Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσες ωρες κοιμαστε  

1.116

  1. 1. ποσες ωρες κοιμαστε

    • 8-10 ωρες
    • 5-8
    • 3-5
    • πανω απο 10 ωρες (αν διαλεξατε αυτη την επιλογη,ειστε σε λαθος φορουμ)
    • εχω να κοιμηθω απο τοτε μου γεννησα
    • δεν εχω στανταρ ωρες... αλλες φορες κοιμαμαι πολυ, αλλες δε κοιμαμαι καθολου


Recommended Posts

Τώρα που κοντεύει να χρονίσει ευτυχώς (φτου-φτου) άρχισε να κοιμάται ολόκληρη νύχτα!Οπότε κοιμάμαι και εγώ κανένα 8ωρο.Αλλά μέχρι και 9 μηνών με το ζόρι κοιμόμουν 5 ώρες.

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ίσως δεν θα έπρεπε να το ξεστομίσω :oops: Κατά λάθος πάτησα το 8-10 αλλά τελικά όπως τα υπολόγισα ανήκω στην κατηγορία που δεν με θέλει το φυστικάκι :oops:

Κοιμάται 19:00 το αργότερο, τον ξυπνάω γύρω στις 21:30 για μπάνιο και γάλα (μισή ώρα υπόθεση δηλαδή) και ξυπνάει μετά το πρωί 07:30 - 08:00.

Κατά την διάρκεια της ημέρας ....... :oops: :oops: ...... εεε θα ρίξει σύνολο κανένα 1 1/2 ύπνο μετά τα γεύματα.

 

Αυτά ..... να φύγω?

 

τιιιιι???? :shock::shock::shock::shock::shock::shock: παιδι θαυμα!!! εκανες κατι εσυ γι αυτο ή ετσι ηταν παντα μωρο λατρης του υπνου?? εχω παθει πλακα!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα μη με φατε ειμαι και ασθενης λυπηθειτε με αλλα και τα δυο παιδια μου κοιμουνται τρελλα........μεχρι να σαραντησουν με ξυπνουσαν ολο κιι ολο μια φορα στις 4....και απο τοτε και μετα, τρεισιμιση χρονια ο ενας, εναμιση ο αλλος, πεφτουν για υπνο 10.30 και ξυπνανε 11.00 το πρωι.....και πιο μετα καμμια φορα......και ξανακοιμομαστε και μεσημερι ενα διωρακι στανταρ.....

κανονιστε αμα απο αυριο δεν κοιμουνται θα λεω οτι μου τα ματιαξατε ε!!!

ευτυχως κοριτσια, γιατι οι δυναμεις μου ειναι πολυ λιγες.........

Link to comment
Share on other sites

τωρα μη με φατε ειμαι και ασθενης λυπηθειτε με αλλα και τα δυο παιδια μου κοιμουνται τρελλα........μεχρι να σαραντησουν με ξυπνουσαν ολο κιι ολο μια φορα στις 4....και απο τοτε και μετα, τρεισιμιση χρονια ο ενας, εναμιση ο αλλος, πεφτουν για υπνο 10.30 και ξυπνανε 11.00 το πρωι.....και πιο μετα καμμια φορα......και ξανακοιμομαστε και μεσημερι ενα διωρακι στανταρ.....

κανονιστε αμα απο αυριο δεν κοιμουνται θα λεω οτι μου τα ματιαξατε ε!!!

ευτυχως κοριτσια, γιατι οι δυναμεις μου ειναι πολυ λιγες.........

 

 

και μενα το ιδιο...μεχρι να σαραντησω ξυπνησε καθε τρεις ωρες, μετα για καναδυο μηνες κοιμοταν 5 ωρες το βραδυ και απο τον 4 κοιμοταν μεχρι το πρωι...δεν με ταλαιπωρησε καθολου το πουλακι μου!!!:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα κοριτσια η μικρη μου το μονο που πηρε απο μενα ειναι ο υπνος.Ευτυχως.Κοιμαται 22.30 το βραδυ και ξυπναει με χιλια ζορια 9 το πρωι,πινει το γαλα της και ξανακοιμαται κατα τις 10 μεχρι τις 12,30 τρωει τα φρουτακια της και παμε βολτα οπου κοιμαται παλι κανα μισαωρο.Κοιμαται και μια ωρα το απογευμα και 10.30 υπνος σερι μεχρι το πρωι.Αυτο το πργραμμα το εχουμε απο 2 μηνων(δοξα το Θεο).Ελπιζω να κρατησει γιατι και εγω υπναρου ειμαι.χιχιχι:-P

