Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευνουχισμος στους παιδεραστες;


ευνουχισμος παιδεραστων  

817

  1. 1. ευνουχισμος παιδεραστων

    • ναι, συμφωνω, επρεπε ηδη να εφαρμοζεται
      482
    • οχι, ειμαι καθετα αντιθετος/η σε τετοιου ειδους ποινες
      42
    • ναι.. υπο ορους
      51
    • δε ξερω, σηκωνει πολυ συζητηση αυτο το θεμα
      63


Recommended Posts

Panoz,χαίρομαι που θεωρείς ότι αυτά συμβαίνουνε μόνο στους άλλους,χαίρομαι που πιστέυεις ότι μόνο στα παραμελημένα παιδιά συμβαίνει (αν και πρέπει να σου πώ ότι σε περίπτωση που σε ενδιέφερε να ενημερωθέις έστω θεωρητικά, θα έβλεπες ότι συμβαίνει σε όλους).

Χαίρομαι που έχεις το θάρρος να υπερασπίζεσαι τον παιδεραστή/παιδόφιλο.

Που θεωρείς ότι μόνο αυτός δε φταίει.

Που πολύ συνειδητά τον συγκρίνεις με παιδί παραβάτη .

Και πρέπει να σου πώ ότι...

Δε φταίνε οι παιδεραστές...φταίνε οι γονείς βρε Panoz εν μέρη...αλλά κυρίως φταίνε αυτά τα Κ^%&%$α ( κι ας είναι και βρέφη) που τους προκαλούνε τους καημένους και τι να κάνουνε...άνθρωποι είναι κι αυτοί.Κι αντί να τους συμπαρασταθούμε, τους ρίχνουμε και ευθήνη.... Εγώ προτείνω να τους δίνουμε μισθό για το έργο που επιτελούν και να τους στήσουμε και αδριάντες.Τι λές? :)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η κακοποιηση ανηλικου ειναι απαραδεκτη και καταδικαστεα.Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια και καμια ανοχη.

Πρεπει να βρουμε λυσεις που να αφορουν και εμας τους ιδιους και τη κοινωνια γενικοτερα.

Δεν θεωρω οτι υπαρχει εστω και ενας φυσιολογικος ανθρωπους που να βρισκει το παραμικρο ελαφρυντικο στους παιδεραστες , δεν νομιζω λοιπον οτι το θεμα μας βρισκεται εκει....

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν να δείχνουμε επιεικεια στα ΤΕΡΑΤΑ!

σκοτωμα με βασανιστηρια......μόνο που σκέφτομαι οτι θα μπορουσε κάποιος να ακουμπήσει τα παιδιά μου αγριευω......

 

Φυστικ για την δημοσιοποιηση των ονοματων θεωρείς οτι ειναι προτιμότερο να προστατευσουμε την οικογένεια του τερατος ή τα πιθανα-υποψηφια θυματα του?

αν έμενε ενας καταδικασμένος παιδεραστης-βιαστής στη γειτονια μου θα ηθελα να το γνωρίζω για να προστατευσω τα παιδια μου....σκασίλα μου για την οικογενεια του....

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυστικ για την δημοσιοποιηση των ονοματων θεωρείς οτι ειναι προτιμότερο να προστατευσουμε την οικογένεια του τερατος ή τα πιθανα-υποψηφια θυματα του?

αν έμενε ενας καταδικασμένος παιδεραστης-βιαστής στη γειτονια μου θα ηθελα να το γνωρίζω για να προστατευσω τα παιδια μου....σκασίλα μου για την οικογενεια του....

 

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου θα έπρεπε να γίνει ευνουχισμός, αυτή θα έπρεπε να γίνει στους γονείς που η εγκληματική τους αμέλεια άφησε απροστάτευτο το παιδί τους σε τέτοιους ανθρώπους.

