Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμιά ''φαφουτομάνα'' να μου κάνει παρέα?


Recommended Posts

Είμαστε κι εμείς εδώ!!!!! Άντρες με τα .... ούλα μας κι εμείς!!!! Ούτε ίχνος δοντιού, αλλά τα ούλα μας είναι σαν τα σαγόνια του καρχαρία!!!

 

Υ.Γ.: Χάθηκα βρε κορίτσια, αλλά δεν προλαβαίνω με τη δουλειά και τον μπέμπη!!!! Μου λείψατε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 259
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, εμείς αποχωρούμε. Την Πέμπτη έσκασε το πρώτο μας σε ηλικία σχεδόν 15μισι μηνών. Αν κανένας σας μας ξεπεράσει να μου πει να του στείλω το βραβείο της φαφουτιάς.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμείς αποχωρούμε. Την Πέμπτη έσκασε το πρώτο μας σε ηλικία σχεδόν 15μισι μηνών. Αν κανένας σας μας ξεπεράσει να μου πει να του στείλω το βραβείο της φαφουτιάς.

 

2050133fwe4skuc84.gif

 

Συγχαριτήρια! Λοιπόν αν σας ξεπεράσουμε θα σε ειδοποιήσω να φέρεις το βραβείο γιατί μόνο εμάς βλέπω στο τέλος να μένουμε στο κλαμπ!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως βρηκαμε το club για να χωθουμε κι εμεις.τον αλλον μηνα γινομαστε 1 ετους και η πριγκηπεσσα ακομη κοιμαται ηρεμη

.πλακα εχει ο αντρας μου που αμα η μικρη κλαιει αρχιζει και χωνει τις δαχτυλαρες του και ψαχνει

αφηστε κοριτσια μας βλεπει η μικρη και τρεχει να σωθει

με λιγα λογια?δεν εχει σκοπο.βεβαια ποιος αντεχει τα ξενυχτια αλλα δεν κρυβω την λαχταρα μου για ενα δοντακι.αχχχχχχχχχχχχχχ καημος

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάρα εμείς κοντέβουμε να πατήσουμε τον 13ο μήνα αλλά κι εμείς στο ''ψάξιμο'' είμαστε! :lol:

Για όλες τις φάσεις επίσης που περνάει, είτε καλές είτε άσχημες η αιτία είναι μία: ''τα δόντια''!χαχαχαχα!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αποχωρούμε περήφανες από το φαφουτοκλάμπ....

Το Σάββατο έσκασε το πρώτο μας δοντάκι...

Όλα τα μπροστινά δόντια της κάτω γνάθου βγάλανε μυτούλες κ γρατζουνάνε-γδέρνουνε...

Ένα όμως είναι σχεδόν έτοιμο, σχεδόν έχει σκίσει το ούλο δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Γεια Σας!!!Μόλις βρήκα το κλαμπ με τις φαφουτομάνες ...Είμαστε και εμείς χωρίς κανένα δοντάκι σχεδόν 8 μηνών...Αν κρίνω από τον μεγάλο μου μετά το έτος έχουμε ελπίδα για δόντι!!!

Link to comment
Share on other sites

μπεμπουλα καλως ορισες!!

 

μαρια23 αντιο !! αντιο!!! αντε περιμενουμε κι εμεις να χαιρετησουμε!!

 

Να αποχαιρετήσετε κι εσείς το φαφουτοκλάμπ σύντομα σας εύχομαι...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία φύγατε κι εσείς ε? Αντίο! Άντε τουλάχιστον μία εφυγε μία ήρθε! Μπεμπούλα καλώς μας ήρθες και σου εύχομαι να φύγεις γρήγορα :lol:

Κορίτσια εμείς εχτές γίναμε 13 μηνών και δόντι φυσικά άφαντο...Είχα πάρει την παιδίατρό μας για άσχετο θέμα και με ρώτησε αν βγάλαμε(μας έχει και αυτή έννοια με τα δόντια)...μου είπε ότι θα μιλήσει με παιδοδοντίατρο για να δούμε αν χρειάζεται να γινει έλεγχος τον επόμενο μήνα. :-(. Μου είπε όμως ότι επειδή φαίνονται τα δοντάκια της μαλλον δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Θα ξέρω την Πέμπτη...Για να δούμε...:roll:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ελεγχος? αχ τι εχουμε παθει μ αυτα τα δοντακια... και δεν το περιμενα με τιποτα... χιλια δυο σκεφτομουν αλλα αυτο ουτε που μου ειχε περασει απο το μυαλο... οτι θα περιμενουμε τα δοντακια σαν χρυσαφι... μακαρι να μην ειναι τιποτα για ολα τα φαφουτακια μας...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ελεγχος? αχ τι εχουμε παθει μ αυτα τα δοντακια... και δεν το περιμενα με τιποτα... χιλια δυο σκεφτομουν αλλα αυτο ουτε που μου ειχε περασει απο το μυαλο... οτι θα περιμενουμε τα δοντακια σαν χρυσαφι... μακαρι να μην ειναι τιποτα για ολα τα φαφουτακια μας...

