Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ


Recommended Posts

Μια χαρα εσυ εχεις λυση,εγω δεν ξερω τι θα κανω,ψαχνω να βρω ανθρωπο να μου τα κρατησει,κι αυτος ο Παππας δεν μπορει να κανονισει κανα camp για τα παιδακια με δραστηριοτητες.Θα ηταν πολυ καλη λυση γιατι ποιος γονιος εχει ενα μηνα αδεια???

 

το ξέρω, είναι πρόβλημα, ευτυχώς οι γονείς μου αντέχουν ακομα...υπάρχουν κάποιοι παιδότοποι που έχουν φύλαξη, δεν ξερω βέβαια αν είναι και τον Αυγουστο ανοιχτοί...επόμενη λύση η γυναίκα, αλλα για ένα μήνα πόσο ευκολο είναι να βρείς? Να προτείνουμε στον Παππά να μένει ανοιχτός και τον Αυγουστο....χαχα....οι δασκάλες θα μας σκοτώσουν οι καϋμένες βέβαια, κι αυτές πότε θα ξεκουραστούν?

p595314.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω το εχω αναφερει στις δασκαλες του γιου μου,κ μου ειπαν λυπηθειτε μας,θελουμε να ξεκουραστουμε,λογικο ειναι αλλα κ εμεις τι θα κανουμε οεοε????να τα περνω μαζι μου στην δουλεια? γινεται? εστω να τον εκλεινε τον παιδικο 3εβδομαδες,οχι ολο το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

sammy21 Ο γιος σου ο μικρος πρεπει να ειναι συμμαθητης με τον δικο μου,zagoreos

η κορη σου ποσο ειναι?εμενα τωρα τον Σεπτεμβρη θα παει νηπιαγωγειο.

 

Η δικιά μου είναι τώρα 32 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sammy21 Απο Σεπτεμβρη θα πατε στην Αννα που ειναι καταπληκτικη, κ τα μικρα μας θα ειναι στην Χαρουλα,εισαι ευχαριστημενη?λενε οτι ειναι κ εκεινη πολυ καλη.

 

δεν την έχω δεί πολλές φορές την Χαρούλα, γιατι αρχίσαμε τον Απρίλιο, βλέπω ομως τον γιό μου που κυριολεκτικά λατρευει να πηγαίνει στο σχολείο του, έχει αλλάξει πολύ, έμαθε ενα σωρό πράγματα, και είναι πολύ ευχαριστημένος....αρα γίνεται καλή δουλειά, ελπίζω ν αρέσει και στα μικρά μας...χαίρομαι που του χρόνου θα έχουμε ακόμα καλύτερη δασκάλα...ανυπομονώ!!!

Πάντως και η Κική φαίνεται καλή και πολύ εμπειρη....έπρεπε να το είχα αποφασίσει νωρίτερα να στείλω τον μικρό μου....

p595314.png
Link to comment
Share on other sites

Την Κικη δεν την ηθελε ο γιος μου με τιποτα γιατι τον περιοριζε πολυ,ειναι κ ο δικος μου ζιζανιο κ αργησε παρα πολυ να προσαρμοστει.

 

εμένα πάντως δεν φαινεται να μην του αρέσει - αν κρινω απο το γεγονος οτι δεν κλαιει - γιατι κατα τα αλλα που να καταλαβω η δόλια, δεν λέει τιποτα αυτο το μικρο εκτος απο τα βασικα!!!

Δεν πολυζοριζομαι βεβαια, αλλωστε περνανε οι μερες και απο Σεπτεμβρη παμε για αλλα.....χαχα....

p595314.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα υπηρξε περιοδος που ακουγε για παιδικο κ δεν ηθελε με τιποτα,μου ελεγε οτι τον χτυπαει η Κικη στο κεφαλι,που δεν ισχυει κατι τετοιο,γιατι μετα τον ρωταγα ποιος αλλος σε χτυπαει κ μου ελεγε ο μπαμπας, η γιαγια,μεχρι κ για μενα ελεγα στον πατερα του οτι τον χτυπαω.Ευτυχως ηξερα απο την κορη μου οτι δεν ηταν ετσι τα πραγματα,κ ημουν πιο ησυχη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα υπηρξε περιοδος που ακουγε για παιδικο κ δεν ηθελε με τιποτα,μου ελεγε οτι τον χτυπαει η Κικη στο κεφαλι,που δεν ισχυει κατι τετοιο,γιατι μετα τον ρωταγα ποιος αλλος σε χτυπαει κ μου ελεγε ο μπαμπας, η γιαγια,μεχρι κ για μενα ελεγα στον πατερα του οτι τον χτυπαω.Ευτυχως ηξερα απο την κορη μου οτι δεν ηταν ετσι τα πραγματα,κ ημουν πιο ησυχη.

 

χαχα....ακριβώς αυτο μου το εκανε και εμενα ο μεγαλος, στον προηγούμενο παιδικο σταθμο που πηγαινε.....ολοι τον χτύπαγαν, και για οποιον τον ρωτούσα μου έλεγε οτι τον χτύπαγε στο κεφαλι....ηταν πιο μικρος τοτε, λιγο μετα τα 2....τι παιδια!!! Δυστυχως για τον μικρο δεν θα μαθω ποτε αν του αρεσει η δασκαλα του....αν και ο μεγάλος με το ζορι μου λεει τι κανει στο σχολειο...οποτε αφου τον βλεπω ευχαριστημενο δεν τον ρωταω πολλα...

p595314.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η διάπλαση δεν είναι έτσι όπως τα λέτε...

