Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε η πληρωμή 6μήνου?


ggeny

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • nikol28

    nikol28 10 δημοσιεύσεις

  • ggeny

    ggeny 6 δημοσιεύσεις

  • v@sso

    v@sso 4 δημοσιεύσεις

  • gab1

    gab1 4 δημοσιεύσεις

Δυστυχως το ποσό του οαεδ για το εξάμηνο είναι στανταρ 701.01 μικτά απο 1/9/08 τα καθαρά είναι περίπου 645.κάτι αλλά πρέπει να έχεις βιβλιάριο στην εθνική γιατί εκει σου τα καταθέτουν. Ο μισθος που παίρνεις δεν παίζει ρόλο... :cry: Και μια λεπτομέρεια στο βιβλιάριο πρέπει να φαίνεσαι εσυ ως πρώτος δικαιούχος ( αν δεν είσαι σου δίνουν ένα χαρτι απο τον οαεδ και σου ανοιγουν στην εθνικη χωρις να χρειάζετε να βάλεις λεφτά).

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ώστε είναι στάνταρ ε? Τέλος πάντων, απ το τίποτα καλό και το καθόλου που λέει και ο παππούς μου. Ασπασία να σου κάνω μια ερώτηση? Εγώ έχω λογαριασμό μισθοδοσίας στην Εθνική αλλά δεν μας έχουν δώσει βιβλιάριο, μόνο την κάρτα ανάληψης. Το IBAN το έχω από επιστολές που στέλνει η Εθνική με την κατάσταση του λογαριασμού. Διάβασα όμως ότι ζητάνε φωτοτυπία της σελίδας του βιβλιαρίου όπου αναγράφεται το IBAN. Τι μπορώ να κάνω? Μπορώ άραγε να παω να ζητήσω έκδοση βιβλιαρίου?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν εχω αξιωθει ακομα να κανω τα χαρτια μου και ειμαι απο 15/1 σε αδεια. Θα μπουν αναδρομικα ή πανε υπερ πιστεως?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

δεν άντεξα άλλο

τους πήρα σήμερα τηλ, τους τα χωσα κανονικάαααα κι αφού δεν τα βγάλανε πέρα ,μου ρώτησαν όνομα και μου είπαν οτι η έγκριση είναι έτοιμη κι ότι τέλος του μήνα θα μπούν τα χρήματα στην τράπεζα :wink: άντε να δω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τετοια θελουν για να κουνηθουν.Κι εγω μια απο τα ιδια,μονο που δεν βριστηκαμε,και το αποτελεσμα ηταν να εγκριθει και να μου πληρωσουν και δυο μηνες μεσα σε μια βδομαδα. :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ;

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ 15/11 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΕΝΩ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα γεννησει τον Ιουνιο. Κατεθεσα τα χαρτια μου αρχες Οκτωβριου, μετα απο 15 μερες παρελαβα την αποφαση και απο 1/11 μπαινουν τα χρηματα στην τραπεζα.

.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ..ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΤΕΛΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΖΙ(Δ/Χ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ)ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ κατέθεσα τα δικαιολογητικά στις 10/01/09 και πληρώθηκα στις 01/02/2009 το ποσό του Ιανουαρίου. Έχω την εντύπωση ότι η καθυστέρηση που αναφέρεται οφείλεται στον πληθυσμό που εξυηρετεί ο ΟΑΕΔ που καταθέτεις τα δικαιολογητικά.

line_flow_rose_beg_minie_time_1224648000_text_c720c5ebddede720ece1f220e5dfede1e920.gif

line_line_typew6_beg_d_typew10_time_1191643200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΛΟΥΦΑΡΟΥΝ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.........ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ...ΜΑ ΤΙ ΘΕΛΑΤΕ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΑ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας εαν γνωριζετε,απο την στιγμη που καταθετεις τα δικαιολογιτικα στο ΟΑΕΔ μετα απο ποσο καιρο παιρνεις τον πρωτο μισθό, το ποσο ειναι 739 απο 1/5/09 τι κρατήσεις έχει? ΕΎΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 9 months later...

Γεια σας!!!

Θα ηθελα να μου πειτε τι συνεβη στην περιπτωση σας....

Εχω καταθεσει εδω και 3 βδομαδες τα χαρτια μου στον οαεδ για συμπληρωματικη παροχη μητροτητας αλλα ακομη δεν εχω πληρωθει...Ποσο καιρο κανατε εσεις για να τα παρετε???σε 15 ημερες ληγει η αδεια λοχειας μου και θα πρεπει να κανω τα χαρτια μου για το 6μηνο.Δεν επρεπε ηδη να τα εχω παρει??Δεν με εχουν ενημερωσει ουτε ποτε ουτε το ποσο(απ οτι ξερω σου δινουν τη διαφορα απο το ικα)Οταν τους τηλεφωνησα μου ειπαν λογω φορτου εργασιας...Τι να πω??Εσεις σε ποσο καιρο πληρωθηκατε απο τον οαεδ??

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας ....

πανε 2 μηνες που κατεθεσα τα χαρτια μου στον Ο.Α.Ε.Δ. για συμπληρωματικη παροχη μητροτητας και ακομη να πληρωθω 2 μηνες τωρα...

Ελεος !!!! Δηλαδη φαντασου ποτε θα πληρωθω για το εξαμηνο......

Πηγα απο κει (απο τον Ο.Α.Ε.Δ.) και μονο που δεν χαθηκαν και οι ιδιοι εκει μεσα για να βρουν τα χαρτια μου...Ειπαν θα τακτοποιηθει...

Εσεις ποσο καιρο κανατε να τα παρετε??

Το εξαμηνο αργει και κεινο τοσο πολυ ??

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...