Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευνουχισμος στους παιδεραστες;


ευνουχισμος παιδεραστων  

817

  1. 1. ευνουχισμος παιδεραστων

    • ναι, συμφωνω, επρεπε ηδη να εφαρμοζεται
      482
    • οχι, ειμαι καθετα αντιθετος/η σε τετοιου ειδους ποινες
      42
    • ναι.. υπο ορους
      51
    • δε ξερω, σηκωνει πολυ συζητηση αυτο το θεμα
      63


Recommended Posts

αν ρωτησεις ενα παιδι :

 

χαρηκες που ευνουχηθηκε ? (ικανοποιηθηκες? υσηχασες?)

 

τι θα απαντησει αραγε .........?????

 

Αν και δεν το συνηθίζω θα σου πώ άρια εγώ κι ας μην έιμαι πια παιδί.

Όταν ήμουνα παιδί, κάποιο καμάρι απο το ευρύτερο συγγενικό περιβάλλον προσπάθησε να με βιάσει.Ήμουνα απο τα "τυχερά " παιδιά που κατάφερα να τον τρομάξω αρκετά φωνάζοντας και να μέινει στην προσπάθεια...

Απο τότε,κάθε μέρα της ζωής μου μισώ αυτό το βδέληγμα γιατί άνθρωπο δεν το λέω.Είναι ο μόνος άνθρωπος στη ζωή μου που μισώ και θα μισώ.

 

Πρίν 3 χρόνια έμαθα ότι ψόφησε (αρνούμαι να πώ πέθανε) με φριχτούς πόνους και χάρηκα πολύ!!!

Όχι δε λύθηκε κάτι για μένα.

Νιώθω όπως ακριβώς ένιωθα για ότι έγινε...

Όμως έπαψα να αναρωτιέμαι πόσα ακόμη παιδιά μπορεί να πέσουνε στα χέρια του και πόσο πιό προετοιμασμένος και αποφασισμένος θα είναι.

Και εξακολουθώ να τον μισώ...

Και αν καταλάβω ότι κάποιος άπλωσε το κουλό του σε παιδί,δε θα τον ευνουχίσω,θα τον ξεκοιλιάσω και panoz ας πάει πίσω αυτή η κοινωνία επειδή θα αδικήσω έναν τέτοιο.Είναι τόσα πολλά άλλωστε αυτά που μας πάνε πίσω...

Και όχι ΔΕΝ είμαι καθόλου αντικειμενική σ'αυτό το θέμα.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σαν πολιτισμένος άνθρωπος ίσως να έλεγα οτι σηκώνει όντως,πολύ συζήτηση το θέμα αλλά σαν μάνα που σκέφτεται τι μπορεί να συμβεί στο παιδί της, θα ψήφιζα τον ευνουχισμό... Όσο σκέφτομαι πόσα αρρωστημένα μυαλα υπάρχουν.... :evil: Να σας πω κάτι παιδιά? Όπως έχουν γίνει τα πράγματα υποψιάζεσαι τον καθένα! Ξέρω εγώ τι μπορεί να σκέφτεται για το παιδί μου και πως μπορεί να το φαντάζεται ο παπας που θα το βαφτίσει, ο γιατρός που θα το εξετάσει, ο δάσκαλος που θα το διδάξει, ο ψιλικατζής που θα ψωνίσει???????? ΟΧΙ!!!!!!!! Αλλά στην ιδέα και μόνο τρελένομαι!!!

:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουνα παιδί, κάποιο καμάρι απο το ευρύτερο συγγενικό περιβάλλον προσπάθησε να με βιάσει.Ήμουνα απο τα "τυχερά " παιδιά που κατάφερα να τον τρομάξω αρκετά φωνάζοντας και να μέινει στην προσπάθεια...

Απο τότε,κάθε μέρα της ζωής μου μισώ αυτό το βδέληγμα γιατί άνθρωπο δεν το λέω.Είναι ο μόνος άνθρωπος στη ζωή μου που μισώ και θα μισώ.

