Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω θα πιστευε καμια σας πως μπορει να μην ειναι τιποτα?

 

Οχι,δεν θα τον πιστευα..οντως κλασσικη αντιδραση.

Αν και απο οτι διαβασα εχετε πολυ σοβαροτερα προβληματα με τα νευρα του. Δεν σας φερεται καθολου καλα κοπελα μου, μην το αγνοεις. Δεν σου λεω χωρισε αλλα δουλεψτε το.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

stella m. ποσο χρονων εισαι? Μενεις κοντα σε καποιον δικο σου? Γενικοτερα εχεις βοηθεια απο δικους σου ανθρωπους....

Δεν ξερω αν σε κερατωσε ο αντρας σου, κανεις μας δεν ξερει, σιγουρα ομως ειναι κατι που το εχει στο μυαλο του...δεν καλυπτεται ο ανθρωπος για να παιρνει τηλεφωνο μια ΑΛΛΗ γυναικα μεσα στη νυχτα...

Τι κανεις τωρα?...καλο ερωτημα....

Τον αγαπας? Σαν ανθρωπο εννοω όχι σαν στηριγμα....Περναει ομορφα η ζωη μαζι του?

Αν ναι , ξαναπροσπαθησε.....Ολες μας θα εχουμε πολλες ιδεες για το πως αλλα το θεμα ειναι ΑΝ θελεις να προσπαθησεις...Θελεις? Και αν θελεις, ειναι για τους σωστους λογους? Σκεψου τα ολα αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 35ετων και ο αντρας μου 36 ειμαστε μαζι 4,5χρονια και εχουμε 3 παιδια.με τον αντρα μου γνωριστικαμε 6 μηνες μετα τον χωρισμο μου απο μια 15ετη σχεση(στην οποια ηταν κατα καποιο τροπο και επιλογη μου ο χωρισμος) απο τον δευτερο μηνα μου εδειξε λιγο πολυ τον χαρακτιρα του αλλα οχι βεβαια σε τετοιο βαθμο λιγο η δικαιολογια οτι εχει προβληματα με τους γονεις του λιγο η δουλεια που δεν του καθοταν λιγο το ενταξει θα του το αλαξω αυτο με τον καιρο αφου θα ειναι σε ενα πιο ηρεμο περιβαλον ξεγιελαστικα και εμεινα,στους 9 μηνες μενω εγκυος,ξετρελαθηκε αφου μολις εκανα το τεστ παρακαλουσε να ειναι θετικο και με το που επιβεβαιωθηκε του ειχε βρει και ονομα το ηθελε σαν τρελος,εγω ακομα δεν ξερω,φυσικα δεν θα αλαζα με τιποτα την κορουλα μου αλλα εκεινη την στιγμη νομιζω δεν το ηθελα.τεσπα παντρευτικαμε και να μαστε,βασικα ολα αρχισαν λιγους μηνες μετα την δευτερη εγκυμοσυνη,τα νευρα οι φασαριες το βρισιμο παρολο που ειχαμε αποφασισει πως θελουμε δευτερο παιδακι και καθε μηνα απογοητευοταν που μου ερχοταν περιοδο μετα δεν ξερω τι εγινε.πιστευα πως τα νευρα του αν ζουσε σε ενα ηρεμο περιβαλον και δεχοταν πολη αγαπη που ξερω οτι του ελειψε απο την οκογενεια του θα ηρεμουσαν αλλα τιποτα.ναι μαλλον τον αγαπαω για να ανεχομαι τοσα,δεν ξερω σιγουρα παλι ισως και να ειναι εγωισμος ή ανασφαλεια το οτι δεν φευγω,σιγουρα καποτε υπηρξα τρελα ερωτευμενη τωρα τις μισες ωρες τις ημερας τον μισω.θελω να προσπαθησω αλλα μπορω να το κανω μονη μου???

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 35ετων και ο αντρας μου 36 ειμαστε μαζι 4,5χρονια και εχουμε 3 παιδια.με τον αντρα μου γνωριστικαμε 6 μηνες μετα τον χωρισμο μου απο μια 15ετη σχεση(στην οποια ηταν κατα καποιο τροπο και επιλογη μου ο χωρισμος) απο τον δευτερο μηνα μου εδειξε λιγο πολυ τον χαρακτιρα του αλλα οχι βεβαια σε τετοιο βαθμο λιγο η δικαιολογια οτι εχει προβληματα με τους γονεις του λιγο η δουλεια που δεν του καθοταν λιγο το ενταξει θα του το αλαξω αυτο με τον καιρο αφου θα ειναι σε ενα πιο ηρεμο περιβαλον ξεγιελαστικα και εμεινα,στους 9 μηνες μενω εγκυος,ξετρελαθηκε αφου μολις εκανα το τεστ παρακαλουσε να ειναι θετικο και με το που επιβεβαιωθηκε του ειχε βρει και ονομα το ηθελε σαν τρελος,εγω ακομα δεν ξερω,φυσικα δεν θα αλαζα με τιποτα την κορουλα μου αλλα εκεινη την στιγμη νομιζω δεν το ηθελα.τεσπα παντρευτικαμε και να μαστε,βασικα ολα αρχισαν λιγους μηνες μετα την δευτερη εγκυμοσυνη,τα νευρα οι φασαριες το βρισιμο παρολο που ειχαμε αποφασισει πως θελουμε δευτερο παιδακι και καθε μηνα απογοητευοταν που μου ερχοταν περιοδο μετα δεν ξερω τι εγινε.πιστευα πως τα νευρα του αν ζουσε σε ενα ηρεμο περιβαλον και δεχοταν πολη αγαπη που ξερω οτι του ελειψε απο την οκογενεια του θα ηρεμουσαν αλλα τιποτα.ναι μαλλον τον αγαπαω για να ανεχομαι τοσα,δεν ξερω σιγουρα παλι ισως και να ειναι εγωισμος ή ανασφαλεια το οτι δεν φευγω,σιγουρα καποτε υπηρξα τρελα ερωτευμενη τωρα τις μισες ωρες τις ημερας τον μισω.θελω να προσπαθησω αλλα μπορω να το κανω μονη μου???

