Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

δε λεει καθε επιθεωρηση τα δικα της.η κουμπαρα μου το πηρε. απλα ο λογιστης σου λεει οτι θελει προς συμφερον του εργοδοτη σου!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επισης οι περισσοτεροι εργοδοτες συμφωνουν στη μια ωρα για 30 μηνες. τους φαινεται πιο ευκολο. ετσι το ειχα παρει εγω οταν γεννησα την κορη μου, με τη μονη διαφορα οτι τοτε δεν υπηρχε το 6μηνο.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

beloved δυστηχως καθε επιθεωρηση οντως λεει τα δικα της.σε φιλη μου ειπανε (που πηρε το 6μηνο) οτι το μειωμενο της θα ειναι 6 μηνες 6ωρο και 6 μηνες 7ωρο.και η επιθεωρηση που ανηκει η επιχειρηση που δουλευω το ιδιο.και αλλες επιθεωρησεις οτι ειναι 1 χρονος 6ωρο και 6 μηνες 7ωρο.εχω ανοιξει και σχετικο τοπικ με το μπαχαλο.....γιατι μπαχαλο ειναι......:roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το ακουω αυτο. μηπως αλλαξε κατι στη νομοθεσια????με ολες αυτες τις περικοπες μηπως περικοψαν και την αδεια???

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχην στον οαεδ πρεπει να απευθηνθειτε.οταν ξεκινησε η αδεια του 6μηνου μου ετσι μου ειπαν!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι η νομοθεσια δεν εχει αλλαξει.και ο οαεδ με παρεπεμψε στην επιθεωρηση.η οποια ισχυριζεται (καποιες τουλαχιστον)οτι αυτες που παιρνουν το 6μηνο χανουν 6 μηνες μειωμενο.αλλες παλι λενε οχι,οτι δεν χανεις....επισης και το υπουργειο εργασιας μου ειπε οτι χανεις 6 μηνες μειωμενο εφοσον παρεις το 6μηνο και η θα παρω 24 μηνες 7ωρο η 1 χρονο 6ωρο.

 

 

υ.γη επιθεωρηση επικαλειται τον νομο του 2002 (που δεν υπηρχε καν το 6μηνο)που λεει οτι το μειωμενο ξεκιναει μετα το τελος της λοχειας οποτε εαν παρεις το 6μηνο θεωρει οτι εχεις ηδη παρει 6 μηνες μειωμενο ωραριο.καλο????:P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
οχι η νομοθεσια δεν εχει αλλαξει.και ο οαεδ με παρεπεμψε στην επιθεωρηση.η οποια ισχυριζεται (καποιες τουλαχιστον)οτι αυτες που παιρνουν το 6μηνο χανουν 6 μηνες μειωμενο.αλλες παλι λενε οχι,οτι δεν χανεις....επισης και το υπουργειο εργασιας μου ειπε οτι χανεις 6 μηνες μειωμενο εφοσον παρεις το 6μηνο και η θα παρω 24 μηνες 7ωρο η 1 χρονο 6ωρο.

 

 

υ.γη επιθεωρηση επικαλειται τον νομο του 2002 (που δεν υπηρχε καν το 6μηνο)που λεει οτι το μειωμενο ξεκιναει μετα το τελος της λοχειας οποτε εαν παρεις το 6μηνο θεωρει οτι εχεις ηδη παρει 6 μηνες μειωμενο ωραριο.καλο????:P

 

κι εγώ πήρα σήμερα το πρωί στο υπουργείο εργασίας και μου είπε ότι το μειωμένο των 30 μηνών ξεκινάει από την λήξη της άδειας λοχείας και ότι αφού γυρίσεις από την άδεια του 6μηνου μπορείς να δουλέψεις ή 24 μήνες 7ωρο ή 12μήνες 6ωρο. Και επειδή ο λογιστής της εταιρείας μου είπε ότι είναι 6 μήνες 6ωρο και 6 μήνες 7ωρο, του έστειλα την απάντηση του υπουργείου γιατί σε ένστασή μου για το μειωμένο μου είπε ότι επειδή ο νόμος δεν είναι σαφής ο καθένας τον μεταφράζει όπως τον καταλαβαίνει :confused: Αν είναι δυνατόν.

