Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

τι κάθεσαι και σκάς για την κουνιάδα σου κάνε αυτό που πιστεύεις εσύ πιο σωστό για σένα και το μωρό σου άσε τους άλλους να λένε,κοιταξέ εσύ τι χρειάζεσαι γιατί μόνη σου θα το περάσεις οι υπόλοιποι λοιποί συγγενείς θα είναι επισκέπτες που ο καθένας θα λέει το μακρύ και το κοντό του.Για την καλαθούν ρώτα και τον παιδίατρο καλύτερα αν μπορείς να βάζεις το μωρό να κοιμάται τόσες ώρες γιατί άλλο η καλαθούνα του jumbo και άλλο της licno .......

 

και ο καθε γιατρος λεειτα δικα του...δεν τον ρωτηα βεβαια αλλα απο δυο φιλες ξερω οτι ο ενας ειπε μπορεις αλλα μεχρι 3-4 ,μηνων και μετα σε κουνια και ο αλλος ειπε οχι καλυτερα σε λικνο(τα λικνο ειναι ακριβα ομως ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και ο καθε γιατρος λεειτα δικα του...δεν τον ρωτηα βεβαια αλλα απο δυο φιλες ξερω οτι ο ενας ειπε μπορεις αλλα μεχρι 3-4 ,μηνων και μετα σε κουνια και ο αλλος ειπε οχι καλυτερα σε λικνο(τα λικνο ειναι ακριβα ομως ε;

μήπως εννοούσε μπορεί ,αλλά προυπόθεση σε καλή καλαθούνα.δε γνωρίζω πόσο πάνε τα λίκνο γιατί τα δικά μου τα έβαλα αμέσως στο κρεβατάκι τους και εγώ κοιμόμουν στο καναπέ απέναντί τους.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

μια απλη καλαθουνα με ενα καλο στρωματακι ειναι μια χαρα για ενα τριμηνο περιπου.

 

Ενα λικνο ειναι απλα πιο μεγαλο και μπορει να εχεις εκει το μικρουλι μεχρι και 6 μηνων περιπου.

 

Ολη η ουσια ειναι στο στρωματακι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Loola της ΒΕΒΕ CONFORT. Ειναι νομιζω η μονη μαρκα που παίρνεις οτι κομματι θες εσυ. Δεν παει πακετο οπως τα περισσότερα. Εμας η παιδιατρος μας είπε μεχρι περίπου 6 μηνών δεν κανει στο παιδί να ασκείται δύναμη στην μεσούλα του. Γι' αυτο δεν πήραμε το καθισματάκι αυτοκινήτου. Με την διαφορά ότι το Πορτ μπεμπε του καροτσιού έχει ειδικές ζώνες ασφαλείας για το αυτοκίνητο αλλα και εσωτερικές για το μωρό. Εχει πολύ καλό στρωματάκι και ανοίγματα από κάτω και πίσω στην κουκούλα για να αναπνέει το μωρό. Μέχρι 10 κιλά.Αφαιρούνται και πλένονται ολα τα κομμάτια. Ελαφρύ καρότσι, εύκολο στην οδήγηση και ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα. Δεν ξέρω εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και αργότερα θα πάρω και το καθισματάκι της ίδιας εταιρείας αφού έχει σύστημα περιστροφής. Δηλαδή δεν σκύβεις εσύ ολόκληρη μέσα στο αμάξι για να βάλεις το παιδί. Γυρίζει προς το μέρος σου, το βάζεις, το δένεις και το κουμπώνεις κανονικά ώστε να βλέπει μπροστά. Δεν ξέρω αλλά εμένα η εταιρεία αυτή μου αρέσει πολύ!

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

2. το πορτ μπεμπε το κοκκαλινο αισχος, βαρυ και πολυ βαθυ, το μωρο θελει να βλεπει και να παιρνει και λιγο αερα, οχι εκει μεσα χωμενο

 

+1

Καλημέρα κ από εμένα κ καλώς σας βρήκα.

Ψάχνω για καρότσια εδώ κ 2- 3 μήνες κ εγώ κ έχω πάρει κάποιες ιδέες, είμαι τύπος που ψάχνει τι να κάνουμε?:rolleyes:

 

Μια από τις επιλογές μου ήταν το πεγκ περέγκο ιζι ντραιβ σε εκδοση με πορτ μπεμπε - κάθισμα αυτοκινήτου.

 

( http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pliko-switch-easy-drive-modular-peg-perego.html )

 

Εγκατέλειψα την ιδέα της έκδοσης τριο μόλις είδα το πορτ μπεμπέ απο κοντα.

