Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)


Recommended Posts

πήγα εχθές carrefour και κουπόνια απο το περιοδικό επιθυμίες που είχα πήραν και την έκπτωση απο τον ευρούλη και τις δωροεπιταγές έδωσα απο το 100%......

σε λογαριασμό 45? πλήρωσα 3?.........;)

line_m121_beg_xbliz41_time_1178078400_text_f4e120e4e9e4f5ecdceae9e120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σημερινή διαφήμιση στην τηλεόραση για Βερόπουλο έλεγε: Οικονομική συσκευασία πάμπερς και οικονομική συσκευασία αριέλ(νομίζω, πάντως σίγουρα απορρυπαντικό ρούχων) μόνο 12 ευρώ και κάτι. το αναφέρει λίγο πιο πάνω και η leman η οποία έδωσε και κουπονάκια....

σωστα για το αριελ σκονη λεει η διαφημιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.Υπαρχουν και αλλοι τροποι να χτυπησουμε την ακριβεια με το να παψουμε να αγοραζουμε και να αρχισουμε ανταλλασουμε πραγματα.

Στα πλαισια του φεστιβαλ GREEN DESIGN FESTIVAL,η Athens Voice διοργανωνει ανταλλαγη ειδων σπιτιου.

ΑΝΤΑΛΛΑΞΕ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ

Το ΗΟΜΕmag & η ATHENS VOICE, στα πλαίσια του Green Design Festival, διοργανώνουν μια ανταλλαγή με μικροαντικείμενα σπιτιού. Φέρε κάτι που δεν θέλεις πια (από κορνίζα μέχρι καρέκλα) και αντάλλαξέ το. Αρκεί να μπορείς να το μεταφέρεις μόνος σου.

Τρίτη 28/9 & Τετάρτη 29/9, 11.00-19.00 στα γραφεία της A.V. (Χ. Τρικούπη 22, στο ισόγειο) και Πέμπτη 30/9, 13.00-18.00, στην πλ. Συντάγματος, στο αμφιθέατρο του GREEN DESIGN FESTIVAL, θα σε περιμένουμε να φέρεις τα αντικείμενά σου. Για κάθε αντικείμενο που θα φέρεις θα πάρεις ένα καρτελάκι. Την Πέμπτη 30/9 από τις 19.00, θα μπορείς να διαλέξεις μικροαντικείμενα ισάριθμα με τα καρτελάκια που θα έχεις πάρει. Για περισσότερες πληροφορίες: “Athens Voice (official)” στο Facebook ή στείλε mail στο[email protected]

 

Το καταχωρησα και στο "ζητουνται" αλλα σε αυτη την κατηγορια μαλλον ταιριαζει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήγα χθες στο Βεροπουλο της γειτονιάς μου και είχε -50% στις πάνες libero!

 

Και εγώ χθες πήγα βρε παιδιά το απόγευμα στον Βερόπουλο και δεν ειχε 50% στα Libero... :(

Έχω όμως την εξής απορία: Τα Λιμπερο ...(επειδή εχω φαει κολλημα τώρα) το Νο6 Comfort Fit, η συσκευασία των 52τμχ (τα απλά, οχι τα βρακάκια) ποσο έχουν; Γιατί στον Βεροπουλο τα είχε 10,50?...αν ειδα σωστά τη τιμή...αλλά δεν είχε ταμπελάκι οτι ήταν προσφορα κλπ...το είχε κανονικά...σε τιμή στο ραφι..οπως έχει για όλα τα προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει μια διευκρίνιση για τα κουπόνια και τις εκπτώσεις.

Διάβασα κάποιά μηνύματα που έλεγαν οτι στο Carrefour σας αφαιρούν το κουπόνι στο ταμείο και μετά σας κάνουν την έκπτωση του 50%. Σε αυτή την περίπτωση η Carrefour σας έχεικλέψει το 50% της αξίας του κουπονιού!!!

Έστω ότι η αξία της πάνας είναι €25, το κουπόνι €5 και το η προσφορά 50%. Στην παραπάνω περίπτωση πληρώνετε €20 στο ταμείο και σας επιστρέφουν €10 στην υποδοχή? Δηλαδή τελικά πληρώνετε €10

Με βάση την διατύπωση της προσφοράς τους - 50% έναντι της αναγραφόμενης - θα πρέπει να σας αφαιρέσει πρώτα €12,50 (από το 50% της προσφοράς) και μετά να αφαιρέσει του κουπόνι των €5, δηλαδή €7,50, €2,50 λιγότερα. Στην πρώτη περίπτωση η Carrefour καρπώνεται τα €2,50 της διαφοράς που θα τα πάρει ούτως ή άλλως στέλνοντας το κουπόνι στην εταιρία των πανών.