 

Τι κρίμα να υπάρχουν άνθρωπου που πιστεύουν ότι ο ακρωτηριασμός και η θανατική ποινή είναι το σωστότερο μέτρο αντιμετώπισης τετοιών προβλημάτων. Τέτοια πιστεύουν και στα αραβικά κράτη και ακρωτηριάζουν τα χέρια των μικρών παιδιών που κλέβουν να φάνε ένα κομμάτι ψωμί να φάνε, γιατί πεινάνε!

 

Τα πιστεύεις και τα γράφεις ή σου αρέσει να προκαλείς με οποιοδήποτε τρόπο :roll::roll:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα γιατι να προστατεψουμε την οικογενεια του καθικιου στην τελικη πολυ μεγαλο μερος της ευθυνης αρμοζει σε αυτους , ελεος ρε παιδια τι λεμε , για ποια ανθρωπινα δικαιωματα μιλαμε ??? αυτα αρμοζουνε σε ανθρωπους οχι σε πραγματα οπως ειναι αυτοι . Καμια ανοχη , στις φυλακες εχει δολοφονους , κλεφτες , καταχραστες καθε καρυδιας καρυδι αυτοι ομως ειναι ετη φωτος χειροτεροι , δεν ειναι ανθρωποι και μονο στην ιδεα οτι θα τολμουσε κανεις να αγγιξει τα παιδια μου ειμαι ετοιμη να παω να τους σκοτωσω εγω και να παρω το νομο στα χερια μου με πολυ φρικιαστικους τροπους .

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου θα έπρεπε να γίνει ευνουχισμός, αυτή θα έπρεπε να γίνει στους γονείς που η εγκληματική τους αμέλεια άφησε απροστάτευτο το παιδί τους σε τέτοιους ανθρώπους.

 

Τι κρίμα να υπάρχουν άνθρωπου που πιστεύουν ότι ο ακρωτηριασμός και η θανατική ποινή είναι το σωστότερο μέτρο αντιμετώπισης τετοιών προβλημάτων. Τέτοια πιστεύουν και στα αραβικά κράτη και ακρωτηριάζουν τα χέρια των μικρών παιδιών που κλέβουν να φάνε ένα κομμάτι ψωμί να φάνε, γιατί πεινάνε!

 

Τα πιστεύεις και τα γράφεις ή σου αρέσει να προκαλείς με οποιοδήποτε τρόπο :roll::roll:

 

και γω εχω αυτη την απορια μερικες φορες

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν να δείχνουμε επιεικεια στα ΤΕΡΑΤΑ!

σκοτωμα με βασανιστηρια......μόνο που σκέφτομαι οτι θα μπορουσε κάποιος να ακουμπήσει τα παιδιά μου αγριευω......

 

Φυστικ για την δημοσιοποιηση των ονοματων θεωρείς οτι ειναι προτιμότερο να προστατευσουμε την οικογένεια του τερατος ή τα πιθανα-υποψηφια θυματα του?

αν έμενε ενας καταδικασμένος παιδεραστης-βιαστής στη γειτονια μου θα ηθελα να το γνωρίζω για να προστατευσω τα παιδια μου....σκασίλα μου για την οικογενεια του....

 

στη ζυγαρια βαραινει η ασφαλεια των παιδιων, αλλα η αληθεια ειναι πως θα ταν αδικια να παρει η μπαλα και την οικογενεια του εγκληματια...

 

ασε που τα πηρα για αλλη μια φορα με τον panoz...

φταιει η οικογενεια αν το παιδακι κακοιποιηθει επειδη δε το προσεξε??

δηλαδη πανο, αν η κορη σου μεθαυριο (χτυπα ξυλο, χιλιες φορες να φαω τη γλωσσα μου και να τη κανω κομματακια), βιαστει απο το δασκαλο της στο σχολειο ο οποιος φαινοταν υπερανω υποψιας, θα φταις εσυ που εστειλες το παιδι σου σχολειο, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

η οικογενεια του εγκληματια ειναι πολυ πιθανο να εχει κακοποιηθει και αυτη με πολλους τροπους.Δεν υπαρχουμε μονο εμεις και τιποτα αλλο γυρω μας.Ναι καταδικαστεοι οι παιδεραστες αλλα η οικογενεια τους μαλλον βοηθεια θα χρειαζεται και οχι αφορισμο.