Αισχος κ πάλι αισχος, ένα σκληρό πράγμα που απορώ πως ακουμπάει νεογέννητο εκεί. Άσε το βάρος του....

Μιλάω πάντα για το ναβετα πορτ μπεμπε που είναι συγκεκριμένα στα καινούρια τρίο

της περεγκο.

 

Ηθικό δίδαγμα , αν μπορείτε κάντε μια βόλτα κ δέστε ό,τι σας ενδιαφέρει από κοντα.

 

 

Από τη στιγμή που είδα ότι εμένα δε θα με βολέψει το πορτ μπεμπέ γιατί ως κατασκευή τη βρήκα κακή , εγκατέλειψα κ την ιδέα για τρίο.

Οπότε έψαξα για ένα καλό μεμονωμένο κάθισμα αυτοκινήτου . Εχω καταλήξει στο ρεκαρο γιανγκ προφι 0-13 που λειτουργεί κ ως πορτ μπεμπέ για να κάθεται , όχι να κοιμάται.

 

( http://www.kindersitze-shop.de/recaro-young-profi-plus-isofix-topline-grey-petrol-p-1896.html?auto=2ed16321b758c4581bc76d2e35d07ae7 ) .

 

Αν πληροι τις προδιαγραφές το κάθισμα σαφώς κ κάνει για μεταφορά από το μαιευτήριο. Ειδα κ τα 0-18 γενικά, κ όντως μου φάνηκε ότι ένα μωρό θα πλέει εκει μέσα παρά τα έξτρα προστατευτικά.

 

Πάντως ειδικά για τα καθίσματα ένας φίλος έχει ανοιξει ένα θέμα στο φόρουμ κ είναι πολύ επεξηγηματικός :

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46037

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα

 

εχει παρει καμια silver cross καροτσι???

μ αρεσει πολυ το pop vogue http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/233/69/silver-cross-pop-vogue-buggy-coffeecream-23369282.jpeg

 

αλλα δε το εχω δει να πολυκυκλοφορει.

 

οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αν ήταν να πάρω τώρα καρότσι θα έπαιρνα το peg perego switch (που βλέπεις στην αρχή το μωρό )με το πορτ μπεμπε για μέχρι 9 μηνών και κάθισμα αυτοκινήτου της ομάδας 1/2/3 που είναι από 9 μηνών εως 11 ετών το οποίο μετά γίνεται και ξεχωριστό booster.

Μετά από 2 πιτσιρίκια κοντά στην ηλικία (17 μήνες διαφορα)έβγαλα αυτό το πόρισμα.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ.......έχουμε από τον 6ο μήνα που ψάχνουμε για καροτσάκι και τελικά καταλήξαμε στο concord neo (3 in 1) μιας και είναι λίγο πιο κοντά στην τσέπη μας και μάλιστα από το stokke xplory που μας άρεσε πολύ!!!!!

 

ΤΟ έχει πάρει καμιά να μου πεί εντυπώσεις και ίσως κάποιο σαιτ στο οποίο θα μπορούσα να το βρώ πιο οικονομικό από ο΄τι στην Ελλάδα?????

y8rbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ.......έχουμε από τον 6ο μήνα που ψάχνουμε για καροτσάκι και τελικά καταλήξαμε στο concord neo (3 in 1) μιας και είναι λίγο πιο κοντά στην τσέπη μας και μάλιστα από το stokke xplory που μας άρεσε πολύ!!!!!

 

ΤΟ έχει πάρει καμιά να μου πεί εντυπώσεις και ίσως κάποιο σαιτ στο οποίο θα μπορούσα να το βρώ πιο οικονομικό από ο΄τι στην Ελλάδα?????

 

 

ποσο το βρισκεις ελλαδα?1239 το ειδα σε ενα σαιτ.τοσο κανει?κοιτα αυτο το σαιτ,τα μεταφορικα για τα 3 τεμαχια θα σου παει περιπου 100-120 λιρες(δηλαδη το μοντελο neo ion sahara θα σου κοστισει 1060 ευρω)

 

 

http://www.pramworld.co.uk/index.html?action=search&searchtype=prodNameID&quicksearch=concord%travel&sortType=2

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα

 

εχει παρει καμια silver cross καροτσι???

μ αρεσει πολυ το pop vogue http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/233/69/silver-cross-pop-vogue-buggy-coffeecream-23369282.jpeg

 

αλλα δε το εχω δει να πολυκυκλοφορει.

