Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΡΕΣ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ


Recommended Posts

Γεια σας,

Το προβλημά μου είνια ότι εχω εδω και πολλα χρόνια πετρες στα νεφρά.

Εχω κανει πριν 6 χρόνια 4 λιθοτριψιες με σχετικα καλο αποτελεσμα.

Μετα την εγκυμοσύνη σε εξετασεις που εκανα βρέθηκε ότι εχω πέτρα και στο αλλο νεφρό που δυστυχως ειναι πολύ μεγαλη και προκαλεί αποφραξη στο

νεφρό.

Εκανα ηδη μια λιθοτριψια που απ' οτι φανηκε δεν εχει πετυχει.Σε λίγες μερες θα παω για δευτερη λιθοτριψία και αν δεν εχει παλι αποτελεσμα θα κανω διαδερμικη λιθοτριψία.

φυσικα είναι επεμβαση και με αγχώνει παρα πολύ?

Είχε καμμιά σας αντίστοιχη εμπειρία??????

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

μηπως σου εχουν πει τι ειδους πετρες εχεις?

ειναι πετρες οξαλικου ασβεστιου η μηπως ειναι απο κατι αλλο?

γνωριζω πολλα απο το θεμα και μπορω να σε βοηθησω αλλα πρεπει να ρωτησεις το γιατρο σου τι ειδους πετρα ειναι?

:P
Link to comment
Share on other sites

στη Θεσσαλονίκη ενας παππούς που ηταν πρακτικός γιατρός μου ειπε οτι πρέπει να πίνεις ρόφημα μελιάς. Ειναι ενα δέντρο που υπαρχει παντού και κάνεις τσάι τα φύλλα του και τα κλαδάκια του ακόμα. Σε πολλά μέρη το λενε και λιθοτρίφτη. Εφερα μια σακουλάρα μαζί μου αλλα ο καλός μου προτιμάει μάλλον να τον πιάσει κολικός απο το να πιει ενα ανοστο ρόφημα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει ο πατερας μου πετρες στα νεφρα..εχει δοκιμασει σχεδον ολα τα γιατροσοφια που υπαρχουν..παλι εμφανιζονται..λιγοτερο συχνα αν προσεχει τη διατροφη του και πινει πολλα υγρα..μονο με λιθοτριψια του εφευγαν ή στο κατουρημα μετα απο πολυ χοροπηδητο και αυτο με πολυ πονο..αργα ή γρηγορα ομως ξανακανουν την εμφανιση τους οι ατιμες..καλη τυχη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...