 

μου εχει συμβει και σε μενα σε ηλικια 7 ετων.δεν ξερω αν ηθελε να με βιασει,τοτε δεν καταλαβαινα,απλωσε το χερι του και αρχισε να με χαιδευει εκει κατω,εγω τοτε ουρλιαξα και εφυγα τρεχοντας να παω να βρω τον μπαμπα μου (ο οποιος τον τακτοποιησε αναλογως τοτε) .η αισθηση αυτη του κινδυνου δεν αλλαζει με τιποτα.Σιγουρα θα εχει ψοφησει ηταν ηδη τοτε παππους αλλα το συναισθημα εαν το ξαναφερω στο μυαλο ειναι το ιδιο.Αυτο που με εχει διδαξει η ολη ιστορια ειναι να μεγαλωσω τα παιδια μου "ξυπνια" και ετοιμα να αντιμετωπισουν μια τετοια κατασταση.Ανωμαλοι και τρελλοι υπαρχουν και θα υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πιστευω οτι ο ευνουχισμος εαν ποτε εφαρμοζοταν, θα επρεπε να ειναι ενας τροπος καταστολης και οχι εκδικησης... δηλαδη, νομιζω οτι και τα θυματα κακοποιησης ουσιαστικα θα ηθελαν να νιωσουν ασφαλη τα ιδια και αλλα παιδια που πιθανως να βρεθουν στη θεση τους..

 

οπως επισης δε πιστευω οτι η φυλακη "αναμορφωνει" τους παιδεραστες... αμα σε κλεισουν εσενα φυλακη επειδη πχ σ αρεσουν τα μπιφτεκια (ατυχες παραδειγμα, το ξερω), τες πα, οσο και να κατσεις μεσα δε θα σταματησουν να σ αρεσουν... μολις βγεις, θα πας να ξαναφας- μη σου πω με μεγαλυτερη λυσσα λογω στερησης..

 

βεβαια, υπαρχει και το αλλο που με χαλαει στην υποθεση... (γι αυτο ψηφισα κι ολας οτι σηκωνει πολυ συζητηση το θεμα)... δεν βιαζει κανεις μονο με το πεος του.. δυστυχως, ειναι ανεξαντλητη η ανθρωπινη ανωμαλια...

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα κι εγώ ότι σηκώνει πολύ συζήτηση το θέμα αν κι όπως είπαν κι άλλες μαμάδες απ'τα χέρια μου δεν θα γλύτωσει ζωντανός όποιος πειράξει το παιδί μου!

Παρόλ΄αυτά πιστέυω ότι η μέθοδος της δημοσίευσης των ονομάτων & των προσώπων αυτὠν των καθαρμάτων εἰναι ένας τρόπος τιμωρίας. Πολλά απ'αυτά τα τἐρατα δεν αντέχουν τον διασυρμό από τον περίγυρό τους και αυτοκτονούν.

Θα ήθελα κάτι τέτοιο να εφαρμοστεί στην Ελλάδα γιατί έχω βαρεθεί να ακούω στις ειδήσεις ότι εξαρθρώθηκε κύκλωμα παιδεραστών που αποτελούνταν από έναν δάσκαλο, έναν έμπορο και τρέχα γύρευε.... να λένε κανονικά τα ονόματά τους και να τους δείχνουν στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια, υπαρχει και το αλλο που με χαλαει στην υποθεση... (γι αυτο ψηφισα κι ολας οτι σηκωνει πολυ συζητηση το θεμα)... δεν βιαζει κανεις μονο με το πεος του.. δυστυχως, ειναι ανεξαντλητη η ανθρωπινη ανωμαλια...

 

Συμφωνώ...Εγώ είμαι μεταξύ της δεύτερης επιλογής και της τέταρτης. Δηλαδή, κατ'αρχήν είμαι αντίθετη σε κάτι τέτοιο, αλλά από την άλλη από τότε που έκανα παιδί μπορώ να καταλάβω και την άλλη άποψη. Απλώς νομίζω ότι η επισημοποίηση της άποψης "ευνουχισμός στους παιδεραστές/βιαστές" τείνει προς το "να κόψουμε το χέρι του κλέφτη", "να σκοτώσουμε το δολοφόνο" κ.ο.κ. Και επίσης τι γίνεται με όσους κακοποιούν παιδάκια όχι σεξουαλικά, αλλά ασκούν πχ ψυχολογική βία;

 

Πάντως, όπως λέει και το φυστίκι, κι εγώ πιστεύω ότι η φυλακή τους συγκεκριμένους δεν τους αναμορφώνει...Δύσκολη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τουλαχιστον Αθηνα μετα τον ευνουχισμο θα παραμεινει αλλού,χωρις να μπορει να κανει κάτι!