 

οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη

 

Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω για το συγκεκριμενο καροτσι αλλα οταν εψαχνα εγω για ελαφρυ και ενδιαφερομουν για της silver cross το εφερναν τα Λητω.Παρε τηλεφωνο να δεις αν εχουν το μοντελο που σε ενδιαφερει να το δεις απο κοντα.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Loola της ΒΕΒΕ CONFORT. Ειναι νομιζω η μονη μαρκα που παίρνεις οτι κομματι θες εσυ. Δεν παει πακετο οπως τα περισσότερα. Εμας η παιδιατρος μας είπε μεχρι περίπου 6 μηνών δεν κανει στο παιδί να ασκείται δύναμη στην μεσούλα του. Γι' αυτο δεν πήραμε το καθισματάκι αυτοκινήτου. Με την διαφορά ότι το Πορτ μπεμπε του καροτσιού έχει ειδικές ζώνες ασφαλείας για το αυτοκίνητο αλλα και εσωτερικές για το μωρό. Εχει πολύ καλό στρωματάκι και ανοίγματα από κάτω και πίσω στην κουκούλα για να αναπνέει το μωρό. Μέχρι 10 κιλά.Αφαιρούνται και πλένονται ολα τα κομμάτια. Ελαφρύ καρότσι, εύκολο στην οδήγηση και ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα. Δεν ξέρω εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και αργότερα θα πάρω και το καθισματάκι της ίδιας εταιρείας αφού έχει σύστημα περιστροφής. Δηλαδή δεν σκύβεις εσύ ολόκληρη μέσα στο αμάξι για να βάλεις το παιδί. Γυρίζει προς το μέρος σου, το βάζεις, το δένεις και το κουμπώνεις κανονικά ώστε να βλέπει μπροστά. Δεν ξέρω αλλά εμένα η εταιρεία αυτή μου αρέσει πολύ!

 

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά έχεις πάρει πολυκαρότσι; Ποιο πήρες;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αν ήταν να πάρω τώρα καρότσι θα έπαιρνα το peg perego switch (που βλέπεις στην αρχή το μωρό )με το πορτ μπεμπε για μέχρι 9 μηνών και κάθισμα αυτοκινήτου της ομάδας 1/2/3 που είναι από 9 μηνών εως 11 ετών το οποίο μετά γίνεται και ξεχωριστό booster.

Μετά από 2 πιτσιρίκια κοντά στην ηλικία (17 μήνες διαφορα)έβγαλα αυτό το πόρισμα.

 

Δηλαδή μέχρι 9 μηνών θα το είχες στο πορτ μπεμπέ όταν θα ήσουν στο αυτοκίνητο;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή μέχρι 9 μηνών θα το είχες στο πορτ μπεμπέ όταν θα ήσουν στο αυτοκίνητο;

Μέχρι στιγμής έτσι είμαστε.Βέβαια βασική προϋπόθεση είναι να μπορεί να κάτσει ακόμα το μωρό δλδ να το επιτρέπει η σωματική του διάπλαση.Τι εννοώ ο μεγάλος μας έκατσε στο πορτ-μπεμπέ μέχρι περίπου 7 μηνών ήταν μεγάλο μωρό με κιλά και αναπτυγμένη σωματική διάπλαση και δεν βολευόταν από ένα σημείο και έπειτα ο μικρός όμως που είναι πιο μαζεμένος και 11 μηνών ακόμα έκει κάθεται.Τώρα παρήγγειλα το κάθισμα renolux quick confort 1/2/3 από Αγγλία και θα το παραλάβω αύριο για να κάνω και την αλλάγη στα καθίσματα

http://www.renolux.co.uk/index2.htm και http://www.babydaysdirect.co.uk/products/renolux-quick-confort-car-seat-group-123-2010-range/1494/