Και του έθεσα ξανά το θέμα γιατί ο εργοδότης μας (ο θεός να τον κάνει εργοδότη) προφασιζόμενος την κρίση, μας είπε ότι θα πρέπει να καθόμαστε μια ώρα παραπάνω αλλιώς θα μας περικοπεί ο μισθός. Και όταν του είπα εγώ ότι δουλεύω στο μειωμένο και δεν μπορώ να κάθομαι παραπάνω, μου είπε οτι θα περικοπεί ο μισθός μου :evil: Εντωμεταξύ δίνει σε όλους κάποια λεφτά παραπάνω μαύρα, οπότε θα τα κόψει από εκεί για να μην μπορεί κανείς να ισχυριστεί ότι θα πάει στην επιθεώρηση εργασίας κλπ. Τί κάνω βρε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

marzer Ευχαριστω!!!Με εσωσες με το κειμενο που εγραψες. Και εμενα μου λεγαν οτι αν θελω 2ωρο θα ειναι 2ωρο για ενα εξαμηνο και 1ωρα για το αλλο εξαμηνο. Σημερα λοιπόν πήρα τηλ περιπου ολες τις επιθεωρησεις και η καθεμια ελεγε τα δικα της. Θυμηθηκα λοιπον εσενα και πηρα το Υπουργειο και μου ειπαν ότι ειτε 24 μηνες 7ωρο ειτε 12 μηνες 6ωρο. Μου εδωσε η γυναικα και το τηλ να επικοινωνησει ο εξυπνος λογιστης μας μαζι της και το θεμα λυθηκε. Βασικα στην εταιρεια μου εστειλα ενα ωραιο email και οταν διαβασαν Υπουργειο Εργασιας τα επαιξαν. Μια από της επιθεωρησεις μου ειπε ( να ειναι καλά ο νεαρος) ότι δεν υάρχει νομοθετικο πλαισιο για το πως λαμβανεται το μειωμενο μετα το εξαμηνο και το μονο αρμόδιο όργανο ειναι το Υπουργειο!

Link to comment
Share on other sites

marzer Ευχαριστω!!!Με εσωσες με το κειμενο που εγραψες. Και εμενα μου λεγαν οτι αν θελω 2ωρο θα ειναι 2ωρο για ενα εξαμηνο και 1ωρα για το αλλο εξαμηνο. Σημερα λοιπόν πήρα τηλ περιπου ολες τις επιθεωρησεις και η καθεμια ελεγε τα δικα της. Θυμηθηκα λοιπον εσενα και πηρα το Υπουργειο και μου ειπαν ότι ειτε 24 μηνες 7ωρο ειτε 12 μηνες 6ωρο. Μου εδωσε η γυναικα και το τηλ να επικοινωνησει ο εξυπνος λογιστης μας μαζι της και το θεμα λυθηκε. Βασικα στην εταιρεια μου εστειλα ενα ωραιο email και οταν διαβασαν Υπουργειο Εργασιας τα επαιξαν. Μια από της επιθεωρησεις μου ειπε ( να ειναι καλά ο νεαρος) ότι δεν υάρχει νομοθετικο πλαισιο για το πως λαμβανεται το μειωμενο μετα το εξαμηνο και το μονο αρμόδιο όργανο ειναι το Υπουργειο!

 