 

Καταρχήν μην αγχώνεσαι εσυ γιατί ακόμα είναι πααααρα πολύ νωρίς για εσάς! Ο έλεγχος αφορά μόνο την στοματική κοιλότητα, ίσως χρειαστεί να βγει κάποια ακτινογραφία προφανώς για να δούμε αν υπάρχουν τα δόντια? σε τι θέση είναι? Δεν πολυκατάλαβα κι εγώ.Πάντως τα δόντια της φαίνονται πεντακάθαρα και χωρίς ακτινογραφία :-)

Κάπου έχει πάρει το αυτί μου ότι αν δεν βγαίνουν κόβουν την πετσούλα για να βγουν. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει.

Εγώ όταν άκουσα για έλεγχο πανικοβλήθηκα για άλλα, μήπως έχει να κάνει με θέμα ανάπτυξης ή κάτι άλλο, αλλά η γιατρός με διαβεβαίωσε ότι ίσα ίσα στο θέμα της ανάπτυξης όσο περισσότερο αργούν τόσο μεγαλύτερα περιθώρια ανάπτυξης υπάρχουν. Την Πέμπτη το απόγευμα θα πάμε στην παιδίατρο και θα μάθω λεπτομέρειες. Πάντως ούτε κι εγώ περίμενα να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο. Γελούσα, έκανα πλάκα, αλλά τώρα δεν σας κρύβω ότι μια αγωνία την έχω...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αποχαιρετουμεεεεεε!!!!! δεν μπορω να το πιστεψω!!! εχτες δεν ειχε και σημερα εσκασε μυτη το πρωτο μας δοντακι!!!μαλλον την νυχτα πρεπει να κατεβηκε ... απο τα κατω μπροστινα το δεξι... ειναι φυσιολογικο που κλαιω???

 

ευχομαι ολες γρηγορα να φυγετε απο αυτο το κλαμπ!!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αποχαιρετουμεεεεεε!!!!! δεν μπορω να το πιστεψω!!! εχτες δεν ειχε και σημερα εσκασε μυτη το πρωτο μας δοντακι!!!μαλλον την νυχτα πρεπει να κατεβηκε ... απο τα κατω μπροστινα το δεξι... ειναι φυσιολογικο που κλαιω???

 

ευχομαι ολες γρηγορα να φυγετε απο αυτο το κλαμπ!!!

 

Συγχαρητήρια λοιπόν και αντίο σας...

Εύχομαι σύντομα να βγεί ολόκληρο το δοντάκι κ να δαγκώνει μαμά κ μπαμπά...ααα κ μπριζόλες...:mrgreen:

Και ναί, είναι φυσιολογικό που κλαίς...συγκίνηση είναι...don't worry...

Link to comment
Share on other sites

βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι ..............κατω αριστερα μια ασπρη μικρη αλλα πολυ κοφτερη κουκιδιτσα...φαφουτομανουλες και φαφουτομωρακια αποχωρουμε απ το club και ευχομαστε "και στα δικα σας...με το καλο"

Link to comment
Share on other sites

είχα γράψει στη αρχή του τόπικ για τον γιο μου που είχε βγάλει 14 μηνών το πρώτο του δόντι....

τώρα ήρθα να σας πω πως η μικρή 10 1/2 μηνών ακόμη είναι φαφουτούλα.....

οπότε καλή παρέα θα κάνουμε...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Theni και popchris μπράβο σας! Αχ! Σας έφερε γούρι το κλαμπ κι εγώ που το άνοιξα για να έχω παρέα με βλέπω πάλι μόνη μου στο τέλος! :lol: Σήμερα το απόγευμα θα ξέρω αν τελικά χρειαστεί ο έλεγχος...

anthoula μου όπως βλέπεις το φαφουτοκλαμπ φέρνει γούρι, οπότε καλά έκανες και ήρθες! Ίσως η μπουμπουδένια σου σταθεί πιο τυχερή από τον γιο σου τώρα! :-) Ο παιδίατρός σας για τον γιο σου που είχε αργήσει σου είχε πει τότε τίποτα για έλεγχο από παιδοδοντίατρο?

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

όχι άρμα...τουλάχιστον μέχρι εκείνους τους μήνες που έφτασε ο δικός μου να βγάλει δεν μου είχε πει κάτι για παιδοδοντίατρο.

Άντε ελπίζω να σκάσουν γρήγορα τα δοντάκια από τα μπεμπάκια μας και ανώδυνα.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αρμα τί ανησυχείς για 4-5 μήνες θα σου κρατάμε εμείς συντροφιά.Δεν είπαμε ότι ακολουθώντας την παραδοση του αδερφού θα βγάλουμε δοντάκι μετά το έτος...Ανθούλα καλωήρθες...μάλλον γονιδιακό είναι το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αρμα τί ανησυχείς για 4-5 μήνες θα σου κρατάμε εμείς συντροφιά.Δεν είπαμε ότι ακολουθώντας την παραδοση του αδερφού θα βγάλουμε δοντάκι μετά το έτος...Ανθούλα καλωήρθες...μάλλον γονιδιακό είναι το θέμα!!

 

Αχ βρε mpempoula πλάκα κάνω! Μακάρι να φύγετε κι εσείς σύντομα! :lol:

Τελικά ο παιδοδοντίατρος είπε στην παιδίατρό μας πως εφόσον τα δόντια φαίνονται δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε προς το παρόν τουλάχιστον ακτινογραφία και έτσι συνεχίζουμε να περιμένουμε....15 Ιουλίου, μου είπε ότι θα ξαναμιλήσουμε. Για να δούμε...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...