adEup3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλες φορες 11 ωρα και 12 ωρα υπνου, και αλλες με 4 ωρες υπνου. Αλλα πλεον δεν φταιει το παιδι σε αυτο. Φταιει η κουτρα μου που καταπιανετε με βλακειες ενω θα επρεπε να κοιματε κανονικα.........και ναι εβαλα και τους μεσημεριανους. Εγω κανω και σιεστα.....ναιιιιιι

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ξυπνουσε καθε 3 ωρες να φαει.Τωρα εχει καμια εβδομαδα που τρωμε τελευταια φορα γυρω στις 12 - 1 το βραδυ και ξυπναμε κατα τις 5 - 6 το πρωι.Καλα εγω ειμουν αυπνη μεχρι τωρα.Ειχα που ειχα προβλημα με τον υπνο, απο την ημερα που γεννηθηκε ακομα χειροτερα, δεν εκλεινα ματι.Τωρα που αρχισε και στρωνει και η μικρη και μεγαλωνει , γινομαστε 3 μηνων σε 8 μερες!!!!!, κοιμαμαι κι εγω ενα 4ωρο περιπου.Μαλλον για να ειμαι και πιο ακριβης, λαγοκοιμαμαι.....:lol:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα θιξατε τώρα! Εγώ πάντα κοιμομουν με το που ακουμπουσα το μαξιλάρι....τώρα έχω να κοιμηθώ απο τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου! Όταν γεννήθηκε η μπέμπα ξυπνουσε ακριβώς ανα μιάμιση ώρα, τώρα είναι 3 μηνών και ακόμα σπάνια κοιμάται ένα 4ωρο συνεχόμενα! Δεν έχει μπει ακόμα σε κανένα προγραμμα,αν και το παλεύω, το βράδι κοιμάται η 11:30 η 12:30 και ξυπνάει ανάλογα,μπορεί και σε 1 μπορεί και σε 2 μπορεί και σε 3 ώρες. Εγώ κοιταω συνέχεια το ρολόι και αναρωτιέμαι πόση ώρα μου έχει μείνει να κοιμηθω και τελικά μένω ξαγρυπνη ενω η μπέμπα μπορεί και να κοιμηθεί. Αποτέλεσμα να έχω τρελλα νεύρα όλη μέρα,δεν θέλω να μου μιλάει άνθρωπος. Πλέον είναι δικό μου το πρόβλημα,νομίζω θα πάρω χάπια!! Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος με 3ωρα ύπνου και τέτοια υπερένταση;;; Σήμερα ενω ξαπλωσα απο τις 11:30 στριφογυρνουσα,τελικά μέχρι τις 1:30 που ξύπνησε η μικρή για γάλα δεν είχα κοιμηθεί.με πήρε ο ύπνος κατα τις 2:30 και 6:00 που ξαναξυπνησε η μικρή ήμουν ήδη ξυπνια. Το ξαναπαλεψα για καμμιά ώρα μετα μέχρι που νευριασα και τελικά σηκωθηκα εφτιαξα καφέ και σας γράφω όλα αυτά,ενω πατέρας και κόρη κοιμούνται του καλου καιρού....συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλα έχω πολλά νεύρα!!! Μπορείτε αν θέλετε να το διαβάζετε για να σας παίρνει ο ύπνος....σνιφ!