πρεπει να ηρεμησεις πρωτα και να μην μπερδευεις μεταξυ τους τα προβληματα που αντιμετωπιζετε.ολα για σενα αυτη τη στιγμη ειναι πολυ φρεσκα και χρειαζεσαι χρονο για να χειριστεις την κατασταση.χρονο για σενα.αφου δε θες προς το παρον να χωρισεις και θεωρεις οτι υπαρχουν περιθωρια να αλλαξει ολο αυτο,τοτε πρεπει να επικεντρωθεις εκει.το τι εγινε εκεινο το σκ που ελειπε δεν πρεπει να σε αφορα.πρεπει να το αφησεις πισω.στο κατω κατω δεν αμφισβητω οτι ενδιαφερθηκε για μια αλλη γυναικα αλλα μην το δενεις οτι σε απατησε και μαζι της.σκεψου.μια η ωρα τη νυχτα θα ηταν μαζι της και οχι στο τηλεφωνο,θεωρω.αν θελησεις να προσπαθησεις τοτε καντο σωστα και δωσε μια διορια στη σχεση σου.μην ασχολεισαι με το τι κανει και μην του μιλας αλλο παρα μονο για τα απαραιτητα για τα παιδια.δωσε λιγο ανασα και στους δυο.εγω θα του λεγα οτι κακως του μιλησα για το θεμα με την αλλη κοπελα.(ετσι οπως ειμαστε δεν με πολυενδιαφερεις ουτως η αλλως.κανε οτι νομιζεις.εγω ξανα αδιακριτη να ψαχνω κινητα δε γινομαι.την κοπελιτσα λυπαμαι.ελπιζω να ξερει που εμπλεξε)και μετα αδιαφορια.να δει λιγο και να εκτιμησει τη γυναικα που εχει διπλα του.μη σε θεωρει δεδομενη.ειναι κριμα να διαλυθει η οικογενεια σου.σου ειχα γραψει να μην του πεις τιποτα και επεσα μεσα στην αντιδραση του.το χουμε παθει πολλες και χωρις στοιχεια τον μπελα σου βρισκεις.συνελθε,ξεπερασε το και προχωρα μπροστα.

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Stella m. Συνήθως δεν συμμετέχω σε τέτοιου είδους συζητήσεις, όπου ο καθένας απαντά από την προσωπική του εμπειρία και κινδυνεύει να επηρεάσει κάποιον άλλο που δεν τον ξέρει και καθόλου. Οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων είναι η πιο περίπλοκη υπόθεση, δεν υπάρχει καμία ίδια με άλλη, δεν υπάρχουν αντικειμενικά στοιχεία για να γίνει ανταλλαγή πληροφοριών. Στεναχωρίεμαι όμως όταν ιστορίες με διαφωνίες και εκνευρισμούς σε ένα ζευγάρι καταλήγου σε ανταλλαγεί πληροφοριών για το πως θα "τον πιάσεις' και θα τον αναγκάσεις να ομολογήσει ότι σε απατά. Και λοιπόν; Είναι ξεκάθαρο στην ιστορία σου ότι ο άντρας σου νιώθει εγκωβισμένος στο γάμο. Ίσως του ήρθαν πολλά παιδιά πολύ γρήγορα. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κατάλληλοι για κάτι τέτοιο. Οι άντρες πολλές φορές το αφήνουν να γίνει, φυσικά δεν τα έκανες μόνη σου τα παιδιά, γιατί νομίζουν ότι δεν θα πολυεπηρεάσει τη ζωή τους, κι όταν βλέπουν ότι δεν είναι έτσι ψάχνουν πως θα ξεφύγουν από τις ευθύνες και το μαγγανοπήγαδο. Θα μου πεις κι εσύ το ίδιο αλλά δεν προσπαθείς να δραπετεύσεις από την οικογένεια. ΟΚ. Εκείνος το κάνει. Για τους άντρες κάτι τέτοιο είναι γενικά πιο εύκολο και τους δημιουργεί λιγότερες τύψεις από εμάς τις γυναίκες. Ιδίως αν είστε αρκετά νέοι κα βρίσκεστε με τρια μικρά παιδιά σε 4 χρόνια είναι μάλλον αναμενόμενη η συμπεριφορά του. Αν λοιπόν δεν θέλεις να χωρίσεις γιατί νιώθεις ότι παρόλα αυτά τον θέλεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο, δώσε λίγο χρόνο και ΄"αέρα" και μετά πλησίασε τον να συζητήσετε σοβαρά και να δείτε τι μπορεί να κάνετε για να γίνει η ζωή σας καλύτερη. Εξήγησε ότι έχεις κι εσύ ανάγκες και νίωθεις πιεσμένη. Το να προσπαθείς να τον στριμώξεις δεν θα οδηγήσει πουθενά εκτός από το να σηκωθεί να φύγει το γρηγορότερο έχοντας τη συνείδηση του ήσυχη ότι φεύγει από μια στρίγγλα. Οκ είδε μια φίλη του. Εσυ δεν θα ήθελες ποτέ να δεις κάποιον που σε κάνει να νιώθεις καλά; Θα μου πεις ότι οι άντρες ενδεχομένως το συνδυάζουν και με ...χμ. κρεββάτι. Πίστεψέ με γι αυτόυς δεν είναι τόσο σοβαρό. Αγνόησε το και προχώρα στην ουσία. Θέλει ή δεν θέλει να είναι μαζί σου; Πως το σκέφτεται για τα παιδιά του; Κάνε κι εσύ κάτι για τον ευατό σου, αν μπορείς. Μην θυματοποιήσε.

Ελπίζω κάτι να προσέφερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω συμφωνω με το κουταβακι.....αν με ενδιεφερε ο γαμος μου, ο αντρας μου θα προσπαθουσα να τον ξανακερδισω....

Γιατι ειτε εκανε σεξ ειτε δεν εκανε, δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι επιθυμει τη συντροφια μιας αλλης γυναικας, αρα τον εχεις χασει.

