Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευνουχισμος στους παιδεραστες;


ευνουχισμος παιδεραστων  

817

  1. 1. ευνουχισμος παιδεραστων

    • ναι, συμφωνω, επρεπε ηδη να εφαρμοζεται
      482
    • οχι, ειμαι καθετα αντιθετος/η σε τετοιου ειδους ποινες
      42
    • ναι.. υπο ορους
      51
    • δε ξερω, σηκωνει πολυ συζητηση αυτο το θεμα
      63


Recommended Posts

Αν κάπου θα έπρεπε να γίνει, αυτή θα έπρεπε να γίνει στους γονείς που η εγκληματική τους αμέλεια άφησε απροστάτευτο το παιδί τους σε τέτοιους ανθρώπους.

 

Τι κρίμα να υπάρχουν άνθρωπου που πιστεύουν ότι ο ακρωτηριασμός και η θανατική ποινή είναι το σωστότερο μέτρο αντιμετώπισης τετοιών προβλημάτων. Τέτοια πιστεύουν και στα αραβικά κράτη και ακρωτηριάζουν τα χέρια των μικρών παιδιών που κλέβουν να φάνε ένα κομμάτι ψωμί να φάνε, γιατί πεινάνε!

 

Τα πιστεύεις και τα γράφεις ή σου αρέσει να προκαλείς με οποιοδήποτε τρόπο :roll::roll:

εγω συμφωνω και εχω πει τα ιδια εξ αρχης.Ενα εγκλημα σε καμμια περιπτωση δεν τιμωρειτε με εγκλημα.Δεν νομιζω οτι ο panoz θελει να ξεσηκωσει αντιδρασεις,καταλαβαινω οτι θυμωνετε με ολους αυτους σαν γονεις-και εγω σοκαρομαι-ομως δεν νιωθω καλυτερα με μια τετοια ποινη.Υπαρχουν και τα ανθρωπινα δικαιωματα και δεν γινονται διακρισεις.Θελει προσοχη το ολο θεμα απο εμας προς τα παιδια μας.

 

Για να μη μπερδευτούμε συμφωνείς με το γεγονός ότι πρέπει να

θανατώνονται ή να ευνουχίζονται οι γονείς για εγκληματική αμέλεια?

αλλά είσαι υπέρ των ανθρωπίνων δικαιωμάτων :roll:

 

ή βάζεις στην ίδια θέση ένα παιδάκι που έκλεψε φαγητό γιατί πεινούσε

με ένα παιδεραστή ισοπεδώνοντας τα πάντα?

 

Ρωτάω γιατί ο Πάνος αυτό έγραψε κι εσύ συμφώνησες εκτός κι αν παρεξήγησα τον γραπτό σας λόγο!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πριν απο δυο εβδομαδες αν με ρωτουσατε θα ελεγα ασυζητητι ευνουχισμος. Προσφατα διαβασα καποιες ερευνες που δειχνουν οτι κατα ενα συντριπτικο ποσοστο, 65% αν δεν απατωμαι, οι παιδεραστες ως παιδια κακοποιουνταν σεξουαλικα κατ' εξακολουθησην. Τους εγινε δηλαδη βιωμα και το επαναλαμβανουν ως ενηλικες. Η καινουργια αυτη οπτικη του πραγματος ομολογω οτι με προβληματισε...

Σκεφτηκα οτι το παιδι των 6 χρονων που τωρα αποκαλουμε θυμα και αθωο αγγελουδι, αν σε 20 χρονια επαναλαβει την ειδεχθη αυτη πραξη εχοντας ομως το ρολο του θυτη, θα τον αποκαλουμε τερας και θα προτεινουμε να τον ευνουχισουν...Τι σοι δικαιοσυνη θα επιτευχθει; Ειναι ο παιδεραστης θυμα και θυτης ταυτοχρονα σε ομως διαφορετικη ηλικια; Ειναι μια ζωή κατεστραμμενη απο την αρχη; Ειναι ενας ανθρωπος καταδικασμενος να ειναι καταραμενος; Εχω μπερδευτει πολυ...Μηπως ευνουχιζοντας τον παιδεραστη σκοτωνουμε το ιδιο κακοποιημενο παιδι που πριν 20 χρονια κοιταγαμε με πονο και στοργη; Εσας ποια ειναι η γνωμη σας γι' αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα ναι, αν και για αυτή την περίπτωση είμαι υπέρ της Θανατικής Ποινής

 

 

Αντιγράφω !!!

