Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσες ωρες κοιμαστε  

1.116

  1. 1. ποσες ωρες κοιμαστε

    • 8-10 ωρες
    • 5-8
    • 3-5
    • πανω απο 10 ωρες (αν διαλεξατε αυτη την επιλογη,ειστε σε λαθος φορουμ)
    • εχω να κοιμηθω απο τοτε μου γεννησα
    • δεν εχω στανταρ ωρες... αλλες φορες κοιμαμαι πολυ, αλλες δε κοιμαμαι καθολου


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 - 8.

Πιο κοντα στο 5 παρά στο 8. Περίπου 6 - 6,5 ώρες κοιμάμαι. Τα ΣΚ παραπάνω.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς(δηλ.η μικρή) γενικά κοιμόμαστε από τις 9:30-10:00 μ.μ. έως τις 9:00 το πρωί(σ/κ εως τις 10:30-11:00π.μ. στο κρεββάτι μας)με πολλά διαλέμματα για ζιζί ή/και κούνημα. 'Εχουμε κ τα δόντια που μας πονάνε..Υπομονή!

as1cF3z0g410010MTE5ZGx6fDAwMDQ3MTdkfE91ciBwcmVjaW91cyBpcyBhbHJlYWR5.gif

 

και ακόμα θηλάζουμε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο γιος μου είναι 2.5 ετών... μέχρι 16 μηνών δε κοιμήθηκα ούτε μια μέρα πάνω από 3 ώρες συνεχόμενα... μέχρι τα 2... ξύπναγε 2-3 φορές τη νυχτα για γάλα... κοιμάται πάντα μετά τις 11μμ και δεν εχει κοιμηθεί ποτέ μα ποτέ μέχρι τις 9πμ!!!! Θέλω επιτέλους να κοιμηθω μια νύχτα μεχρι το πρωι στις 9-10!!!! ΓΙΝΕΤΑΙ? ΑΜ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ....

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ..........Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΛΗΜΑΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Η ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5ΧΡΟΝΩΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΚΟΨΑΝΕ ΜΑΧΑΙΡΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΑΖΜΕΝΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΕΚΟΒΑ ΒΟΛΤΕΣ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ .ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ .ΠΡΟΧΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΘΕΡΜΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΘΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΚΑΡΙ ΝΑ ΕΠΙΑΣΕ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗ ΝΑ ΚΟΒΩ ΒΟΛΤΕΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΛΕΩΝ......................

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω ειμαι στο 8-10...παλι καλα οι δικες μου στον υπνο του δινουν κ καταλαβαινει απο 40 ημερων περιπου συνεχομενα 8-9 ωρες σερι, καμια φορα και 10 και το μεσημερι η μικρη 2 ωρες η μεγαλη 4...τωρα που τα λεμε ακομα για μεσημερι κοιμαται τωρα κ εχει παει 8μισι...παω να τη ξυπνησω γιατι θα βρυκολακιασουμε

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kai egw 5-8 psifisa! koimamai kata tis 12 kai 7 eimai orthia na etoimasw ta galata. eytyxws emena ta zouzounia mou to pinoun to gala koimismena kai elaxistes fores xanapeftw na koimithw kai egw gia mia writsa. alla thn nyxta xipnane kamia fora giati theloun tin pipila kai otan otan ponane ta dontakia. eytyxws se genikes grammes koimamai, giati ayta koimonte thn nyxta apo 1 1/2 minwn!!! (pali kala giati den tha tin paleua me dyo mwra)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

3-5 ωρίτσες κι απ'ότι βλέπω μάλλον είμαι η εξαίρεση!

Το βράδυ έχουμε ολονυχτίες, δε κοιμάται. Μπορεί να κάθεται ήσυχος, αλλά το μάτι γαρίιιιδα κι όσο να 'ναι έχω την έννοια του μέχρι να κοιμηθεί.