Αυτά θα το δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις μπορώ να προτείνω πως όταν υπάρχουν παιδάκια με μικρή διαφορά μία τετοια κίνηση είναι πιο εξυπηρετική.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Loola της ΒΕΒΕ CONFORT. Ειναι νομιζω η μονη μαρκα που παίρνεις οτι κομματι θες εσυ. Δεν παει πακετο οπως τα περισσότερα. Εμας η παιδιατρος μας είπε μεχρι περίπου 6 μηνών δεν κανει στο παιδί να ασκείται δύναμη στην μεσούλα του. Γι' αυτο δεν πήραμε το καθισματάκι αυτοκινήτου. Με την διαφορά ότι το Πορτ μπεμπε του καροτσιού έχει ειδικές ζώνες ασφαλείας για το αυτοκίνητο αλλα και εσωτερικές για το μωρό. Εχει πολύ καλό στρωματάκι και ανοίγματα από κάτω και πίσω στην κουκούλα για να αναπνέει το μωρό. Μέχρι 10 κιλά.Αφαιρούνται και πλένονται ολα τα κομμάτια. Ελαφρύ καρότσι, εύκολο στην οδήγηση και ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα. Δεν ξέρω εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και αργότερα θα πάρω και το καθισματάκι της ίδιας εταιρείας αφού έχει σύστημα περιστροφής. Δηλαδή δεν σκύβεις εσύ ολόκληρη μέσα στο αμάξι για να βάλεις το παιδί. Γυρίζει προς το μέρος σου, το βάζεις, το δένεις και το κουμπώνεις κανονικά ώστε να βλέπει μπροστά. Δεν ξέρω αλλά εμένα η εταιρεία αυτή μου αρέσει πολύ!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑναι το καθισμα που περιστρέφεται το είχα δει και εγώ και στην αρχή σε αυτό είχα καταλήξει μετά όμως από τόσα που είδα χάθηκα ,ζαλίστηκα το ξέχασα τι να πω!!!!?δεν το βρήκα στα εδώ μαγαζιά για να το δώ και έτσι κατέληξα στο renolux 0-18kg.Με τα προϊοντα που έχει και εγώ την θεωρώ καλή εταιρία τώρα που έψαχνα για 2 καθισματάκι το έψαξα και σε αυτήν βρήκα ένα μου άρεσε αλλά πάλι κανείς δεν το είχε για να το δω από κοντά:-(:sad::-(

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

terreza εχω εγω το silver cross dazzle

Βασικα το ειχαμε παρει δωρο για μια φιλη αλλα αφου το ειχαμε παραγγειλει αλλαξε γνωμη κ το κρατησα εγω τελικα....αν κ ειχα καροτσι το quinny buzz δεν μετανιωνω στιγμη για την "στραβη"που ετυχε κ εμεινε το καροτσι στα χερια μου!!

Ειναι εξαιρετικα ελαφρυ κλεινει πολυ ευκολα κ δεν πιανει καθολου χωρο...

Οτι αλλο θελεις ευχαριστως ρωτησε με!!

Το vogue εχω την εντυπωση οτι δεν το φερνουν Ελλαδα!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Θα γεννησω τον Ιουνιο και άρχισα να ψάχνω για καρότσι σιγά σιγα...

σκέφτομαι αυτό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=3274772&ct=10403&colID=1765

 

μήπως το έχει κάποια;ξέρετε αν είναι καλο;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Θα γεννησω τον Ιουνιο και άρχισα να ψάχνω για καρότσι σιγά σιγα...

σκέφτομαι αυτό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=3274772&ct=10403&colID=1765

 

μήπως το έχει κάποια;ξέρετε αν είναι καλο;

το έχει μια φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη. Γενικά κοίτα καρότσια που να μην πιάνουν πολυ χωρο π.χ. μπαστούνια, κι αυτά που είναι ελαφριά π.χ. Mac Laren (αν το γράφω σωστά). Σου μιλάω εκ πείρας!!!! Ειχα αγοράσει τρίροδο της chicco και δεν χωρούσε πουθενά....... Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

terreza εχω εγω το silver cross dazzle

Βασικα το ειχαμε παρει δωρο για μια φιλη αλλα αφου το ειχαμε παραγγειλει αλλαξε γνωμη κ το κρατησα εγω τελικα....αν κ ειχα καροτσι το quinny buzz δεν μετανιωνω στιγμη για την "στραβη"που ετυχε κ εμεινε το καροτσι στα χερια μου!!

Ειναι εξαιρετικα ελαφρυ κλεινει πολυ ευκολα κ δεν πιανει καθολου χωρο...

Οτι αλλο θελεις ευχαριστως ρωτησε με!!

Το vogue εχω την εντυπωση οτι δεν το φερνουν Ελλαδα!

 

 

σ ευχαριστω για τις πληροφοριες.

σε ενα καταστημα που ρωτησα μπου ειπαν και εκει τα καλυτερα αλλα δεν ειχαν καποιο να μου δειξουν.

εκεινο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι τα υφασματα. δε θελω να ειναι αυτη η πλαστικουρα ποθ εχουν τα περισσοτερα που ακουμπας το δερμα στο πλαστικο και ιδρωνεις με τη μια. τα maclaren θεωρω οτι εχουν τα καλυτερα υφασματα, αλλα ειναι και πανακριβα.

στο dazzle πως ειναι τα υφασματα?