 

Σαν εγκληματική πράξη τη θεωρώ χειρότερη και από αφαίρεση ανθρώπινης ζωής.

Γι' αυτό και γω αντιγράφω.

(Ενστικτωδώς είναι το πρώτο πράγμα που νοιώθω ότι θέλω γι αυτούς τους "ανθρώπους")

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο δυο εβδομαδες αν με ρωτουσατε θα ελεγα ασυζητητι ευνουχισμος. Προσφατα διαβασα καποιες ερευνες που δειχνουν οτι κατα ενα συντριπτικο ποσοστο, 65% αν δεν απατωμαι, οι παιδεραστες ως παιδια κακοποιουνταν σεξουαλικα κατ' εξακολουθησην. Τους εγινε δηλαδη βιωμα και το επαναλαμβανουν ως ενηλικες. Η καινουργια αυτη οπτικη του πραγματος ομολογω οτι με προβληματισε...

Σκεφτηκα οτι το παιδι των 6 χρονων που τωρα αποκαλουμε θυμα και αθωο αγγελουδι, αν σε 20 χρονια επαναλαβει την ειδεχθη αυτη πραξη εχοντας ομως το ρολο του θυτη, θα τον αποκαλουμε τερας και θα προτεινουμε να τον ευνουχισουν...Τι σοι δικαιοσυνη θα επιτευχθει; Ειναι ο παιδεραστης θυμα και θυτης ταυτοχρονα σε ομως διαφορετικη ηλικια; Ειναι μια ζωή κατεστραμμενη απο την αρχη; Ειναι ενας ανθρωπος καταδικασμενος να ειναι καταραμενος; Εχω μπερδευτει πολυ...Μηπως ευνουχιζοντας τον παιδεραστη σκοτωνουμε το ιδιο κακοποιημενο παιδι που πριν 20 χρονια κοιταγαμε με πονο και στοργη; Εσας ποια ειναι η γνωμη σας γι' αυτο;

 

Δεν είμαστε όμως δέσμιοι της μοίρας μας, έχουμε νου και ελευθερία να αντιδράσουμε. Αυτός που αρχίζει να έχει τέτοιες άρρωστες επιθυμίες, μπορεί να ζητήσει βοήθεια. Πιστεύεις ότι το κάνουν?΄Οτι πάνε σε ψυχαναλυτές κλπ να δουν τι τους συμβαίνει? Δε νομίζω. Είναι δυνατόν να βασανίζουν και να σκοτώνουν μωρά παιδιά με τον χειρότερο τρόπο και να θεωρούν τον εαυτό τους φυσιολογικό? Το κάνουν γιατί γουστάρουν! Και γιατί όσον αφορά την παιδική πορνογραφία, έχει πολύ χρήμα. Περισσότερο πλέον και απ΄τα ναρκωτικά! Και τι γίνεται μ΄αυτές τις "μάνες" που εκδίδουν τα παιδιά τους? Κι εγώ έτρωγα ξύλο όταν ήμουν μικρή, τι σημαίνει, ότι θα πρέπει να κάνω το ίδιο στο παιδί μου? Δεν έχω τη λογική να διακρίνω το σωστό απ΄το λάθος?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ταρα μου εναν προσβληματισμο εγραψα... Κι εγω δεν πειθομαι να σου πω την αληθεια... Το λογικο ειναι εφοσον το υπεστησαν οι ιδιοι να μην θελουν να το επαναλαβουν...Γιατι ομως συμβαινει το αντιθετο;

 

Φυσικα και λεω ναι στον ευνουχισμο στους παιδοφιλους που το κανουν ετσι γιατι γουσταρουν και βγαζουν και χρηματα... εκει παω και δημιος στην ηλεκτρικη!! :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψογα.

