Μαρία_32

Δεν ωριμάζουν τα ωάριά μου!!

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, αυτό το μήνα θα πήγαινα για σπερμ/ση, πήρα κλομηφειν κανονικά, πήγα την 11η μέρα για υπέρηχο και ήταν πάρα πολύ μικρά τα ωάρια, μετά πήγα σήμερα 13η μέρα και έχουν διάμετρο 0,7 ακόμα, ενώ έχω περίοδο κάθε 28-30 μέρες κανονικά και οι ορμονικές εξετάσεις είναι κανονικές. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μεθαύριο πάλι αλλά μου είπε ότι μπορεί να μη φτάσουν ποτέ στο επιθυμητό αποτέλεσμα, θα μου πεί τι να κάνουμε μεθαύριο, αλλά εγώ δε κρατιέμαι και ήθελα να σας ρωτήσω σας έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο?

Διαφημίσεις

Μαρια μου καλησπερα ...σε ολες τις γυναικες συμβαινει αυτο σε καπόια φαση και ετσι αδιαθετει συνηθως νωριτερα απο το κανονικο .Φανταζομαι πως εχεις αγχωθει αυτο το διαστημα και γι΄αυτο οι ορμονες παιζουν.....ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ!!!!Γι΄αυτο ηρεμησε και η επομενη φορα θα ειναι πολυ καλητερα τα πραγματα !!!!!Προσπαθεις καιρο?????

προσπαθούμε 1,5 χρόνο... ελπίζω να κάνουμε κάτι αυτό το μήνα μη πάει χαμένο γιατί έτσι όπως το βλέπω για να φτάσουν από το 0,7 στο 18 θέλουν πολλές μέρες, αν φτάσουν ποτέ. ευχαριστώ που μου απάντησες ζέτα μου

Το ξερω και σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να ηρεμησεις και μετα τα ωαριακια σου θα γινουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!Το ξερεις φανταζομαι οτι η ψυχολογια μιας γυναικας ειναι και ο καθρεφτης των ωοθηκων της !!!!!!!Μου το ειπε ο γιατρος μου ....οταν αγχωθηκα τρομερα μετα απο μια ατυχη εγκυμοσυνη .....!!!Ρωτα και τον δικο σου γιατρο να δεις τι θα σου πει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!

Mαρία μην στεναχωριέσαι , μπορεί να συμβεί αυτό σε κάθε γυναίκα και σε φυσικό κύκλο, πόσο μάλλον σε κύκλο με κλομιφένη.

Μπορεί μην σου κάνει αυτό το φάρμακο, και να έφερε αντίθετα αποτελέσματα, το συζήτησες με τον γιατρό σου? ρώτησε τον.

Όπως και να έχει επειδή κανένας κύκλος δεν είναι ίδιος με τον άλλον θα ξαναπροσπαθήσετε και θα πάνε όλα καλά :lol:

Σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα :lol:

ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ . ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ.

ΠΗΡΑ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΣΗ. ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 0,7-0,8 ΤΗΝ 12Η ΜΕΡΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜ/ΧΥΣΗ (ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ)ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΠΗΡΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΓΑ ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.

Η ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ. ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΗΝ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗΣ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ-ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

as1cj3M-O7-0010MDAyNzQ2ZHw4MDh6fEJhc2lsaWtpIGlz.gif

274987.png

:D:D:D:D

καλησπερα κοριτσια!υπαρχει καμια που να μην ωριμαζουν τα ωοθηλακια της παιρνοντας σεπραφαρ και αν ναι τι αγωγη ακολουθησε μετα απο αυτο?

koritsia kalhspera!!!

kai egw kanw therapia me ooriktika xapia... eimai ston 2o mina kai mporw na pw oti isos htan i prwti fora pou ekena oorijia... eimai 28 xronon...

i dosologia mou htan 1 to prwi kai 1 to vradu...

alla exw akousei oti polles gunaikes pernoun 3...

kai emeis prospathoume gia mwros den eiste mones!!!!

ola kala tha pame na eimaste esiodojes!!!

καλημερα σας! ειμαι καινουργια σε αυτη την παρεα και σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας.

