Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαμαδες-βολτα


τελευταια φορα που βγηκατε μονη  

790

  1. 1. τελευταια φορα που βγηκατε μονη

    • βγαινω πολυ συχνα,σχεδον καθε μερα
    • μια φορα τη βδομαδα
    • μια φορα το μηνα
    • μια φορα το τριμηνο
    • πολυ σπανια,ζητημα να το χω κανει 2-3 φορες το πολυ
    • δεν εχω βγει ποτε χωρις μωρο και συζηγο απο τη μερα που γεννησα


Recommended Posts

Σχεδόν πάντα βγαίνουμε και οι τρείς μαζί! Μόνη μου δεν έχω βγεί ποτέ απο τότε που γέννησα.... Με το σύζυγο έχουμε βγεί μόνοι μας 6 φορές (τις θυμάμαι ακριβώς γιατί είναι λίγες!!! :lol: )

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά παρόλο που έχω τη δυνατότητα να κάνω πράγματα,(γιατί η μαμά μου μένει πολύ κοντά μου και μπορεί να κρατάει τη μπεμπα όποτε χρειαστεί κλπ), δεν θέλω να βγαίνω έξω και να την αφήνω :roll: Δεν μπορώ να το εξηγήσω, νιώθω οτι την αφήνω πίσω και δεν μπορώ, νιώθω τύψεις..... γιατί????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελευταία φορά είχα πάει με τις φίλες μου για ψώνια-καφέ-ουζάκια ένα Σάββατο μεσημέρι πριν από 4 μήνες περίπου και τον κράτησε ο μπαμπάς του ο οποίος όταν γύρισα μετά από 6 ώρες το έπαιζε άνετος, και καλά παιχνιδάκι ήταν, αλλά εγώ μόνο κατάλαβα την ανακούφισή του μόλις με είδε :P Σκοπεύω όμως να αλλάξω τη συχνότητα, νομίζω μια φορά το δίμηνο είναι καλά... Τη Δευτέρα λέμε να βρεθούμε 4 φίλες για θαλασσινά (καθ'ότι Μεγάλη Εβδομάδα) στη Σαρωνίδα... :lol: Και το περιμένω πώς και πώς! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω βγαινω σχεδον καθε μερα!! Βολτα στα μαγαζια,ψωνια και καφεδακι με καμια φιλη...Η μαμα μου δεν δουλευει και μενει και κοντα και λυσσαει καθε μερα, ερχεται σπιτι κανει και δουλειες του σπιτιου :lol::lol:

Επισης πηγαινω σε ενα γηπεδο διπλα στο σπιτι για τρεξιμο (πιανεται αυτο?? :D )...Γενικα μια χαρα! Δεν μου εχει λειψει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Όποτε βρώ ευκαιρία, την αρπάζω και βγαίνω!!!!!!!Ο σύζυγος, με "σπρώχνει" :lol::lol: πολλές φορές να βγώ αν θέλω μόνη μου και να κάτσει με τον γιο μας σπίτι. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σ'αυτό και συννενοούμαστε μια χαρά!!

Θεωρώ ότι ο καφές ή ένα ποτό με φίλες, για μένα τουλάχιστον, είναι κάτι αναντικατάστατο και δεν συγκρίνεται με την έξοδο με τον σύζυγο, παρόλο που όποτε βγαίνω και μαζί του, μια χαρά περνάμε.

Τώρα τελευταία με την εγκυμοσύνη, δεν έχω και πολύ όρεξη να βγαίνω, οπότε την αράζω σπίτι.

Αλλά!!!!!!!!!!!!!!!Κρατάω δυνάμεις και του είπα να κρατήσει κι εκείνος, ώστε όταν γεννήσω να μένει σπίτι με τον γιο μου και να φροντίζουν παρεα το νέο μέλος, όταν εγώ θα θέλω να πάρω τον αέρα μου, για μπυρίτσα ή για καφεδάκι!!! :D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εξω... μονη.... χωρις παιδι..... χωρις αντρα.... καλα το χωρις αντρα θα μπορούσα, χωρις παιδί ομως, δύσκολα. Αν και ξερω οτι τον προσεχει, πάντα κατι θα ξεχασει.. οπως το να σηκωθει απο τον υπολογιστη!!! Α! Και τραγικο προβλημα, δεν αλλαζει πανες με κακακια. Ε, να βγω και να χω το μυαλο μου μη τυχον το παιδι λερωθει και ποιος θα τον αλλάξει; Αλλά ειμαστε και κατα βαση του σπιτιου, ουτε αυτος παει καπου μονος, αν και καμια φορα το αποζητω να μεινω μονη στο σπιτι...