Link to comment
Share on other sites

η οικογενεια του εγκληματια ειναι πολυ πιθανο να εχει κακοποιηθει και αυτη με πολλους τροπους.Δεν υπαρχουμε μονο εμεις και τιποτα αλλο γυρω μας.Ναι καταδικαστεοι οι παιδεραστες αλλα η οικογενεια τους μαλλον βοηθεια θα χρειαζεται και οχι αφορισμο.

 

Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που η οικογένεια ξέρει αλλά δεν μιλά.

Τότε και αυτοί στην κρεμάλα.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ τα παιδιά της οικογένειας αλλά τους τριγύρω....

 

Είμαι τόσο θυμωμένη που τους θέλους νεκρούς!

Το κέφαλι τους μπορώ να το έχω???

Αυτό θέλω για τιμωρία τους!

 

Ίσως είναι σκληρό αλλά αυτό θέλω.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι τόσο θυμωμένη που τους θέλους νεκρούς!

Το κέφαλι τους μπορώ να το έχω???

Αυτό θέλω για τιμωρία τους!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου , αλλα το κεφαλι τους τι το θες , ξερασμα μπλιαχχχχ

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι να πω ....

μακαρι ολοι οι κακοι να ειναι στη φυλακη αλλα δυστυχως δεν ειναι ...

 

Εμεις λοιπον οι καλοι που ειμαστε εξω ας ειμαστε πραγματικα καλοι και δικαιοι.Δεν ειμαι αφελης ουτε καλη χριστιανη αλλα θεωρω πως μονο η αγαπη σωζει (οχι φυσικα προς τους παιδεραστες κτλ ) και μονο μεσω αυτης θα αλλαξουν τα πραγματα.

Το μισος δε βοηθαει , ουτε αλλαζει κατι απλα συντηρει τις αρρωστημενες αντιληψεις της εποχης μας .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τόσο θυμωμένη που τους θέλους νεκρούς!

Το κέφαλι τους μπορώ να το έχω???

Αυτό θέλω για τιμωρία τους!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου , αλλα το κεφαλι τους τι το θες , ξερασμα μπλιαχχχχ

 

Για παραδειγματισμό στο Σύνταγμα!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι να πω ....

μακαρι ολοι οι κακοι να ειναι στη φυλακη αλλα δυστυχως δεν ειναι ...

 

Εμεις λοιπον οι καλοι που ειμαστε εξω ας ειμαστε πραγματικα καλοι και δικαιοι.Δεν ειμαι αφελης ουτε ακλη χριστιανη αλλα θεωρω πως μονο η αγαπη σωζει (οχι φυσικα προς τους παιδεραστες κτλ ) και μονο μεσω αυτης θα αλλαξουν τα πραγματα.

Το μισος δε βοηθαει , ουτε αλλαζει κατι απλα συντηρει τις αρρωστημενες αντιληψεις της εποχης μας .

 

Δεν θεωρώ ότι είμαι καλή ή δίκαιη!

Αλλά ορισμένα εγκλήματα είναι εκτός νου!

 

εεε αυτά δεν τα αντέχει η ψυχή μου δεν τα αντέχει το πετσί μου!

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τις αρρωστημένες αντιλήψεις της εποχής μας???

 

Ναι, δεν θέλω να ζει κάποιος που είναι απειλή για τα παιδιά μας.

Ναι, δεν θέλω να ζει και αυτός/αυτή που δεν μιλά

Ναι, δεν θέλω να ζει και αυτός/αυτή που το καλύπτει

 

Ναι, δεν είμαι καλή Χριστιανή γιατί ζητώ να ψοφήσουν! Και ξέρεις κάτι δεν θέλω να περάσω στο άλλο άκρο να αρχίσω να αναρωτιέμαι γιατί Ο Θεός αφήνει να συμβαίνουν τέτοια εγκλήματα???