ειμαι σε διαδικασια συλλογης ωαριων με φυσικο κυκλο, εχω κανει ήδη μια εξωσωματικη δεν πετυχε και εχω ήδη 2 κατεψυγμενα ωαρια απο φυσικο κύκλο. Οπως ειπα και παραπανω προσπαθω να συλλεξω περισσοτερα ωαρια αλλα αυτο που αντιμετωπιζω ειναι οτι τα ωαρια μου μεγαλωνουν μεχρι ενα σημειο (τεταρτη μετρηθηκε το ενα 13,5 και παρασκευη παραμενει το ιδιο) και μετα σταματουν. Ηπαρχει πιθανοτητα να ξεκινησουν παλι την αναπτυξη τους με απο αυτην την παυση? Ειναι δευτερος μηνας που το αντιμετωπιζω και εχω απογοητευτει! Σημαινει κατι αυτο? Ειναι φυσιολογικο? Σημειωτεον δεν περνω φαρμακα παρα μονο την pregnyl 2 μερες πριν την ωοληψια.Ειμαι 39 ετων και με ΑΜΗ 0,33.

Καποια συμβουλή, γνωμή, εμπειρια?

Διαφημίσεις

καλημερα σας! ειμαι καινουργια σε αυτη την παρεα και σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας.

ειμαι σε διαδικασια συλλογης ωαριων με φυσικο κυκλο, εχω κανει ήδη μια εξωσωματικη δεν πετυχε και εχω ήδη 2 κατεψυγμενα ωαρια απο φυσικο κύκλο. Οπως ειπα και παραπανω προσπαθω να συλλεξω περισσοτερα ωαρια αλλα αυτο που αντιμετωπιζω ειναι οτι τα ωαρια μου μεγαλωνουν μεχρι ενα σημειο (τεταρτη μετρηθηκε το ενα 13,5 και παρασκευη παραμενει το ιδιο) και μετα σταματουν. Ηπαρχει πιθανοτητα να ξεκινησουν παλι την αναπτυξη τους με απο αυτην την παυση? Ειναι δευτερος μηνας που το αντιμετωπιζω και εχω απογοητευτει! Σημαινει κατι αυτο? Ειναι φυσιολογικο? Σημειωτεον δεν περνω φαρμακα παρα μονο την pregnyl 2 μερες πριν την ωοληψια.Ειμαι 39 ετων και με ΑΜΗ 0,33.

Καποια συμβουλή, γνωμή, εμπειρια?

Καλημερα.Καινουρια κ γω.Μολις με ενημερωσαν απο το κεντρο εξωσωματικης οτι απο τα 5 ωαρια που πηραν το ενα καταφερε να γονιμοποιηθει κ αυτο με το ζορι.τα υπολοιπα που ειπαν οτι δεν ωριμσασαν κ θα τα κρατησουν ως αυριο να δουν τι τυχη θα εχουν.ελπιδες δεν εχω το ξερω.αλλα ακομα δεν ξερω κ τις εναλλακτικες.μαλλον χαμηλη ανταποκριση στην θεραπεια κ δεν ξερω γιατι δεν εφτασαν στο τελικο σταδιο ωριμανσης.καλη επιτυχια σου ευχομαι.

εγω να πω με πολυκυστικες ,επαιρνα 4 σερπαφαρ και οταν σταματησαν να μεγαλωνουν στα 15 τοτε μου εκαναν και 2 ενεσεις μενπουρ νομιζω τθς ελεγαν και μετα εφτασαν 22 ,τοτε εκανα πρεγκνιλ

Κατγιαν επί ένα χρόνο δεν μου ορίμαζαν ποτέ τα ωοθυλακια, στα περίπου 14 εκατοστά σπάγανε. Μέχρι που με θεραπεία διορθώθηκε το θέμα και τώρα είμαι μανούλα

Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που πήρα σερπαφαρ πήγα σήμερα για υπέρηχο και το μεγαλύτερο ωαριο ήταν 10.5 πιστεύετε ότι έχω ελπίδες; Θα ξαναπαω τη Παρασκευή.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα