Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μωρο που ουρλιαζει


fistikaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά επειδή απόμενα ξεκίνησε το θέμα με το depon θέλω να επαναλάβω ότι αυτό που είπα είναι απλά, ΕΓΩ δεν θα έδινα στο δικό μου παιδί αναλγητικό για τα δόντια του. Αυτό που έκανα-κάνω εγώ δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και το σωστό.

 

Επίσης θέλω να αναφέρω ότι για την συγκεκριμένη κρέμα ο γιατρός μου είχε πει ΜΟΝΟ εάν το κρίνεις απαραίτητο. Η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάστηκε να μπω στο δίλημμα διότι η περίοδος οδοντοφυΐας για μας ήταν εντελώς ήπια καμία ενόχληση ( ούτε πόνος, ούτε σάλια ).

 

Ναι είπα κακώς την συμβουλέψατε να δώσει depon, είχα δει ότι μέχρι και ml της δίνατε, μόνο και μόνο επειδή το fystikaki είναι μόνο 6 μηνών και όχι επειδή είμαι φαρμακοτρομοκράτης. Μιλάμε για βρέφος όχι για παιδάκι. Πχ. Ο δικός μου παιδίατρος όταν ο σκατούλης ήταν σ’εκείνη την ηλικία μου είχε πει στο σπίτι να έχω dolal ( πιο ήπιο από ponstan-depon ) και να να δώσω μόνον κατόπιν συνεννόησης μαζί του.

 

Αυτά από’μενα που ουδεμία σχέση έχω με ομοιοπαθητική, εξάλλου δεν είμαι τόσο ψαγμένο άτομο…( προς Θεού δεν το λέω ειρωνικά ). Σέβομαι την ομοιοπαθητική απλά δεν την «ασπάζομαι»

 

πως εγινε αυτό ρε παιδια το ποστ Χ3 και όχι ολοκληρωμενο :oops::oops:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τωρα...

 

εδωσα πριν μιαμιση ωρα ντεπον... κοιμηθηκε 10 λεπτα...

 

τωρα παλι, γκρινια..

 

παντως, φανηκε να σκαει κατω δεξια ενα ασπρο πραματακι!!! :D:D:D

 

κυριες και κυριοι..........

δοντι!!

 

φυστικι με δοντια!!!

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τωρα...

 

εδωσα πριν μιαμιση ωρα ντεπον... κοιμηθηκε 10 λεπτα...

 

τωρα παλι, γκρινια..

 

παντως, φανηκε να σκαει κατω δεξια ενα ασπρο πραματακι!!! :D:D:D

 

κυριες και κυριοι..........

δοντι!!

 

φυστικι με δοντια!!!

:P Αντε βρε σιδερενιο :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πω και γω τωρα...

 

εδωσα πριν μιαμιση ωρα ντεπον... κοιμηθηκε 10 λεπτα...

 

τωρα παλι, γκρινια..

 

παντως, φανηκε να σκαει κατω δεξια ενα ασπρο πραματακι!!! :D:D:D

 

κυριες και κυριοι..........

δοντι!!

 

φυστικι με δοντια!!!

ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ :D

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Dalia μου, νομίζω πως όσες είπαν για depon κι εγώ μέσα σε αυτές... αναφέραμε απλά τι κάναμε εμείς στα παιδιά μας.

 

Φαντάζομαι πως το φυστικάκι πρώτα συνενοήθηκε με παιδίατρο και μετά προχώρησε στην απόφασή της. Επίσης φαντάζομαι πως ακολούθησε τη δοσολογία του παιδιάτρου και όχι αυτά που της είπαμε εμείς.

 

Την έχω για έξυπνο φυστικάκι.... :D:lol::lol::lol::lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

οχι!! ακολουθησα οδηγιες αστρολογου!! :lol::lol:

 

πλακα κανω, βασικα οκ, ακους και κανεις αυτα που σου λεει ο παιδιατρος, αλλα ειναι πολυ χρησιμες και οι κουβεντες απο τις μαναδες που εχουν βρεθει στην ιδια θεση

 

και να σας πω βρε παιδια,τελικα... κακο δεν εκανε το ντεπον, αλλα δεν εκανε και καλο... δεν ειδα διαφορα... οκ, κοιμηθηκε μιση ωρα... big deal

 

ειναι πολυ νευρικη αυτες τις μερες, τσιριδες και τα σχετικα, και οκ, μοιαζει κατι με ασπρη κουκιδιτσα κατω αριστερα να σκαει, αλλα μηπως ο ολος ο εκνευρισμος και οι φωνες δεν ειναι μονο δοντι?? μηπως επειδη μεγαλωνει, εκφραζεται ετσι??

 

δε ξερω :roll:

 

παντως, ειναι ψιλοπεριεργο τυπακι... τελος!! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντεπόν σιροπάκι κ mundisal αλοιφή (ουζοαλοιφή) δεν κάνουν τίποτε...

Δοκιμασμένα από μένα...

Είτε της έδωσα ντεπόν είτε όχι, το ίδιο κ το αυτό.

Προχθές έδωσα ντεπόν κ έβαλα κ αλοιφή, συνέχισε να κλαίει κ να γκρινιάζει, ώσπου εξαντλήθηκε στις 12.30 το βράδυ κ κοιμήθηκε...

Χθές δεν έδωσα ντεπόν κ δεν έβαλα αλοιφή, συνέχισε να κλαίει κ να γκρινιάζει, ώσπου εξαντλήθηκε στη 1 το βράδυ κ κοιμήθηκε...

Τέστ έκανα κ αποτέλεσμα ίδιο...

Έτσι λοιπόν αναρωτήθηκα..."Και για ποιό λόγο της δίνω ντεπόν κ της βάζω αλοιφή?"...

Απόφαση...δεν ξαναδίνω ντεπόν, δεν ξαναβάζω αλοιφή, αφού δεν της περνάει ο πόνος έτσι κι αλλιώς, τσάμπα της μπουκώνω το στόμα με αλοιφή κ τσάμπα φορτώνω το στομαχάκι της με ντεπόν...

 

Όλα αυτά είναι η δική μου γνώμη κ η δική μου απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

ντεπον, λεω να παρω μια το γιατρο, και να της δωσω... ποσο δινουμε σε μωρακι 6 μηνων?

 

καλα που το βρηκες το κουραγιο για παστιτσιο εσυ? :shock::shock:

 

Ντεπον τα μισα μλ απο το βαρος του. Δηλαδη 7 κιλα πχ μωρο = 3,5 μλ

Αν σταματησει παει να πει οτι καπου ποναει. Αν οχι κουνα :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή απόμενα ξεκίνησε το θέμα με το depon θέλω να επαναλάβω ότι αυτό που είπα είναι απλά, ΕΓΩ δεν θα έδινα στο δικό μου παιδί αναλγητικό για τα δόντια του. Αυτό που έκανα-κάνω εγώ δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και το σωστό.

 

Γιατι δεν θα εδινες ντεπον? :shock::shock: . Εχω βγαλει 6 φρονημιτες (ναι 6 ειμαι περιπτωση :lol: ) και ο πονος ειναι αφορητος. Μεχρι και την κρεμα του μικρου ειχα βαλει και μπορω να σας πω τα αποτελεσματα. Περναει για λιγο και μετα παλι σφαδαζεις. Οχι παιδια δεν θα ποναει το παιδι μου το 2009 και εγω θα του λεω υπομονη . Μου θυμιζει γεννα χωρις επισκληριδιο αυτο το πραγμα. Ποναει λεμε και αν μπορω να το ανακουφισω με κατι θα το κανω (μεσα στα λογικα πλαισια φυσικα και οχι καταχρηση)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν θα εδινες ντεπον? . Εχω βγαλει 6 φρονημιτες (ναι 6 ειμαι περιπτωση ) και ο πονος ειναι αφορητος. Μεχρι και την κρεμα του μικρου ειχα βαλει και μπορω να σας πω τα αποτελεσματα. Περναει για λιγο και μετα παλι σφαδαζεις. Οχι παιδια δεν θα ποναει το παιδι μου το 2009 και εγω θα του λεω υπομονη . Μου θυμιζει γεννα χωρις επισκληριδιο αυτο το πραγμα. Ποναει λεμε και αν μπορω να το ανακουφισω με κατι θα το κανω (μεσα στα λογικα

 

ΣΩΣΤΗ!