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

baduz αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις...επίσης το πηρες πολυ προσωπικα λες και γραφεις μονο εσυ εδω ή λες και εγω αναφερθηκα προσωπικα σε εσενα.δεν αναζητω προσωπικη κοντρα σε ενα τοσο σημαντικο θεμα.

μαλλον φταιω εγω που δε τα γραφω πιο καθαρα.Τι να πω?

 

αρρωστημενες αντιληψεις ειναι ολες οσες αφηνουν ατομα σαν τους παιδεραστες να συνεχισζουν να κανουν κακο στα παιδια μας και αν τις αντιμετωπιζουμε με μισος τις συντηρουμε .Αυτο εγραψα και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Panoz,χαίρομαι που θεωρείς ότι αυτά συμβαίνουνε μόνο στους άλλους,χαίρομαι που πιστέυεις ότι μόνο στα παραμελημένα παιδιά συμβαίνει (αν και πρέπει να σου πώ ότι σε περίπτωση που σε ενδιέφερε να ενημερωθέις έστω θεωρητικά, θα έβλεπες ότι συμβαίνει σε όλους).

Χαίρομαι που έχεις το θάρρος να υπερασπίζεσαι τον παιδεραστή/παιδόφιλο.

Που θεωρείς ότι μόνο αυτός δε φταίει.

Που πολύ συνειδητά τον συγκρίνεις με παιδί παραβάτη .

Και πρέπει να σου πώ ότι...

Δε φταίνε οι παιδεραστές...φταίνε οι γονείς βρε Panoz εν μέρη...αλλά κυρίως φταίνε αυτά τα Κ^%&%$α ( κι ας είναι και βρέφη) που τους προκαλούνε τους καημένους και τι να κάνουνε...άνθρωποι είναι κι αυτοί.Κι αντί να τους συμπαρασταθούμε, τους ρίχνουμε και ευθήνη.... Εγώ προτείνω να τους δίνουμε μισθό για το έργο που επιτελούν και να τους στήσουμε και αδριάντες.Τι λές? :)

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

baduz αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις...επίσης το πηρες πολυ προσωπικα λες και γραφεις μονο εσυ εδω ή λες και εγω αναφερθηκα προσωπικα σε εσενα.δεν αναζητω προσωπικη κοντρα σε ενα τοσο σημαντικο θεμα.

μαλλον φταιω εγω που δε τα γραφω πιο καθαρα.Τι να πω?

 

αρρωστημενες αντιληψεις ειναι ολες οσες αφηνουν ατομα σαν τους παιδεραστες να συνεχισζουν να κανουν κακο στα παιδια μας και αν τις αντιμετωπιζουμε με μισος τις συντηρουμε .Αυτο εγραψα και τιποτα αλλο.

 

:?::?::?::?::?:

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Panoz,χαίρομαι που θεωρείς ότι αυτά συμβαίνουνε μόνο στους άλλους,χαίρομαι που πιστέυεις ότι μόνο στα παραμελημένα παιδιά συμβαίνει (αν και πρέπει να σου πώ ότι σε περίπτωση που σε ενδιέφερε να ενημερωθέις έστω θεωρητικά, θα έβλεπες ότι συμβαίνει σε όλους).

Χαίρομαι που έχεις το θάρρος να υπερασπίζεσαι τον παιδεραστή/παιδόφιλο.

Που θεωρείς ότι μόνο αυτός δε φταίει.

Που πολύ συνειδητά τον συγκρίνεις με παιδί παραβάτη .

Και πρέπει να σου πώ ότι...

Δε φταίνε οι παιδεραστές...φταίνε οι γονείς βρε Panoz εν μέρη...αλλά κυρίως φταίνε αυτά τα Κ^%&%$α ( κι ας είναι και βρέφη) που τους προκαλούνε τους καημένους και τι να κάνουνε...άνθρωποι είναι κι αυτοί.Κι αντί να τους συμπαρασταθούμε, τους ρίχνουμε και ευθήνη.... Εγώ προτείνω να τους δίνουμε μισθό για το έργο που επιτελούν και να τους στήσουμε και αδριάντες.Τι λές? :)

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψοφα.