χαίρομαι που σε βοήθησα ;) εγώ έθεσα ξανά το θέμα για την απάντηση του υπουργείου, και μου είπε ο λογιστής ότι αν μπορώ να του το πάω αυτό γραπτώς, θα το δεχτεί. Γιατί δεν μπορεί να εμπιστευτεί τα λεγόμενα κάποιου υπαλλήλου του υπουργείου κλπ κλπ. Αν πάω στο υπουργείο λές να ασχοληθεί κάποιος και να μου το δώσει με κάποιον τρόπο γραπτώς?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι αλλά δεν νομίζω ότι είναι δουλειά σου να κάνεις κάτι που είναι η δουλεια του λογιστή. Για αυτό τσατίστηκα και εγώ. Εγώ αυτό που έκανα είναι ότι έδωσα το όνομα της υπαλλήλου και το τηλ της και τους είπα να την πάρουν να μάθουν. Για να μην τρέχεις άδικα δεν τους παίρνεις ένα τηλ να τους ρωτήσεις? Εγώ πήρα στο τμήμα ισότητας γυναικών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ να το κάνω, αλλά αυτός δεν θα πιστέψει κάποιον υπάλληλο που μπορεί και να μην ξέρει τί του γίνεται, αυτό μου είπε.Και πατάει στο γεγονός ότι δεν υπάρχει γραπτώς αυτό πουθενά κατάλαβες? Μήπως να πήγαινα με τον εργοδότη να είναι αυτήκοος μάρτυρας, γιατί στην τελική αυτός είναι που πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο εργοδότης σου μπορεί να πάει ναι πηγαίντε μαζί. Γιατί δεν παίρνεις και εσύ το Υπουργεί ( αν θες να σου δώσω το τηλ με την κα που μίλησα ) και να την ρωτήσεις τι μπορείς να κάνεις? Μπορείς να σου δώσει καμία λύση

Link to comment
Share on other sites

Αν ο εργοδότης σου μπορεί να πάει ναι πηγαίντε μαζί. Γιατί δεν παίρνεις και εσύ το Υπουργεί ( αν θες να σου δώσω το τηλ με την κα που μίλησα ) και να την ρωτήσεις τι μπορείς να κάνεις? Μπορείς να σου δώσει καμία λύση

 

ναι χαρά μου αν μπορείς ;) σ'ευχαριστώ πολύ :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Στο στέλνω με πμ

 

Μπορεις σε παρακαλω να το στειλεις και σε μενα; :D:D:D:D:D

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό δεν ισχύει. Εγώ θα πάρω κανονικά το 6μηνο και μετά κανονικά το μειωμένο. Για την ακρίβεια, έκανα συμφωνία μετά το 6μηνο να πάρω μαζεμένο το μειωμένο, που αντιστοιχεί σε 3,5 μήνες άδεια.

Να απευθυνθείτε στην επιθεώρηση εργασίας

 

καλησπερα...αλη8εια λες;ειμαι τωρα στο 6μηνο κ το μωρο μου εχει σοβαρο προβλημα υγειας.μπορω αμεσως μετα να παρω το μειωμενο μαζεμενο;;;;αλλιως γνωριζει καποιος κατι για τους 3.5μηνεσ χωρις αποδοχες;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...αλη8εια λες;ειμαι τωρα στο 6μηνο κ το μωρο μου εχει σοβαρο προβλημα υγειας.μπορω αμεσως μετα να παρω το μειωμενο μαζεμενο;;;;αλλιως γνωριζει καποιος κατι για τους 3.5μηνεσ χωρις αποδοχες;;

 

μπορεις να το παρεις μαζεμενο το μεωμενο μονο εαν συμφωνησει και ο εργοδοτης σου ομως.πες του την κατασταση σου και ισως δειξει ανθρωπια.δικαιουσαι οντως 3.5 μηνες ανευ αποδοχων.λεγεται αδεια ανατροφης αν δεν κανω λαθος.το ποτε θα την παρεις εινα παντα σε συνενοηση.εγω ας πουμε εχω γυρισει με μειωμενο εδω και καποιους μηνες και τον προηγουμενο μηνα ζητησα αδεια ανευ αποδοχων 15 μερες και την πηρα.την παιρνεις η ολοκληρη η και σπαστα.απο τωρα ξεκινα να συζητας με τον εργοδοτη σου τι σας βολευει και τους 2

eNortjKzUjI0MrSwMFSyBlwwFXoC0g,,66.png

 

 

proud-pumping-mom.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...αλη8εια λες;ειμαι τωρα στο 6μηνο κ το μωρο μου εχει σοβαρο προβλημα υγειας.μπορω αμεσως μετα να παρω το μειωμενο μαζεμενο;;;;αλλιως γνωριζει καποιος κατι για τους 3.5μηνεσ χωρις αποδοχες;;

 

sergios1, νομίζω πως αυτό δεν ισχύει. Στο site του ΟΑΕΔ αν ρίξεις μια ματιά θα δεις ότι υπάρχει συγκεκριμένη σειρά με την οποία μπορείς να πάρεις τις άδειες (λοχείας, ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο σε μέρες, κανονική, άδεια μητρότητας ΟΑΕΔ).

Τώρα για τους μήνες ανευ αποδοχών νομίζω πως μπορείς να τους πάρεις όποτε θέλεις μέχρι το παιδί να γίνει δύο ετών. Τώρα, το όποτε θέλεις στην ελληνική αγορά εργασίας δεν ξέρω αν ισχύει πάντα. Γνωρίζοντας το εργασιακό σου περιβάλλον εσύ θα μπορείς να κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

sergios1, νομίζω πως αυτό δεν ισχύει. Στο site του ΟΑΕΔ αν ρίξεις μια ματιά θα δεις ότι υπάρχει συγκεκριμένη σειρά με την οποία μπορείς να πάρεις τις άδειες (λοχείας, ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο σε μέρες, κανονική, άδεια μητρότητας ΟΑΕΔ).

Τώρα για τους μήνες ανευ αποδοχών νομίζω πως μπορείς να τους πάρεις όποτε θέλεις μέχρι το παιδί να γίνει δύο ετών. Τώρα, το όποτε θέλεις στην ελληνική αγορά εργασίας δεν ξέρω αν ισχύει πάντα. Γνωρίζοντας το εργασιακό σου περιβάλλον εσύ θα μπορείς να κρίνεις.

 

σε αυτο μαλλον εχει δικιο η kiki.εαν καποια κοπελα θελει να παρει το μειωμενο μαζεμενο πριν το 6μηνο τοτε αυτο πρεπει να γινει ΠΡΙΝ παρει το 6μηνο.

eNortjKzUjI0MrSwMFSyBlwwFXoC0g,,66.png

 

 

proud-pumping-mom.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δε διάβασα όλα τα ποστ αλλά επειδή εργάζομαι σε τμήμα προσωπικού και πρόσφατα επέστρεψα από άδεια μητρότητας θα σας γράψω ό,τι ξέρω μήπως και βοηθήσω... από το ικα δικαιούμαστε συνολικά τέσσερις μήνες, (56 ημέρες πριν και 63 μετά τον τοκετό, σύνολο 119 ημέρες-ημερολογιακές!!!!), άμέσως μετά και σε συννενόηση με τον εργοδότη (μόνο αν είναι σύμφωνος) μπορούμε να πάρουμε την ισόχρονη άδεια μειωμένου ωραρίου, δηλαδή διάστημα ίσο με μία ώρα μειωμένου για εργάσιμες 30 μηνών, πχ αν η άδεια λοχείας (ικα) λήγει 30/01 πρέπει να υπολογιστεί ο αριθμός των εργάσιμων ημερών από 01/02/2011-31/07/2013, να διαιρεθεί με το 8 (ώρες) για να βρούμε τον αριθμό ημερών της ισόχρονης (περίπου 3,5 μήνες αναλόγως με τις αργίες του έτους), όταν λήξει η ισόχρονη πρέπει να πάρουμε τη δικαιούμενη κανονική και μετά την 6μηνη του οαεδ. η σειρά που σας γράφω είναι η πλέον συμφέρουσα διότι το μειωμένο ωράριο μετράει από την επομένη της λήξης της λοχείας επομένως αν κάποια μητέρα πάρει πρώτα το εξάμηνο του οαεδ θα έχει χάσει τις μειμένες ώρες διαστήματος 6 μηνών. εγώ προσωπικά έλειψα από τη δουλειά από αρχές σεπτεμβρίου του 2009 (πήρα και 25 ημέρες αναρρωτική του ικα πριν ξεκινήσει η άδεια τοκετού) και επέστρεψα μέσα ιανουαρίου του 2011...δεν ήταν και άσχημα (ο μικρός μου είχε φτάσει 14,5 μηνών-γεννήθηκε μόλις μπήκα στον 9ο....)....το βασικό είναι να συμφωνήσει ο εργοδότης... διαφορετικά, δηλαδή αν δε δεχτεί να πάρετε την ισόχρονη - πράγμα που είναι δικαίωμά του, δυστυχώς- μπρορείτε μόλις τελειώσει η άδεια λοχείας να πάρετε την υπόλοιπη κανονική και στο καπάκι το 6μηνο του οαεδ και με το που θα γυρίσετε στη δουλειά να έχετε μειμένο για το διάστημα που απομένει μέχρι να κλείσουν 30 μήνες από την επομένη της λοχείας....ελπίζω να βοήθησα και όχι να σας μπέρδεψα...καλή δύναμη στις εργαζόμενες μανούλες!!!!

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι την ετησια αδεια την παιρνουμε πριν το 6μηνο ΜΟΝΟ εαν το 6μηνο τελειωσει τον επομενο χρονο.το δικο μου 6μηνο τελειωσε 20 αυγουστου οποτε ειχα περιθωριο να την παρω μεχρι τελος του χρονου.εαν το 6μηνο μου ξεκινουσε π.χ. σεπτεμβρη θα τελειωνε τον επομενο χρονο και μονο τοτε μπορουμε να παρουμε (το επιβαλλει και ο ΟΑΕΔ)την ετησια αδεια.

 

το ειχα ρωτησει πριν ξεκινησει το 6μηνο στον οαεδ και μου ειχε πει τα παραπανω.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά, δεν το διευκρίνισα, έτσι ακριβώς είναι, απλώς εγώ είμαι με συμβάσεις ορισμένου χρόνου οι οποίες συνεχώς ανανεώνονται γι'αυτό και έπρεπε να πάρω τη δικαιούμενη άδεια πριν το 6μηνο του οαεδ...

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι την ετησια αδεια την παιρνουμε πριν το 6μηνο ΜΟΝΟ εαν το 6μηνο τελειωσει τον επομενο χρονο.το δικο μου 6μηνο τελειωσε 20 αυγουστου οποτε ειχα περιθωριο να την παρω μεχρι τελος του χρονου.εαν το 6μηνο μου ξεκινουσε π.χ. σεπτεμβρη θα τελειωνε τον επομενο χρονο και μονο τοτε μπορουμε να παρουμε (το επιβαλλει και ο ΟΑΕΔ)την ετησια αδεια.

 

το ειχα ρωτησει πριν ξεκινησει το 6μηνο στον οαεδ και μου ειχε πει τα παραπανω.....

 

Ναι, sofaki, έτσι όπως τα λες είναι. Την κανονική άδεια αν ο χρόνος τρέχει ακόμα την παίρνεις όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:P:p:p

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΩΝ ΕΝΩ ΑΡΜΟΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΕΔΩ ΦΡΙΚΑΡΕ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ......

ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΙΚΑΟΥΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ???

ΓΕΝΝΑΩ 20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΟΠΟΤΕ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ....

ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ 63ΜΕΡΕΣ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2011

ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ 12ΜΗΝΕΣ 6ΩΡΟ Η 24ΜΗΝΕΣ 7 ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ???ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΕΡΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥς ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ???

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST:-(

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:P:p:p

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΩΝ ΕΝΩ ΑΡΜΟΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΕΔΩ ΦΡΙΚΑΡΕ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ......

ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΙΚΑΟΥΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ???

ΓΕΝΝΑΩ 20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΟΠΟΤΕ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ....

ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ 63ΜΕΡΕΣ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2011

ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ 12ΜΗΝΕΣ 6ΩΡΟ Η 24ΜΗΝΕΣ 7 ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ???ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΕΡΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥς ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ???

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST:-(

 

 

ναι σωστα τα λες

 

 

αδεια κυοφοριας 56 μερες πριν

 

αδεια λοχειας 63 μερες μετα

 

ετησια αδεια 2011 και μετα

 

 

6μηνο του οαεδ.η αδεια του 2012 ειναι θεμα μεταξυ εργοδοτη και εσενα εαν θα σου την δωσει αμεσως μετα το 6μηνο;)γιατι εμενα δεν......:|

 

και μετα 1 χρονο 6ωρο η 2 χρονια 7ωρο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...