Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

Κοριτσακια μια ερωτηση.. σημερ ατο πρωι μεταξυ υπονου και ξυπνιου ημουν μπρούμυτα και ένιωσα κάτι χτυπουσ στην κοιλιά μου σαν να περνάει το αίμα απο εκεί... αυτο ηταν το μωρό μου?

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mara πιθανοτατα να ηταν και να το καταλαβες επειδη ησουν μπρουμητα και πιεζες την κοιλια σου...

ειναι διαφορετικο στην καθε γυναικα...και στην αρχη δεν εισαι ποτε σιγουρη αν ειναι το μωρο ή κατι αλλο...

 

εμεις εδω και 2 βδομαδες τον καταλαβαινουμε κανονικα πλεον (και ο μπαμπας του :P) και συνηθως οταν ειμαι χαλαρη...ειναι απιστευτο συναισθημα και χαιρομαι πολυ που οσο περναει ο καιρος θα γινεται ολο και πιο εντονο!!!

 

πριν τις 20 εβδομαδες τον ειχα καταλαβει μονο εγω καποιες φορες πολυ πολυ σπανια...και δεν ημουν και σιγουρη οτι ηταν αυτος...

γενικοτερα γυρω στις 20 κανουν την εμφανιση τους λογω του οτι νωριτερα ειναι πολυ πολυ μικρα για να καταλαβουμε τις κινησεις τους.....

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα την γιατρο που μας εκανε τον υπερηχο β επιπεδου και μας ειπε σε 2 με 3 βδομαδες θα το καταλαβαινουμε ποιο δυνατα... Ελπιζω να αφησει τον αντρα μου.. Αν και μπορει να εχει χαλασει ποιο μπροστα τον κοσμο, μολις βαλει το χερι του ο αντρας μου σταματαει!!!!:lol: Την μονη που αφησε να το ακουσει ειναι η αδερφη μου. Μολις εβαλε το κεφαλι της στην κοιλια μου, της εδωσε κλοτσια στο αυτι!!! χιχι

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ πάντως το νιωθω τωρα που κλείνω τους 5... πριν δεν άκουγα τιποτα... νιωθω κατι χαμηλά σαν να σπαρταραει ψαρι μεσα μου... παντως οταν το νιωθω γελαω μονη μου... πολυ ομορφο συναισθημα...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια τι μου θυμησατε!!εγω την μπεμπα την ενιωσα 15/9 το βραδυ την ιδια μερα εκλεινα τεσσαρων μηνων!!μιλαγα με τον ανδρα μου και ενιωσα κατι μικρουλι να με χτυπα απο μεσα!!αρχισα να φωναζω δυνατα μες τη νυχτα..πολυ γελιο!!!!!!τωρα πλεων εχω μπει στης μερες μου και περιμενω το μικρο θαυμα,,δεν με αφηνει να κοιμηθω τα βραδυα λες και εχω ενα μικρο ταισον και με κλωτσομπουναει ολη την ωρα,βλεπω αγκονες ποδια!!αχ θεε μου και κατι κλωτσιες στα πλευρα!!ο ανδρας μου μεχρη και σημερα ειναι ο μονος που την εχει νιωσει να βαραει!!εχει αδυναμιες απο τωρα η κοκονα!!ηρεμιστε κοριτσια και κοιμηθητε τωρα που μπορειτε!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχ teddy-tedi πες τα !! Κι εγώ στις μέρες μου είμαι και ειδικά όταν κάθομαι λίγο ξαπλωμένη στον καναπέ τα ποδαράκια πάνε από την μια μερια στην αλλη συνέχεια. Βέβαια ο μπεμπούλης είναι με το κεφάλι κάτω και τεντώνει τόσο πολύ τα πόδια του στο δεξί πλευρό που τινάζομαι στον αέρα από τον πόνο. Πατουσίτσες και κωλαρίνι εμφανίζονται τόσο έντονα πάνω στην κοιλιά μου από το σπρώξιμο που έχει πολύ γέλιο. Βάζουμε τα χέρια μας πάνω με τον άντρα μου και τον χαιδεύουμε και εξαφανίζεται το σκατούλι. Αντε να πάνε όλα καλά. Εγώ έχω άλλες 12 μέρες μπροστά εκτός εάν μας κάνει την έκπληξη !!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!! ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΛΩΤΣΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΝΟΣ. ΑΧ...ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ !!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΡΕΝΑΤΑ είναι πολύ ευχάριστο να ακούς μια ζωούλα να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα και νιώθεις ότι καταλαβαίνει τα πάντα. Δεν το νιώθεις απλά, ΟΛΑ τα καταλαβαίνουν, εάν είσαι χαρούμενη και τους μιλάς κλωτσάνε συνέχεια, εάν είσαι στεναχωρημένη εξαφανίζονται. Είναι το σημαντικότερο συναίσθημα στη ζωή μας. Παρόλα αυτά όσο περνάει οι μέρες η κούραση είναι μεγάλη και ειδικά εάν εχεις ένα ποδοσφαιριστή που δε σε αφήνει να κοιμηθείς :)