Η τον θες και τον ξανακερδιζεις, η χωριζεις.....δυστυχως δεν υπαρχει μαγικο ραβδακι.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καταρχην σας ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε και μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.να πω οτι μου κανει καλο εστω και οτι τα λεω σε καποιον,το οτι ακουω μια αλλη αποψη,μια αλλη διασταση των πραγματων.

 

 

(Γιατι ειτε εκανε σεξ ειτε δεν εκανε, δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι επιθυμει τη συντροφια μιας αλλης γυναικας, αρα τον εχεις χασει).

Λαιδα αυτο που ειπες αληθεια με συγκλονισε,δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι,ειχα επικεντρωσει ολο μου το ενδιαφερων μονο στο αν πηγε μαζι της,εχεις δικαιο.:cry:

ουτε και το οτι μπορει να πιεστικε σκεφτηκα γιατι ηταν επιλογη του να κανουμε κιαλο παιδι τοσο γρηγορα ακομα και τωρα που τα εχουμε δει ολα με τα διδυμα μου λεει πως μολις ξεπεταχτουν θελει να κανουμε κιαλο,και γενικα δεν ειναι και κλεισμενος στο σπιτι θα βγει και με τους φιλους του καπου καπου θα πει και τον καφε τουσχεδον καθημερινα χωρις να του γκρινιαζω δεν καταλαβαινω γιατι να νιωθει ετσι???? η ζωη η δικη του η καθημερινοτητα του εννοω δεν εχει αλαξει ιδιαιτερα.οταν λετε να του αφησω χωρο και αερα τι εννοειτε?πως να το κανω αυτο?ποια θα μπορουσε να ειναι η συμπεριφορα μου?εγω δεν μπορω να κανω και πολλα ή μαλλον οτι κανω ειναι μαζι με τα παιδια οποτε δεν ξεφευγω καθολου.

Γιαυτον κατα τα λεγομενα του παντα η οικογενεια του ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στην ζωη του,την γυναικα του την λατρευει και δεν ζει χωρις αυτην.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι υπερ του 'να αφησεις χωρο'...θεωρω οτι ηδη εχεις αφησει. Αφου τον θες να τον διεκδικησεις...απο την αρχη...

Ειναι δυσκολο για ολες μας αυτο και σπανια το πετυχαινουμε. Αλλα εστω με την προσπαθεια, κατι θα βγει.

Προσπαθησε να του φερεσαι λιγο παραπανω σαν γυναικα ( η οποια εχει ΚΑΙ απαιτησεις), παρα σαν μαμα του...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καταρχην σας ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε και μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.να πω οτι μου κανει καλο εστω και οτι τα λεω σε καποιον,το οτι ακουω μια αλλη αποψη,μια αλλη διασταση των πραγματων.

 

 

(Γιατι ειτε εκανε σεξ ειτε δεν εκανε, δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι επιθυμει τη συντροφια μιας αλλης γυναικας, αρα τον εχεις χασει).

Λαιδα αυτο που ειπες αληθεια με συγκλονισε,δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι,ειχα επικεντρωσει ολο μου το ενδιαφερων μονο στο αν πηγε μαζι της,εχεις δικαιο.:cry:

ουτε και το οτι μπορει να πιεστικε σκεφτηκα γιατι ηταν επιλογη του να κανουμε κιαλο παιδι τοσο γρηγορα ακομα και τωρα που τα εχουμε δει ολα με τα διδυμα μου λεει πως μολις ξεπεταχτουν θελει να κανουμε κιαλο,και γενικα δεν ειναι και κλεισμενος στο σπιτι θα βγει και με τους φιλους του καπου καπου θα πει και τον καφε τουσχεδον καθημερινα χωρις να του γκρινιαζω δεν καταλαβαινω γιατι να νιωθει ετσι???? η ζωη η δικη του η καθημερινοτητα του εννοω δεν εχει αλαξει ιδιαιτερα.οταν λετε να του αφησω χωρο και αερα τι εννοειτε?πως να το κανω αυτο?ποια θα μπορουσε να ειναι η συμπεριφορα μου?εγω δεν μπορω να κανω και πολλα ή μαλλον οτι κανω ειναι μαζι με τα παιδια οποτε δεν ξεφευγω καθολου.

Γιαυτον κατα τα λεγομενα του παντα η οικογενεια του ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στην ζωη του,την γυναικα του την λατρευει και δεν ζει χωρις αυτην.

 

 

Βρες χρόνο να βγείτε οι δυο σας, χωρίς τα παιδιά. Θα κάνει καλό και στους δυο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε βοηθάει καθόλου με τα παιδια?Γιατι αν δεν σε βοηθάει καποια στιγμή θα κουραστεις πολυ και θα σου γυρισει μπουμεραν.Εσυ προλαβαινεις να κάνεις κατι για τον εαυτό σου(περα από το να εισαι καλη νοικοκυρα και μάνα)?Γιατι ενω οι αντρες μας θελουν πολυ καλες μαμαδες κατα βαθος τους χαλάει οταν ειμαστε απεριποίητες.Γιατι κ εμένα μου έκανε κατι σχόλια για τα μαλλιά μου ενω ο λογος που δεν τα φτιαχνω ειναι που τρέχω σαν παλαβη κ δεν εχω βοήθεια.Και μηπως τα ξεσπασματα του κ τα νευρα ειναι επειδή εχει ερχισει να ψαχνεται κ αλλού κ νιωθει ξενερωμένος μαζί σου?Δεν λεω οτι θα του βγει σε καλο ουτε οτι η αλλη θα εχει την υπομονη σου αλλα τωρα μπορει να βαρεθηκε κ να νομιζει οτι ανανεωνεται μετο να φλερταρει κ γενικότερα να πηραν αέρα τα μυαλά του.Παντως εγω πιστευω οτι απο αυτα που έγραψες εισαι παρα πολυ δοτικη κ εχεις μια ταση να εισαι τελεια στο σπιτι ,στα παιδια ,στον αντρα.Μην νομιζεις ομως οτι όλο αυτο θα εκτιμηθει.Δεν μπορω να σου πω τι να κανεις με τον αντρα σου(ισως ενας συμβουλος θα ήταν καταλληλος παρα προσωπικες υποκειμενικές γνωμες που βασίζονται στις εμπειρίες μας κ στο χαρακτήρα μας κ που μπορει να σε οδηγήσουν στο να πάρεις αποφασεις που δεν θα σε εκφραζουν,που δεν θα ειναι δικές σου).Αλλα σου λέω με βεβαιότητα ότι πρεπει να σχοληθεις με τον εαυτο σου,να τον εκτιμησεις απ΄την αρχη κ να συνειδητοποιήσεις ποσα προσφέρεις και να τον αγαπησεις παλι(τον εαυτο σου) κ μετα θα δεις αν θα αντεξεις το συζυγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνω οτι πρεπει να περιποιειστε τους εαυτους σας γιατι ο πολλαπλος ρολος της μανας ειναι δικαιολογια για την απεριπιητη εμφανιση της γυναικας-συζυγου!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ..οι περισσοτεροι αντρες αποδεικνυονται πολυ "λιγοι" στα δυσκολα