 

Σχολιάζω μόνο αυτά που τόνισα και το θεωρώ αν μη τι άλλο υποκριτικό

με λίγα λόγια μετατοπίζεις τις ευθύνες σε κάποιον

που θεωρείς εσύ ότι είναι απόβρασμα για να τον κλείσουν στη φυλακή

παρά να κηλιδώσεις την υπόληψη σου με αντιλήψεις που θεωρείς αναχρονιστικές όπως η θανατική ποινή δεν ξέρω γιατί αλλά το μόνο που μου έρχεται στο νου είναι ο κύριος Παντελής...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Η Δρούζα έχει θέμα για την παιδεραστία αυτή τη στιγμή.

τη δρουζα δε καθομαι να τη δω, δε πα να χει θεμα, εμενα την ιδια!!!

Πες τα ρε fistikaki!!!!!!!!!!!!! :mad:

και εγω μια απο τα ιδια....

εχει χασει καθε ηθικη αξια προκειμενου να βγαλει χρηματα....

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Για να μη μπερδευτούμε συμφωνείς με το γεγονός ότι πρέπει να

θανατώνονται ή να ευνουχίζονται οι γονείς για εγκληματική αμέλεια?

αλλά είσαι υπέρ των ανθρωπίνων δικαιωμάτων :roll:

 

ή βάζεις στην ίδια θέση ένα παιδάκι που έκλεψε φαγητό γιατί πεινούσε

με ένα παιδεραστή ισοπεδώνοντας τα πάντα?

 

Ρωτάω γιατί ο Πάνος αυτό έγραψε κι εσύ συμφώνησες εκτός κι αν παρεξήγησα τον γραπτό σας λόγο!!!

Εγω ειπα οτι διαφωνω με τον ευνουχισμο και ολα αυτα μου θυμιζουν τρελα.Οπως το να κοβεις το χερι καποιου που εκλεψε ή να λιθοβολεις δημοσια καποια απιστη συζηγο κλπ :?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψήφισα ναι. Όμως στις ΗΠΑ που εφαρμόζεται ο χημικός ευνουχισμός (δίνουν φάρμακα κατασταλτικά της σεξουαλικής επιθυμίας) δεν έχει αποτέλεσμα. Οι βιαστές και οι παιδόφιλοι κάνουν την δουλειά τους χρησιμοποιώντας άλλα μέσα, πχ αντικείμενα... :evil:

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι παιδεραστές είναι μια κατηγορία ανθρώπων? (ε ανθρώπους δεν τους λες ακριβώς) που δεν αλλάζουν τις απόλυτα εγκληματικές τους συνήθειες....πιστεύω ότι η θανατική ποινή είναι το καλύτερο για όλους μας....δεν υπάρχει ούτε θεραπεία ούτε καταστολή στην περίπτωσή τους....

Link to comment
Share on other sites

yls ακριβως για αυτο ειπα οτι πρωτα πρεπει να "θεραπευσουμε" τη κοινωνια μας, ο ευνουχισμος και γενικα οτιδηποτε εκδικητικο εμενα δε μου λεει τιποτα γιατι ξερω οτι δεν φερνει κανενα θετικο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Η κοινωνία μας θα θεραπευτεί μόνο αν απομονώσει και εξαλείψει τους ανώμαλους...όσο τους δέχεται και τους αναγνωρίζει και ανθρώπινα δικαιώματα τόσο θα υπάρχουν παιδιά που υποφέρουν.....τι να λέμε τώρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κοινωνία μας θα θεραπευτεί μόνο αν απομονώσει και εξαλείψει τους ανώμαλους...όσο τους δέχεται και τους αναγνωρίζει και ανθρώπινα δικαιώματα τόσο θα υπάρχουν παιδιά που υποφέρουν.....τι να λέμε τώρα....
καπως ΛΑ.Ο.Σ μου ακουγεται αυτο :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου θα έπρεπε να γίνει, αυτή θα έπρεπε να γίνει στους γονείς που η εγκληματική τους αμέλεια άφησε απροστάτευτο το παιδί τους σε τέτοιους ανθρώπους.

