Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ


mata

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 475
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν με ρωτούσε το μπος τί θα έλεγα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

1) ότι κάτι διάβασα στο ιντερνετ και γελάω= σίγουρη απόλυση

2) ότι γελάω μόνη μου= σίγουρη απόλυση και χωρίς αποζημίωση!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

το 3) γελάω για να μην κλαίω;;; δεν παίζει;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μπαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!Αυτό παίζει στην εξιστόρηση γεγονότων. Αν πουχου αυτοσαρκάζεσαι την ώρα που λές σε κάποιον άλλον τί σου έχει λάχει. Αν είσαι μόνος.......................μάλλον την απόλυση την έχεις στο τσεπάκι!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Υγ. Σε φανταστηκα στον καθρέφτη να καλωπίζεσαι.......να φτιάχνεις το μαλλί για να γίνεις η ωραία και μοιραία......και ξαφνικά......φλαπ........βλέπεις τις τρίχες.....και διαπιστώνεις.......... ότι όσο κι αν τις τραβάς.......δεν πονάνε!!!!!!!!!Μα γιατί ......αναρωτιέσαι;;;;;;;;Γιατί έχουν πάρει διαζύγιο από τη ρίζαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αλλά και αυτό το Αμάν :shock::shock: της Αντιγόνης.....ήρθε και με αποτέλειωσε!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για εξτρα ενυδατωση σε χερια και ποδια μετα την απολεπιση με λαδακι και αλατι βάζουμε την ενυδατικη κρέμα μας ανακατεμενη με μια μικρη ποσοτητα βαζελινης.Γινονται βελουδινα.Επισης για γερα νυχια μασαζ με βαζελινη κοριτσια,απαιχτο.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Για εξτρα ενυδατωση σε χερια και ποδια μετα την απολεπιση με λαδακι και αλατι βάζουμε την ενυδατικη κρέμα μας ανακατεμενη με μια μικρη ποσοτητα βαζελινης.Γινονται βελουδινα.Επισης για γερα νυχια μασαζ με βαζελινη κοριτσια,απαιχτο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιζουδάκι thanks!!!

 

Λοιπόν κορίτσια, να σας πώ!!!Για λίγες μέρες δεν έπαιρνα τις βιταμίνες Ε, γιατί μου είχαν τελειώσει και ολο ξεχνούσα να τις πάρω!Διαπίστωσα ότι εκείνες τις μέρες ξεπηδησαν σπυριά!!! :evil: Τώρα είναι σύμπτωση;;;;;;;;Δεν ξέρω! :roll::roll: Πάντως αφότου τις ξανάρχισα....πάλι δεν έχω σπυριά!!!!Εϊναι δεν είναι σύμπτωση εγώ θα τις παίρνω βρέξει χιονίσει. :wink:

 

Όσο για τον βασιλικό πολτό, για κάποιες μέρες δεν τον έπαιρνα έτσι γιατί βαριόμουν το πρωί ή γιατί το ξεχνούσα. Αρχισα να το παίρνω πάλι και νομίζω πως βλέπω πάλι δαφορά προς το καλό. Ε.......τί να πώ.....κι αυτό ιδέα μου είναι;;;;;;;;Πάντως καλό κανει....κακό δεν κάνει!!!Σε ελάχιστη ημερήσια ποσότητα βέβαια!!!!!!!!!!!!! :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επίσης, μια αισθητικός φίλη της μαμάς μου της είχε εκμυστηρευθεί (παλιά βέβαια) πως καλύτερη και από την καλύτερη και ακριβότερη κρέμα ματιών, είναι η.... βαζελίνη! Τώρα τι να σας πω... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι;

Κατα καιρούς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα χέρια...τα πλένω τακτικά...και ορισμένες φορές...όχι συνέχεια...σκάνε απο πάνω και σαν να τα έχω κόψει με ξυράφι.. Δεν ξέρω αν είναι απο τα φάρμακα που βάζουν στον νερό απο την ΕΥΔΑΠ...