 

Οχι δεν λειτούργησε ο σωφρονισμός! Αυτό που θέλουμε να κάνουμε εμείς το έκαναν άλλοι στην φυλακή!

 

Όχι ότι με χαλάει.....

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη τωρα, αλλα λεμε οτι ειναι μεσαιονισμος το να γινει ευνουχισμος στους παιδεραστες, αλλα ειναι οκ να δεχομαστε (και να ευχομαστε) να τους βιαζουν οι αλλοι κρατουμενοι??

 

εγω δε γουσταρω να καθαριζουν για μενα οι αλλοι ανωμαλοι (σορρυ αλλα κι αυτοι που βιαζουν βιαστες, ανωμαλοι ειναι...)

 

χιλες φορες καλυτερα, να τους εδιναν φαρμακα που θα τους κατεστειλαν χημικα την επιθυμια να προσεγγισουν παιδια

Link to comment
Share on other sites

Panoz,χαίρομαι που θεωρείς ότι αυτά συμβαίνουνε μόνο στους άλλους,χαίρομαι που πιστέυεις ότι μόνο στα παραμελημένα παιδιά συμβαίνει (αν και πρέπει να σου πώ ότι σε περίπτωση που σε ενδιέφερε να ενημερωθέις έστω θεωρητικά, θα έβλεπες ότι συμβαίνει σε όλους).

Χαίρομαι που έχεις το θάρρος να υπερασπίζεσαι τον παιδεραστή/παιδόφιλο.

Που θεωρείς ότι μόνο αυτός δε φταίει.

Που πολύ συνειδητά τον συγκρίνεις με παιδί παραβάτη .

Και πρέπει να σου πώ ότι...

Δε φταίνε οι παιδεραστές...φταίνε οι γονείς βρε Panoz εν μέρη...αλλά κυρίως φταίνε αυτά τα Κ^%&%$α ( κι ας είναι και βρέφη) που τους προκαλούνε τους καημένους και τι να κάνουνε...άνθρωποι είναι κι αυτοί.Κι αντί να τους συμπαρασταθούμε, τους ρίχνουμε και ευθήνη.... Εγώ προτείνω να τους δίνουμε μισθό για το έργο που επιτελούν και να τους στήσουμε και αδριάντες.Τι λές? :)

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψοφα.

 

Ναι θα συμφωνούσα απολύτως σ'αυτό αν το για πάντα σήμαινε κυριολεκτικά για πάντα.Ναι το Δουρή,αλλά δυστυχώς δεν έχουν όλοι την ίδια τύχη με το Δουρή.Και σε ξαναρωτάω,αν ο παιδεραστης είναι ο πατέρας,ο θείος, ο παππούς ...πώς ο γονιός θα το ξέρει και πώς θα το προφυλάξει το παιδί πρίν συμβεί οτιδήποτε? Ξέρεις δε γράφει κανένας παιδεραστής στο κούτελο τι έιναι.Αντίθετα στο σύνολό τους είναι πολύ αγαπητοί και συμπαθής στους γύρω τους.Έχουνε παιδιά,φυσιολογικές ζωές ,φυσιολογική εμφάνιση....

ΥΓ. Ότι κι αν έπαθε ο Δουρής μετά,θυμάται κανείς το παιδί τι έπαθε?

Το οφέλησε σε τίποτα το μετά?

Τότε δείχνανε και εικόνες,τις θυμάται κανείς?

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Panoz,χαίρομαι που θεωρείς ότι αυτά συμβαίνουνε μόνο στους άλλους,χαίρομαι που πιστέυεις ότι μόνο στα παραμελημένα παιδιά συμβαίνει (αν και πρέπει να σου πώ ότι σε περίπτωση που σε ενδιέφερε να ενημερωθέις έστω θεωρητικά, θα έβλεπες ότι συμβαίνει σε όλους).

Χαίρομαι που έχεις το θάρρος να υπερασπίζεσαι τον παιδεραστή/παιδόφιλο.

Που θεωρείς ότι μόνο αυτός δε φταίει.