οσο για το vogue ουτως ή αλλως θα το παραγγειλω;)

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τα υφασματα δεν τα λες κ "πλαστικουρα"-σε σχεση με το υφασμα απο το quinny για παραδειγμα εχει διαφορα οντως, τωρα με τα maclaren νομιζω οτι δεν απεχουν κ πολυ.Γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις να βρεις καποιο καταστημα που φερνει τα συγκεκριμενα καροτσια για να κρινεις μονη σου

Λοιπον να κ ενα μειονεκτημα που βρισκω στο dazzle τουλαχιστον....μια ολοκληρη μερα παιδευομουν να βγαλω τα υφασματα για να τα πλυνω αλλα δεν τα καταφερα,κατεληξα να το πλυνω με το λαστιχο

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ωχ δεν το ειχα δει το post με την οικονομικοτερη τιμη:oops:

 

Πιστευω οτι θα συμπεριλαμβανονται αυτα που αναφερεις αλλωστε την ιδια τιμη ειχε με το site που σε παρεπεμψα εγω απλα το itababy εχει και εκπτωση.Παντως δεν χανεις τιποτα να στειλεις ενα e-mail για διευκρινηση γιατι εμεις με το δικο μας καροτσι την ψιλοπατησαμε.Βρηκαμε το concord σε ενα γερμανικο site 100-150 ευρω φθηνοτερο αλλα τελικα ελειπε ενα προστατευτικο απο τις ζωνες του ωμου.Δεν ειναι σπουδαιο αλλα εξηγει την μειωμενη τιμη.[/quote

 

τους στειλεμε αλλα δε λεει κ πολλα....Αυτα εδω μας εγραψε Hello,

The maclaren techno xlr comes with a foot muff head hugger and seat liner.

There are components you can buy to go with this model,

Soft carry cot

Car seat

These components altogether make it into a travel system.

The shipping to Greece is £35 per box.

 

 

Προφανως εχει raincover αλλα δε το ανεφερε γιατι γι αυτα τα δυο ρωτησα.Δε καταλαβαινω τι ακριβως λεει οτι περιλαμβανει στη σελιδα...δε ξερω ολες τις λεξεις....αν καποια γνωριζει ας μου πει,εδω ειναι η σελιδα http://www.itsababy.co.uk/prams-pushchairs/strollers-buggies/maclarentechno-xlr-coffee-sky-blue

 

Καταρχίν αυτή η ιστοσελίδα είναι αξιόπιστη? Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

 

Καταρχίν αυτή η ιστοσελίδα είναι αξιόπιστη? Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

Eγώ παρήγγειλα το Σάββατο από το itsababy. Απ΄οτι μου είπαν τα κορίτσια εδώ είναι αξιόπιστο site.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια διαβαζω τα ποστ σας εδω και πολυ καιρο ψαχνοντας και εγω καροτσακι για την μπεμπα μου που περιμενω σε 2 μηνες. σκεφτομουνα να αγορασω καροτσακι στις εκπτωσεις αλλα επειδη ουτε ο αντρας μου αλλα ουτε οι πωλητριες δεν με αφηνανε να το σηκωσω σκεφτηκα να το αγορασω αφου γεννησω. τελικα μια μερα καθως χαζευα το ebaby ειδα το καροτσακι που μου ειχε γυαλισει 150 ευρω πιο φθηνα απο οτι να το αγοραζα απο ελλαδα. συγκεκριμενα το free zippy της ινγλεζινα. αποφασισαμε με τον αντρα μου και το παραγγειλαμε. μεσα σε 2 εβδομαδες μας ειχε ερθει παρολο που το ebαby ελεγε οτι θα ηταν διαθεσιμο σε 30-40 ημερες. παραγγειλαμε επισης απο την ιδια εταιρεια θηλαστρο 50 ευρω φθηνοτερο και ενδοεποικοινωνια 70 ευρω φθηνοτερη περιπου. για τα μεταφορικα πληρωσαμε 30 ευρω. μια χαρα. το καροτσακι το συγκεκριμενο μου αρεσε γιατι εκτος οτι ανοιγοκλεινει οντος με το ενα χερι, μπορεις να αλλαξεις το καθισμα να κοιταει εμενα ή το δρομο.

το μονο αρνητικο στην ολη υποθεση ηταν οτι ενιωσα τυψεις που εστειλα λεφτα στο εξωτερικο ενω τοσα μαγαζια στην ελλαδα δυσκολευονται αυτες τις μερες αλλα η διαφορα ηταν πολυ μεγαλη στα χρηματα.270 ευρω δεν ειναι και λιγα ουτε μου περισσευαν. ειχα ενα σχετικο ανγχος με την εταιρεια αλλα τελικα ολα μια χαρα.

τωρα απλα εχουμε να περιμενουμε να ερθει η μπεμπα με το καλο για να χρησιμοποιησουμε τα καλουδια που αγορασαμε :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...