καλησπερα

δεν ειναι ετσι

τα αντικειμενα που χρησιμοποιουν μετα τον χημικο ευνουχησμο (και πιο παλια με τον πραγματικο ) ητνα πολυ πιο επιπονα και δημιουργουσαν τρομαχτηκες επιπλοκες στα θυματα

δνε θελω ναπω κατι ....

απλα δεν ειναι λυση ψυχιατρικη τουλαχιστον ο ευνουχησμος

δυστηχως ειναι μια παθηση η παιδαιρεστια που οτνα αφερεις το αναπαραγωγηκο τους οργανο ή οταν τους μειωνεις την λιμπιντο αυτο επανερχονται ...

εχω τοποθετηθει και σε αλλο ποστ με ερευνες για αυτα τα ζητηματα για αυτο και δε κανω καποια τοποθετηση τωρα.....

αυτο που μου δηνει τεραστια χαρα (και λυπαμε που το λεω ) ειναι οταν μαθαινω τι τους κανουν στι φυλακες....

σε μια ερευνα δειχθηκε οι τα αυτα τα ατομα χρηζουν της μεγαλυτερης επιοικιας και προστασιας των εργαζομενων στις φυλακες γιατι οι συγγρατουμενοι τους ειναι αδυστακτοι μαζι τους ....αυτο με στεναχωρει ιδεαιτερα!!!! ( η προστασια που τους παρεχετε ...και μιλαω σαν μανα και σαν θυμα)

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα πιο πριν τη θανατική ποινή αντί για τον ευνουχισμό και ο λόγος είναι ο εξής: πιστεύω ότι ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει να ζήσει. Ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει ακόμα και μια δεύτερη ευκαιρία αν μπορέσει να σωφρονιστεί και μετανοιώσει ειλικρινά για ότι έκανε. Μάλιστα πιστεύω ότι την κακιά στιγμή οποιοσδήποτε άνθρωπος μπορεί να σκοτώσει (εν βρασμώ ψυχής εννοείτε). Κάτι τέτοιο όμως όμως δεν ισχύει για έναν παιδεραστή. Αυτή τη διαστροφή ή την έχεις ή δεν την έχεις. Δεν είναι κάτι επικτητο, δεν είναι κάτι που μπορεί κάποιος να το έχει τώρα αλλά αργότερα να "θεραπευτεί", δεν μπορεί να αλλάξει, και αυτοί οι άνθρωποι θα είναι επικίνδυνοι για όλη τους τη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, είναι ευαίσθητο το θέμα...Λοιπόν σίγουρα ο γονιός θα ήθελε να τιμωρήσει τον άνθρωπο που κακοποίησε το παιδί του ξεκοιλιάζοντας τον, ευνουχίζοντας τον, βγαζοντας του τα μάτια, και όλα αυτά προφανώς χωρίς να του δώσει την ευκαιρία να απολογηθεί. Και θα του δίναμε όλα τα δίκια του κόσμου....Θα θέλαμε όμως να λειτουργεί έτσι και το δικαστικό & σωφρονιστικό σύστημα; Και πως διασφαλίζεις το ''γιαυτήν την κατηγορία εγκληματιών μόνο'' , πως μπαίνουν οι διαχωριστικές; Υπάρχουν εξαιρέσεις στα ανθρώπινα δικαιώματα; Και πως ορίζονται αυτές; Δεν ξέρω, είναι πολύ δύσκολο............

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα πιο πριν τη θανατική ποινή αντί για τον ευνουχισμό και ο λόγος είναι ο εξής: πιστεύω ότι ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει να ζήσει. Ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει ακόμα και μια δεύτερη ευκαιρία αν μπορέσει να σωφρονιστεί και μετανοιώσει ειλικρινά για ότι έκανε.

Maggie,απομονώνω αυτό το κομμάτι για να πώ:

Ολοι μπορούνε και πρέπει να έχουνε δευτερη ευκαιρία συμφωνώ...

Την παιδική ,αθωότητα που χάνεται,τον εφιάλτη που ζείς για ένα μικρό ή συνεχόμενο διάστημα,την αυτόματη άρνηση στο απολύτως φυσιολογικό αγκάλιασμα των ανθρώπων μεταξύ τους,το φάυλο κύκλο που μπάινει ένα παιδί γιατί κάποιος στη χειρότερη περίπτωση ποντάρει στο δικάιωμα της δευτερης ευκαιρίας, ποιά δέυτερη ευκαιρία /δεύτερη ζωή θα τα "δώσει" πίσω?