Ευτυχώς τα βράδια δε ξυπνάμε, αλλά ξυπνάμε από τα χαράματα! 6 το πολύ 6.30, γκρινιάζει για το γαλατάκι του. Με 'κεινα και με τ'άλλα πηγε 8 η ώρα... Πού να κοιμηθώ μετα;;;;

Μεσημέρια ποτέ των ποτών δε ξαπλώνω..... Οπότε κοιμάμαι μεταξύ 1 το βράδυ με με 6 το πρωί. :-(

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ! τι λέτε ρε παλιότουρκοι κι εσείς παλιοζαγάρια! :P άκου 8 ώρες ύπνου! εμένα η μικρή μωάμεθ ο πορθητής πέφτει με τα χίλια ζόρια κατά τις 11 τη νύχτα, μέχρι τη μία τώρα τελευταία ξυπνάει και γκρινιάζει (μην είναι δόντια;;; 5,5 μηνών είναι!). εκεί κατά τη μία γυρνάει ο καλός μου από το διάβασμα, μέχρι να φάει και να τα πούμε πέφτουμε κατά τις 2-3, και η μικρή ξυπνάει πάλι στις 6-6,30.... :eek: και την ημέρα ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

 

δεν περίμενα ποτέ ότι θα λειτουργούσε ο εγκέφαλος με τόσο λίγο ύπνο, αλλά έχει πλάκα που κάνω σαρδάμ τύπου "βλάχος ακλόνητος" και "άγριο πιάτο" :P

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

ποιος ψηφισε 8-10 ωρες??????? :evil::evil::evil:

 

ε? :evil:

 

Εγώωωωωωωωωωωω

Κορίτσια please μη με αναφέρετε:roll::mrgreen::-D

Λοιπόν.. Η Ολγίτσα μου κοιμάται από τις 19.00-07.00 ενώ ο Παναγιώτης 21.00-07.00. Στις 07.00 έχει εγερτήριο όλη η οικογένεια!!!

Ξέρουν καλέ τα παιδιά.. η μανούλα κουράζεται και πρέπει να ξαπλώσει...:-D Όπως καταλαβαίνεις φυστίκι θ' αργήσω να κάνω ρυτίδες χι χι χι

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ! τι λέτε ρε παλιότουρκοι κι εσείς παλιοζαγάρια! :P άκου 8 ώρες ύπνου!...

...δεν περίμενα ποτέ ότι θα λειτουργούσε ο εγκέφαλος με τόσο λίγο ύπνο , αλλά έχει πλάκα που κάνω σαρδάμ τύπου "βλάχος ακλόνητος" και "άγριο πιάτο" :P

 

Ακόμα και τώρα, 8 ώρες ύπνου είναι πολυτέλεια για μένα και ...στόχος ζωής!

Γέλασα πολύ με το μήνυμά σου - εκτός από το φοβερό σου χιούμορ, μου θύμισες πόσο δεν κοιμόμουνα όταν το παιδί μου ήταν στην ηλικία του δικού σου. Κι όμως, ο εγκέφαλος λειτουργούσε (και λειτουργεί). Έτσι πιστεύω τουλάχιστον...:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5-8 και πολύ μου είναι ...

κοιμάμαι κατά τις 12.30-1.30 αφού τελειώσω τις "δουλίτσες" μου που λέει και ο καλός μου και να τον έχω και να γκρινιάζει που δεν κάθομαι να με δει (μετάφραση: να δούμε καμία ταινία μαζί ... :roll: ) και ξυπνάω 7.30 για να καταφέρω να είμαι 9.30 στο γραφείο ... :?