Που πολύ συνειδητά τον συγκρίνεις με παιδί παραβάτη .

Και πρέπει να σου πώ ότι...

Δε φταίνε οι παιδεραστές...φταίνε οι γονείς βρε Panoz εν μέρη...αλλά κυρίως φταίνε αυτά τα Κ^%&%$α ( κι ας είναι και βρέφη) που τους προκαλούνε τους καημένους και τι να κάνουνε...άνθρωποι είναι κι αυτοί.Κι αντί να τους συμπαρασταθούμε, τους ρίχνουμε και ευθήνη.... Εγώ προτείνω να τους δίνουμε μισθό για το έργο που επιτελούν και να τους στήσουμε και αδριάντες.Τι λές? :)

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψοφα.

 

Ναι θα συμφωνούσα απολύτως σ'αυτό αν το για πάντα σήμαινε κυριολεκτικά για πάντα.Ναι το Δουρή,αλλά δυστυχώς δεν έχουν όλοι την ίδια τύχη με το Δουρή.Και σε ξαναρωτάω,αν ο παιδεραστης είναι ο πατέρας,ο θείος, ο παππούς ...πώς ο γονιός θα το ξέρει και πώς θα το προφυλάξει το παιδί πρίν συμβεί οτιδήποτε? Ξέρεις δε γράφει κανένας παιδεραστής στο κούτελο τι έιναι.Αντίθετα στο σύνολό τους είναι πολύ αγαπητοί και συμπαθής στους γύρω τους.Έχουνε παιδιά,φυσιολογικές ζωές ,φυσιολογική εμφάνιση....

ΥΓ. Ότι κι αν έπαθε ο Δουρής μετά,θυμάται κανείς το παιδί τι έπαθε?

Το οφέλησε σε τίποτα το μετά?

Τότε δείχνανε και εικόνες,τις θυμάται κανείς?

 

το παιδί του ο συγκεκριμένος αν θυμάμαι καλά, το είχε σκοτώσει... :(

 

κι εγώ ψήφισα ναι κι έχω μάθει να μη λέω μεγάλα λόγια (εγκληματική αμέλεια είναι ένα από αυτά...)

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου θα έπρεπε να γίνει, αυτή θα έπρεπε να γίνει στους γονείς που η εγκληματική τους αμέλεια άφησε απροστάτευτο το παιδί τους σε τέτοιους ανθρώπους.

 

Τι κρίμα να υπάρχουν άνθρωπου που πιστεύουν ότι ο ακρωτηριασμός και η θανατική ποινή είναι το σωστότερο μέτρο αντιμετώπισης τετοιών προβλημάτων. Τέτοια πιστεύουν και στα αραβικά κράτη και ακρωτηριάζουν τα χέρια των μικρών παιδιών που κλέβουν να φάνε ένα κομμάτι ψωμί να φάνε, γιατί πεινάνε!

 

Τα πιστεύεις και τα γράφεις ή σου αρέσει να προκαλείς με οποιοδήποτε τρόπο :roll::roll:

εγω συμφωνω και εχω πει τα ιδια εξ αρχης.Ενα εγκλημα σε καμμια περιπτωση δεν τιμωρειτε με εγκλημα.Δεν νομιζω οτι ο panoz θελει να ξεσηκωσει αντιδρασεις,καταλαβαινω οτι θυμωνετε με ολους αυτους σαν γονεις-και εγω σοκαρομαι-ομως δεν νιωθω καλυτερα με μια τετοια ποινη.Υπαρχουν και τα ανθρωπινα δικαιωματα και δεν γινονται διακρισεις.Θελει προσοχη το ολο θεμα απο εμας προς τα παιδια μας.
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου Athena!

 

Ούτε εγώ είμαι ευτυχισμένη με τον εαυτό μου όταν ζητώ να θανατωθεί κάποιος!

Όμως αυτό αισθάνομαι!

 

Αλλά σε ποια ανθρώπινα δικαιώματα αναφέρεσαι?

 

Το χωράει ο νους ότι κάποιοι βιάζουν μωρά????

Μα μωρά????

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...