Και γιατί συζητάμε για τη δέυτερη ευκαιρία ΄και τα δικαιώματα του παιδεραστή και όχι στα δικαιώματα και το μετά των βιασμένων( σε ψυχή ή σώμα) παιδιών?

Τι μας ενδιαφέρει ως κοινωνία τελικά περισσότερο?

Είναι γενική η τοποθέτηση και απευθύνομαι σε όλους μας. :)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα πιο πριν τη θανατική ποινή αντί για τον ευνουχισμό και ο λόγος είναι ο εξής: πιστεύω ότι ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει να ζήσει. Ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει ακόμα και μια δεύτερη ευκαιρία αν μπορέσει να σωφρονιστεί και μετανοιώσει ειλικρινά για ότι έκανε.

Maggie,απομονώνω αυτό το κομμάτι για να πώ:

Ολοι μπορούνε και πρέπει να έχουνε δευτερη ευκαιρία συμφωνώ...

Την παιδική ,αθωότητα που χάνεται,τον εφιάλτη που ζείς για ένα μικρό ή συνεχόμενο διάστημα,την αυτόματη άρνηση στο απολύτως φυσιολογικό αγκάλιασμα των ανθρώπων μεταξύ τους,το φάυλο κύκλο που μπάινει ένα παιδί γιατί κάποιος στη χειρότερη περίπτωση ποντάρει στο δικάιωμα της δευτερης ευκαιρίας, ποιά δέυτερη ευκαιρία /δεύτερη ζωή θα τα "δώσει" πίσω?

Και γιατί συζητάμε για τη δέυτερη ευκαιρία ΄και τα δικαιώματα του παιδεραστή και όχι στα δικαιώματα και το μετά των βιασμένων( σε ψυχή ή σώμα) παιδιών?

Τι μας ενδιαφέρει ως κοινωνία τελικά περισσότερο?

Είναι γενική η τοποθέτηση και απευθύνομαι σε όλους μας. :)

 

συμφωνω αυτα ακριβως ετοιμαζομουν να γράψω και εγω!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gavrias στην ποινη θα ηθελα εγω να προστεθει και η μερημνα των θυματων .... ο ΤΡΟΧΟς ΔΕΝ ΓΥΡΗΖΕΙ ΠΙΣΩ αλλα με την καταλληλη βοηθεια θα επρεπε τα θυματα να υποστηριζονται ... ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ χιλιες φορες ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΓΗΝΕΙ ΤΕΛΟς .... ΤΕΛΟΣ

ΠΑΕΙ

μια ψυχη ειναι σαπισμενη και περηφερετε ..... στην γη κι αν ειναι τυχερη θα εχει στιγμες ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΙΓΜΕς ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΧΝΑ !!!!!!!

το εχω πει χιλιεσ φορες σε πολλα θεματα

ειμαι υπερ της προλυψης κι οχι της καταστολης ... αλλα αν το κακο εχει γηνει δεν εχει γυρησμο ...εχει ομως comfort που μπορουν να παρεχουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ...εμενα ενα πεος ευνουχησμενο δεν μου λεει κατι αν ο αλλος εχει βαλει γκλομπ , ξυλο , δαχτυλα ...μολυβια ...ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο .....

ενα οργανο ειναι ενα οργανο ...και δλδ σε αυτους που ειναι ανεγγεφαλοι να και επραξαν καποιο εγγκλυμα να τους κοπει ο εγεφαλος?

και σε αυτους που εχουν εκ φυσεως λοβοτομη να διαταχθει η αφαιρεση καρδιασ?

ειναι λιγο ποταπα τα παραδειγματα μου αλλα ...νομιζω κατανοητε!!!!

(ελπίζω τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

εχω απο το απογευμα που ολο ξεκιναω να γραψω και ολο το σβηνω..

δεν μπορω να αποφασισω..ολα τα επιχειρηματα σας ειναι λογικα..

ειναι μια ιδιαιτερη περιπτωση ανθρωπων...ανθρωπων?τελος παντων..ατομων..