και φυσικά με τα σχετικά διαλείματα Κάτιας ανάμεσα :lol: :lol: :lol:

 

 

Σαν να γραφω εγω... τα ιδια ακριβως 5-8 και πολυ μου ειναι... Με τη διαφορα οτι εγω κοιμαμαι νωριτερα απο 12.30... με τον καλο μου να γκρινιαζει που δεν καθομαι να με δει (να δουμε ταινια!). Ξυπναω κ γω γυρω 07.00 για να ειμαι γραφειο 09.00 και οπως ειπες με τα διαλειματα για διαφημισεις της μπεμπας (11 μηνων)!!! :P

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώωωωωωωωωωωω

Κορίτσια please μη με αναφέρετε:roll::mrgreen::-D

Λοιπόν.. Η Ολγίτσα μου κοιμάται από τις 19.00-07.00 ενώ ο Παναγιώτης 21.00-07.00. Στις 07.00 έχει εγερτήριο όλη η οικογένεια!!!

Ξέρουν καλέ τα παιδιά.. η μανούλα κουράζεται και πρέπει να ξαπλώσει...:-D Όπως καταλαβαίνεις φυστίκι θ' αργήσω να κάνω ρυτίδες χι χι χι

 

Εμένα κοιμούνται από τις 8μισι - 9 κάθε βράδυ και έλεγα τι τυχερή είμαι (και 2 ώρες το μεσημέρι) αλλά εσύ με έχεις καταπλήξει. Κοιμάται από τις 7 το απόγευμα!!!;;;; Τέλεια!

Εγώ τους έχω στρατιωτάκια στην ώρα ύπνου και στο πρόγραμμα φαγητού-ύπνου από μωρά και τα δυο (9 μηνών ο μικρός, 3 ετών παρά 3 μηνών η μεγάλη) και αυτό αποδίδει καρπούς!!!! Βέβαια όταν κοιμούνται δεν σημαίνει ότι ξεκουράζομαι και εγώ. Αυτό το ξέρετε όλες νομίζω...

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι απο τις τυχερές!!Τι να πω! Ο μικρός μου κοιμάται τουλάχιστον 8ωρο απο 20 ημερών!! Βέβαια εγώ δεν κοιμάμαι πάνω απο 7 ώρες την ημέρα και αυτό απο επιλογή μου!Κάνω τα κλασσικά!!Δουλεύω μετά κάνω δουλειές στο σπίτι εεε και μετα να μην τον πάω και καμμια βόλτα μετά?Αργότερα έρχεται ο άντρας μου απο την δουλειά πιάνουμε την κουβέντα και πάει τουλάχιστον 1 η ώρα και στις 7 το πρωί πρέπει να πάω για δουλειά!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κοιμούνται από τις 8μισι - 9 κάθε βράδυ και έλεγα τι τυχερή είμαι (και 2 ώρες το μεσημέρι) αλλά εσύ με έχεις καταπλήξει. Κοιμάται από τις 7 το απόγευμα!!!;;;; Τέλεια!

Εγώ τους έχω στρατιωτάκια στην ώρα ύπνου και στο πρόγραμμα φαγητού-ύπνου από μωρά και τα δυο (9 μηνών ο μικρός, 3 ετών παρά 3 μηνών η μεγάλη) και αυτό αποδίδει καρπούς!!!! Βέβαια όταν κοιμούνται δεν σημαίνει ότι ξεκουράζομαι και εγώ. Αυτό το ξέρετε όλες νομίζω...

 

Εγώ επειδή είμαι από τους ανθρώπους που δεν λειτουργούν χωρίς πρόγραμμα, έτσι μαθαίνω και τα παιδιά.

Στην αρχή μου λέγανε όλοι ότι είναι λάθος να κοιμάται τόσο νωρίς αλλά το ζητούσε η μικρή κι έτσι δεν της το άλλαξα. Κοιμάται το πρωί 11-13.00 και μετά το βράδυ. Ο Παναγιώτης επειδή δεν κοιμάται μεσημέρι, σπάνια, ξεραίνεται στις 9.