Αυτό δεν μου συμβαίνει συνέχεια...μπορεί να συμβεί για μία εβδομάδα το δίμηνο..

Σας έχει συμβεί και εσάς;...και αν ναί τί κάνετε όταν συμβαίνει;

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή με τι τα πλένεις;;; εγώ αυτό το παθαινα με παρατεταμένη χρήση του dettol! τώρα σώθηκα με το carex που είναι μεν απολυμαντικό αλλά πολύ φιλικό με τα χέρια και μεπολύ ποιό ευχάριστο άρωμα! δεν έχει ρε παιδί μου αυτή τη φαρμακίλα!!

 

πάντως είναι επώδυνο αυτό το σκίσιμο...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυριακή με τι τα πλένεις;;; εγώ αυτό το παθαινα με παρατεταμένη χρήση του dettol! τώρα σώθηκα με το carex που είναι μεν απολυμαντικό αλλά πολύ φιλικό με τα χέρια και με πολύ ποιό ευχάριστο άρωμα! δεν έχει ρε παιδί μου αυτή τη φαρμακίλα!!

 

πάντως είναι επώδυνο αυτό το σκίσιμο...

Με vilanova aloe vera....

Και όταν μου συμβαίνει όντως είναι επώδυνο...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπιζουδάκι είδες, φοβερή η ασπιρινομάσκα ε;;;;Η Ερικα μας την είχε προτείνει!!!!!!!!!Α....ρε Ερικα με τα ωραία σου!!!!Μας έσωσες!!! :wink:

 

Κυριακή μήπως όταν κάνεις δουλειές, έρχονται τα χέρια σου σε επαφή με απορυπαντικά και σκάνε;Αν ναι πρέπει οπωσδήποτε να φοράς γάντια.

Πάντως αφού το παθαίνεις αυτό, πρέπει να πάρεις από το φαρμακείο, μια ιδιαίτερα ενισχυμένη και αδιαβροχη κρέμα ενυδατική που να μην φεύγει εύκολα με το πλύσιμο, αλλά να είναι παράλληλα και αποροφητική. Να χρησιμοποιείς και bepanthol. :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις σαπούνι... να δεις... είναι από αυτό; :roll:

Ξέρεις τι; Με τόσα που βάζουν στο νερό μάλλον κάποιο φάρμακο με πειράζει στα χέρια...γιατί δεν έχω πάντα το ίδιο σαπούνι...

Τί βάζετε όταν δημιουργούνται τέτοια προβλήματα στα χέρια;

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπιζουδάκι είδες, φοβερή η ασπιρινομάσκα ε;;;;Η Ερικα μας την είχε προτείνει!!!!!!!!!Α....ρε Ερικα με τα ωραία σου!!!!Μας έσωσες!!! :wink:

 

Κυριακή μήπως όταν κάνεις δουλειές, έρχονται τα χέρια σου σε επαφή με απορυπαντικά και σκάνε;Αν ναι πρέπει οπωσδήποτε να φοράς γάντια.

Πάντως αφού το παθαίνεις αυτό, πρέπει να πάρεις από το φαρμακείο, μια ιδιαίτερα ενισχυμένη και αδιαβροχη κρέμα ενυδατική που να μην φεύγει εύκολα με το πλύσιμο, αλλά να είναι παράλληλα και αποροφητική. Να χρησιμοποιείς και bepanthol. :wink:

Μόλις το είδα....ευχαριστώ...δεν ήξερα οτι υπάρχει...αδιάβροχη κρέμα....