Η γυναικα θα πρεπει να φροντιζει τον πασά να τρωει καλα ..να φροντιζει τα παιδιά ..και να ειναι χαρωπη και φτιαγμενη..και εργαζομενη εκτος σπιτιου

Αυτος οταν θυμωσει και "τα παρει" θα βρισει και για να μην βγει εκτος εαυτου θα φυγει για λιγη ωρα

Η γυναικα θα μεινει με την ψυχολογια σκατα να ανταποκριθει στα παιδια τους

..αυτη δεν μπορει να φυγει

Σκατα..μονο μουσουλμανοι δεν ειμαστε

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι πρεπει να περιποιειστε τους εαυτους σας γιατι ο πολλαπλος ρολος της μανας ειναι δικαιολογια για την απεριπιητη εμφανιση της γυναικας-συζυγου!

μαχαιρια στην καρδια! :P:p:p:p...οταν οι αντρες αγαπητε μου ξαναγινουν ΑΝΤΡΕΣ, θα ξαναγινουμε και εμεις θηλυκα! ;)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι πρεπει να περιποιειστε τους εαυτους σας γιατι ο πολλαπλος ρολος της μανας ειναι δικαιολογια για την απεριπιητη εμφανιση της γυναικας-συζυγου!

 

Αγαπητέ Γιάννη υπάρχουν σχέσεις και σχέσεις και άντρες που βοηθάνε και άντρες που δεν βοηθάνε. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία είσαι, αλλά αν έχεις καθημερινά να αντιμετωπίσεις δουλειά/ές, παιδιά, διαβάσματα, απογευματινές δραστηριότητες, σίδερο, μαγείρεμα, νοικοκυριό, λογαριασμούς και και και, αν δεν βοηθάει το έτερον ήμισυ δεν υπάρχει χρόνος για κομμωτήρια, μάσκες, ντύσιμο και τα λοιπά. Εκτός αυτού οι εποχές είναι τόσο χάλια που ακόμα και να έχεις τα λεφτά και το χρόνο για όλα αυτά δεν έχεις διάθεση. Βοηθήστε κι εσείς να δημιουργηθούν οι προυποθέσεις΄. Ούτε σε μας αρέσει η αλογοουρά και η πυζάμα όλη την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημασία έχουν οι προτεραιότητες. Έχουμε μπλέξει όλες ( ούτε εγώ αποτελώ δυστυχώς εξαίρεση) , και έχουμε κολλήσει σ'αυτό που μας μάθανε , αλλά όταν η κοινωνία ήταν αλλιώς. Να είναι όλα στην εντέλεια. Παιδιά , σπίτι , σύζυγος και αν μείνει χρόνος, (που δεν μένει, βέβαια), να φροντίσουμε εαυτούς. Λοιπόν η καθημερινή και μόνη ενασχόληση με τα παιδιά και το νοικοκυριό , δημιουργεί βαρεμάρα καταρχήν, ρουτινα, και εκνευρισμό γιατί η γυναίκα που είναι σκεπτόμενη (δυστυχώς για κάποιους), δεν αισθάνεται δημιουργική και χρήσιμη(ω, ναι , κι όμως κάνοντας όλα αυτά). Η αλογοουρά και η πυτζάμα είναι αναπόφευκτη, και οι "κύριοι' άκρως δικαιολογημένοι να "ξενοκοιτάζουν" , γιατί αρέσκονται σε άλλου είδους οφθαλμόλουτρα. Και με το δίκιο τους. Και τελικά σκέφτομαι, παράτησε κανένας την γυναίκα του επειδή δεν είχε φαϊ, μια μέρα ή σκόνη στο σύνθετο, ή γιατί το φρύδι έμοιαζε με αυτό του Καραμανλή ( του γέρου), και η γάμπα με του Ζαγοράκη( καλέ που τον θυμήθηκα)?

Με λίγα λόγια έχουμε ευθύνη που έχουμε καταντήσει κυνηγοί της σκόνης και αφήνουμε τον εαυτό μας, απ'την άλλη λίγη κατανόηση και βοήθεια ρε αγόρια. Κάντε κι εσείς τίποτε, κι εμείς θα μεταμορφωθούμε σε θεές του σεξ.

Εν κατακλείδι, τις καταστάσεις , τις σχέσεις, τις κάνουν δύο. Δούναι και λαβείν είναι όλα. Και η σωστή μετάφραση :όχι δώσε για να πάρεις. Δώσε και ΘΑ πάρεις.

Καληνύχτα και πάω βουρ για αποτρίχωση...

xldpp3.png

oKjKp3.png

Να σας καμαρώσω, όπως επιθυμείτε...

Link to comment
Share on other sites

stella.m Στείλε τον να μείνει στη μανούλα του ή όπου θέλει, πες του να ξενοπήδά ελέυθερα και πως ανάγκη δεν τον έχεις, μην το κάνεις απαγορευμένο. Μην τον διεκδικήσεις, μην κάνεις τίποτε. Νομίζω έχεις πολύ μικρό παιδί αν θυμάμαι καλά από όσα διάβασα, αν δεν μπορεί να σεβαστεί τη μάνα των παιδιών του δεν πειράζει, υπάρχουν και οι γκόμενες, που δεν θα του μαγειρεύουν, δεν θα τον περιποιούνται, δεν θα τον ανέχονται. Θα σου γυρίσει πίσω σκυλάκι. Ομως τότε η σχέση σας θα έχει όντως τελειώσει.

