Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

Ax, κοριτσάκια μου, πέρασα κάποιες πολύ δύσκολες μέρες με ΤΡΑΓΙΚΟ βήχα, δηλαδή κάθε 10 λεπτά βήχα μέχρι πνιγμού. Τραντάχτηκα άπειρα, μετά με έπιασαν πετρώματα και τραβήγματα στην κοιλιά και φοβήθηκα πολύ για το νινί...

 

Αφού παιδεύτηκα πάνω από μια εβδομάδα, μου είπε ο γιατρός μου να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν είναι καλά το μπεμπέ μετά απ' ολο αυτό το τράνταγμα και έκανα εχθές. Όλα καλά!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D ΟΥΦ!!!

Τώρα περιμένω να με κλωτσήσει το τερατάκι μου!!!

 

Κάααααατι μου φένεται ότι νοιώθω... αλλά μπορεί να είναι και ευσεβείς πόθοι... :D:D:D:cry::cry::D:D

 

Είδωμεν... σας φιλώ και θα σας ενημερώσω...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΚΟΛΕΚΑΚΙ............. ΕΜ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ? ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΔΕ ΣΤΟ ΕΙΠΑ??? ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ DOCTORA ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΜΑΣ............ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΟΙΩΘΩ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΤΕΡΙΚΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

 

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλώς το κοριτσάκιιι!!!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

 

κουνάει, κουνάει η κοιλίτσα?????

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

EIΔΕΣ? ΣΕ ΜΥΡΙΣΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ. ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΧΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΟΓΩ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΚΟΥΝΑΕΙ?? ΕΛΑ ΝΤΕ??? ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕ ΑΡΝΑΚΙ ΣΤΗ ΣΟΥΒΛΑ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΗΣΥΧΟ ΓΙΑΤΙ .........

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε μια χαρά είναι τα μπεμπέκια, και εσείς δευτερομάνες μια χαρά κάτι καταλαβαίνετε γιατί και εγώ από 15η καταλάβαινα τι συμβαίνει αλλά δεν το παραδεχόμουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax, κοριτσάκια μου, πέρασα κάποιες πολύ δύσκολες μέρες με ΤΡΑΓΙΚΟ βήχα, δηλαδή κάθε 10 λεπτά βήχα μέχρι πνιγμού. Τραντάχτηκα άπειρα, μετά με έπιασαν πετρώματα και τραβήγματα στην κοιλιά και φοβήθηκα πολύ για το νινί...

 

Αφού παιδεύτηκα πάνω από μια εβδομάδα, μου είπε ο γιατρός μου να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν είναι καλά το μπεμπέ μετά απ' ολο αυτό το τράνταγμα και έκανα εχθές. Όλα καλά!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D ΟΥΦ!!!

Τώρα περιμένω να με κλωτσήσει το τερατάκι μου!!!

 

Κάααααατι μου φένεται ότι νοιώθω... αλλά μπορεί να είναι και ευσεβείς πόθοι... :D:D:D:cry::cry::D:D

 

Είδωμεν... σας φιλώ και θα σας ενημερώσω...

 

Περαστικα σου! Ειχα παθει κι εγω τραχειοβρογχιτιδα πριν μεινω εγκυος και εβηχα καθε ενα λεπτο!!!!! Δεν με αντεχε κανεις! Ευτυχως που το μωρο σου δεν χαμπαριασε τιποτα! :D

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελιες εμαι στην 14 εβδομαδα... πριν καμια βδομαδα και ισως και παραπανω, ενιωθα κατι σαν πεταλουδες στην κοιλια... μπα λεω, αποκλειεται απο τωρα ειναι πολυ νωρις... χτες το βραδυ ενιωσα κατι με πιο εντονη "κινηση"... υπαρχει περιπτωση να το νιωθω απο τοσο νωρις? ειμαι στην 14η εβδομαδα... τον γιο μου δεν θυμαμαι να τον ειχα "ακουσει" τοσο συντομα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σου! Ειχα παθει κι εγω τραχειοβρογχιτιδα πριν μεινω εγκυος και εβηχα καθε ενα λεπτο!!!!! Δεν με αντεχε κανεις! Ευτυχως που το μωρο σου δεν χαμπαριασε τιποτα! Very Happy

 

Ευχαριστώ πολύυυ!!!

 

Μargarita, η αλήθεια είναι πως εμείς οι δευτερομάνες τα καταλαβαίνουμε νωρίτερα τα νινάκια...!!!

 

:D:D:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στη 18η εβδομάδα και ακόμα τίποτα. Λένε ότι μετά την 20η τα ακούμε όσες είναι το πρώτο μας αλλά μια ανυπομονησία την έχω. Ο ανδρούλης μου δε, κουνάει την κοιλιά μου πέρα δώθε μπας και νιώσει τίποτα! Καλά, αυτοί είναι πιο τρελαμένοι από εμάς!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα πρώτη φορά στην 16η εβδομάδα ήταν σαν γαργαλητό μέσα στην κοιλιά αλλά δεν ήμουν και 100% σίγουρη, από τη 17η και μετά έγινε πιο συχνό. νωρίς το κατάλαβα για 1η εγκυμοσύνη ίσως επειδή είχα το μυαλό μου εκεί πότε θα νιώσω κάτι ή επειδή είναι μεγάλο μωράκι το ένιωσα πιο γρήγορα δεν ξέρω..στην κάθε γυναίκα σίγουρα διαφέρει...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΣΠΑΝΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΚΙΡΤΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ... ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΩΡΑ!

