Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμιά ''φαφουτομάνα'' να μου κάνει παρέα?


Recommended Posts

Μπεμπούλα καλορίζικο!!!!! Επισήμως πρέπει να μας αποχαιρετήσεις! Αφού ξεπρόβαλε η μυτούλα αυτό ήταν!

Άντε να δω πότε θα φέρει γούρι και σε μένα αυτό το τόπικ! :lol:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 259
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φαφουτομάνες καλημέρα!!! μια απο τα ίδια και εμείς..σε περίπου 10 μέρες κλείνουμε τον 9ο και ακόμη κανένα δοντάκι...πριν απο τρεις εβδομάδες που μας είδε η παιδίατρος είπε πως είναι έτοιμα να σκάσουν αλλά τίποτα ακόμη...χθες όλη μέρα είχε δέκατα και ήταν πολύ γκρινιάρα, τα ούλα της άσπρισαν κι άλλο και περίμενα πως θα σκάσει μύτη το παλιοδόντι αλλά τίποτα..πως είναι όταν βγάζουν δόντι; κάνουν δέκατα; και μετά πόσο ακόμη παίρνει συνήθως μέχρι να σκάσουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φαφουτομάνες!!!! Σας αποχαιρετάμε, έσκασαν και τα δυο μας τα κάτω δοντάκια..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!Το δεξί άρχισε να μεγαλώνει κιόλας και φαίνεται όταν γελάει..ΆΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑς....Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Φαφουτομάνες και ειδικά άρμα, που το ξεκίνησες το τόπικ σας χαιρετούμε κι εμείς επισήμως, ναι όντως ήταν ένα και μονάκριβο δοντάκι αυτό που είδε η παιδίατρος μας, το οποίο όμως μην φανταστείτε ότι ΄μεγαλώνει ιδιατέρως γρήγορα, ακόμη στη μυτούλα είμαστε...Αντε και στα δικά σας σύντομα, θα σας παρακολουθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

arma κι εμεις φαφουτιτσες ειμαστε ακομα!

προσπαθω να μην ανυσηχω αλλα καμια φορα κατι με πιανει!!

εμεις ουτε σαλια ουτε τπτ.Η παιδιατρος μας δεν ανησυχει.διαβασα κι αυτα που λετε πιο πανω...αντε δοντακιαααα που ειστεεεεε??

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπούλα ας ερχόταν και το δικό μας και ας ήταν μόνο μια μυτούλα!χαχαχα! Καλορίζικο και πάλι!

Χριστίνα και εμένα καμιά φορά κάτι με πιάνει, όπως τώρα, από χτες μ'έχει πιάσει μια στενοχώρια..κλείσαμε τους 14 και ακόμα τίποτα...μετά πάλι μου περνάει και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.που είναι οεο??

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

φαφουτομανα?

παρουσα!

 

η μπουμπου ειναι εννιαμιση μηνων και ακομη τιποτα... :-D

εχει δυο μηνες ασπρα τα ουλα και δεν λενε να βγουνε τα δοντακια :P

Δεν αγχωνομαι καθολου, παντως, καποια στιγμη θα βγαλει και η μπουμπου δοντακι, απλα ανυπομονω να την δω με ενα δοντι να γελαει, θα εχει πολυ πλακα!

αληθεια by the way δεν σας εκνευριζουν ολοι που λενε

'τι ακομη δεν εβγαλε δοντι;'

'α, το δικο μου εβγαλε 4 μηνων κλπ'

]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΦΗ εμείς το έχουμε ξεπεράσει πια το ''ακομα δεν έβγαλε?'' επειδή είμαστε ήδη 14, τώρα περάσαμε στη φάση ''α, δεν πειράζει, καλύτερα!'' Είναι για την παρηγοριά! χαχαχαχα!!!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

αρμαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πες το ευακι οτι μολις βγαλει δοντακι θα παρει δωρακι απο το φωτινακι

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

αρμαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πες το ευακι οτι μολις βγαλει δοντακι θα παρει δωρακι απο το φωτινακι

 

 

Α, να εμφανίστηκε και ο άλλος ''παρηγορητής''. Μέσα σε όλο αυτό λοιπόν έχω και τη Βίκυ να μου λέει πόσα πολλά δόντια έχει η Φωτεινή! 13 η 14? Κάπου εκεί...Καταλαβένετε τι περνάω??? :lol: :lol: :lol:

Αχ βικουλίνι μου είσαι η καλύτερη παρηγοριά! χαχαχαχαχα!!!! Θα της πω για το δωράκι μπας και πιάσει! :lol:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

arma καλημέρα!!!!!!

 

εμένα η μικρούλα μου είναι 9,5μηνών.6 οκτώβρη γεννήθηκε.Έχω να σου πω ότι και εμείς ΔΟΝΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!!Και εγώ αγονειώ τρελλά!!!!!!!!Κάθε μέρα ψάχνω αλλα τίποτα!!!!!!!Πρέπει να κάνω κάτι για να τη βοηθήσω?Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια οι κόρες του ψωμιού κτλ μάλλον τα ανακουφίζουν παρά τα βοηθούν. Η δικιά μου ξεκίνησε mε μπισκότο από 6 μηνών και μετά ψωμί, κλπ και σταδιακά τρώει σχεδόν τα πάντα με τα ούλα της. Όσο και να τα έχει ακονίσει δεν βγαίνουν τα άτιμα! :lol: Δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι εκτός απ'το να περιμένουμε...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εμεις απο μικρες τρωμε ψωμακι και εχουμε κοψει τα αλεσμενα απο 11 μηνων περιπου.τρωει κανονικοτατα!αρα οπως ειπε και η κοπελια πιο πανω μαλλον ανακουφιζουν παρα βοηθουν...

Link to comment
Share on other sites

Φαφουτομάνες σας χαιρετώ! Όχι καλέ, δεν βγάλαμε δόντι,προς το παρόν χαιρετώ, διακοπές πάμε! Ελπίζω όταν θα γυρίσουμε να έχουμε βγει όλες από το κλαμπ!

Φιλιά σε όλες!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

φαφουτομανες αν και ομορφη η παρεα σας σας χαιρετω γιατι εσκασε δοντακι στις 19 Αυγουστου - 10 μηνων και 7 ημερων!

μαλλον η μπεμπα ενιωσε οτι "απειλειται" απο την ελευση του νεου μελους στην οικογενεια και ειπε να κανει κατι για να κλεψει την παρασταση!

 

με το καλο και η σειρα σας και να να σας πανε ολα καλα, φιλια!

]

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω στην παρέα σας κορίτσια απο τον 4ο μήνα λέμε οτι θα σκάσει δοντάκι αλλα τελικά τίποτα 9.5 μηνών σχεδόν και ΑΚΟΜΑ ΦΑΦΟΥΤΕΣ!

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα, ο μεγαλος μου εβγαλε το πρωτο του δοντι μια βδομαδα μετα τα γενεθλια του τωρα μαλλον ο μικρος θα ακολουθησει τα βηματα του η γκρινια του ειναι αφορητη τωρα τελευταια

ομως τα δοντια τα μπροστινα τα βλεπω εδω και 2 μηνες να εχουν ανεβει σχεδον στα μισα των ουλων.....ειναι στην ιδια θεση 2 μηνες και η γκρινια γκρινια, ελπιζω να βγουν συντομα να ησυχασουμε οχι οπως τον μεγαλο που ειχε γκρινια απο 3 μηνων και εβγαλε μετα τον χρονο....αντε 5 μηνες ακομα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...