Αυτά λοιπόν σε περίπτωση που θες να χωρίσεις και να βγείς αποπάνω.

 

Αν πάλι δε θες να χωρίσεις σου έχω ένα πιο ελαφρύ σενάριο τύπου:

Δεν μπορώ άλλο τις φωνές σουμπροστά στα παιδιά (αυτό έπρεπε να το έχεις απαιτήσει εξαρχής αλλά ποτέ δεν είναι αργά),

και να βάλεις όρους στη σχέση σας και ειδικά στους τσακωμούς σας.

Είναι ανεπίτρεπτο να γίνεται αυτό μπροστά στα παιδιά.

Εμείς κάνουμε ομηρικούς καυγάδες κι εύχουμε φτάσει να χωρίσουμε για να μην γίνεται όλο αυτό. Γιατί τώρα δεν είμαστε μόνοι μας. Αν το συνειδητοποιήσει αυτό καλώς. (αν και στη δικιά μας ιστορία να σου πω πως εγώ είμαι η νευρική που ξεφεύγω ευκολότερα από εκείνον αλλά πυροδοτώ κι εκείνον).

 

Από ότι έχω καταλάβει δεν μιλάς, εκείνος ξεσπά κι εσύ είσαι βουβή.

Ξάφνιασε τον κάνε κάτι που δεν περιμένει, πχ εγώ τον έδιωξα από το σπίτι προκειμένου να μη βιώνει το παιδί όλο αυτό.

Εσύ θα μπορούσες πχ να του δείξεις ότι δεν είναι το επίκεντρο του κόσμου σου, εφόσον σου συμπεριφέρεται έτσι θεωρείς πως δεν σε θέλει,

έχει στραφεί αλλού αλλά καρφάκι δε σου καίγεται, αλλά αυτό να του το δείχνεις και έμπρακτα

(πχ να μη του μαγειρεύεις, να μην κάνεις πράγματα για εκείνον, απλά να φροντίζεις τ απαιδιά σου και να κυλάνε οι μέρες).

Οχι μόνο δε θα σε απατήσει αλλά θα γυρίσει σκυλάκι. Κι αν τολμήσει να στη βγεί κι αποπάνω κάνετε ωραία κουβεντούλα.

 

Και φυσικά αν τολμήσει να σε χτυπήσει φύγε χθες.

Ακόμα και που τολμάει να το πεί ή να δείξει ότι θέλει να το κάνει ξεμπρόστιασε τον. Μην το αφήνεις έτσι, δεν θέλει και πολύ.

 

Δεν ξέρω αν στο ανέφερα αλλά στη σχέση μου εγώ είμαι η νευρική, εκείνη που θα βγεί εκτός εαυτού. Σίγουρα όχι χωρίς λόγο. ΑΛλά τί σημασία έχει όταν φέρεσαι χάλια στον άλλο? Ετσι βάλαμε όρους. Εγώ προσέχω, εσύ δε προκαλείς. Οταν θέλουμε να τσακωθούμε/μιλήσουμε έντονα, δίνουμε το παιδί σε άλλον. Οταν είναι το παιδί μπροστά ακόμα και έτοιμοι να σφαχτούμε να είμαστε το βουλώνουμε, πάμε σε άλλο δωμάτιο.

Κι όλα αυτά τώρα τελευταία, γιατί πρίν πολύ απλά τον έδιωξα από το σπίτι.

Θα μου πείς εγώ είμαι η νευρική γιατί έδιωξα αυτόν, γιατί ο ένας πυροδοτεί τον άλλο, και είπε χοντράδα τύπου μη φας καμμιά. Και την φόρα του άλλου για ξύλο ή απάτη πρέπει να την κόβουμε εξαρχής.

Αλλιώς...δίνεις θάρρος στο χωριάτη να σ'ανέβει στο κρεβάτι.

 

Εύχομαι κάθε τύχη, σε όλες μας, οι σχεσεις είναι δύσκολες αλλά και υπέροχες, αρκεί να μη ξεπερνάει ο άλλος τα όρια μας...

Δε νομίζω ότι σε απάτησε, δεν ξέρω αν σε απατούσε/έδερνε τί θα έκανες, αλλά να θυμάσαι πάντα πως δεν σου αξίζει αυτό, και ειδικά στα παιδιά σου.

Γιατί τα παιδιά καταλαβαίνουν τα πάντα.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε βοηθάει καθόλου με τα παιδια?Γιατι αν δεν σε βοηθάει καποια στιγμή θα κουραστεις πολυ και θα σου γυρισει μπουμεραν.Εσυ προλαβαινεις να κάνεις κατι για τον εαυτό σου(περα από το να εισαι καλη νοικοκυρα και μάνα)?Γιατι ενω οι αντρες μας θελουν πολυ καλες μαμαδες κατα βαθος τους χαλάει οταν ειμαστε απεριποίητες.Γιατι κ εμένα μου έκανε κατι σχόλια για τα μαλλιά μου ενω ο λογος που δεν τα φτιαχνω ειναι που τρέχω σαν παλαβη κ δεν εχω βοήθεια.Και μηπως τα ξεσπασματα του κ τα νευρα ειναι επειδή εχει ερχισει να ψαχνεται κ αλλού κ νιωθει ξενερωμένος μαζί σου?Δεν λεω οτι θα του βγει σε καλο ουτε οτι η αλλη θα εχει την υπομονη σου αλλα τωρα μπορει να βαρεθηκε κ να νομιζει οτι ανανεωνεται μετο να φλερταρει κ γενικότερα να πηραν αέρα τα μυαλά του.Παντως εγω πιστευω οτι απο αυτα που έγραψες εισαι παρα πολυ δοτικη κ εχεις μια ταση να εισαι τελεια στο σπιτι ,στα παιδια ,στον αντρα.Μην νομιζεις ομως οτι όλο αυτο θα εκτιμηθει.Δεν μπορω να σου πω τι να κανεις με τον αντρα σου(ισως ενας συμβουλος θα ήταν καταλληλος παρα προσωπικες υποκειμενικές γνωμες που βασίζονται στις εμπειρίες μας κ στο χαρακτήρα μας κ που μπορει να σε οδηγήσουν στο να πάρεις αποφασεις που δεν θα σε εκφραζουν,που δεν θα ειναι δικές σου).Αλλα σου λέω με βεβαιότητα ότι πρεπει να σχοληθεις με τον εαυτο σου,να τον εκτιμησεις απ΄την αρχη κ να συνειδητοποιήσεις ποσα προσφέρεις και να τον αγαπησεις παλι(τον εαυτο σου) κ μετα θα δεις αν θα αντεξεις το συζυγο.

