουμε σε τροχοβίλα 35 τμ, που έχει κουζίνα, ψυγείο, τουαλέτα, ντουζ, ένα διπλό και δύο μονά κρεβάτια, τηλεόραση, air condition, η θάλασσα στα δύο λεπτά, εστιατόριο, παιδική χαρά, super market, παιδικές εκδηλώσεις και πάνω από όλα καθαρή θάλασαα κια όμορφη παραλία.

τα δικά μου θα είναι 27 και 12 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει σε άλλο ποστ, εμείς θα πάμε Καλαμίτσι στο κάμπινγκ Thalatta camp. Θα μένουμε σε τροχοβίλα 35 τμ, που έχει κουζίνα, ψυγείο, τουαλέτα, ντουζ, ένα διπλό και δύο μονά κρεβάτια, τηλεόραση, air condition, η θάλασσα στα δύο λεπτά, εστιατόριο, παιδική χαρά, super market, παιδικές εκδηλώσεις και πάνω από όλα καθαρή θάλασαα κια όμορφη παραλία.

τα δικά μου θα είναι 27 και 12 μηνών.

 

συγνωμη...ποσο κοστιζει η τροχοβιλα.

Καλα ειδα στο site?

αν ειναι ετσι γιατι να μην παει κανεις σε δωματια?

Link to comment
Share on other sites

που λεει για την τροχοβιλα; για στειλε λιγο το link

 

στο καλαμιτσι πηγαινα μεχρι προπερσι απο το 1992!!!!τελειο αρκει να μην εχει κυμα η θαλασσα!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο κάμπινγκ, καλή μου δεν έχει δωμάτια!!

Το καλύτερό τους έιναι η τροχοβίλα. Μπες και στο http://www.armenistis.gr

να δεις για τι μιλάμε

 

καλα... προφανως δεν εννοουσα δωματια μεσα στο καμπιγκ.

Απλα μου φανηκαν λιγο τσιμπημενες οι τιμες. Τα ιδια πληρωνει κανεις αν παει σε καποιο δωματιο...

Link to comment
Share on other sites

ααααα, καλα ο αρμενιστης ειναι πολυ ακριβος και ειναι ο ενας πανω στον αλλο!σε μια μεγαλη θεση χωραει το τροχοσπιτο, η τεντα του και τιποτα αλλο, τουαλετες ελαχιστες, γινεται χαμος.

απ την αλλη στο καλαμιτσι, μια θεση μπορει να ειναι και 110τμ, μια λογικη ειναι 70τμ αλλα στα πισω μερη εχει πανω απο 80τμ, παρα πολλες τουαλετες, παντα ζεστο νερο και καθαριοτητα, αχ τι θυμηθηκα τωρα

βεβαια ο αρμενιστης δεν συγκρινεται απο θαλασσα!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...