 

Ο Σκλαβενίτης κάνει κατευθείαν από μόνος του το δεύτερο, το ίδιο και ο Βασιλοπουλος (αν θυμάμαι καλά). Μετά από συνεχείς οχλήσεις στο Carrefour Ιλίου, και μόνο μετά από πρωσωπική μου απαίτηση στην υποδοχή (μου φάγαν ένα μισάωρο αλλά δεν τους το χάριζα) δεχτήκαν την δεύτερη μέθοδο εξαργυρώνοντας πρακτικά σε μετρητά την αξία των κουπονιών στην υποδοχή αφού είχα πληρώσει με το 50% στο ταμείο.

 

Καλή τύχη και μην τους τα χαρίζετε!!

Link to comment
Share on other sites

CANDY ήταν η προσφορά. Σε κανένα κατάστημα δεν είχαν σηματάκι. Όποιανού το μάτι το έπιανε καλώς αλλιώς το έχανε. Τουλάχιστον σε δύο που πήγα εγώ στην περιοχή μου.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ χθες πήγα βρε παιδιά το απόγευμα στον Βερόπουλο και δεν ειχε 50% στα Libero... :(

Έχω όμως την εξής απορία: Τα Λιμπερο ...(επειδή εχω φαει κολλημα τώρα) το Νο6 Comfort Fit, η συσκευασία των 52τμχ (τα απλά, οχι τα βρακάκια) ποσο έχουν; Γιατί στον Βεροπουλο τα είχε 10,50?...αν ειδα σωστά τη τιμή...αλλά δεν είχε ταμπελάκι οτι ήταν προσφορα κλπ...το είχε κανονικά...σε τιμή στο ραφι..οπως έχει για όλα τα προϊόντα.

 

to Νο 5 εχει 20,30 ευρω οποτε μιση τιμη τα ειχαν....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει μια διευκρίνιση για τα κουπόνια και τις εκπτώσεις.

Διάβασα κάποιά μηνύματα που έλεγαν οτι στο Carrefour σας αφαιρούν το κουπόνι στο ταμείο και μετά σας κάνουν την έκπτωση του 50%. Σε αυτή την περίπτωση η Carrefour σας έχεικλέψει το 50% της αξίας του κουπονιού!!!

Έστω ότι η αξία της πάνας είναι ?25, το κουπόνι ?5 και το η προσφορά 50%. Στην παραπάνω περίπτωση πληρώνετε ?20 στο ταμείο και σας επιστρέφουν ?10 στην υποδοχή? Δηλαδή τελικά πληρώνετε ?10

Με βάση την διατύπωση της προσφοράς τους - 50% έναντι της αναγραφόμενης - θα πρέπει να σας αφαιρέσει πρώτα ?12,50 (από το 50% της προσφοράς) και μετά να αφαιρέσει του κουπόνι των ?5, δηλαδή ?7,50, ?2,50 λιγότερα. Στην πρώτη περίπτωση η Carrefour καρπώνεται τα ?2,50 της διαφοράς που θα τα πάρει ούτως ή άλλως στέλνοντας το κουπόνι στην εταιρία των πανών.

 

Ο Σκλαβενίτης κάνει κατευθείαν από μόνος του το δεύτερο, το ίδιο και ο Βασιλοπουλος (αν θυμάμαι καλά). Μετά από συνεχείς οχλήσεις στο Carrefour Ιλίου, και μόνο μετά από πρωσωπική μου απαίτηση στην υποδοχή (μου φάγαν ένα μισάωρο αλλά δεν τους το χάριζα) δεχτήκαν την δεύτερη μέθοδο εξαργυρώνοντας πρακτικά σε μετρητά την αξία των κουπονιών στην υποδοχή αφού είχα πληρώσει με το 50% στο ταμείο.

 

Καλή τύχη και μην τους τα χαρίζετε!!

 

Συμφωνώ μαζί σου.Είναι λάθος πολιτική του carrefour αυτό που κάνει. το κάνει και σε άλλα είδη όταν έχει 20% η παραπάνω έκπτωση. Πρέπει να προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε και αυτό, όπως στην αρχή που δεν δεχόταν τα κουπόνια (λες και θα έχανε τα χρήματα από τα κουπόνια μας)

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

CANDY ήταν η προσφορά. Σε κανένα κατάστημα δεν είχαν σηματάκι. Όποιανού το μάτι το έπιανε καλώς αλλιώς το έχανε. Τουλάχιστον σε δύο που πήγα εγώ στην περιοχή μου.