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πω και γω τωρα...

 

εδωσα πριν μιαμιση ωρα ντεπον... κοιμηθηκε 10 λεπτα...

 

τωρα παλι, γκρινια..

 

παντως, φανηκε να σκαει κατω δεξια ενα ασπρο πραματακι!!! :D:D:D

 

κυριες και κυριοι..........

δοντι!!

 

φυστικι με δοντια!!!

 

ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ :D:D:D:D:D

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή απόμενα ξεκίνησε το θέμα με το depon θέλω να επαναλάβω ότι αυτό που είπα είναι απλά, ΕΓΩ δεν θα έδινα στο δικό μου παιδί αναλγητικό για τα δόντια του. Αυτό που έκανα-κάνω εγώ δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και το σωστό.

 

Γιατι δεν θα εδινες ντεπον? :shock::shock: . Εχω βγαλει 6 φρονημιτες (ναι 6 ειμαι περιπτωση :lol: ) και ο πονος ειναι αφορητος. Μεχρι και την κρεμα του μικρου ειχα βαλει και μπορω να σας πω τα αποτελεσματα. Περναει για λιγο και μετα παλι σφαδαζεις. Οχι παιδια δεν θα ποναει το παιδι μου το 2009 και εγω θα του λεω υπομονη . Μου θυμιζει γεννα χωρις επισκληριδιο αυτο το πραγμα. Ποναει λεμε και αν μπορω να το ανακουφισω με κατι θα το κανω (μεσα στα λογικα πλαισια φυσικα και οχι καταχρηση)

Η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάστηκε να μπω στο δίλημμα διότι η περίοδος οδοντοφυΐας για μας ήταν εντελώς ήπια καμία ενόχληση ( ούτε πόνος, ούτε σάλια ).

 

elenik μου απάντησα ήδη...επίσης θα το άφηνα να δω αν ποναει ή όχι....και το σίγουρο είναι ότι δεν θα έδινα αλαλγητικό για οοοοοοοοοσο διαστημα κραταει η οδοντοφυια.με τη φραση σου που τονισα συμφωνω απόλυτα....

Παντως είσαι πολύ τυχερη γιατί εγω όσες φορες ειχα προβλημα με τα δοντια μου δυστυχως δεν με πιανανε....το μονο που με ανακουφιζε καπως ήταν το γαρυφαελαιο.

 

φυστικάκι σιδερένιο το δοντάκι....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

τέτοια ουρλιαχτά νομίζω πως μονο σε πόνο μπορούνε να οφείλονται!

 

Ο δικός μου από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη μου άλλαξε τα φώτα...μιλάμε για πολύ κλάμα...με ξεθέωσε...ουτε εγώ ξέρω πόσα χάπια για τον πονοκέφαλο πήρα εκείνες τις ημέρες. :?

Πιστεύω πως έρχονται τα επόμενα δόντια μας...και μάλλον θα βγάλει κανά δυο για να μου άλλαξε τόσο τα φώτα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω λε κοριτσια εμεις εχουμε 7 δοντια και δεν της εχω δωσει τιποτα . Ξυπνήματα , νευρικότητα , τσιρίδες κλπ απο ολα ειχαμε αλλα ποτε δεν ενιωσα οτι το μωρό μου ποναει .

 

Φυστικάκι με γεια το δοντάκι σας :D Καλα τι νομιζες θα σου χαρίσει ? Οπως λεω και για την δικια μου ...δεν ειναι δοντακια αυτα που εχουν αλλα μαχαιράκια !!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

μονο που δε κλαιει......... αυτο με μπερδευει.......

