Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

katerinak & eleftheriak ωραία τα φορέματα δε λέω και παίζει και το γούστο του καθενός αλλά προσωπικά θα διάλεγα κάτι πιο απλό και "ελαφρύ" τώρα αν επιμένετε θα πρότεινα στην eleftheriak να το αγοράσει σε μπλε οινοπνευματί που είναι και της μόδας!!! Πάνω απ' όλα όμως να αρέσει σε σας.....

Link to comment
Share on other sites

 

ΠΟΛΥ ΚΟΜΨΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΤΕΛΕΙΟ!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

katerinak & eleftheriak ωραία τα φορέματα δε λέω και παίζει και το γούστο του καθενός αλλά προσωπικά θα διάλεγα κάτι πιο απλό και "ελαφρύ" τώρα αν επιμένετε θα πρότεινα στην eleftheriak να το αγοράσει σε μπλε οινοπνευματί που είναι και της μόδας!!! Πάνω απ' όλα όμως να αρέσει σε σας.....

 

Γενικά επειδή το concept του γάμου στο κτήμα που θα γίνει(γνωστό κτήμα στα Σπάτα) είναι πολύ κυριλέ(στις προσκλήσεις γράφει επίσημο ένδυμα και στους άντρες απαραίτητη η γραβατα)καταλαβαίνεις οτι το ελαφρύ δεν ταιριάζει αλλά και γενικά δεν είναι και το στυλ μου,το χρώμα δεν το θέλω σκούρο γενικά δεν μου αρέσουν τά σκούρα γιατί είμαι παρα πολύ λευκή(χλωμή μάλλον)και τα σκούρα δεν μου πανε καθόλου!!!:lol::DΠάντως ευχαριστώ αλλά έχω γενικά κόλλημα με τα παστέλ απαλά χρώματα...Αν δεν ήταν γάμος και ήταν βάφτιση θα το έπαιρνα σε ιβουάρ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eleftheriak sorry μπερδευτηκα νόμιζα για βάφτιση. Αφού εχουν έτσι τα πράγματα τότε ναι να πάρεις το 1ο, η ταπεινή μου γνώμη.... Όσον αφορά το κτήμα που λες δεν το γνωρίζω γιατί βρίσκομαι σε επαρχία.....άντε με το καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το που είναι η βάπτιση είσαι η μητέρα άρα από σεβασμό στο μωρό σου αλλά και στους καλεσμένους σου πρέπει να είσαι καλοντυμένη πόσο μάλλον που γενικά όλη η βάπτιση θα είναι κυριλέ.

Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει όμως να είσαι φορτωμένη αλλά κομψή και νομίζω όσο πιο λιτή τόσο πιο σίκ.

Διάλεξε ότι αρέσει σε σένα αφού το δοκιμάσεις πολλές φορές πάνω σου είτε το αγοράσεις ή το ράψεις.

Μια συμβουλή όμως ...αν είσαι πολύ λευκή μην βάλεις κάτι λευκό ή πολύ αχνό όπως ροζ ...θα φαίνεσαι σαν ξεθωριασμένη ακόμα και με μακιγιαζ. Προτίμησε χρώμα ή ένα γλυκό φούξια ή ένα γλυκό μωβ - οχι πολύ σκούρο ή μπλε πετρόλ ή πιο γαλαζωπό αλλά όμως πάρα πολύ ανοιχτό. Το σατέν δεν είναι πάντα το καλύτερο ...αν έχεις τέλειο σώμα τότε θα γράψει ωραία...αν όμως υπάρχουν ατέλειες θα πολλαπλασιαστούν και θα δείχνει " φθηνό " το σύνολο.

Είμαι σίγουρη πως θα διαλέξει αυτό μου θα σου μιλήσει ...με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το που είναι η βάπτιση είσαι η μητέρα άρα από σεβασμό στο μωρό σου αλλά και στους καλεσμένους σου πρέπει να είσαι καλοντυμένη πόσο μάλλον που γενικά όλη η βάπτιση θα είναι κυριλέ.

Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει όμως να είσαι φορτωμένη αλλά κομψή και νομίζω όσο πιο λιτή τόσο πιο σίκ.

Διάλεξε ότι αρέσει σε σένα αφού το δοκιμάσεις πολλές φορές πάνω σου είτε το αγοράσεις ή το ράψεις.

Μια συμβουλή όμως ...αν είσαι πολύ λευκή μην βάλεις κάτι λευκό ή πολύ αχνό όπως ροζ ...θα φαίνεσαι σαν ξεθωριασμένη ακόμα και με μακιγιαζ. Προτίμησε χρώμα ή ένα γλυκό φούξια ή ένα γλυκό μωβ - οχι πολύ σκούρο ή μπλε πετρόλ ή πιο γαλαζωπό αλλά όμως πάρα πολύ ανοιχτό. Το σατέν δεν είναι πάντα το καλύτερο ...αν έχεις τέλειο σώμα τότε θα γράψει ωραία...αν όμως υπάρχουν ατέλειες θα πολλαπλασιαστούν και θα δείχνει " φθηνό " το σύνολο.