 

Παντως για την κοπελια που ο συζυγος παει Ταυλάνδη...

Ετσι πηγε και ο αρραβωνιαστικος μου (πρωην) πριν πολλα χρονια Γαλλία και ενω μπορούσα να πάω, ο κυριος ηθελε να παει μονος του... η καταληξη φανταζομαι αντιλαμβανεσαι ποια ειναι αφου ειναι .... πρωην. Οχι αγαπη μου να πας και εξωτερικο! Πάνε για ενα καφέ, ενα ποτο αλλά εξωτερικό για αναψυχη μονο μαζι μου! Σιγά μη σου παρω και προφυλακτικα να εχεις... :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σπάνια,και αυτο ισως να υπαρχει λογος πχ πηγαινα να δω το

πατερα μου στο νοσοκομειο....

Παντως ο κυριοτερος λογος ειναι οτι δε θελω κιολας...

Ηδη τον αφηνω που παω στη δουλεια,θελω να περναω χρονο μαζι του.

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κ εμενα δε θα μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ να παει μονος του διακοπες κ ιδιως εξωτερικο.. Βεβαια εγω παω αλλα για δουλειας. ΟΧΙ για διασκεδαση ...

Αν ηταν τοσο κουρασμενος κ χρειαζοταν ξεκουραση ευχαριστως μεχρι το χωριο του αν θελει πολυ. Αλλα Κ Ταυλανδη??? Εχω παει κ πιστεψτε με δε θα τον αφηνα μονο του ουτε λεπτο εκει...

Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αληθεια και γω δεν θελω γιατι αν ηθελα με καποιο τροπο θα το εκανα!εμενα μου αρεσει το σοπινγκ θεραπυ στο σουπερ μαρκετ το οποιο ειναι καθημερινο σπορ!

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που γέννησα το γιο μου (3 χρόνια και κάτι) δεν έχω βγει ποτέ χωρίς παιδί ή άντρα

 

πολλές φορές είπαμε με φίλες μου να το κανονίσουμε αλλά ......... αν είναι να πάω για καφέ προτιμώ ένα παιδότοπο που μπορώ να πάρω και τα παιδιά μαζί.

 

τα αφήνω για τη δουλειά, να τα αφήνω και για τη διασκέδαση μου δεν μου φαίνεται σωστό

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε φυστικακι εγω 1 απογευμα την βδομαδα περιπου βγαινω εδω στη γειτονια που εχει και starbucks, συνηθως μονη μου ή ενιοτε με καμια φίλη, για να ξεσκασω για καμια ώρα...ειναι σαν να πετάγομαι στο σουπερ ενα πραγμα δεν το θεωρώ και ΤΗΝ έξοδο αλλα ξελαμπικάρω λιγακι...αφήνω τον μικρό στον μπαμπά του φυσικά...:)

 

edit: Eνώ δεν ψήφισα μου λέω ότι εχω ψηφίσει ήδη!!!! δεν πάμε καλά!!:(

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αστα αυτα jen.... τι θες να μας πεις??? ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!!!!!!!!!

ψηφισες......... ΤΕΛΟΣ!!!!!

 

κι αυτα με τις βολτες στα σταρμπακς, και καλα δεν ειναι εξοδος,να τα ξεχασεις!!!! ακου δεν ειναι εξοδος!!!!!

 

ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ειναι κυρια μου!!! με μωρο 2 μηνων, με μπουκαλι στο Βερτη πιανεται!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να ψηφίσω, λέει ότι ψήφισα!!!πότε και δεν το θυμάμαι? και τι ψήφισα?

τεσπά, από τότε που γέννησα δεν έχω βγεί βόλτα χωρίς το παιδί πουθενά...

χωρίς τον άντρα μου ναι, με την αδερφή μου και τα παιδάκια μας για καφέ ή με την κουμπάρα μου και τα παιδάκια μας πάλι.΄αλλά γενικά δεν βγαίνω μόνη μου, πάντα με τον άντρα μου πριν γεννήσω και τώρα με την κόρη μου!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν ξέρω τι να ψηφίσω

Είμαι απο τις τυχερές που μένω ένα τετράγωνο απο τη μαμά μου οπότε ότι και να θέλουμε να κάνουμε τον αφήνω εκεί. Στην αρχή μου είχε θέσει βέτο ότι θα τον κρατάει μόνο σπίτι της και δεν θα έρχεται στο δικό μας, μου κακοφάνηκε λίγο αλλά τελικά είναι καλύτερα γιατί που να γυρνάμε απο διασκέδαση και να έχουμε και πρωινό ξύπνημα δε λέει.

Πάντως δεν βγαίνουμε συχνά έξω είμαστε και οι δύο σπιτόγατοι και αν βγούμε θα είναι συνήθως σε κάποια υποχρέωση (γιορτή κτλ) σε καμια ταβερνούλα (διότι ο άντρας μου είναι της σχολής οτι έξοδος χωρίς φαγητό δεν είναι έξοδος) και τέτοια

Επίσης είμαστε τυχεροί γιατί οι νονοί του μικρού είναι στον απο κάτω όροφο και διοργανώνουμε βραδιές μια σπίτι τους μια στο δικό μας με τις πυτζάμες και περνάμε σούπερ. Για να βγω μόνη μου σπάνια. Π΄ντως την τελευταί αφορά που βγήκα μόνη μου ήταν το Νοέμβριο που έκανε μπάτσελορ η ξαδέρφη μου στο ΡΕΜΟ και γύρισα το πρωι...Α να μην ξεχάσω και τις φραπεδούμπες που πίνουμε με την κουμπάρα μου στο μπαλκόνι μας όταν δουλεύουν οι άντρες μας και ο μικρός μου έχει πάει παιδική χαρά με τη γιαγιά.

Link to comment
Share on other sites

[το χρυσό μου την Δευτέρα του Πάσχα πετάει για Ταϊλάνδη

παιδικός του φίλος και συμμαθητής έχει γραφείο ταξειδίων και έχει βρει τόοοοοσο καλή προσφορά που έιναι αμαρτία να μην πάνε τα καημένα,

8 μαντράχαλοι, ένας εκ των οποίων είναι ο μέλλων νονός του τσουρεκιού]

 

Γραφείο ταξιδίων ε???? χμμμμμμ,πολύ καλό ακούγεται! να τον έχουμε στα υπόψη μας τον φίλο του άνδρα σου,θα χρειαστεί.Κατά τα άλλα εγώ εέχα βγει τελευταία φορά έτσι όπως λέτε την τσικνοπέμπτη.Δηλαδή μαζί με τον σύζυγο είχαμε βγει στην αρχή και με άλλη παρέα,αλλά μετά τον άφησα και βγήκα με την μία εκ των κολλητών για ποτάκι (αργάμιση δηλαδή).Όμως δεν έχω πρόβλημα κατά τα άλλα.Με την πρώτη ευκαιρία,θα αρχίσω πάλι το ξεσάλωμα!! μόνο να χάσω 6 κιλά περιμένω ακόμα......

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Με την πρώτη ευκαιρία,θα αρχίσω πάλι το ξεσάλωμα!! μόνο να χάσω 6 κιλά περιμένω ακόμα......

 

Και εγώ που έχασα όλα τα κιλά μου και ακόμα πιο κάτω από ότι αρχισα πάλι δεν προλαβαίνω. Αν και ο άντρας μου είναι πέραν του δέοντος ικανός να κρατήσει τα μωρά και ολόκληρες μέρες δεν το κάνω. Θα βγω μόνη μου 1 φορά στο δίμηνο.... ή μαζί όταν έρχεται η μητέρα μου και κρατήσει τα μωρά αλλά μένουμε σε διαφορετικές πόλεις οπότε είναι δύσκολο.

 

Μου λείπει το έξω και οι φίλες μου οι οποίες παρεπιπτόντως είναι όλες ανύπαντρες και άτεκνες, βλέπεις μόλις μπήκαμε όλες σχεδόν στα 30άντα οπότε τώρα το σκέφτονται. Πάντως το ταξιδάκι στη Γαλλία για 3 εβδομάδες οικογενειακώς τον άλλο μήνα θα βοηθήσει λίγο, η γιαγιά και ο παππούς θα κρατάνε άνετα τα εγγόνια τους για να βγούμε λίγο έξω. Βλέπεις μετά από 3 γιους, 5 αγόρια εγγόνια που ήδη έχουν μόνα τα δικά μας είναι κορίτσια, οπὀτε αδυναμία τρελή.

2jd2m3xn4npcdld3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ειμαι με τον αντρα μου 3χρονια και μονο μια φορα εχω βγει μονη μου στο μπατσελορ της αδερφης του..γενικα δεν μπορω να βγαινω αν δεν ειναι και αυτος μαζι μου,αισθανομαι καπως..

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι και άλλες γυναίκες-μαμάδες έχουν να βγουν καιρό -όπως και ΄γω, και αναθαρεψα!!! Νόμιζα ότι ήμουν μονάχη σαν την Καρέτα-Καρέτα.... Εγώ πάλι βγαίνω αρκετά λίγες φορές μόνη μου και αυτό αφού έχει προσπαθήσει πολύ ο σύζυγος να με ξεκολλήσει απ'τον μικρό. Το θέμα είναι ότι αφού βγω- δεν λέω θα περάσω καταπληκτικά με τις φίλες μου...αλλά όλο για το μωρό θα τους μιλάω, ή θα παίρνω σπίτι να δω αν όλα είναι καλά, και η αλήθεια είναι πως επειδή είμαι η μοναδική από την γυναικοπαρέα που είναι παντρεμένη και με μωρό, πλέον νιώθω σαν να ανήκω σ'αλλο πλανήτη απ'τα κορίτσια μου... :(

Άδραξε την μέρα !!! :-D

 

an1cA9O03DD1210MDA2MHwwMDAwNTU0ZGF8U29waG9jbGVzIGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για καφέ μία φορά το δίμηνο και αν:wink: και αυτό σε ώρες λειτουργίας καταστημάτων!!! τώρα κάτι φορές που παραλαλάω το ρίχνω έξω πηγαίνοντας στο supermarket σε κανα jumbo κτλ:lol::lol:. Ευτύχως είχαμε αρκέτους γάμους τελευταία και το γλέντησα λίγο παράπανω βρε παιδί μου:lol::lol:

Η μικρή μου καραμέλα μεγαλώνει κάθε μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

ψηφισα μια φορα το τριμηνο και παλι πολυ ειπα......... Ειχα να βγω απο τον Αυγουστο και ετυχε να βγω την προηγουμενη εβδομαδα γιατι ηρθε ο κολλητος του αντρα μου αλλιως σιγα και που θα εβγαινα. Για πιο μπροστα απο τον Αυγουστο να πω οτι δεν θυμαμαι.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μονη σπανια θα την κανω...δεν αρνουμαι να βγω το κανω οποτε προκυψει καλη παρεα και θα περασω ουσιαστικα καλα.

δεν εχω χρονο πια για ανοητες βολτες και να καθομαι να πινω καφε χωρις να το εχω αναγκη.

η αληθεια ειναι οτι βγαινω για καφε και βολτουλα με το συζυγο οποτε αισθανθουμε την αναγκη να το κανουμε και εκει περναω ουσιαστικα καλα...

Link to comment
Share on other sites

μονη σπανια θα την κανω...δεν αρνουμαι να βγω το κανω οποτε προκυψει καλη παρεα και θα περασω ουσιαστικα καλα.

δεν εχω χρονο πια για ανοητες βολτες και να καθομαι να πινω καφε χωρις να το εχω αναγκη.

η αληθεια ειναι οτι βγαινω για καφε και βολτουλα με το συζυγο οποτε αισθανθουμε την αναγκη να το κανουμε και εκει περναω ουσιαστικα καλα...

 

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ!!ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ Η ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΤΟ COSMOS!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΒΟΛΗ Η ΜΙΚΡΗ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 830 ΔΙΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!

JgiCp3.pngv9Xtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...