 

Τι κρίμα να υπάρχουν άνθρωπου που πιστεύουν ότι ο ακρωτηριασμός και η θανατική ποινή είναι το σωστότερο μέτρο αντιμετώπισης τετοιών προβλημάτων. Τέτοια πιστεύουν και στα αραβικά κράτη και ακρωτηριάζουν τα χέρια των μικρών παιδιών που κλέβουν να φάνε ένα κομμάτι ψωμί να φάνε, γιατί πεινάνε!

 

Τα πιστεύεις και τα γράφεις ή σου αρέσει να προκαλείς με οποιοδήποτε τρόπο :roll::roll:

εγω συμφωνω και εχω πει τα ιδια εξ αρχης.Ενα εγκλημα σε καμμια περιπτωση δεν τιμωρειτε με εγκλημα.Δεν νομιζω οτι ο panoz θελει να ξεσηκωσει αντιδρασεις,καταλαβαινω οτι θυμωνετε με ολους αυτους σαν γονεις-και εγω σοκαρομαι-ομως δεν νιωθω καλυτερα με μια τετοια ποινη.Υπαρχουν και τα ανθρωπινα δικαιωματα και δεν γινονται διακρισεις.Θελει προσοχη το ολο θεμα απο εμας προς τα παιδια μας.

 

 

 

Για να μη μπερδευτούμε συμφωνείς με το γεγονός ότι πρέπει να

θανατώνονται ή να ευνουχίζονται οι γονείς για εγκληματική αμέλεια?

αλλά είσαι υπέρ των ανθρωπίνων δικαιωμάτων :roll:

 

ή βάζεις στην ίδια θέση ένα παιδάκι που έκλεψε φαγητό γιατί πεινούσε

με ένα παιδεραστή ισοπεδώνοντας τα πάντα?

 

Ρωτάω γιατί ο Πάνος αυτό έγραψε κι εσύ συμφώνησες εκτός κι αν παρεξήγησα τον γραπτό σας λόγο!!!

Εγω ειπα οτι διαφωνω με τον ευνουχισμο και ολα αυτα μου θυμιζουν τρελα.Οπως το να κοβεις το χερι καποιου που εκλεψε ή να λιθοβολεις δημοσια καποια απιστη συζηγο κλπ :?

 

Στα βάζω όλα μαζί για να δεις πως άλλο νόημα βγαίνει σε αυτό που αρχικά συμφώνησες καλύτερα να προσέχουμε πριν κάνουμε παραθέσεις!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνει πολλήηηη συζήτηση το θέμα αυτό...

Όλες οι απόψεις συγκλίνουν απόλυτα στο ότι

 

οι παιδεραστές διαπράττουν μια ειδεχθή πράξη, απάνθρωπη και όλες/όλοι μας θα μπορούσαμε να τους δολοφονήσουμε με τα ίδια μας τα χέρια.

 

Όμως, όπως είπε και η Jean πιό πάνω, κι εκείνοι είναι πολλές φορές θύματα της ίδιας πράξης.

 

Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα με τον σωφρονισμό του στυλ θάνατος/ευνουχισμός κλπκλπ, δεν μπορώ να δεχτώ πως κάποιος άνθρωπος δικαστής κλπ. μπορεί να αποφασίσει να σκοτώσει ή να ακρωτηριάσει κάποιον άλλον.

Αφήστε που όσοι παιδεραστές και να ευνουχιστούν, στην κοινωνία που ζούμε σήμερα θα ξεφυτρώσουν πολλαπλάσιοι.