Ας είναι όμως....τα καλύτερα έρχονται !!!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τον καταλαβαίνω κι εγώ καθημερινά!! Πριν 2-3 μέρες εφαγα και 3 μικρές κλωτσίτσες!! Ο μπομπιράκος όλο στριφογυρνάει. Εκεί που κάθομαι νιώθω ένα ψαράκι να στροφάει. Ενα κυματάκι στην κοιλίτσα μου. :-)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο πολυ καταλαβενουν τα ατιμα μπεμπακια!!!!αχχχχχ αυτο το θαυμα της ζωης δεν συγκρινετε με τιποτα!!οταν με πιανουν οι μαυρες μου νιωθω την μπεμπουλα μου να ηρεμη αποτομα,οταν γελαω με δερνει κανονικοτατα!!!σημερα στεκομουν ορθια και γελαγα και χαιδευα την κοιλια μου και επιασα μια πατουσιτσα!!αχ θελω να την φαω!!!!αχ ερωτας σας λεω!!ααα οταν εχω ωρα να φαω κατι και πειναω στην πρωτη μπουκια θα αρχισει να χορευει!!αλλα εκει που τρελενετε ειναι οταν την χαιδευει ο μπαμπας και της μιλαει!!αδυναμιες!!!!να αρχισω να ζηλευω????????????

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

miss murple μου εισαι τυχερουλα που το αισθανεσε εγω ειμαι στον εκτο τωρα (24 εβδομαδες και τρεις μερες)και μεχρι και την εικοστη δευτερη εβδομαδα δεν ειχε κουνηθει καθολου τωρα εχει αρχισει να κουνιεται αλλα και παλι μην φανταστεις πολυ...οταν παω να ξαπλωσω τοτε αρχιζει να κλοτσαει λιγακι αλλα ειμαι σιγουρη οτι τι κανει απο αντιδραση επειδη θελω να ξεκουραστω...χιχιχι πλακα κανω..αχ εχω ξετρελαθει με την ιδεα του ερχομου αυτου του μωρου!!στην αρχη δεν ηθελα να το κρατησω γιατι εχω πολλα ακομα να ζησω(λογω ηλικιας) ομως δεν μου πηγαινε η καρδια να κανω αμβλωση!!και εστι τωρα καταλαβαινω οτι πηρα την σωστη αποφαση!!!φιλακια κοριτσια μου!!

Η μαμα σε περιμενει να ερθεις αγγελουδακι μου!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Τζέιν, με παρηγορεί αυτό που έγραψες, γιατί έχω την εντύπωση ότι ένιωσα κάτι σαν "φτερούγισμα" στα τέλη της 15ης εβδομάδας και από τότε τίποτα.... Τώρα μπαίνω στην 17η. Άρα και να ήταν το μωρό δε δίνει σημάδια καθημερινά στην αρχή, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιά καλημέρα!!! Χθες ένιωσα κι εγώ το μωρό μου!! Είχα ξαπλώσει κι ένιωσα τρεις φορές ένα μικρό φτερούγισμα χαμηλά στην κοιλιά!!! Αααχχ! ήταν υπέροχο! 15w 2d

cZr8p2.png

 

gxJ2p2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ένιωσα τον μπέμπη μου τη μέρα που μπήκα στη 17η εβδομάδα και έκτοτε κάθε μέρα νιώθω τις κινήσεις και τις κλωτσιές του... είναι πολύ ζωηρός ο άτιμος....

[/url]

 

dev186pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ μπήκα σήμερα στην 20η εβδομάδα και προχθές και χθές ένιωσα κάτι σαν παλμό χαμηλά στην κοιλιά,μάλιστα φαινόταν και απειροελάχιστα εξωτερικά.Είναι άραγε αυτό?

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ την μπέμπα μου την κατάλαβα πρώτη φορά στην 18-19 εβδομάδα, από τότε κάθε μέρα όλο και πιο πολύ.

πάντως έχω να πώ ότι η φύση έχει αδικήσει τους άντρες που δεν μπορούν να νιώσουν αυτό το συναίσθημα...

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ την μπέμπα μου την κατάλαβα πρώτη φορά στην 18-19 εβδομάδα, από τότε κάθε μέρα όλο και πιο πολύ.

πάντως έχω να πώ ότι η φύση έχει αδικήσει τους άντρες που δεν μπορούν να νιώσουν αυτό το συναίσθημα...

 

ΕΧΟΥΝ ΕΥΝΟΗΘΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ, ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΣΑΙ. ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΟΣΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΕΓΩ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΜΠΟΜΠΟΥ ΣΟΥ !!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη βδομαδα -18η-το νιωθω και καταλαβαινω οτι ειναι αυτο

αν με χτυπουσε και νωριτερα δε ξερω,εγω τωρα το νιωθω και το καταλαβαινω το γιαβρι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τον καημενουλη τον ειχα νιωσει στον 7ο μηνα λογω συσπασεων !!!!! και επειδη με καθηλωσε η γιατρος , τον ενοιωθα καθε μερα !!! Αυτες δηλαδη οι αρχικες παρενοχλησεις για μενα δεν υπηρχαν

:lol: smile !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...