hristin ναι εχεις δικαιο καπως ετσι ειμαι, τρεχω ολη μερα μεχρι αργα το βραδυ γιατι θελω οταν θα παω να ξαπλωσω να ειναι το σπιτι καθαρο και τακτοποιημενο.χρονο για μενα δεν εχω εννοω να παω για ενα καφε,να βγω με μια φιλη και τετοια αλλα παρολα αυτα θα βρω λιγο χρονο μες την ημερα να περιποιηθω,να μακιγιαριστω,ενταξει τα κιλα της εγκυμοσυνης δεν καταφερα να χασω εχω 6 κιλα επιπλεων αλλα και χοντρη δεν με λες.σχετικα μπορω να πω με βοηθαει με τα παιδια,δεν ειναι το ειδανικο βεβαια αλλα κατι κανει.ναι μαλλον ηρθε η ωρα για ενα γενικο σερβισ αυτο θα προσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

dimmi ναι εχω 3 παιδακια 3χρονων το ενα και διδυμακια 5μηνων. βασικα ειναι που δεν εχω αποφασησει να χωρισω ακομα τουλαχιστων, ναι ακομα και αν ειμουν 100% σιγουρη οτι το εκανε,τωρα θα πεις καλα εχεις ακομα αμφιβολιες.... σχεδον οχι αλλα εχω μαθει να μην κατηγορω καποιον αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτιτα να κανω λαθος,και την σκινη ας το πουμε ετσι που του εκανα ηταν γιατι ηθελα να μου πει για ποιον λογω την επερνε τηλ και το εκριψε δεν τον κατηγορησα καν οτι με απατησε.ναι οταν βλεπω οτι νευριαζει και εξαγριωνετε απλα δεν μιλαω για να μην παρει μεγαλυτερη εκταση το θεμα,οχι γιατι τον φοβαμαι αλλα γιατι φοβαμαι εμενα,μου ειναι πολυ πιο ευκολο να μην αντιδρασω παρα να αντιδρασω με μετρο.ειμαι απο αυτους που εχουν απιστευτη υπομονη αλλα αν την εξαντλησεις απλα καηκες(σκορπιος).

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι πρεπει να περιποιειστε τους εαυτους σας γιατι ο πολλαπλος ρολος της μανας ειναι δικαιολογια για την απεριπιητη εμφανιση της γυναικας-συζυγου!

γιαννη θελω να σου πω πως οι περισσοτεροι αντρες που απατουν τις γυναικες τους εχουν πολυ ομορφες γυναικες και συνηθως πανε με χειροτερες,εκει ποια εξηγηση δινεις? επισεις και οι αντρες αλαζετε μετα απο καποιο διαστημα,εμενα ο δικος μου για παραδειγμα ειναι 15κιλα παραπανω αλλοι κανουν φαλακρα αλλοι κοιλια αλλοι εχουν ασπρα μαλλια δεν ειστε παντα το ιδιο ομορφοι και το ιδιο κομψη οπως οταν σας γνωρισαμε αλλα δεν σας ριχνουμε ευθυνες γιαυτο ουτε ξενοπ...!!! τελικα μηπως απλα το εχουν στο αιμα τους οι περισσοτερι αντρες???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καταρχην σας ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε και μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.να πω οτι μου κανει καλο εστω και οτι τα λεω σε καποιον,το οτι ακουω μια αλλη αποψη,μια αλλη διασταση των πραγματων.

 

 

(Γιατι ειτε εκανε σεξ ειτε δεν εκανε, δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι επιθυμει τη συντροφια μιας αλλης γυναικας, αρα τον εχεις χασει).

Λαιδα αυτο που ειπες αληθεια με συγκλονισε,δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι,ειχα επικεντρωσει ολο μου το ενδιαφερων μονο στο αν πηγε μαζι της,εχεις δικαιο.:cry:

ουτε και το οτι μπορει να πιεστικε σκεφτηκα γιατι ηταν επιλογη του να κανουμε κιαλο παιδι τοσο γρηγορα ακομα και τωρα που τα εχουμε δει ολα με τα διδυμα μου λεει πως μολις ξεπεταχτουν θελει να κανουμε κιαλο,και γενικα δεν ειναι και κλεισμενος στο σπιτι θα βγει και με τους φιλους του καπου καπου θα πει και τον καφε τουσχεδον καθημερινα χωρις να του γκρινιαζω δεν καταλαβαινω γιατι να νιωθει ετσι???? η ζωη η δικη του η καθημερινοτητα του εννοω δεν εχει αλαξει ιδιαιτερα.οταν λετε να του αφησω χωρο και αερα τι εννοειτε?πως να το κανω αυτο?ποια θα μπορουσε να ειναι η συμπεριφορα μου?εγω δεν μπορω να κανω και πολλα ή μαλλον οτι κανω ειναι μαζι με τα παιδια οποτε δεν ξεφευγω καθολου.

Γιαυτον κατα τα λεγομενα του παντα η οικογενεια του ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στην ζωη του,την γυναικα του την λατρευει και δεν ζει χωρις αυτην.