ακομα και ο ευνουχισμος δεν μπορει να το βγαλει απο το μυαλο τους..και οπως πολυ σωστα ειπε το φιστικι..υπαρχουν δυστηχως πολλοι τροποι να κακοποιησεις ενα παιδι..

το ποια θα ειναι η σωστη τιμωρια δεν το ξερω..ξερω πολυ καλα ομως τι θα εκανα αν ειχα μπροστα μου εναν..εναν θελω..

 

δε θα ξεχασω ποτε μια κουβεντα που ειχε πει ο πατερας μου οταν ημουν μικρη..σε μια τετοια ειδηση που ακουσαμε στην τηλεωραση..

"αν ποτε μου περασει κατι τετοιο εστω και φευγαλεα απο το μυαλο μου, θα παρω το πιστολι και θα τιναξω τα μυαλα μου στον αερα"..

 

απορω πως ζουν με τον εαυτο τους..

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να προστεθει στις επιλογες

ΕΝΑς ΑΡΓΟς ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΑΣΤΙΚΟς ΘΑΝΑΤΟΣ παρακαλω ....στο μελος που ανοιξε το ποστ και μετα ....μιλαμε!

γιατι εγω αυτο θα ψυφηζα

 

:shock:

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα πιο πριν τη θανατική ποινή αντί για τον ευνουχισμό και ο λόγος είναι ο εξής: πιστεύω ότι ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει να ζήσει. Ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει ακόμα και μια δεύτερη ευκαιρία αν μπορέσει να σωφρονιστεί και μετανοιώσει ειλικρινά για ότι έκανε.

Maggie,απομονώνω αυτό το κομμάτι για να πώ:

Ολοι μπορούνε και πρέπει να έχουνε δευτερη ευκαιρία συμφωνώ...

Την παιδική ,αθωότητα που χάνεται,τον εφιάλτη που ζείς για ένα μικρό ή συνεχόμενο διάστημα,την αυτόματη άρνηση στο απολύτως φυσιολογικό αγκάλιασμα των ανθρώπων μεταξύ τους,το φάυλο κύκλο που μπάινει ένα παιδί γιατί κάποιος στη χειρότερη περίπτωση ποντάρει στο δικάιωμα της δευτερης ευκαιρίας, ποιά δέυτερη ευκαιρία /δεύτερη ζωή θα τα "δώσει" πίσω?

Και γιατί συζητάμε για τη δέυτερη ευκαιρία ΄και τα δικαιώματα του παιδεραστή και όχι στα δικαιώματα και το μετά των βιασμένων( σε ψυχή ή σώμα) παιδιών?

Τι μας ενδιαφέρει ως κοινωνία τελικά περισσότερο?

Είναι γενική η τοποθέτηση και απευθύνομαι σε όλους μας. :)

 

Νομίζω ότι δεν διάβασες καλά τι έγραψα: η ουσία είναι όλοι (ακόμα και ένας δολοφόνος) δικαιούνται 2η ευκαιρία ΕΚΤΟΣ από τους παιδεραστές.

Για αυτό ακριβώς πρότεινα τη θανατική ποινή. Γιατί θεωρώ τη ζωή τους άχρηστη και επικίνδυνη, για πάντα

Link to comment
Share on other sites

βασικα, νομιζω οτι χανουμε ολοι τη μπαλα σε ενα σημειο... στην ιταλια που τεθηκε σαν προταση, τεθηκε -ξαναλεω- ως μεσο αντιμετωπισης του κυματος βιασμων και παιδεραστειας που αντιμετωπιζουν εκει (και εδω και παντου)

 

δεν τιμωρουν εναν παιδεραστη επειδη βιασε ενα παιδακι... απλα προσπαθουν να βρουν ενα τροπο να τον αποτρεψουν να το ξανακανει..

Link to comment
Share on other sites

Την παιδική ,αθωότητα που χάνεται,τον εφιάλτη που ζείς για ένα μικρό ή συνεχόμενο διάστημα,την αυτόματη άρνηση στο απολύτως φυσιολογικό αγκάλιασμα των ανθρώπων μεταξύ τους,

καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες...αλλα δεν ειναι λυση αλλο ενα εγκλημα που και παλι δεν θα φερει την ισορροπια στο θυμα.Απο μονοι μας πρεπει να προφυλασομαστε και στη συνεχεια τα παιδια μας απο καθε κινδυνο.
Link to comment
Share on other sites

βασικα, νομιζω οτι χανουμε ολοι τη μπαλα σε ενα σημειο... στην ιταλια που τεθηκε σαν προταση, τεθηκε -ξαναλεω- ως μεσο αντιμετωπισης του κυματος βιασμων και παιδεραστειας που αντιμετωπιζουν εκει (και εδω και παντου)

 

δεν τιμωρουν εναν παιδεραστη επειδη βιασε ενα παιδακι... απλα προσπαθουν να βρουν ενα τροπο να τον αποτρεψουν να το ξανακανει..

 

 

ρε αρια... τι σου φταιει το φτωχο το φυστικι???

αγαπη τη και στο ελλασ το εχει προτεινει ο πλευρης (αν δεν κανω λαθος ...που μαλλον οχι )

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΝΟΥΧΗΣΜΟ ...(καμια ομως) ΟΙ ΘΥΤΕς ΔΕΝ ΥΠΟΤΡΟΠΟΙΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΕΓΓΛΗΜΑ....Κ Α Μ Ι Α

(ειπαμε αγαπητο μελος δυσλεξια σας εστειλα και πμ και διορθωσα και την διμοσιευση μου ...τι αλλο θελετε να κανω ????)

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα πιο πριν τη θανατική ποινή αντί για τον ευνουχισμό και ο λόγος είναι ο εξής: πιστεύω ότι ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει να ζήσει. Ακόμα και ένας δολοφόνος αξίζει ακόμα και μια δεύτερη ευκαιρία αν μπορέσει να σωφρονιστεί και μετανοιώσει ειλικρινά για ότι έκανε.

Maggie,απομονώνω αυτό το κομμάτι για να πώ:

Ολοι μπορούνε και πρέπει να έχουνε δευτερη ευκαιρία συμφωνώ...

Την παιδική ,αθωότητα που χάνεται,τον εφιάλτη που ζείς για ένα μικρό ή συνεχόμενο διάστημα,την αυτόματη άρνηση στο απολύτως φυσιολογικό αγκάλιασμα των ανθρώπων μεταξύ τους,το φάυλο κύκλο που μπάινει ένα παιδί γιατί κάποιος στη χειρότερη περίπτωση ποντάρει στο δικάιωμα της δευτερης ευκαιρίας, ποιά δέυτερη ευκαιρία /δεύτερη ζωή θα τα "δώσει" πίσω?

Και γιατί συζητάμε για τη δέυτερη ευκαιρία ΄και τα δικαιώματα του παιδεραστή και όχι στα δικαιώματα και το μετά των βιασμένων( σε ψυχή ή σώμα) παιδιών?

Τι μας ενδιαφέρει ως κοινωνία τελικά περισσότερο?

Είναι γενική η τοποθέτηση και απευθύνομαι σε όλους μας. :)

 

Νομίζω ότι δεν διάβασες καλά τι έγραψα: η ουσία είναι όλοι (ακόμα και ένας δολοφόνος) δικαιούνται 2η ευκαιρία ΕΚΤΟΣ από τους παιδεραστές.

Για αυτό ακριβώς πρότεινα τη θανατική ποινή. Γιατί θεωρώ τη ζωή τους άχρηστη και επικίνδυνη, για πάντα

Maggie,επειδή διάβασα τι έγραψες τόνισα ότι απομονώνω το συγγεκριμένο κομμάτι μόνο για να πώ.Δεν το είπα σε αντιπράθεση μ'αυτό που εσύ είπες συνολικά. :)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

fistikaki έχεις ένα δίκιο όσον αφορά στην οικογένεια αυτών των ατόμων, ότι τιμωρούνται κι αυτοί έμμεσα στην περίπτωση της δημοσιοποίησης των ονομάτων.... αλλά από την άλλη η ανωνυμία είναι ένα ισχυρό όπλο αυτών των καθαρμάτων.

Φαντάσου ότι ανάμεσά τους βρίσκονται και άτομα που έρχονται σε καθημερινή επαφή με παιδιά (γυμναστές, δάσκαλοι, κληρικοι κλπ). Τι εμποδίζει αυτά τα ζώα όταν βγουν από την φυλακή να αλλάξουν πόλη και να συνεχίσουν το "΄εργο"τους?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...