Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΚΑ-επιδομα καισαρικης


melina_m

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Εγώ είχα γεννησει στις 17-7-10 δίδυμα. Είχα πάρει ένα ποσό τότε αλλά έκανα κι ε΄γω ένσταση. Πριν από καμιά 20 αριά μέρες πήρα άλλο ένα 350άρι. Βέβαια την ένσταση δεν την έκανα αμέσως . Παρ όλα αυτά από τότε που την έκανα μέχρι και που π΄ληρώθηκα πέρασαν πάνω από 6 μήνες. Αργησε πολύ. Αλλά τουλάχιστον πήρα ένα ποσό. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 326
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?Τα χαρτιά θα τα κάνω στο ΙΚΑ Καλλιθέας που ανήκει η κλινική, την ένσταση που και πότε την κάνω?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

στο έλενα βενιζέλου 23/9 δεν πλήρωσα καθόλου για την καισαρική. πληρώνεται απευθείας από το ΙΚΑ οπότε δεν παίρνεις το επίδομα. Αν δεν κάνω λάθος ισχύει για όλα τα δημόσια.

 

ευχαριστω κοπελα μου.να σου ζησει το μωρακι να ειναι γερο και δυνατο.ειχα αγχωθει με αυτη την αλλαγη,πριν 7 χρονια δεν πλήρωσα για καισαρικη και τωρα εμαθα τα καινουρια και μπήκα σε δίλημμά για το που θα γεννησω, προτιμάω νοσοκομειο αλλα δεν ημουνα σιγουρη με την κριση που υπαρχει αν θα επαιρνα χρηματα απο το ικα.σευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?Τα χαρτιά θα τα κάνω στο ΙΚΑ Καλλιθέας που ανήκει η κλινική, την ένσταση που και πότε την κάνω?

ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ ΜΠΑΤΖΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 14,00 ΣΚΕΨΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΟΙΚΕΙΣ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΓΕΣΑΙ ,ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙΡΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΟ..ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ .ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΘΕ 15 Κ ΤΕΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ..ΜΩΛΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΣ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ ..ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΣΕ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ ΜΠΑΤΖΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 14,00 ΣΚΕΨΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΟΙΚΕΙΣ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΓΕΣΑΙ ,ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙΡΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΟ..ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ .ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΘΕ 15 Κ ΤΕΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ..ΜΩΛΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΣ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ ..ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΣΕ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ..

 

Καλά 12-2 είναι το ωράριο τους?Σε ποιο τμήμα θα στείλω τον άνδρα μου?Στις παροχές?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά 12-2 είναι το ωράριο τους?Σε ποιο τμήμα θα στείλω τον άνδρα μου?Στις παροχές?

 

ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΟΡΟΦΟ..ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11,30 ΕΚΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΣΥΖ. ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΑΤΖΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΠΛΑΚΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ Κ ΚΑΝΟΥΝ ΟΥΡΑ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ..ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ..ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΥ 5 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΤΗΛ. ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΕΤΣΙ??? ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ (ΕΚΑΝΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ 17 ΗΜΕΡΩΝ..) ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ Κ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Κ ΤΗΣ ΠΑΤΑΩ ΕΝΑ ΒΡΥΣΙΔΙ, ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ..ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ Κ ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ..Κ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΒΑΛΕ Κ ΥΠΟΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ Κ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΓΟΜΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ..ΑΛΛΙΩΣ??? ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ....ΕΧΕ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΥ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια , να ρωτήσω κάτι την ένσταση την κάνουμε αφου πλρωθούμε το αρχικό ποσό που μας βγάζουν ή δεν δεχόμαστε όσα δίνουν και προχωράμε σε ένσταση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια , να ρωτήσω κάτι την ένσταση την κάνουμε αφου πλρωθούμε το αρχικό ποσό που μας βγάζουν ή δεν δεχόμαστε όσα δίνουν και προχωράμε σε ένσταση;

 

ΟΧΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΘΑ ΠΑΣ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ.. Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΔΑΜΗΝΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΘΑ ΠΑΣ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ.. Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΔΑΜΗΝΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ..

 

 

σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
isxuei akoma to epidoma kaisarikhs ? kai poies dikaiounte na to paroun

 

κ βεβαια ισχυει ..θεωρειται χειρουργικη παρεμβαση γι'αυτο δινουν κ αυτο το επιδομα..οποια μανουλα γεννησε με καισαρικη περνει αυτο το επιδομα...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γεννησαμε 06/1/2012 στο ιασω θεσσαλιας.Τα χαρτια για το επιδωμα καισαρικης μου ειπαν θα τα κανουν απο το ιασω και θα τα δωσουν στο ικα.