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί βάζετε όταν δημιουργούνται τέτοια προβλήματα στα χέρια;[/color]
όταν είχε παραγίνει το κακό μια φορά... ούτε η neutrogena από το φαρμακείο δε μου έκανε τίποτε! ξέρεις με ποιά σώθηκα; με την Purelan100 που είχα για τις θηλές!! είχα διαβάσει πως κάνει και για ερεθισμένες μύτες κλπ και είπα να δοκιμάσω και στα χέρια! έβαλα το βράδυ (είναι πολύ αδιάλυτη να το πω;;; και γυαλίζει...) αλλά μέχρι το πρωί είδα διαφορά και μετά κι από το δεύτερο βράδυ... έστρωσαν κατά πολύ :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι;

Κατα καιρούς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα χέρια...τα πλένω τακτικά...και ορισμένες φορές...όχι συνέχεια...σκάνε απο πάνω και σαν να τα έχω κόψει με ξυράφι.. Δεν ξέρω αν είναι απο τα φάρμακα που βάζουν στον νερό απο την ΕΥΔΑΠ...

Αυτό δεν μου συμβαίνει συνέχεια...μπορεί να συμβεί για μία εβδομάδα το δίμηνο..

Σας έχει συμβεί και εσάς;...και αν ναί τί κάνετε όταν συμβαίνει;

 

 

και εγώ το ίδιο παθαίνω, βάζω κρέμες αλλά τίποτα. Και δε συμβαίνει συνέχεια αλλά όπως είπε και η Κυριακή μια εβδομάδα το δίμηνο. Δεν έχω βρει όμως τι με πειράζει. Σε όλα τα απορρυπαντικά βάζω πλέον γάντια.

Αυτή η μάσκα με την ασπιρίνη πως φτιάχνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τί βάζετε όταν δημιουργούνται τέτοια προβλήματα στα χέρια;[/color]
όταν είχε παραγίνει το κακό μια φορά... ούτε η neutrogena από το φαρμακείο δε μου έκανε τίποτε! ξέρεις με ποιά σώθηκα; με την Purelan100 που είχα για τις θηλές!! είχα διαβάσει πως κάνει και για ερεθισμένες μύτες κλπ και είπα να δοκιμάσω και στα χέρια! έβαλα το βράδυ (είναι πολύ αδιάλυτη να το πω;;; και γυαλίζει...) αλλά μέχρι το πρωί είδα διαφορά και μετά κι από το δεύτερο βράδυ... έστρωσαν κατά πολύ :)

Ειλικρινά αυτή θα πάω να πάρω....και θα βάζω και μία αδιάβροχη που μου είπε η mata τα πρωινά..

Ευχαριστώ!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τις άφθες, τα άσπρα σπυράκια μέσα στο στόμα (εγώ έβγαζα συχνά), είναι καλό να τρώμε ακτινίδια. ¨Οταν κάποιος ξέρει ότι βγάζει συχνά, αποτρέπει την εμφάνιση τους τρώγοντας συστηματικά ακτινίδια. Εμένα με βοήθησε και έχω να βγάλω εδώ και αρκετό καιρό.

επισης πανω στις αφθες βαζετε με βρεγμενο δαχτυλο,για να κολλησει,μαγειρικη σοδα...τσουζει 2 δευτερολεπτα αλλα πιανει πανω μια πετσα και δεν παιρνει αερα,οποτε δεν τσουζει

δοκιμασμενο και εγγυημενο

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Για τις άφθες, τα άσπρα σπυράκια μέσα στο στόμα (εγώ έβγαζα συχνά), είναι καλό να τρώμε ακτινίδια. ¨Οταν κάποιος ξέρει ότι βγάζει συχνά, αποτρέπει την εμφάνιση τους τρώγοντας συστηματικά ακτινίδια. Εμένα με βοήθησε και έχω να βγάλω εδώ και αρκετό καιρό.

επισης πανω στις αφθες βαζετε με βρεγμενο δαχτυλο,για να κολλησει,μαγειρικη σοδα...τσουζει 2 δευτερολεπτα αλλα πιανει πανω μια πετσα και δεν παιρνει αερα,οποτε δεν τσουζει

δοκιμασμενο και εγγυημενο

 

Αχχχχχχχχ μπράβο πολύ καλό αυτό. Έχω να βγάλω αρκετό καιρό, αλλά όταν βγάζω μπορεί να βγάλω και 2 ταυτόχρονα και είναι ένα δράμα. Ευχαριστώ πολύ για το γιατροσόφι!!! :wink::D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...