Υπάρχουν μόνο δύο δρόμοι για να ζήσεις τη ζωή σου.. Ο ένας σαν τίποτα να μην είναι θαύμα..Ο άλλος,σαν τα πάντα να είναι θαύμα! Αινστάιν.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα θιξατε τώρα! Εγώ πάντα κοιμομουν με το που ακουμπουσα το μαξιλάρι....τώρα έχω να κοιμηθώ απο τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου! Όταν γεννήθηκε η μπέμπα ξυπνουσε ακριβώς ανα μιάμιση ώρα, τώρα είναι 3 μηνών και ακόμα σπάνια κοιμάται ένα 4ωρο συνεχόμενα! Δεν έχει μπει ακόμα σε κανένα προγραμμα,αν και το παλεύω, το βράδι κοιμάται η 11:30 η 12:30 και ξυπνάει ανάλογα,μπορεί και σε 1 μπορεί και σε 2 μπορεί και σε 3 ώρες. Εγώ κοιταω συνέχεια το ρολόι και αναρωτιέμαι πόση ώρα μου έχει μείνει να κοιμηθω και τελικά μένω ξαγρυπνη ενω η μπέμπα μπορεί και να κοιμηθεί. Αποτέλεσμα να έχω τρελλα νεύρα όλη μέρα,δεν θέλω να μου μιλάει άνθρωπος. Πλέον είναι δικό μου το πρόβλημα,νομίζω θα πάρω χάπια!! Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος με 3ωρα ύπνου και τέτοια υπερένταση;;; Σήμερα ενω ξαπλωσα απο τις 11:30 στριφογυρνουσα,τελικά μέχρι τις 1:30 που ξύπνησε η μικρή για γάλα δεν είχα κοιμηθεί.με πήρε ο ύπνος κατα τις 2:30 και 6:00 που ξαναξυπνησε η μικρή ήμουν ήδη ξυπνια. Το ξαναπαλεψα για καμμιά ώρα μετα μέχρι που νευριασα και τελικά σηκωθηκα εφτιαξα καφέ και σας γράφω όλα αυτά,ενω πατέρας και κόρη κοιμούνται του καλου καιρού....συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλα έχω πολλά νεύρα!!! Μπορείτε αν θέλετε να το διαβάζετε για να σας παίρνει ο ύπνος....σνιφ!

 

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα κι εγω με τον γιο μου τα ιδια και χειροτερα περασα!Καθε 45 λεπτα ξυπνιος μεχρι που εγινε 21 μηνων και κοιμηθηκε σερι 7 ωρες αφου πιστευα οτι κατι επαθε...Αφου τελειωσουν τα δοντια θα ηρεμησει μην αγχωνεσαι.Κι εμεις ημασταν σε αθλια κατασταση γιατι ο αντρας μου δουλευε πρωι κι εγω εχω φροντιστηριο και η αυπνια με ειχε τσακισει.Ο αντρας μου κοιμοταν στα παρκινγκ για να μην τον παρει ο υπνος στον δρομο κι εγω ηθελα να τα σφαξω ολα στο φροντιστηριο που η δικη μου δουλεια γινεται και με το μυαλο ετσι???Υπομονη και ολα θα στωσουν και τα νευρα και ο υπνος..

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

ΥΠΝΟΣ??? :confused:τι είναι αυτο?? Η ημερα ξεκιναει συνηθως 5:30 το πρωι με το ξύπνημα του ενός απο τα διδυμα και τελειωνει στις 12 το βραδυ με το τελευταιο γευμα...τελευταίο ας πουμε αφου το βραδυ κατα τις 1:00 θα πρεπει να ταισω τον μικρό και μετα κατα τις 4+ παλι ταισμα και μετα αντε να σηκωθεις στις 5 :30 !!!σερνομαι στα πατωματα πολλες ημερες ,ιδιαιτερα τους πρωτους 3 μηνες οπου ταιζα στην μία ωρα τον ένα,στην αλλη ωρα τον αλλο και την επομενη που μου έμενε κενό έπρεπε να κανω αποστειρωση,να βαλω πλυντηρια, να σιδερωσω στοιβες τα ασιδερωτα!!!! να μαγειρεψω,να μαζέψω ελάχιστα το σπιτι,να παιξω με τα μωρα οσο ήταν δυνατόν και ολα αυτα με τα μωρα αγκαλιά αφου είχαν και κολικους.Βλεπω να ξανακοιμαμαι όταν θα πανε δημοτικό πιά!!:P

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοιμάμαι στις 10:00 (την ώρα που κοιμάται και το Ηλεκτράκι).