Μπορει αυτοι να λεν οτι απο 1-1-2012 εχουν ενοποιηθει αλλα στο ιασω εμεις πληρωσαμε κανονικα την αξια του δωματιου(δεν ειχε ξεκαθαριστη το τοπιο μας ειπαν) ενω ενας φιλος μας που πηγε μια βδομαδα μετα πληρωσε την διαφορα γιατι τα υπολοιπα θα τα παρουν απο το ικα το ιασω.

Παω σημερα να δω τι γινεται με το επιδωμα καισαρικης στο ικα και μου λεν οτι απορυπτεται επιδη γενησα σε ιδιωτικη κλινηκη.Γιατι???Επειδη ΜΟΥ ΛΕΝ ΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ.

Το επιδωμα τοκετου 900ε θα το παρω μου ειπαν.

Τωρα εγω τι πρεπει να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γεννησαμε 06/1/2012 στο ιασω θεσσαλιας.Τα χαρτια για το επιδωμα καισαρικης μου ειπαν θα τα κανουν απο το ιασω και θα τα δωσουν στο ικα.

Μπορει αυτοι να λεν οτι απο 1-1-2012 εχουν ενοποιηθει αλλα στο ιασω εμεις πληρωσαμε κανονικα την αξια του δωματιου(δεν ειχε ξεκαθαριστη το τοπιο μας ειπαν) ενω ενας φιλος μας που πηγε μια βδομαδα μετα πληρωσε την διαφορα γιατι τα υπολοιπα θα τα παρουν απο το ικα το ιασω.

Παω σημερα να δω τι γινεται με το επιδωμα καισαρικης στο ικα και μου λεν οτι απορυπτεται επιδη γενησα σε ιδιωτικη κλινηκη.Γιατι???Επειδη ΜΟΥ ΛΕΝ ΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ.

Το επιδωμα τοκετου 900ε θα το παρω μου ειπαν.

Τωρα εγω τι πρεπει να κανω????

 

Μα το καισαρικής το δικαιούσαι εφόσον γέννησες σε ιδιωτική κλινική!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κ βεβαια ισχυει ..θεωρειται χειρουργικη παρεμβαση γι'αυτο δινουν κ αυτο το επιδομα..οποια μανουλα γεννησε με καισαρικη περνει αυτο το επιδομα...
να ρωτησω μονο αυτοι που γεννανε σε ιδιωτικη το δικαιουντε? εαν οχι τοτε που παω να ρωτησω ? για το επιδομα καισαρικησ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω μονο αυτοι που γεννανε σε ιδιωτικη το δικαιουντε? εαν οχι τοτε που παω να ρωτησω ? για το επιδομα καισαρικησ

 

Ναι μόνο όσοι είναι σε ιδιωτική κλινική

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

κατεθεσα ενσταση το δεκεμβρη και στις 20/2 περναω απο επιτροπη.......

 

Τόσο γρήγορα??Μπράβο...Εγώ ακόμη περιμένω τα λεφτά..!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Τόσο γρήγορα??Μπράβο...Εγώ ακόμη περιμένω τα λεφτά..!!

 

κι εμενα τα χρηματα απο τον ιουλιο που ειχα καταθεςσει τα χρηματα μπηκαν τελος νοεμβριου......τωρα τι θα γινει με την επιτροπη αγνωστο......παντος στο δικο μας υποκαταστημα ειναι γρηγοροι!!!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έκαναν μόνο 4 μήνες να μπουν πάλι καλά!Σε ποιο υποκατάστημα πήγες?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να χεις καποια ενσημα για να το παρεις κοριτσια??εγω ειμαι ανεργη δεν συμπληρωνω τα 200 ενσημα....αν κανω καισαρικη θα τ παρω δηλαδη??

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική.Δεν ξέρω αν τα ένσημα παίζουν ρόλο,νομίζω πως όχι..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καποια που γεννησε με το νεο ετος 2012 και το πηρε ?

μου λενε απο το ικα οτι δεν υπαρχει αυτο το επιδομα

σας παρακαλω ενημερωστε με

ευχαριστω

1019079kc28jf2qog.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβασα οτι καποιες κοπελες εχουν πληρωθει το επιδομα καισαρικης εντος 6 μηνου, γεννησα Μαρτιο του 2011, εκανα αμεσως τα χαρτια μου κ ακομα τιποτα...Γεννησα Ρεα κ ανηκω στο ικα Ν. Κοσμου. Υπαρχει καποια που ανηκει στο ΙΚΑ Νεου κοσμου κ εχει πληρωθει?

Ldp5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...