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πλεον βολταρουμε κανονικα στην κοιλιτσα! Νιωθω πολυ συχνα πλεον τα χτυπηματακια και χθες τα ενιωθα πολυ ψηλα κοντα στον αφαλο! Να! Και τωρα που γραφω κλοτσαει δεξια! Μα τι κανει αυτο παιδι εκει μεσα! Nikolekaki ερχεται κι εσενα η ωρα σου! Αποτι εχω καταλαβει πιο πιθανο ειναι να το νιωσεις ξαπλωμενη και μετα καθιστη, ορθια δεν το χω νιωσει καθολου!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω στην 13η βδομαδα ενοιωσα κατι σαν φτερουγισμα και μονο μια συναδελφος με πιστεψε.φυσικα ολα τα ενοιωθα καλυτερα απο την 20η και μετα.

αλλα βρε κοριτσια,το πιστευετε οτι ακομα νοιωθω οτι εχω μωρο μεσα μου?οχι δεν ειμαι τρελλη αλλα οντως καποιες φορες νομιζω οτι καταλαβαινω κλωτσια.αφου λεω τον γιατρο να ψαξει καλυτερα :lol::lol::lol:

μηπως μου λειπει και θελω παλι?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπράβο Μαράκι και σε είχα στο μυαλό μου! :D

Ε μα δεν υπήρχε περίπτωση να σου κρυφτεί για πολύ ακομα!

Και ο δικός μου κάθε 3-4 ώρες δίνει το παρόν!

:D

 

:D Χε ηταν ησυχουλινος τον προηγουμενο καιρο τωρα ειναι ατακτουλης! Αυτη την περιοδο προβληματιζομαι με τα κιλα. Πηρα αποτομα τωρα στον 5ο και συνολικα τωρα εχω παρει 3,5 και εχω αγχωθει. Λενε οτι ειδικα στο 3ο τριμηνο παιρνεις αρκετα κιλα. Διαβαζω και καποιες εδω που δεν εχουν παρει καθολου μεχρι τον 5ο και απογοητευομαι. Η αληθεια ειναι οτι εχει ανοιξει η ορεξη μου και τρωω και ερχεται το διλημα να συνεχισω να τρωω ετσι ή να κανω καμια διαιτα μπας και καταφερω τον στοχο των 10 κιλων?

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!

Εγώ μια φορά ένιωσα ένα ελαφρύ σαν γουργούρισμα πολυ χαμηλά, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωράκι μου....... :(

 

ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Μαράκι και σε είχα στο μυαλό μου! :D

Ε μα δεν υπήρχε περίπτωση να σου κρυφτεί για πολύ ακομα!

Και ο δικός μου κάθε 3-4 ώρες δίνει το παρόν!

:D

 

:D Χε ηταν ησυχουλινος τον προηγουμενο καιρο τωρα ειναι ατακτουλης! Αυτη την περιοδο προβληματιζομαι με τα κιλα. Πηρα αποτομα τωρα στον 5ο και συνολικα τωρα εχω παρει 3,5 και εχω αγχωθει. Λενε οτι ειδικα στο 3ο τριμηνο παιρνεις αρκετα κιλα. Διαβαζω και καποιες εδω που δεν εχουν παρει καθολου μεχρι τον 5ο και απογοητευομαι. Η αληθεια ειναι οτι εχει ανοιξει η ορεξη μου και τρωω και ερχεται το διλημα να συνεχισω να τρωω ετσι ή να κανω καμια διαιτα μπας και καταφερω τον στοχο των 10 κιλων?

 

Μην μου λές τέτοια και έχω πάρει 4!!!

 

ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου τι σου χει πει? Εμενα μου χει πει 8 το πολυ 10 κιλα. Στην αρχη δεν επαιρνα καθολου κι ας σαβουρωνα και ειχα χαρει οτι μαλλον ο μεταβολισμος παει καλα αλλα τωρα μεσα σε 3 βδομαδες πηρα 2 κιλα. Αμα το παω πλεον ετσι θα με παρει η κατηφορα...

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου τι σου χει πει? Εμενα μου χει πει 8 το πολυ 10 κιλα. Στην αρχη δεν επαιρνα καθολου κι ας σαβουρωνα και ειχα χαρει οτι μαλλον ο μεταβολισμος παει καλα αλλα τωρα μεσα σε 3 βδομαδες πηρα 2 κιλα. Αμα το παω πλεον ετσι θα με παρει η κατηφορα...

 

10 κιλά maximum 12!!Απο ότι κατάλαβα είσαι στην 19Η σωστά??Mια χαρά κιλά έχεις πάρει....

 

ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...