Και τίποτα να μην έχεις να κάνεις μόνο το ότι είσαι ελεύθερη από τις 9 κι έπειτα να ασχοληθείς λίγο με το σύζυγο;) κ με τον ευατό σου, σου φτιάχνει την ψυχολογία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είμαι από τους ανθρώπους που δεν λειτουργούν χωρίς πρόγραμμα, έτσι μαθαίνω και τα παιδιά.

Στην αρχή μου λέγανε όλοι ότι είναι λάθος να κοιμάται τόσο νωρίς αλλά το ζητούσε η μικρή κι έτσι δεν της το άλλαξα. Κοιμάται το πρωί 11-13.00 και μετά το βράδυ. Ο Παναγιώτης επειδή δεν κοιμάται μεσημέρι, σπάνια, ξεραίνεται στις 9.

Και τίποτα να μην έχεις να κάνεις μόνο το ότι είσαι ελεύθερη από τις 9 κι έπειτα να ασχοληθείς λίγο με το σύζυγο;) κ με τον ευατό σου, σου φτιάχνει την ψυχολογία!!!!

 

 

Να σε ρωτησω κατι?? Η μικρή μου ειναι 11 μηνων, το βραδυ κοιμαται κατα τις 20.00 και το βραδυ θα ξυπνησει τουλαχιστον μια φορα ειτε για πιπιλα ειτε για γαλατακι. Το πρωι δεν εχουμε στανταρ ωρα που ξυπναμε.. συνηθως 07.15. Αφου ξυπνησει και πιει το γαλατακι της και μετα απο 3 ωρες το φρουτο, θα κοιμηθει και εμενα γυρω στις 11-13. Μετα απο αυτον τον υπνακο δεν κοιμαται καθολου την υπολοιπη ημερα, δηλαδη το μεσημερι) και καταληγει να κοιμηθει στις 20.00 για βραδυ. Επειδη μαλλον εχουμε το ιδιο προγραμμα για πες μου ειναι λογικο να μην κοιμουνται καθολου εκτος απο αυτο το διωρο το πρωι κ να κοιμουνται το βραδυ?? Θελω να πω και με σενα το ιδιο συμβαινει?? Απο τις 13.00 που ξυπναει μεχρι τις 20.00 ειναι DURACELL:lol:????? Δεν κουραζονται ηθελα να 'ξερα??

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι?? Η μικρή μου ειναι 11 μηνων, το βραδυ κοιμαται κατα τις 20.00 και το βραδυ θα ξυπνησει τουλαχιστον μια φορα ειτε για πιπιλα ειτε για γαλατακι. Το πρωι δεν εχουμε στανταρ ωρα που ξυπναμε.. συνηθως 07.15. Αφου ξυπνησει και πιει το γαλατακι της και μετα απο 3 ωρες το φρουτο, θα κοιμηθει και εμενα γυρω στις 11-13. Μετα απο αυτον τον υπνακο δεν κοιμαται καθολου την υπολοιπη ημερα, δηλαδη το μεσημερι) και καταληγει να κοιμηθει στις 20.00 για βραδυ. Επειδη μαλλον εχουμε το ιδιο προγραμμα για πες μου ειναι λογικο να μην κοιμουνται καθολου εκτος απο αυτο το διωρο το πρωι κ να κοιμουνται το βραδυ?? Θελω να πω και με σενα το ιδιο συμβαινει?? Απο τις 13.00 που ξυπναει μεχρι τις 20.00 ειναι DURACELL:lol:????? Δεν κουραζονται ηθελα να 'ξερα??

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΝΑ στην μικρη σου θα πρεπει να κοψης το υπνο 11-13 και να καθιερωσης 1-3 το μεσιμερη Θα είναι λιγο δυσκολο τις πρωτες μερες αλλά απο εδώ και πέρα θα πρεπει να ξυπνάει το πρωι και να ξανα κοιμάτε μεσιμέρι και καλο ειναι να γινεται 2-4 και να ξανακοιματε 8:30 το βραδυ ............ η και ποιο αργα αν θελεται να πατε καπου ....:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι?? Η μικρή μου ειναι 11 μηνων, το βραδυ κοιμαται κατα τις 20.00 και το βραδυ θα ξυπνησει τουλαχιστον μια φορα ειτε για πιπιλα ειτε για γαλατακι. Το πρωι δεν εχουμε στανταρ ωρα που ξυπναμε.. συνηθως 07.15. Αφου ξυπνησει και πιει το γαλατακι της και μετα απο 3 ωρες το φρουτο, θα κοιμηθει και εμενα γυρω στις 11-13. Μετα απο αυτον τον υπνακο δεν κοιμαται καθολου την υπολοιπη ημερα, δηλαδη το μεσημερι) και καταληγει να κοιμηθει στις 20.00 για βραδυ. Επειδη μαλλον εχουμε το ιδιο προγραμμα για πες μου ειναι λογικο να μην κοιμουνται καθολου εκτος απο αυτο το διωρο το πρωι κ να κοιμουνται το βραδυ?? Θελω να πω και με σενα το ιδιο συμβαινει?? Απο τις 13.00 που ξυπναει μεχρι τις 20.00 ειναι DURACELL:lol:????? Δεν κουραζονται ηθελα να 'ξερα??

 

Ωχ το έλαβα ως πμ και σου απάντησα εκεί, δεν το είδα. Συγνώμη:oops:

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια θα ηθελα να κοιματε και λιγο το μεσημερι.... απο την αλλη ειναι ωραια που κοιματε νωρις... Ιδανικο προγραμμα θα ηταν να ξυπναει κατα τις 08.00, να κοιματε κατα τις 3-5 κ για βραδυ 08.30!!! Ζηταω πολλα?? μπορει κ να τα καταφερουμε καποια στιγμη στο μελλον...:?;)

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

....ακόμα δεν έχει κοιμηθεί ολόκληρο βράδυ ο μεγάλος μου ...

γερά να είναι και έμαθα πλέον να είμαι ακμαιότατη και με 4 ώρες ύπνο !!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγώ κορίτσια ψήφισα 3-5ώρες:(.Ο μικρός μου είναι τραγουδιστής στα μπουζούκια και έτσι έχουμε θέμα:rolleyes:.Λοιπόν ας πιάσω από το πρωί το πρόγραμμά του.Ξυπνάει κατά τις 9-9:30.Θα πιει γάλα ,θα τον αλλάξω ,θα τον ντύσω και θα πάμε στην κουζίνα να βάλουμε τραγουδάκια ,να παίξουμε και κατα τις 10:30-11 να φάμε φρουτόκρεμα και αυγό:).Αν προλάβουμε να βγούμε βόλτα καλός αλλιώς κοιμάται κατα τις 12:30-13:30:).Εγώ κάνω δουλειές που γίνονται με ησυχία.Όταν θα ξυπνήσει θα παίξουμε και κατά τις 15:00 θα φάει μεσημεριανό και θα ξανά κοιμηθεί κατά τις 16:00 η' 17:00 για καμιά ώρα πάλι.Όταν θα ξυπνήσει παίζουμε λίγο και τρώμε την απογευματινή μας κρέμα;).Κατά τις 20:30 έχει υπερένταση και θέλει ύπνο αλλά δυστηχώς μόνο για καμιά ωρα:(.Ξυπνάει και κοιμάται στην καλύτερη περίπτωση 23:00 αλλιώς το πάμε 12 ,1 ,2:x...Άντε τώρα εμένα να με πάρει ο ύπνος:(.Έχω υπερένταση.Οπότε ο ύπνος μου κυμαίνεται στις 4-5 ώρες:confused:...Κοιμάμαι όμως όρθια καμιά φορά:D.Αυτό δεν το έχω βάλει στις ώρες ύπνου ,πειράζει:rolleyes:;:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...