 

να πω κατι ακραιο;..μηπως θελει να κανει και αλλο παιδι που λες..μονο και μονο για να εισαι εσυ σπιτι με τα παιδια..να μην μπορεις να βγαινεις..και αυτος να εχει ποιο ελευτερο χρονο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

hristin ναι εχεις δικαιο καπως ετσι ειμαι, τρεχω ολη μερα μεχρι αργα το βραδυ γιατι θελω οταν θα παω να ξαπλωσω να ειναι το σπιτι καθαρο και τακτοποιημενο.χρονο για μενα δεν εχω εννοω να παω για ενα καφε,να βγω με μια φιλη και τετοια αλλα παρολα αυτα θα βρω λιγο χρονο μες την ημερα να περιποιηθω,να μακιγιαριστω,ενταξει τα κιλα της εγκυμοσυνης δεν καταφερα να χασω εχω 6 κιλα επιπλεων αλλα και χοντρη δεν με λες.σχετικα μπορω να πω με βοηθαει με τα παιδια,δεν ειναι το ειδανικο βεβαια αλλα κατι κανει.ναι μαλλον ηρθε η ωρα για ενα γενικο σερβισ αυτο θα προσπαθησω.

Λοιπόν αφου βλέπεις οτι σε βοηθάει κ θες να τη δουλέψεις τη σχέση τοτε ξεκινα να κανεις πραγματα για τον εαυτό σου.Βγες για καφέ κ αν δεν μπορεις με φιλες τότε μαζί του.Η κλεισούρα τους χτυπάει όλους στα νεύρα.¨Ολους.Θα φρικάρεις αν δεν βγαινεις καθόλου και θα σου γυρίσουν όλες οι θυσίες μπούμεραν.Αν δεν έχετε κανενα να αφήσετε τα παιδιά τότε πάρτε τα μαζί σας κ όσο αντεξουν στον καφέ.Απαίτησε το όμως απο τον συζυγο ότι δεν την παλευεις την κλεισούρα.Κ αν σου μεινουν κ κανενα βραδυ τα πιατα απλυτα μην τρελένεσαι,δεν θα χαλάσει κ ο κόσμος .Ελεος.Να το ξερεις οτι νευρωσεις ειναι αυτα, του τυπου δεν κοιμάμαι αν δεν τα έχω όλα τελεια.Το να σου πουμε να χωρισεις ειναι μια κουβέντα.Αλλα εγω δεν ειμαι της άποψης να εγκαταλειπουμε εύκολα γτ κ αυτο μπορει να φέρει χειροτερα προβληματα.Προσφατα λογω δουλειας ανακάλυψα πολλα ζευγαρια χωρισμενοι με 2-3 παιδια που δεν δινουν καν διατροφή ουτε ευρω.Θελω να πω δεν ξερεις πως θα εξελιχθει κ ένας χωρισμος ποτε.Αλλα φυσικα σε καμια περιπτωση μην ανεχθεις απάτες κτλ οχι για τίποτα άλλο αλλα γτ πιστευω θα σου γυρισει μπουμεραν κ ακομα κ αν πιστευεις οτι τον συγχωρεσες κατα βάθος θα ψάχνεις εκδίκηση.

Γενικότερα νομιζω εισαι πολυ δοτικη κ δεν διεκδικεις.ΜΑΘΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙς Κ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙς ΑΝΑΓΚΗ Κ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ.Στο λεω γτ καπως έτσι ήμουνα κ τωρα πια δεν μπορω να ανεχτω τιποτα κ κανεναν.Θέλω κ εγω πραγματα όπως θελουν κ οι άλλοι.Ισα διακιωματα όλοι,κ όχι μονο με τον συζυγο ,αλλα κ με γοννεις , με φιλους στη δουλεια.Δεν εκτιμαται παντα η αυτοθυσια ,συνηθως γινεσαι θύμα κ σε εκμεταλευονται.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την ιστορια να σας πω οτι ο κυριος απο την επομενη μερα ηταν σαν να μην συμβαινει τιποτα,καμια αναφορα στο συμβαν μονο καποια στιγμη ανεφερε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να με απατουσε ποτε και οτι τον ενοχλει που δεν του εχω εμπιστοσυνη αλλα χωρις διαθεση για συζητηση φυσικα.αλλα πως να του εχω εμπιστοσυνη με ολα αυτα που βλεπω δεν ξερω και ουτε φυσικα ξερω αν θα επρεπε να του εχω?????την στιγμη που αυτος θα με περασει απο ανακρηση αν χαιρετισω καποιον ανθρωπο στον δρομο πως περιμενει εγω να δειξω εμπιστοσυνη σε ολα αυτα!!!! και εγω πως πρεπει να ειμαι τωρα, σαν να μην εχει συμβει τιποτα?????παλι καλα μου ηρθε περιοδος γιατι ξινοταν για τρελιτσες προχθες.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Stella m. Συνήθως δεν συμμετέχω σε τέτοιου είδους συζητήσεις, όπου ο καθένας απαντά από την προσωπική του εμπειρία και κινδυνεύει να επηρεάσει κάποιον άλλο που δεν τον ξέρει και καθόλου. Οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων είναι η πιο περίπλοκη υπόθεση, δεν υπάρχει καμία ίδια με άλλη, δεν υπάρχουν αντικειμενικά στοιχεία για να γίνει ανταλλαγή πληροφοριών. Στεναχωρίεμαι όμως όταν ιστορίες με διαφωνίες και εκνευρισμούς σε ένα ζευγάρι καταλήγου σε ανταλλαγεί πληροφοριών για το πως θα "τον πιάσεις' και θα τον αναγκάσεις να ομολογήσει ότι σε απατά. Και λοιπόν; Είναι ξεκάθαρο στην ιστορία σου ότι ο άντρας σου νιώθει εγκωβισμένος στο γάμο. Ίσως του ήρθαν πολλά παιδιά πολύ γρήγορα. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κατάλληλοι για κάτι τέτοιο. Οι άντρες πολλές φορές το αφήνουν να γίνει, φυσικά δεν τα έκανες μόνη σου τα παιδιά, γιατί νομίζουν ότι δεν θα πολυεπηρεάσει τη ζωή τους, κι όταν βλέπουν ότι δεν είναι έτσι ψάχνουν πως θα ξεφύγουν από τις ευθύνες και το μαγγανοπήγαδο. Θα μου πεις κι εσύ το ίδιο αλλά δεν προσπαθείς να δραπετεύσεις από την οικογένεια. ΟΚ. Εκείνος το κάνει. Για τους άντρες κάτι τέτοιο είναι γενικά πιο εύκολο και τους δημιουργεί λιγότερες τύψεις από εμάς τις γυναίκες. Ιδίως αν είστε αρκετά νέοι κα βρίσκεστε με τρια μικρά παιδιά σε 4 χρόνια είναι μάλλον αναμενόμενη η συμπεριφορά του. Αν λοιπόν δεν θέλεις να χωρίσεις γιατί νιώθεις ότι παρόλα αυτά τον θέλεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο, δώσε λίγο χρόνο και ΄"αέρα" και μετά πλησίασε τον να συζητήσετε σοβαρά και να δείτε τι μπορεί να κάνετε για να γίνει η ζωή σας καλύτερη. Εξήγησε ότι έχεις κι εσύ ανάγκες και νίωθεις πιεσμένη. Το να προσπαθείς να τον στριμώξεις δεν θα οδηγήσει πουθενά εκτός από το να σηκωθεί να φύγει το γρηγορότερο έχοντας τη συνείδηση του ήσυχη ότι φεύγει από μια στρίγγλα. Οκ είδε μια φίλη του. Εσυ δεν θα ήθελες ποτέ να δεις κάποιον που σε κάνει να νιώθεις καλά; Θα μου πεις ότι οι άντρες ενδεχομένως το συνδυάζουν και με ...χμ. κρεββάτι. Πίστεψέ με γι αυτόυς δεν είναι τόσο σοβαρό. Αγνόησε το και προχώρα στην ουσία. Θέλει ή δεν θέλει να είναι μαζί σου; Πως το σκέφτεται για τα παιδιά του; Κάνε κι εσύ κάτι για τον ευατό σου, αν μπορείς. Μην θυματοποιήσε.