 

ουρλιαχτα, νευρικοτητα, αλλα αμα πας κοντα, γελαει

 

εμένα κάνει και νεύρα όταν πονάει...πολλά νεύρα...αλλά τις τελευταίες μέρες πολύ κλάμα...έχω καταλάβει επίσης πως όταν βγάζουμε δόντι θέλουμε πολλές αγκαλίτσες και δεν γουστάρουμε να καθόμαστε καθόλου μόνοι...λογικό από την μία εφόσον πονάνε κι αυτά τα καημένα μωρέ. Ααααααααααααααχ ποιά θα έρθει να μου τον κρατήσει καμιά μέρα που δεν έχω κανέναν η καημενούλα. Ποιά προσφέρεται;;; :lol::lol::P:P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή απόμενα ξεκίνησε το θέμα με το depon θέλω να επαναλάβω ότι αυτό που είπα είναι απλά, ΕΓΩ δεν θα έδινα στο δικό μου παιδί αναλγητικό για τα δόντια του. Αυτό που έκανα-κάνω εγώ δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και το σωστό.

 

Γιατι δεν θα εδινες ντεπον? :shock::shock: . Εχω βγαλει 6 φρονημιτες (ναι 6 ειμαι περιπτωση :lol: ) και ο πονος ειναι αφορητος. Μεχρι και την κρεμα του μικρου ειχα βαλει και μπορω να σας πω τα αποτελεσματα. Περναει για λιγο και μετα παλι σφαδαζεις. Οχι παιδια δεν θα ποναει το παιδι μου το 2009 και εγω θα του λεω υπομονη . Μου θυμιζει γεννα χωρις επισκληριδιο αυτο το πραγμα. Ποναει λεμε και αν μπορω να το ανακουφισω με κατι θα το κανω (μεσα στα λογικα πλαισια φυσικα και οχι καταχρηση)

Η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάστηκε να μπω στο δίλημμα διότι η περίοδος οδοντοφυΐας για μας ήταν εντελώς ήπια καμία ενόχληση ( ούτε πόνος, ούτε σάλια ).

 

elenik μου απάντησα ήδη...επίσης θα το άφηνα να δω αν ποναει ή όχι....και το σίγουρο είναι ότι δεν θα έδινα αλαλγητικό για οοοοοοοοοσο διαστημα κραταει η οδοντοφυια.με τη φραση σου που τονισα συμφωνω απόλυτα....

Παντως είσαι πολύ τυχερη γιατί εγω όσες φορες ειχα προβλημα με τα δοντια μου δυστυχως δεν με πιανανε....το μονο που με ανακουφιζε καπως ήταν το γαρυφαελαιο.

 

Απαντησα με βαση τον τιτλο "μωρο που ουρλιαζε" . Εννοειτε αν δεν υποφερει το παιδι δεν υπαρχει λογος να δωσεις καν.

Εγω φυσικα δεν την εβγαζα με απλο ντεπονακι. Κοντεβα να κατεβασω ενα μπουκαλι ουζο μπουκωνε ξεμπουκωνε :lol::lol: + depon + ponstant + οτι μπορουσε να με ανακουφισει. Αυτι + δοντι (αντε και γεννα :lol: ) δεν παλευονται παιδια. Το χω προσφατο και τα νοιωθω απολυτα τα μικρα ισως γι αυτο :lol::oops:

 

Καλοριζικο το δοντακι :D:D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

μονο που δε κλαιει......... αυτο με μπερδευει.......

 

ουρλιαχτα, νευρικοτητα, αλλα αμα πας κοντα, γελαει

 

Άσε ,φιλενάδα,

τα ίδια κάνει και μένα ο δικός μου.Μας έχει τρελάνει.

Μάνθος 20/12/1987

Νίκος 10/10/1989

Τάσος 09/09/2008

Σταμάτης 17/05/2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...