Είμαι σίγουρη πως θα διαλέξει αυτό μου θα σου μιλήσει ...με το καλό!

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!:D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανεξάρτητα από το που είναι η βάπτιση είσαι η μητέρα άρα από σεβασμό στο μωρό σου αλλά και στους καλεσμένους σου πρέπει να είσαι καλοντυμένη πόσο μάλλον που γενικά όλη η βάπτιση θα είναι κυριλέ.

Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει όμως να είσαι φορτωμένη αλλά κομψή και νομίζω όσο πιο λιτή τόσο πιο σίκ.

Διάλεξε ότι αρέσει σε σένα αφού το δοκιμάσεις πολλές φορές πάνω σου είτε το αγοράσεις ή το ράψεις.

Μια συμβουλή όμως ...αν είσαι πολύ λευκή μην βάλεις κάτι λευκό ή πολύ αχνό όπως ροζ ...θα φαίνεσαι σαν ξεθωριασμένη ακόμα και με μακιγιαζ. Προτίμησε χρώμα ή ένα γλυκό φούξια ή ένα γλυκό μωβ - οχι πολύ σκούρο ή μπλε πετρόλ ή πιο γαλαζωπό αλλά όμως πάρα πολύ ανοιχτό. Το σατέν δεν είναι πάντα το καλύτερο ...αν έχεις τέλειο σώμα τότε θα γράψει ωραία...αν όμως υπάρχουν ατέλειες θα πολλαπλασιαστούν και θα δείχνει " φθηνό " το σύνολο.

Είμαι σίγουρη πως θα διαλέξει αυτό μου θα σου μιλήσει ...με το καλό!

 

 

Σωστή...και τα φλοράλ ειναι ωραια σε 2 βασικά χρωματα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα για βοηθηστε με και μενα ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο προς το παρων δηλαδη γιατι αυτο το site εχει τοσα που δεν μπορω να διαλεξω ποιο απο αυτα σας αρεσει?

hthttp://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2048tp://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=890

 

δεν ειμαι και μοντελο θελω λοιπον κατι που να μην ειναι με λεπτη ραντουλα τωρα τα χρωματα δεν τα εψαξα ας βρω πρωτα το σχεδιο.

 

Αν θες βαλε το πρωτο λινκ παλι ενα κενο και μετα το δευρετο λινκ γιατι δεν μπορω να τα δω ετσι κολλημενα!

Παντως κοριτσια μιλησα μαζι τους σημερα με εμειλ και μου απανταγανε τσακ μπαμ...μου στελναν τους εστελνα και εγω καποιυ 6 μνμ δικα μου εστειλα και απαντηση ΑΜΕΣΩΣ σε ολα!!!

Μπορουν να σου ραψουν το φορεμα κατοπιν συνενοησης σε οτι χρωμα θες και σε οτι υφασμα θες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καταπληκτικο!!!!!

Κοιταγα και τα νυφικα μετα απο αυτο μπας και βρω κατι να το εκανα σε αλλο χρωμα και βρηκα αυτο!!που το λατρεψα πιο πολυ απο ολα τα υπολοιπα μεχρι τωρα!!!!ΤΟυς εστειλα μειλ με το κωδικο του φορεματος απλα να μου επιβεβαιωσουν για το συγκικριμενο το ιγινετε σε μπλε ηλεκτρικ και αναμενω απαντηση αυριο λογικα!!!!Μονο που με προβλιματιζει ειναι τα υφασματα.Που αν ειναι πολυ φτηνα θα φαινετε...Αλλα θελω να σκεφτομαι μονο θετικα!!!

Να και το φορεμα!!!

showimgx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την βαφτιση ενα μηνα εχω και γαμο.Ελεγα να παραγγειλω 2 φορεματα μαζι!

Πως σας φαινετε αυτο?Σε αλλο χρωμα ομως! και το ντεκολτε λιγο πιο χαμηλο.

showimgcau9fpp2.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ Η ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ?

 

Ναι στα αγγλικα κ απο τα γραφωμενα τους ειναι πολυ καλα τα αγγλικα τους!Μια χαρα συνενοηση καναμε.Γιατι ξερω λογω επαγγελματος (οταν δουλευα....) οι κινεζοι ναι μεν μιλανε αγγλικα αλλα μεσω τηλ.δεν συνενοησε και πολυ καλα.με τα γραπτα ομως μια χαρα!!!εχουν μια προφορα περιεργη και ενω μιλανε αγγλικα ειναι λες και μιλανε κινεζικα!!

Οταν λες το 2ο δεν σου αρεσει εννοεις το φουξια?

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΑΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΑΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ.

 

Ναι βεβαια αν θα παραλαβω θα σου πω.Θα βαλω κ φωτο.Ποτε ειναι η βαφτιση του γιου σου?

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ΛΕΥΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΧΑΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΕΛΑΦΡΩΣ.

 

Κοιτα εχει τα wedding dresses μην πατας πανω στον καθε σχεδιαστη ξεχωριστα.Πατα απλα πανω στο wedding gowns.ΘΑ στα βγαλει ολα.Πατα μετα ενα ενα το μονο βελακι μεχρι να τελειωσουν οι σελιδες.Ειναι αρκετες.Οτι σχεδιο σου αρεσει αποθηκευσε το.

Εχει και τα prom dresses αλλα ειναι λιγο ξεκολει ολει!!!οπου παλι μην πατας πανω στους σχεδιαστες εναν εναν.

και εχει και τα bridesmaid dresses.Οπου ειναι και τα φορεματα για βαφτισεις που ψαχνουμε.Εχει και μερικα νυφικα που σε αλλο χρωμα κανουν και αυτα για φορεματα καλα.

Στο τελος που θα αποθηκευσεις οσα σου αρεσουν θα ειναι πολυ πιο ευκολο γιατι δεν θα ψαχνεσαι αναμεσα στις σελιδες...ΔΕΝ ειναι αριθμιμενες και σημερα εψαχνα πολυ ωρα για καποιο που ειχα δει και μου γυαλισε!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις χτες τελειωσα!!!με διακοπες βεβαια ολη την ωρα αλλα τα καταφερα!!!!!!

Αξιζει ομως απο οτι βλεπω .

Ειναι online μοδιστρα πολυ φτηνη!!!μακαρι και το υφασμα να ειναι καλο!!

ΘΑ μιλησω σημερα για το φορεμα που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα το λευκο και ποσο καιρο θα κανει.

 

Ξερετε τι ειδα?οτι κανει αλλαγες στα φορεματα που ειναι με νουμερα.Οχι σε αυτα πυο φτιαχνουν γιατο σωμα σου.Αν καποια παρει μπορει να μετρηθει να δει σε ποιο νουμερο ανηκει και να παρει "Ετοιμο" οποτε αν οταν παραλαβει και δεν της κανει να το γυρισει πισω και αν το κρατησει τελικα να κανει μικροδιορθωσεις σε μοδιστρα.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψεις σχόλια στο site γιατί και μένα με ενδιαφέρει. Το καλοκαίρι βαπτίζω τον γιό μου , θα γίνω επίσης νονά και έχω και ένα γάμο .....οπότε όπως καταλαβαίνεται θα χρειαστώ αρκετά ρούχα.

Η αλήθεια είναι πως μερικά σχέδια είναι πάρα πολύ ωραία....εκείνο που με προβληματίζει είναι η ραφή δια αποστάσεως χωρίς πρόβες εννοώ οπότε εκεί υπάρχει ρίσκο να μην έχει καθίσει καλά στο σώμα και να πρέπει να τρέχεις μετά σε μοδίστρες ...και το άλλο τα υφάσματα που μάλλον είναι τελείως συνθετικά μάλλον γιατό και οι πολύ χαμηλές πραγματικά τιμές....

Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις ...αν και αυτό σχετικό είναι ..το νυφικό μου το έραψα σε γνωστό οίκο της Αθήνας πλήρωσα μια περιουσία και ήταν ένα όνειρο πραγματικά μοναδικό .....στη βάπτιση της μικρής μου πήρα από επίσης γνωστό κατάστημα του κολωνακίου πανάκριβό φόρεμα ξένου οίκου...καταπληκτικό επίσης για την μένα της βάπτισης δεν λέω ούτε εγώ το πίστευα ...το φόρεσα μια φορά ακόμα σε κάποια εκδήλωση στο εξωτερικό και επειδή ίδρωσα ....ξέβαψε !!! το ολομέταξο και οικολογικά βαμένο ύφασμα και έγινε αίσχος στις μασχάλες !!!....βέβαια τέτοια φορέματα μία φορά τα φοράς άντε δύο το πολύ οπότε δεν θές και φοβερή αντοχή ...αλλά να μην δέιχνει νάυλον ....αυτό φοβάμαι !!!:wink: άλλιώς τελικά δεν αξίζει να δίνεις πολλά λεφτά για μια φορά μόνο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάνω λίγο κατάχρηση του θέματος αλλά ήθελα να σας πω πως αγόρασα φόρεμα για την βάφτιση που είναι το καλοκαίρι. Πήρα από το Charly του Πειραιά. Είχε αρχική τιμή 370ευρώ και με 50% βγήκε 185. Είναι μακρύ λευκό με χρώματα λιλά, μωβ και φούξια. Είναι σφηγκοφωλιά στο στήθος στράπλες και πιάνει πάνω στο λαιμό με πέτρες μεγάλες, Swarovski, και πάει έτσι και πίσω στην πλάτη. Κάτω πέφτει χυτό και πολύ μακρύ. Το άφησα και για επιδιόρθωση κάτι στενέματα κλπ. Πήγα και στα Boom αλλά δε βρηκα κάτι. Νομίζω άξιζε τον κόπο και χάρηκα που βρήκα!

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...