Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν ωριμάζουν τα ωάριά μου!!


Recommended Posts

Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που πήρα σερπαφαρ πήγα σήμερα για υπέρηχο και το μεγαλύτερο ωαριο ήταν 10.5 πιστεύετε ότι έχω ελπίδες; Θα ξαναπαω τη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλημέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα σας και θα ήθελα αν γίνεται τα φώτα σας. Σε ένα μήνα κλείνω τα 36 και τα τελευταία 2 χρόνια έχω κάνει 2 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικες , η πρώτη πλήρη αποτυχία δεν έμεινε κανένα αυγό οποτε δεν έγινε και μεταφορα...Στη δεύτερη είχαμε 2, κάναμε τη μεταφορά αλλά τίποτα. Το ιδιο και στη τρίτη προσπαθεια... Μου είπε ο γιατρός να δοκιμάσουμε φυσικο κυκλο για να δει την ποιότητα , το κάναμε και αυτό πάλι τζιφος(θα ξαναδοκιμασουμε τον επόμενο μηνα)...Μου είπε ότι είναι η ποιότητα των αυγών και παίρνω κάτι βιταμίνες αλλά πέρα απ αυτό δεν μπορώ να κάνω και πολλά για να τα φτιάξω. Να σημειωσω οτι εχω κοψει το καπνισμα 5 χρονια τωρα και δεν πινω καθολου αλκοολ...προσπαθω να προσεχω και τι τρωω...Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με την ποιότητα? Πραγματικά δεν γίνεται τίποτα? Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2020 at 11:20 ΠΜ, euaki84 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα σας και θα ήθελα αν γίνεται τα φώτα σας. Σε ένα μήνα κλείνω τα 36 και τα τελευταία 2 χρόνια έχω κάνει 2 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικες , η πρώτη πλήρη αποτυχία δεν έμεινε κανένα αυγό οποτε δεν έγινε και μεταφορα...Στη δεύτερη είχαμε 2, κάναμε τη μεταφορά αλλά τίποτα. Το ιδιο και στη τρίτη προσπαθεια... Μου είπε ο γιατρός να δοκιμάσουμε φυσικο κυκλο για να δει την ποιότητα , το κάναμε και αυτό πάλι τζιφος(θα ξαναδοκιμασουμε τον επόμενο μηνα)...Μου είπε ότι είναι η ποιότητα των αυγών και παίρνω κάτι βιταμίνες αλλά πέρα απ αυτό δεν μπορώ να κάνω και πολλά για να τα φτιάξω. Να σημειωσω οτι εχω κοψει το καπνισμα 5 χρονια τωρα και δεν πινω καθολου αλκοολ...προσπαθω να προσεχω και τι τρωω...Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με την ποιότητα? Πραγματικά δεν γίνεται τίποτα? Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

Κάνε εγγραφή στο παρεντς καφέ parentscafe και έχουμε θέμα καφέ εξωσωματικής εκεί είναι τα περισσότερα κορίτσια γράψε μας εκεί. Είναι πολλές στην ίδια πάνω κάτω κατάσταση να συζητήσετε. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2020 at 11:20 ΠΜ, euaki84 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα σας και θα ήθελα αν γίνεται τα φώτα σας. Σε ένα μήνα κλείνω τα 36 και τα τελευταία 2 χρόνια έχω κάνει 2 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικες , η πρώτη πλήρη αποτυχία δεν έμεινε κανένα αυγό οποτε δεν έγινε και μεταφορα...Στη δεύτερη είχαμε 2, κάναμε τη μεταφορά αλλά τίποτα. Το ιδιο και στη τρίτη προσπαθεια... Μου είπε ο γιατρός να δοκιμάσουμε φυσικο κυκλο για να δει την ποιότητα , το κάναμε και αυτό πάλι τζιφος(θα ξαναδοκιμασουμε τον επόμενο μηνα)...Μου είπε ότι είναι η ποιότητα των αυγών και παίρνω κάτι βιταμίνες αλλά πέρα απ αυτό δεν μπορώ να κάνω και πολλά για να τα φτιάξω. Να σημειωσω οτι εχω κοψει το καπνισμα 5 χρονια τωρα και δεν πινω καθολου αλκοολ...προσπαθω να προσεχω και τι τρωω...Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με την ποιότητα? Πραγματικά δεν γίνεται τίποτα? Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι...


Καλησπέρα. Η γνώμη μου είναι ότι στα 36 τόσες αποτυχίες αξίζουν μία δεύτερη γνώμη. Η ποιότητα των ωαρίων εξ όσων γνωρίζω χωρίς να είμαι γιατρός, δεν φαίνεται κάπως παρά μόνο τεκμαίρεται από την αποτυχία αφού αποκλειστούν άλλοι παράγοντες (σπέρμα, κακό εργαστήριο κλπ). Και επίσης ο αριθμός ωαρίων που παράγει μία γυναίκα (αν είναι μικρός για την ηλικία της) μπορεί να είναι μία ένδειξη κακής ποιότητας όπως και η βαριά ενδομητρίωση. Συνεπώς θα σου συνιστούσα να δεις κι έναν άλλον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2020 at 9:48 ΜΜ, λουκουμαδάκι είπε:

Κάνε εγγραφή στο παρεντς καφέ parentscafe και έχουμε θέμα καφέ εξωσωματικής εκεί είναι τα περισσότερα κορίτσια γράψε μας εκεί. Είναι πολλές στην ίδια πάνω κάτω κατάσταση να συζητήσετε. 

σευχαριστω πολύ, θα ερθω και κει...είμαι καινούργια και τα μπέρδεψα λιγο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Indyla είπε:


Καλησπέρα. Η γνώμη μου είναι ότι στα 36 τόσες αποτυχίες αξίζουν μία δεύτερη γνώμη. Η ποιότητα των ωαρίων εξ όσων γνωρίζω χωρίς να είμαι γιατρός, δεν φαίνεται κάπως παρά μόνο τεκμαίρεται από την αποτυχία αφού αποκλειστούν άλλοι παράγοντες (σπέρμα, κακό εργαστήριο κλπ). Και επίσης ο αριθμός ωαρίων που παράγει μία γυναίκα (αν είναι μικρός για την ηλικία της) μπορεί να είναι μία ένδειξη κακής ποιότητας όπως και η βαριά ενδομητρίωση. Συνεπώς θα σου συνιστούσα να δεις κι έναν άλλον γιατρό.

σευχαριστω για την συμβουλή...Είναι κάτι το οποίο έχω αρχίσει να σκέφτομαι στο πίσω μέρος του μυαλού...Θέλω να δοκιμάσω λίγο με τον φυσικό και μετά...

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2020 at 3:54 ΜΜ, euaki84 είπε:

σευχαριστω για την συμβουλή...Είναι κάτι το οποίο έχω αρχίσει να σκέφτομαι στο πίσω μέρος του μυαλού...Θέλω να δοκιμάσω λίγο με τον φυσικό και μετά...

 

Απολύτως σεβαστό απλά θα σου πω κάτι που προέρχεται και από τη δική μου εμπειρία αλλά και από άλλες κοπέλες που γνώρισα στην πορεία μου. Το συναισθηματικό δέσιμο με τον γιατρό μας ή το εκάστοτε κέντρο μπορεί να γίνει παγίδα όταν μιλάμε για εξωσωματική. Επειδή η διαδικασία της εξωσωματικής είναι πολύ ευαίσθητη από ψυχολογικής άποψης και οι γυναίκες έχουμε και από τη φύση μας την τάση να δενόμαστε, μπορεί η κάθε μία από εμάς να "κολλήσει" με έναν γιατρό για λόγους που δεν έχουν να κάνουν με τη λογική/αντικειμενική εκτίμηση μίας κατάστασης. Δεν λέω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει σ' εσένα καθώς δεν σε γνωρίζω, αλλά το λέω γενικά ότι αυτό είναι κάτι που θέλει προσοχή στην εξωσωματική. Εύχομαι καλή επιτυχία και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έτσι όπως τα λες είναι δυστυχώς. Δεν ξέρω γιατι γίνεται αυτό...

με συνομιλίες που είχα πάντως στα φορουμ άνοιξαν λίγο τα μάτια μου και τελικά θα πάρω δεύτερη γνώμη.. Δεν θέλω να χάνω άλλο χρόνο χωρίς λόγο... και παλι σ'ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...