 

Σαν κύριο μέλημά μας ας έχουμε λοιπόν να προσπαθήσουμε να μεγαλώσουμε σωστούς ανθρώπους, με κρίση και καλοσύνη και αγάπη για τον κόσμο γύρω τους και πιθανότατα, όσο πιο πολλοί το κάνουμε αυτό, να λιγοστέψουν αυτοί που επιζητούν να καταστρέφουν παιδικά κορμάκια και ψυχούλες...

Όπως λέει και η angela_kgr

yls ακριβως για αυτο ειπα οτι πρωτα πρεπει να "θεραπευσουμε" τη κοινωνια μας, ο ευνουχισμος και γενικα οτιδηποτε εκδικητικο εμενα δε μου λεει τιποτα γιατι ξερω οτι δεν φερνει κανενα θετικο αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

Στη χώρα μας (και στις περισσότερες χώρες) γιατί δε λαμβάνεται υπόψη ως μέτρο πρόληψης αλλά και καταστολής η ψυχιατρική μέριμνα; Γιατί θύτες και θύματα δεν περνάνε από ψυχιατρική παρακολούθηση; Όχι μόνο για την περίοδο της εγκληματικής πράξης αλλά σε μια συστηματική βάση. Γιατί δε δίνουμε τη δέουσα σημασία για τα νοσήματα της "ψυχής και του μυαλού", ενώ κοιτάζουμε με περισσή φροντίδα τα νοσήματα του σώματος;

 

Αυτό σε συνδυασμό με την εκπαίδευση, από το σπίτι και το σχολείο, νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη απάντηση στο θέμα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Η κοινωνία μας θα θεραπευτεί μόνο αν απομονώσει και εξαλείψει τους ανώμαλους...όσο τους δέχεται και τους αναγνωρίζει και ανθρώπινα δικαιώματα τόσο θα υπάρχουν παιδιά που υποφέρουν.....τι να λέμε τώρα....
καπως ΛΑ.Ο.Σ μου ακουγεται αυτο :lol::lol:

 

Εγώ δε σε πρόσβαλα νομίζω.... :?

Link to comment
Share on other sites

Και πέρα από την πλάκα τώρα...πιστεύετε στα αλήθεια πως υπάρχει περίπτωση να υπάρξει λύση αν αυτά τα εγκληματικά στοιχεία απλά τυγχάνουν ανθρώπινης αντιμετώπισης?

Εγώ πάλι όχι....

Link to comment
Share on other sites

Η κοινωνία μας θα θεραπευτεί μόνο αν απομονώσει και εξαλείψει τους ανώμαλους...όσο τους δέχεται και τους αναγνωρίζει και ανθρώπινα δικαιώματα τόσο θα υπάρχουν παιδιά που υποφέρουν.....τι να λέμε τώρα....
καπως ΛΑ.Ο.Σ μου ακουγεται αυτο :lol::lol:

 

Εγώ δε σε πρόσβαλα νομίζω.... :?

ουτε και εγω.στο "εξαλειψει" κολλησα.αν προσβληθηκες σου ζητω συγγνωμη.
Link to comment
Share on other sites

Και πέρα από την πλάκα τώρα...πιστεύετε στα αλήθεια πως υπάρχει περίπτωση να υπάρξει λύση αν αυτά τα εγκληματικά στοιχεία απλά τυγχάνουν ανθρώπινης αντιμετώπισης?

Εγώ πάλι όχι....

γιατι οχι;ολες οι συμπεριφορες διορθωνονται με την καταλληλη μεθοδο.η προσεγγιση ειναι δυσκολη.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είπα ότι ο παιδεραστής δεν φταίει. Φταίει και παραφταίει και θα υποστεί τις συνέπειες του νόμου. Για το γεγονός όμως θα φταίω και εγώ που δεν το προέβλεψα και δεν το απέτρεψα. Το ίδιο το παιδί δεν μπορεί να φταίει, αλλά ο γονιός σίγουρα φέρει ευθύνη!

