Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαμαδες-βολτα


τελευταια φορα που βγηκατε μονη  

790

  1. 1. τελευταια φορα που βγηκατε μονη

    • βγαινω πολυ συχνα,σχεδον καθε μερα
    • μια φορα τη βδομαδα
    • μια φορα το μηνα
    • μια φορα το τριμηνο
    • πολυ σπανια,ζητημα να το χω κανει 2-3 φορες το πολυ
    • δεν εχω βγει ποτε χωρις μωρο και συζηγο απο τη μερα που γεννησα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

άντρες παιδί μου (κλισέ αλλά κολλάει παντού :lol: )!

 

η απάντηση του στην ομολογουμένως έντονη δυσαρέσκειά μου (για να το θέσω κομψά :lol: ) είναι:

"μα και συ αγάπη μου όποτε θες να κανονίσεις κάτι ανάλογο εγώ θα το κρατήσω το παιδί, κανένα πρόβλημα :shock: !

είναι κάτι το φοβερά απλό να κανονίσω με τις μαμάδες-φίλες μου να πάω στο εξωτερικό έτσι?σύμβαίνει κάθε μέρα γύρω μας :twisted:

(αν δεν μου φέρει τη μισή Ταϊλάνδη γυρνώντας, όντως θα ξεκινήσω τις διαδικάσίες διαζυγίου :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω και απορω .... απαπα γερασα ....

 

για πεεεεεεεεεεεεεεεεεε , για πεεεεεεεεεεεεεεε :lol:

 

με ποιος εισαι?? με μας... η με τους αλλους???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

άντρες παιδί μου (κλισέ αλλά κολλάει παντού :lol: )!

 

η απάντηση του στην ομολογουμένως έντονη δυσαρέσκειά μου (για να το θέσω κομψά :lol: ) είναι:

"μα και συ αγάπη μου όποτε θες να κανονίσεις κάτι ανάλογο εγώ θα το κρατήσω το παιδί, κανένα πρόβλημα :shock: !

είναι κάτι το φοβερά απλό να κανονίσω με τις μαμάδες-φίλες μου να πάω στο εξωτερικό έτσι?σύμβαίνει κάθε μέρα γύρω μας :twisted:

(αν δεν μου φέρει τη μισή Ταϊλάνδη γυρνώντας, όντως θα ξεκινήσω τις διαδικάσίες διαζυγίου :lol::lol:)

 

ξερει τι λεει ο ανθρωπος παιδακι μου.

εδω για ενα καφε για να πασ κανεις ολοκληρω σχεδιο οχι τωρα να κανονισεις ολοκληρο ταξιδι.............

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απο οτι βλεπω 1 στις 4 δηλαδη 1 φορα την εβδομαδα συνηθως και αυτο γιατι να σας εξηγησω...

Αφου δεν εχουμε τροπο να βγουμε οι δυο μας βγαινει αυτος μια φορα η οσες θελει το βραδι (αλλωστε εχει κοιμηθει η μικρη) και το ιδιο και εγω βεβαια εγω πρεπει πρωτα να την ταισω, να την κοιμήσω και μετα να βαφτω, ετοιμαστω κτλ και μετα να βγω ενω ο κυριος βγαινει πριν γινουν ολα αυτα αλλα τι να κανεις, δεν πειραζει.

Αν θελω καμια μερα να παω βολτα ή για καφε, απογευμα θα την κρατησει και εκεινος το ιδιο αν θελει.

Παντως αν ειναι εφικτο καλο ειναι να βγαινετε μια φορα τουλαχιστον με την παρεα σας. Εγω αργησα να το καταλαβω και ελεγα αφου δεν βγαινει αυτος να κατσουμε να χουχουλιασουμε μαζι (βλεπετε το κοριτσακι μου το αργοτερο 1030 κοιμαται...το γλυκο μου) και τι καταλαβα;;;αυτος ηταν στον υπολογιστη!!!και απο τοτε αλλαξα πλευρο!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας διαβάζω και απορω .... απαπα γερασα ....

 

για πεεεεεεεεεεεεεεεεεε , για πεεεεεεεεεεεεεεε :lol:

 

με ποιος εισαι?? με μας... η με τους αλλους???? :lol:

 

Τι να πω ... διαβαζω αλκοολ και μεθάω !!! Μα αληθεια σου λεω σε διαβαζα και μου ρθε ζαλη . Γερασα λεεεε !!!

Δεν μου λειψε το εξω παντως .... Θα σας πω ξανα οταν γυρίσουμε απο Ελλάδα το καλοκαιρι . Δεν εχω σκοπο παντως και δνε νομιζω να αφησουμε -αφησω τη μωρουλινιτσα μου μονη για να βγω ....

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να γυρίσω μια μέρα σπίτι με εισιτήρια για Παρίσι και να του πω

"δεν σε πειράζει μωρό μου, για μια βδομαδούλα θα λείψω, τι θες να σου φέρω???" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χωραω στη βαλιτσα;;;(αν ειναι λιγο μεγαλη...)