 

Σήμερα δεν ίσχυει η προσφόρα;;;;; Μπας και προλάβω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν ίσχυει η προσφόρα;;;;; Μπας και προλάβω...!!!

 

Ισχυει κοπελα μου, πηγα το πρωι γραφουν πανες Λιμπερο οικονομικες συσκευασιες -50%, τιποτε αλλο, εμεις φοραμε μονο πανα βρακακι της Λιμπερο, περνω λοιπων 3 οικονομικες up and go παω ταμειο κ δεν μου κανει εκπτωση, γιατι, γιατι λεει οταν γραφουμε Λιμπερο εννοουμε ανοιχτη πανα και οχι βρακακι..:shock:, δηλαδη τα uρ and go δεν ειναι Λιμπερο??? μου πεταξε κιολας οτι ειμαι νεαρη μαμα κ δεν ξερω.. τσαντιστηκα κ εφυγα...

πειτε μου λοιπον, ειμαι ξανθια??:confused::confused::confused:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εχω πολύ πλάκα!Καθε φορα που ακουω να λετε, προσφορα για Libero ή Babylino,στελνω τον αντρα μου να πάει με το που σχολαει,και καθε φορα "δεν υσχιει η προσφορα στο καταστημα αυτο" του λενε,ειτε Βεροπουλος ειτε Carefour ειτε Βασιλοπουλος.To ενα γιατι ειναι express,το αλλο γιατι ειναι ετσι ,δεν ειναι αλλιώς..Επαρχια,αχχχ!!!

Μια φορα μόνο πετυχα στο Βασιλοπουλο.Δεν χανω ελπίδες όμως!ΚΑΙ σημερα θα τον στειλω να δουμε τί παιζει με Libero!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa έτσι σου ειπε? Μαλλον δεν έχει παιδια. Να σας ρωτησω κατι. Μπορώ με το 100% του καρφουρ να δώσω και κουπόνια?

 

δεν νομίζω να σχετίζονται τα δύο, οπότε λογικά μπορείς να δώσεις

εκτός εάν αρχίσουν πάλι τα "μα....μου......"

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει μια διευκρίνιση για τα κουπόνια και τις εκπτώσεις.

Διάβασα κάποιά μηνύματα που έλεγαν οτι στο Carrefour σας αφαιρούν το κουπόνι στο ταμείο και μετά σας κάνουν την έκπτωση του 50%. Σε αυτή την περίπτωση η Carrefour σας έχεικλέψει το 50% της αξίας του κουπονιού!!!

Έστω ότι η αξία της πάνας είναι ?25, το κουπόνι ?5 και το η προσφορά 50%. Στην παραπάνω περίπτωση πληρώνετε ?20 στο ταμείο και σας επιστρέφουν ?10 στην υποδοχή? Δηλαδή τελικά πληρώνετε ?10

Με βάση την διατύπωση της προσφοράς τους - 50% έναντι της αναγραφόμενης - θα πρέπει να σας αφαιρέσει πρώτα ?12,50 (από το 50% της προσφοράς) και μετά να αφαιρέσει του κουπόνι των ?5, δηλαδή ?7,50, ?2,50 λιγότερα. Στην πρώτη περίπτωση η Carrefour καρπώνεται τα ?2,50 της διαφοράς που θα τα πάρει ούτως ή άλλως στέλνοντας το κουπόνι στην εταιρία των πανών.

 

Ο Σκλαβενίτης κάνει κατευθείαν από μόνος του το δεύτερο, το ίδιο και ο Βασιλοπουλος (αν θυμάμαι καλά). Μετά από συνεχείς οχλήσεις στο Carrefour Ιλίου, και μόνο μετά από πρωσωπική μου απαίτηση στην υποδοχή (μου φάγαν ένα μισάωρο αλλά δεν τους το χάριζα) δεχτήκαν την δεύτερη μέθοδο εξαργυρώνοντας πρακτικά σε μετρητά την αξία των κουπονιών στην υποδοχή αφού είχα πληρώσει με το 50% στο ταμείο.

 

Καλή τύχη και μην τους τα χαρίζετε!!

 

Το 50% το κάνουν στην αρχική αναγραφόμενη τιμή και όχι αφαιρώντας το κουπόνι...

Σωστά το κάνουν σε εμένα τουλάχιστον!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...