Ελπίζω κάτι να προσέφερα.

 

koutavaki εχεις τοσο δικιο!!εμεις τωρα ειμαστε στο δευτερο παιδακι,κατι το οποιο ηθελε απεγνωσμενα ο αντρας μου ,εχω γεννησει 5 μηνες περιπου και εχω φτασει πλεον με το ζορι να κρατιεμαι να μην χωρισω!Δεν ηταν ποτε ξανα τοσο χαλια η σχεση μας και πραγματικα εχω πεσει απ τα συννεφα γιατι ενω παντα τσακωνομασταν,ειμαστε εντονοι χαρακτηρες και οι δυο,παντα τα βρισκαμε..τωρα δεν γινεται τιποτα,καθε μερα χειροτερη απ την αλλη με μπηχτες και τσακωμους και φωνες..Δεν ξερω αν το παθαινουν οι περισσοτεροι αντρες και αν ειναι φυσιολογικο γι αυτους αλλα εγω δεν αντεχω να συνεχισω ετσι..Σιγουρα εχει πιεστει ψυχολογικα πολυ ειδικα με τη δουλεια γιατι ειναι ασχημα τα πραγματα ειναι δικη του κ αμα κλεισει θα εχουμε μεγαλο προβλημα,νιωθει οτι εχει περισσοτερες ευθυνες πλεον,φταιει κ το οτι δεν εχουμε σχεδον καμια βοηθεια γιατι εχουμε μετακομισει απο την πολη που ειναι οι δικοι μας και τα κανουμε ολα και για τα δυο παιδια οι 2 μας, με αποτελεσμα να ειμαστε ερειπια στο τελος της ημερας,αλλα ποσο ν αντεξω να ειναι ολη μερα με τα μουτρα και τις φωνες?Δεν ξερω αν μετανιωσε που εκανε παιδια ή αν απλα πιεζεται εγω ομως πραγματικα δεν ξερω ποσο θ αντεξω ακομα γιατι ανθρωπος ειμαι και θελω εναν συντροφο να με καταλαβαινει,να ηρεμω και να περναω καλα εστω και ας ειμαστε δυσκολα..Αυτος το εχει παρει ολο το θεμα αναποδα..

Συγνωμη αν κουρασα αλλα πραγματικα αυτο που εγραψες ειναι αυτο που ζω και δεν εχω την παραμικρη ιδεα τι πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό Ναταλάκι, φυσικά δεν υπάρχει μαγική συνταγή, φυσικά έχεις όλα τα δίκια του κόσμου που είσαι πέντε μηνών λεχώνα σε δεύτερο παιδάκι με την κούρασή σου, τις ορμόνες σου και όλα. Ο δρόμος είναι δύσκολος κι όταν τις δυσκολίες εντείνουν οικονομικές δυσκολίες και αβεβαιότητα ακόμα πιο δύσκολος. Ότι σου γράψω δεν είναι καμία σοφία ίσως έχεις όμως ανάγκη να το ακούσεις από κάποιον άλλο. Προσπάθησε να πάρεις απόσταση από τα πράγματα. Μην εγκλωβίζεσαι σε συμπεριφορές θύματος. παράδειγμα; έρχεται ο άντρας σου επιτέλους στο σπίτι κάποια ώρα από τη δουλειά και τον αντιμετωπίζεις με το "ήρθες επιτέλους" κλπ Γνωρίζουμε όλες το τι ακολουθεί. Το έκανα κι εγώ. Δεν οδηγεί πουθενά. Πάρτον με το μέρος σου. 'Είσαι πτώμα ε,; Άστα κι εγώ. Για δες όμως το μωρό σήμερα χαμογέλασε κλπ. Μπορείς να το κρατήσεις δυο λεπτουλια να πάω για μπάνιο; Λέω τώρα.

Αναζητείστε γενναίες λύσεις που θα σας προσφέορυν τη μέγιστη δυνατή βοήθεια. Δεν ξέρω γιατί μετακομίσατε εσείς ξέρετε δείτε αν αξακολουθεί να είναι το καλύτερο δυνατό. Δέξου βοήθεια από όπου κι αν προσφέρεται. Να θυμάσαι ότι ποτέ άλλοτε δεν θα είναι τόσο δύσκολα. Τα παιδιά θα πηγαίνουν παιδικό και σχολείο κι εσύ θα έχεις τα χέρια σου πιο ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...