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mόνη μου εεεε........χμμμμμμμμ....... λοιπόν εχουμε και λέμε:

 

1. οταν πάω στο γραφείο τα βραδυα .... ναι ναι είμαι μόνη μου, χωρις την Φέλια και τον Παντελή!!!!!!!!!!!!!!!!!:roll::roll::roll:

2. όταν πρεπει να παω να παρω κάτι στην αγορά .... γρήγορα γρήγορα ..... φτανω εξω απο το μαγαζί .... αλάρμ .... η πόρτα ανοιχτή .... και φστττττ.....γρηγορα σπίτι!

 

Κατα τα άλλα ..... η Φελια εχει γίνει μόνιμο προέκταμα του αριστερού μου χεριού!!! :lol:

 

Μεχρι και επαγγελματικό ραντεβού εχω κάνει με την Φέλια δίπλα μου στο ριλάξ όταν ο Παντελής ελειπε ταξίδι και δεν ειχα που να την αφήσω! Και έκλεισα και την δουλειά :wink: .... για τα γαλανά της μάτια!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω που τα κοριτσια μου

ειναι μεγαλυτερα απο τα μωρακια σας?????

 

Δεν βγαινουμε τα βραδια , παρα μονο πολυ

σπανια 5-6 φορες ΤΟ ΧΡΟΝΟ . Ο λογος ???

Οταν ηταν μικρα δεν θελαμε τα να αφηνουμε

συνεχως μονα τους . Οταν μεγαλωσαν λιγο ,

δεν στεκονταν πουθενα και ηταν δυσκολο!

Μεγαλωνοντας ακομα λιγο , προτειμουμε να

πηγαινουμε σε μερη που ειναι και για παιδια

και βρισκουν και αλλα παιδακια να παιξουν ,

διοτι να τα αφησουμε μεσα και εμεις να

διασκεδαζουμε απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ !!!!!!

(και ενοχικα ατομα :lol::lol::lol: )

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να γυρίσω μια μέρα σπίτι με εισιτήρια για Παρίσι και να του πω

"δεν σε πειράζει μωρό μου, για μια βδομαδούλα θα λείψω, τι θες να σου φέρω???" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Χτύπησες νεύρο τώρα!!!

Το Παρίσι είναι το ψυχικό μου τραύμα. Θέλω τόσο πολύ να πάω!!!

Αλλά με το σύζυγο που έχω (το μόνο ωραίο μέρος είναι το χωριό του :twisted::twisted: ) με βλέπω να μεγαλώνει ο γιος μου για να τον πάω στην... ντίσνεϋλαντ!!

Μόνη βγαίνω για καφέ κυρίως (μια φορά το τρίμηνο ψήφισα). Να σας πω την αλήθεια δεν μου κάνει κέφι για μεγάλα ξενύχτια (τα είχα κάνει άλλωστε στα νιάτα μου!!!)

 

alexandroulis αυτό που κάνει ο άντρας σου κάνει τον δικό μου (που τσακωθήκαμε τα περσινά Χριστούγεννα πού ήθελε να πάει στο χωριό του, τελικά πήγε μόνος του και μέχρι να πάει ήταν σαν το λιονγάρι στο κλουβί γιατί δεν τον άφησα να φύγει νωρίτερα, μιας και το 10μηνο μωρό μας ήταν άρρωστο).

Να σου πω την αλήθεια, Ταϋλάνδη μία εβδομάδα... το λιγότερο διαζύγιο!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ψήφισα 1 φορά τον μήνα.

Από το καθόλου καλό είναι και αυτό :wink:

Όχι όμως για ξενύχτι ...... έχω να βγω να ξενυχτήσω κανά χρόνο .....γέρασα δεν αντέχω τα τσιγάρα, τα ποτά και τα ξενύχτια....

Συνήθως βγαίνω για καφεδάκι με τις φίλες μου, κανα θεατράκι και πιο σπάνια για φαγητό και κρασάκι........ήσυχα πράγματα δηλαδή.....

περασμένα μεγαλεία τα μπαρ και τα μπουζούκια δεν βαριέσαι κάθε πράγμα στον καιρό του.......

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites

ναι λοιπον δεν εχω βγει ποτε μονη μου... οχι οτι δεν μ αφηνει...και μου το κραταει να παω... αλλα και πριν παντα μαζι βγαιναμε... τωρα ουτε μαζι δεν βγαινουμε ουτε και χωρια.. :lol:

 

παντως θα ηθελα να παω καμια βολτιτσα .. περισοτερο επειδη λογω εξαμηνου και μειωμενου δεν εχω καθολου χρονο μονη μου... ουτε καν στην δουλεια...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει 3 φορές, μόνη με τις φίλες μου από τότε που γέννησα. Αυτό που κάνουμε όμως είναι 1 φορά στις 3 μήνες περίπου, να έρχονται σπίτι μου κατά τις 10 το βράδυ, που κοιμούνται τα μικρά, πάει και ο καλός μου για ύπνο, και καθόμαστε στο σαλόνι να τα πούμε. Εννοείται ότι την άλλη μέρα, σέρνουμε τα πόδια μας και ότι άλλο έχουμε, αλλά αξίζει το κόπο γιατί αλλιώς δεν θα τις δω ποτέ!