Ξυπνάω στις 5:30, την ώρα που ξυπνά το Ηλεκτράκι. 1 στάση ενδιάμεσα για θηλασμό ή άντληση. όταν θηλάζω επιστρέφω στο κρεβάτι και ξεραίνομαι. Όταν αντλώ φυλάω μετά καραουλι. Το μάτι γαρίδα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια η μικρη μου το μονο που πηρε απο μενα ειναι ο υπνος.Ευτυχως.Κοιμαται 22.30 το βραδυ και ξυπναει με χιλια ζορια 9 το πρωι,πινει το γαλα της και ξανακοιμαται κατα τις 10 μεχρι τις 12,30 τρωει τα φρουτακια της και παμε βολτα οπου κοιμαται παλι κανα μισαωρο.Κοιμαται και μια ωρα το απογευμα και 10.30 υπνος σερι μεχρι το πρωι.Αυτο το πργραμμα το εχουμε απο 2 μηνων(δοξα το Θεο).Ελπιζω να κρατησει γιατι και εγω υπναρου ειμαι.χιχιχι:-P

 

Eσυ δεν έχεις παιδι....αρνάκι έχεις!!!! Μη σε συναντήσω σε κανένα άλλο ποστ να παραπονιέσαι:D:D!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ.........το καλό είναι οτι κοιμάμαι την νυχτα...τωρα τελευταία κοιμάται ενα 6ωρο σερί. την μερα μπορεί να ξυπναει ανα τεταρτο...άντε στην καλυτερη περίπτωση 1 ωρα. συνηθως κοιμαται 9 00 - 9 30 το βραδυ ξ ξυπναει στις 4. μετα μπορει να ξυπνησει κατα τις 6 , 8 εεε....και μετα...κοιμαται ελαχιστα

 

εντωμεταξυ δεν χωραει πια στο ρηλαξ κ δεν ξερω που να τον βαλωοταν ειναι ξύπνιος , αφου ειναι και μικρούλης

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Ως μαμα 2 μεγαλουτσικων πλεον παιδιων ,κοιμομαστε πλεον κανονικα (ααα μας κανουνε ενα καψονι τωρα τελευταια και ξυπνανε στις 5,30 και χερακι χερακι ερχονται μεσα αλλα δεν τους κανω το χατηρι , πισω στο δωματιο τους ) αλλα για να φτασουμε σε αυτο το αποτελεσμα (το οποιο θα το 3αναχασουμε και θα πουμε παλι τον υπνο υπνακο απο Φεβρουαριο αμα ολα πανε καλα με την 3η εγκυμοσυνη ) περασαμε απο πολλα σταδια , ιδιαιτερα με τν μεγαλο που αποδειχτηκε μετα το χρονο μεγαλος ξενυχτις και καραμπουζουκλης , εχουμε φαει κατι περιποιημενα 3ενυχτια , εγω εγκυος και ο αντρας μου με μιση ωρα υπνο να παει δουλεια γιατι ο πιτσιρικας ηθελε να ξυπναει στις 2,00 και να κοιμαται πλεον στις 6,00 και να μας θελει εκει και τους 2 να παιζουμε , βεβαια δεν ηξερες δεν ρωταγες , εξηγησε του οτι δεν ειναι ωρα για παιχνιδι βαλτον στο κρεββατι του και αστον να κανει νανι , εεμμμ ητανε και ο πρωτος και τον ειχαμε κανακεμενο . Τελικα κοιμηθηκε καπου εκει κοντα στους 20 μηνες και μετα που γενηθηκε η μικρη εστρωσε , κοιμοτανε εννοειτε μαζι μας μεχρι πριν απο 2 μηνες που μετακομισε με χαρα στο κρεββατι του και βρηκαμε και εμεις την υγεια του δικου μας κρεββατιου (να κανεις σεξ στα κρυφα μερα μεσημερι ενω βλεπουνε ταινια γιατι απλα δεν μπορεις το βραδυ εχοντας τον πιτσιρικα απο διπλα , δεν ειναι οτι καλυτερο .... :cool: ) .

Η μικρη ητανε πιο βολικη , και εκεινη εκανε τις επαναστασεις της γυρω στο χρονο αλλα εδω καναμε οτι επρεπε να κανουμε και στον μεγαλο και τελικα συνηθησε να κοιμαται μονη στο κρεββατι της χωρις καν παρεα και δεν θελει καν να ερθει στο δικο μας κρεββατι ποτε .

Και τα 2 ομως ητανε βολικα σαν βρεφακια , ο μεγαλος ξυπνουσε ανα 3ωρο για το γαλα του το οποιο το δειναμε εναλα3 με τον αντρα μου και μετα τους 2 μηνες κοιμοτανε σχεδον ενα σερι 12,00-6.00 σχεδον καθε μερα (αυτο που αλλα3ε με τον χρονο ) και η μικρη ξυπνουσε ανα 4ωρο για μαμ το οποιο επισης το δειναμε εναλα3 , κολικους ενω ειχε παρα πολλους εως 3 μηνων , δεν εκανε βραδυ ποτε , μονο απογευμα . Η Μαρια ξυπνουσε για γαλα εως το χρονο 1 φορα μονο , αλλα αυτο το ειχε αναλαβει ο αντρας μου .

Τωρα το 3ο ...... stay tuned

γερα να ειναι παιδια εεεε και καποια στιγμη στρωνει το πραγμα , δεν ειναι ολα τοσο τραγικα , εφοσον κοιμηθηκε ο Ντινος και στο κρεββατι του πλεον ολα μπορουνε να γινουνε. :-D

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
3-5 ωρίτσες κι απ'ότι βλέπω μάλλον είμαι η εξαίρεση!

Το βράδυ έχουμε ολονυχτίες, δε κοιμάται. Μπορεί να κάθεται ήσυχος, αλλά το μάτι γαρίιιιδα κι όσο να 'ναι έχω την έννοια του μέχρι να κοιμηθεί.

Ευτυχώς τα βράδια δε ξυπνάμε, αλλά ξυπνάμε από τα χαράματα! 6 το πολύ 6.30, γκρινιάζει για το γαλατάκι του. Με 'κεινα και με τ'άλλα πηγε 8 η ώρα... Πού να κοιμηθώ μετα;;;;

Μεσημέρια ποτέ των ποτών δε ξαπλώνω..... Οπότε κοιμάμαι μεταξύ 1 το βράδυ με με 6 το πρωί. :-(

 

μια από τα ίδια κι εγώ, με τη διαφορά ότι το βράδυ ξυπνάει οπωσδήποτε μια φορά μεταξύ 3 με 5 και της παίρνει μια ώρα περίπου να φάει και να ξανακοιμηθεί... αλλά δεν έχω παράπονο, τις πρώτες 40 μέρες ξυπνούσε 3-4 φορές μεταξύ 12 το βράδυ και 8 το πρωί.:)

7Y7np3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η μικρή καλή μας βγήκε... Υπναρού σαν τη μαμά της...

Με τον άντρα μου τι θα κάνω που δεν με αφήνει σε ησυχία...

Μπας θέλει και δεύτερο και δεν μου το λέει???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο γιοκας μου κοιμάται γύρω στις 19:30 και ξυπνάει 6μιση με 7 το πρωί και το μεσημέρι κοιμάται πια 1μιση ώρα (παλιά περισσότερο αλλά μεγαλώσαμε). Ομως αυτό το κατάφερα με πρόγραμμα αυστηρό απο νωρίς αν και θήλαζα αποκλειστικά και επίσης όπου και να είμαι ότι και να κάνω θα γυρίσουμε σπίτι για ύπνο, ακόμη και το καλοκαίρι κοιμόταν νωρίς και μεις μέσα στο δωμάτιο απο τις 19:00 και φυσικά το πρωί εγερτήριο νωρίς. Αυτό το λέω γιατί χαλάνε το πρόγραμμά τους το καλοκαίρι αλλά αυτό συμβαίνει γιατί εμείς τα κοιμίζουμε αργά). Ο ύπνος δε του αρέσει αλλά έχει συνηθίσει πια. Πιστεύω όμως οτι αν του βγάλω τα καγκελα απο το κρεβάτι και μπορεί να κατέβει θα κοιμάται τις μισές ώρες.

 

Τώρα μόλις ανακάλυψα οτι είμαι εκτός θέματος :)

Εγώ κοιμάμαι αρκετά νωρίς το βράδυ και συνήθως ένα 8ωρο το χτυπάω...