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορούν να δικαιολογηθούν αυτές οι πρωτόγονες μέθοδοι τιμωρίας που αναφέρετε. Γιατί να θανατωθεί ή να ευνουχιστεί την στιγμή που μπορούμε να τον κλείσουμε στην φυλακή για πάντα και να του κάνουν τα ίδια του παλιό καρι0λη οι συγκρατούμενοί του και να υποφέρει για όλη την υπόλοιπη ζωή του;

 

Θυμάται κανείς τι έπαθε ο Δουρής; Μια χαρά τον περιποιήθηκαν! Ο σωφρονισμός λειτούργησε άψογα.

 

Σχολιάζω μόνο αυτά που τόνισα και το θεωρώ αν μη τι άλλο υποκριτικό

με λίγα λόγια μετατοπίζεις τις ευθύνες σε κάποιον

που θεωρείς εσύ ότι είναι απόβρασμα για να τον κλείσουν στη φυλακή

παρά να κηλιδώσεις την υπόληψη σου με αντιλήψεις που θεωρείς αναχρονιστικές όπως η θανατική ποινή δεν ξέρω γιατί αλλά το μόνο που μου έρχεται στο νου είναι ο κύριος Παντελής...

 

 

ποιες ευθυνες μετατοπιζει? το γεγονος οτι θεωρει οτι πρεπει η δικαιοσυνη να παρεμβει και να βαλει τον παιδαρεστη στη φυλακη?

και ναι ειναι αναχρονιστικη η αντιληψη της θανατικης ποινης και ναι γυριζουμε στον μεσαιωνα

με αυτη τη λογικη πρεπει να σκοτωνουμε ολους τους εγκληματιες που αφαιρεσαν τη ζωη καποιου

δεν ειναι λυση η θανατικη ποινη...λυση ειναι να μεγαλωσουμε ψυχολογικα και συναισθηματικα υγιη παιδια που θα σεβονται τους συνανθρωπους του και την ανθρωπινη ζωη,να τα μεγαλωσουμε με αξιες και σωστα προτυπα

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνει πολλήηηη συζήτηση το θέμα αυτό...

Όλες οι απόψεις συγκλίνουν απόλυτα στο ότι

 

οι παιδεραστές διαπράττουν μια ειδεχθή πράξη, απάνθρωπη και όλες/όλοι μας θα μπορούσαμε να τους δολοφονήσουμε με τα ίδια μας τα χέρια.

 

Όμως, όπως είπε και η Jean πιό πάνω, κι εκείνοι είναι πολλές φορές θύματα της ίδιας πράξης.

 

Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα με τον σωφρονισμό του στυλ θάνατος/ευνουχισμός κλπκλπ, δεν μπορώ να δεχτώ πως κάποιος άνθρωπος δικαστής κλπ. μπορεί να αποφασίσει να σκοτώσει ή να ακρωτηριάσει κάποιον άλλον.

Αφήστε που όσοι παιδεραστές και να ευνουχιστούν, στην κοινωνία που ζούμε σήμερα θα ξεφυτρώσουν πολλαπλάσιοι.

 

Σαν κύριο μέλημά μας ας έχουμε λοιπόν να προσπαθήσουμε να μεγαλώσουμε σωστούς ανθρώπους, με κρίση και καλοσύνη και αγάπη για τον κόσμο γύρω τους και πιθανότατα, όσο πιο πολλοί το κάνουμε αυτό, να λιγοστέψουν αυτοί που επιζητούν να καταστρέφουν παιδικά κορμάκια και ψυχούλες... Όπως λέει και η angela_kgr

yls ακριβως για αυτο ειπα οτι πρωτα πρεπει να "θεραπευσουμε" τη κοινωνια μας, ο ευνουχισμος και γενικα οτιδηποτε εκδικητικο εμενα δε μου λεει τιποτα γιατι ξερω οτι δεν φερνει κανενα θετικο αποτελεσμα

με εκφραζεις απολυτα , ειδικα στο σημειο που τονισα.

 

μερικες φορες καταστελοντας και κρυβοντας οτι μας ενοχλει νομιζουμε οτι παυει να υπαρχει, ειναι ομως ετσι στα αληθεια?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...