Ψηφίζω μια φορά το τρίμηνο, μόνο και μόνο γιατί καταφέρνω να μείνω μόνη με τις φίλες μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφισα στο μηνα 1 φορα , ειτε κραταει ο Πανος την μικρη και περνω τον μεγλαο και παμε με την κολητη μου και το γιο της ειτε κραταει και τα 2 και παω με 2-3 φιλες για ενα καφεδακι . Δεν εχω παραπονο οποτε το ζητησω ειναι προθυμος .

Καλε τι ξενυχτια χαχαχαχα απο τα 25 εχω να βγω για τετοια διασκεδαση , τωρα και τη βαριεμε και δεν μουα ρεσει καθολου , να φανταστειτε ουτε με τον Πανο εχουμε βγει ποτε για μπουζουκια και κλαμπ πριν κανουμε παιδακια γιατι τωρα δεν το συζητω ουτε διαθεση να τα αφησουμε ικαι να παμε για διασκεδασγ εχουμε ουτε και ατομο . Γερασααμε χαχαχαχαχαχ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πάντως την τελευταία φορά που βγήκα και πέρασα πραγματικά καλά την ωφείλω στο parents και στην βραδιά μαμάδων που οργάνωσε η daffy μας ... :D

 

α, έβαλα το πολύ σπάνια ...

 

Mιά από τα ίδια....

:D

 

Χωρίς το σύζηγο βγαίνω συχνά χωρίς το Θεόφιλο ΠΟΤΕ :lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε μια φορα το μηνα ισως και 2 :oops: παντα καποια γιαγια θα μας κρατησει το αγγελακι μας και θα ξεμυτισουμε...την κοιμιζουμε πρωτα και φευγουμε μετα..:lol:

τα περισσοτερα σκ παντως τα περναμε με φιλους και τα παιδακια μας...και οσο και ειναι κουραστικο...εγω αυτο προτιμω..χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα δεν πολυβγαινω μονη. Που κ που μπορει να τυχει να παω για κανα καφε με καμια φιλη μου το απογευμα αλλα μια φορα το διμηνο κ αν.. Βραδυ βεβαια ποτε δεν εβγαινα μονη μου κ ποτε δεν το κανω κ τωρα. Χωρις τον αντρα μου η αληθεια ειναι οτι δε μαρεσει ιδιαιτερα, αφηστε που πια δεν εχω κ ορεξη για ξενυχτια...

Με το αντρα μου βγαινουμε οι δυο μας μια φορα το μηνα περιπου για κανα θεατρο ή κανα φαγητο με τιποτα φιλους.

Παμε ομως συχνα εξωτερικο οι δυο μας κ αφηνω τη μικρη στους γονεις μου για 4-5 μερες. Ιδιως τον τελευταιο χρονο, κ λογω δουλειας μου, παμε καθε εναμιση μηνα περιπου.. Ειναι οτι πρεπει για να γεμισουμε μπαταριες..

Κ βεβαια παω κ μονη μου αν χρειαστει για μια-δυο μερες να πεταχτω καπου κ εκεινος κραταει τη μικρη. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που γεννησα (4,5 μηνες) δεν μου μενει χρονος καλα καλα να φαω οχι να βγω και επειδη ο αντρας μου δουλευει βραδυ λιγο δυσκολο να βγουμε και μια Πεμπτη που δεν δουλευει ερχονται τα πεθερικα μου και καθονται :cry: οποτε δεν μπορω να φυγω .Παιζουν λιγο τα νευρα μου αλλα.....Οποτε απο τοτε που γεννησα ζητημα να εχω βγει 2 φορες και αυτες με τον αντρα μου και το μωρο.απαντησα σπανια.Ελπιζω οτι τα πραγματα θα φτιαξουν

πολυ δυσκολο να εισαι μανουλα αλλα και ταυτοχρονα ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πολύ σπάνιο ίσως δυο τρεις φορές ψήφισα.

Πώς να μπορέσω να ξεφύγω από τρία παιδιά και έναν σύζυγο;

Με κυνηγάν τα μαθήματα, τα γάλατα, τα ταΐσματα και τα αλλάγματα.

Αν ποτέ τύχει (αυτές οι 2-3 φορές) τα τηλέφωνα σπάνε...

μαμά αυτό, μαμά εκείνο.... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγει ποτέ(για ψυχαγωγία) από τότε που γέννησα χωρίς σύζυγο και μωρό.

Εδώ δε βγαίνω ούτε καν με σύζυγο χωρίς μωρό.

Δε μου κάθεται καλά η σκέψη να αφήσω το μωρό και να βγω συν ότι το βρίσκω ταλαιπωρία.

Ευτυχώς όοολα τα προηγούμενα χρόνια είχα ξεσκιστεί να βγαίνω οπότε δεν έχω και απωθημένο για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...