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

οι 6 ώρες σερι είναι επιστημονική φαντασία. Η μαγάλη είναι 4,5 ετών και ακόμη κάνει βόλτες το βράδυ. Τα δίδυμα ευτυχως κοιμούνται. Βέβαια όταν παίζει βήχας σε στέρεο τότε αστα να πάνε.

Πίστευα ότι μετά το στρατό θα κοιμόμουν περισσότερο. Τώρα με τα παιδιά ανακαλύπτω κάθε μέρα ότι κοιμόμουν αρκετά στο στρατο (κάπου 7 ώρες)

Link to comment
Share on other sites

εμεις παλι....η μικρη μου 3 μηνων κοιμαται κατα της 11-11.30 μεχρι της 8.30 αλλα δεν ειναι συνεχομενος...ξυπναει 9-10 φορες για την πιπιλα της (οποτε πηγαινοερχομαι).....και 1 φορα για να φαει...πιανει???δεν πιανει για αυτο λεω 3-5 ωρες....

Link to comment
Share on other sites

γερα να ειναι παιδια εεεε και καποια στιγμη στρωνει το πραγμα , δεν ειναι ολα τοσο τραγικα , εφοσον κοιμηθηκε ο Ντινος και στο κρεββατι του πλεον ολα μπορουνε να γινουνε. :-D

Κάπου, κάποτε είχα ξαναγράψει.

Ηρθα λοιπόν να σας πω τα ευχάριστα και να σας δώσω κουράγιο.

Μετά τα 2,5 κοιμόμαστε!!!! Σπάνια ξυπνάμε πλέον.

Βέβαια πριν κάνα 8άρι μήνες και λόγω πολλών, πάααααρα πολλών ασθενειών που μας βρήκαν, μάθαμε να κοιμόμαστε μαζί...:rolleyes:

Θα το κόψουμε και αυτό ότν η μαμά (εγω!) το πάρειαπόφαση να ξενυχτήσει λίγα βράδυα (τώρα που επιτέλους βρήκα τον ύπνο, δεν θέλω να τον χάσω...:-D)

 

Λέω κατά το καλοκαιράκι, τώρα με το κρύο, αποκλείεται..

Αρα, κάντε υπομονή. Ολα θα γίνουν όπως πρέπει..:roll:

Οπως λέει και η φίλη από πάνω...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ 8-10 ώρες, βέβαια το 10ωρο σπάνια το πιάνουμε αλλά 8 ωρίτσες στάνταρ θα κοιμηθώ.Τα παιδιά μου κοιμούνται από τις 8 το βράδυ μέχρι τις 7 - 7:15 το πρωί οπότε κοιμόμαστε και εμείς σαν άνθρωποι.Γενικά από βρεφάκια ήταν καλόβολα στον ύπνο, αλλά και εμείς τηρούσαμε ένα κάποιο πρόγραμμα.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

οι 6 ώρες σερι είναι επιστημονική φαντασία. Η μαγάλη είναι 4,5 ετών και ακόμη κάνει βόλτες το βράδυ. Τα δίδυμα ευτυχως κοιμούνται. Βέβαια όταν παίζει βήχας σε στέρεο τότε αστα να πάνε.

Πίστευα ότι μετά το στρατό θα κοιμόμουν περισσότερο. Τώρα με τα παιδιά ανακαλύπτω κάθε μέρα ότι κοιμόμουν αρκετά στο στρατο (κάπου 7 ώρες)

Σε καλό σου pk33, μ' έκανες και γέλασα - και περισσότερο (πικρο)γέλασε ο άντρας μου!:mrgreen:

 

Καλά οι ώρες ύπνου συνολικά, το πρωινό ξύπνημα...?:shock:

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλυπτει αυτο τα τελευταια 2 24ωρα εχω κοιμηθει 7 ωρες συνολο .

Οχι για το μωρο (κοιμοταν κι εκεινο) αλλα εγω κανω βραδυ που ολοι κοιμουνται οτι δεν προλαβαινω το πρωι. Καθαριζω, απλωνω, σιδερωνω κλπ.

Μονο σκουπα δεν μπορω να κανω γμτ γιατι θα ξυπνησουν ολοι.

 

αχ πόσο σε καταλαβαίνω!! κι εγώ τα ίδια!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...