Το βρεφικό τμήμα είναι ένα δωμάτιο 3-4 κούνιες και ένα φουσκωτό με μπαλίτσες κάτω.

Το προσωπικό δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις.

Τα παιχνίδια είναι μικρά..και το εσωτερικό του δεν το λες και υπερ -Σύγχρονο

 

Ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά απλα βλέπω όπου υπάρχει φανατισμός είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα.

Σχετικά με τις Γλυκές Φατσούλες μπορείτε να μου πειτε τι ωράρια και τι χρεώσεις έχει?

Ευχαριστώ

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Marakious To ωραριο ειναι απο τις 7-5,οσο για τις τιμες ειναι αστα να πανε,δυστυχως ο διευθυντης εκει ζει σε αλλη διασταση απο την πραγματικη.Εαν με ρωτησεις γιατι τα παω εκει θα σου πω πολυ απλα οτι η κορη μου δεν αλλαζει ευκολα περιβαλλον.Φυσικα ειμαι κ ευχαριστημενη,αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ ακριβως,κ ειδικα για τις μερες μας.

Link to comment
Share on other sites

Marakious To ωραριο ειναι απο τις 7-5,οσο για τις τιμες ειναι αστα να πανε,δυστυχως ο διευθυντης εκει ζει σε αλλη διασταση απο την πραγματικη.Εαν με ρωτησεις γιατι τα παω εκει θα σου πω πολυ απλα οτι η κορη μου δεν αλλαζει ευκολα περιβαλλον.Φυσικα ειμαι κ ευχαριστημενη,αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ ακριβως,κ ειδικα για τις μερες μας.

 

θα συμφωνήσω κι εγώ, ειναι ακριβός αλλα τα παιδιά μου είναι τοσο ευχαριστημένα που προς το παρον δεν το σκέφτομαι καθόλου για αλλαγή...το καλύτερο ειναι να πάτε να το δείτε απο κοντά, εχει και πιο φτηνο πρόγραμμα με ωράριο δημόσιου σχολείου, μπορεί να βολέψει....

p595314.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον κ εμεις τσιμπησαμε σημερα μια ιωσουλα,γιατι εκανε διαρροια,ασχετο τον Αυγουστο που ειναι ολο το μηνα κλειστο ο παιδικος τι θα κανεις?

 

Μια που ειχαμε την κουβεντα, επεσα σημερα πανω σε αυτο

 

http://www.xoraparamythiou.gr/home

 

που λεει οτι ειναι ανοιχτος ΚΑΙ τον Αυγουστο!!! Μηπως καποια μαμα εχει εμπειρια? Μαλλον ειναι καινουριος παιδικος σταθμος...

p595314.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μολις πηρα τηλεφωνο και εκλεισα ραντεβου για αυριο....Δεν εχει ξαναλειτουργησει...ειναι η πρωτη χρονια απο Σεπτεμβρη...μου εκανε εντυπωση οτι ειναι φτηνος για τα δεδομενα της Γλυφαδας 380ευρω μηνιαιως +20 ευρω μεταφορικα το μηνα. Περισσοτερα θα σας πω αυριο που θα μιλησω μαζι τους...

bcV1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που εχουν βαλει στο site δειχνουν ανετο περιβαλλον καινουρια ολα καθαρα....και 600τμ κηπο δεν εχουν πολλοι παιδικοι...Γιαυτο απο περιεργεια θα παω αυριο να τον δω απο κοντα και να ρωτησω και λεπτομερειες. Παντως κριμα που δεν τον ειχα ανιχνευει νωριτερα...Με επιφυλαξη παντα γιατι ειναι η πρωτη χρονια που λειτουργει...

bcV1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μας εχει ενα στρεμα κηπο,φυσικα το πληρωνουμε πολυ παραπανω απο 400ευρω,το κακο ειναι οτι ο συγκεκριμενος δεν ξερουμε εαν θα ειναι καλος,που απο οτι ειδα στο google,εψαχνε παιδαγωγους κ απο την στιγμη που δεν εχει λειτουργησει ακομα δεν εχουμε κ πληροφοριες.Βεβαια αυτο ειναι κ κακο κ καλο,γιατι απο την στιγμη που ειναι καινουργιος μπορει να προσεχει τα παιδια πολυ περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

...περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον. Το οτι ειναι καινουριος ισως ειναι καλο βεβαια, παντως ειναι οικονομικοτερος απο αλλους και οι εγκαταστασεις φαινονται πολυ καλες....

p595314.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα πηγα αλλα δε τους βρηκα....Ειχαμε πει μετα τις 10, εγω πηγα κατα τις 12 και ηταν ολα κλειστα! Νομιζα οτι θα ηταν τουλαχιστον μεχρι το μεσημερι ανοιχτα...για λογους εγγραφων αλλα τι να πω...Μου ειπαν θα ανοιξουν παλι 16/8 οποτε θα παω παλι τελος Αυγουστου...για να σας πω νεα...

bcV1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...