Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

θρομβοπαριν ειναι αντιπηκτικη ενεση και ποναει οταν την κανεις και μπαινει το υγρο.Σαλοσπιρ αραιωνει το αιμα για τυχον θρομβωσεις α! ξεχασα περνω και ντιβινα για να μεγαλωσει το ενδομητριο μου γιατι οταν καναμε την εμβρυομεταφορα το ενδομητριο μου ηταν 8. τροφοκαρτ ειναι μαγνησιο το οποιο το περνεις και στην εγκυμοσυνη.φολιντεξ ειναι φολικο οξυ και κρινον την κολπικη την βαζω το πρωι και μετα σηκωνομαι κανονικα ειναι προγεστερονη.τα δικα σου τη ακριβως ειναι δεν εχω παρει ποτε τιποτε απο αυτα που γραφεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θρομβοπαριν ειναι αντιπηκτικη ενεση και ποναει οταν την κανεις και μπαινει το υγρο.Σαλοσπιρ αραιωνει το αιμα για τυχον θρομβωσεις α! ξεχασα περνω και ντιβινα για να μεγαλωσει το ενδομητριο μου γιατι οταν καναμε την εμβρυομεταφορα το ενδομητριο μου ηταν 8. τροφοκαρτ ειναι μαγνησιο το οποιο το περνεις και στην εγκυμοσυνη.φολιντεξ ειναι φολικο οξυ και κρινον την κολπικη την βαζω το πρωι και μετα σηκωνομαι κανονικα ειναι προγεστερονη.τα δικα σου τη ακριβως ειναι δεν εχω παρει ποτε τιποτε απο αυτα που γραφεις

 

χαχα! κι εγω απτα δικα σου μονο σαλοσπιρ εχω παρει. Η ινοχεπ ειναι ενεση ηπαρινης, το ουτροτζεσταν προγεστερονη και η βασκλορ το ιδιο. Φιλισιν ειναι φολικο οξυ, σικλακου ειναι για το ενδομητριο για να παχυνει (το δικο μου βεβαια ηταν 14χιλ οποτε παιρνω λιγα) και τα ντοστινεξ γενικα τα χρησιμοοιουν για τη ρυθμιση προλακτινης αλλα εγω τ παιρνω για αποφυγη υπερδιεγερσης..τωρα τι κανει στην προκειμενη περιπτωση δεν ειμαι σιγουρη να σου πω!!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από φάρμακα βλέπω όλες καλά πάμε...

 

Εγώ κάνω innohep, utrogestan αλλά κάνω και ένεση προγεστερόνης κάθε τρίτη ημέρα, salospir, filicine και prezolon.

 

sofakiii έχεις κανένα σύμπτωμα υπερδιέγερσης ή προληπτικά προσέχεις;

εγώ ή αλήθεια είναι ότι το τρώω ολόκληρο το αυγό, δεν μπορώ μόνο το ασπράδι και γενικά κρέας που έχει πρωτεϊνη μου είπαν.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από φάρμακα βλέπω όλες καλά πάμε...

 

Εγώ κάνω innohep, utrogestan αλλά κάνω και ένεση προγεστερόνης κάθε τρίτη ημέρα, salospir, filicine και prezolon.

 

sofakiii έχεις κανένα σύμπτωμα υπερδιέγερσης ή προληπτικά προσέχεις;

εγώ ή αλήθεια είναι ότι το τρώω ολόκληρο το αυγό, δεν μπορώ μόνο το ασπράδι και γενικά κρέας που έχει πρωτεϊνη μου είπαν.

 

κι εγω με ολοκληρο αυγο ξεκινησα, αλλα απο τις 18 του μηνα που τα ξεκινησα μου εμοιασε οτι θα τα φαω στη μαπα πολυ καιρο και σκεφτηκα οτι 2 κροκοι τη μερα δεν πολυκανει.. Η αληθεια ειναι δεν εχω συμπτωμα κανενα ευτυχως, ουτε μετα την ωοληψια ταλαιπωρηθηκα οσο περιμενα. Ομως μου ειπε οτι εχω ολο το "πακετο" να παθω και με την αυξηση της χοριακης να το εντεινει - πακετο εννοώντας μικρη σε ηλικια(25), αδυνατη (53κιλα) και πολλα ωαρια (19).

τα μεντρολ τα πηρα λιγες μερες οποτε γλυκακια και αλατι δεν εκοψα! χα!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι μακαρι μωρε!!! Πολυ λιγο μου εμεινε.. εγω κοιτααω την κοιλια μου και αναρωτιεμαι Ειναι κανεις εκει μεσαααα οεο????Παρολαυτα νιωθω οτι αυτη η μια μερα μου ειναι υπεραρκετη για να φαω ολα μου τα νυχια και να τσακωθω με ολο τον κοσμο οηγωντας στον δρομο...ντροπη μου.. :oops:

θα φαω λιγο σοκολατιτσα να νιωσω καλυτερα.

 

ετσι ειμαι και εγω. λεω στον αντρα μου αμα σηκωθει καμια μερα και του λειπει κανα καματι εγω το πυρανχας την εχω κανει. εχθες εψαχνα τις τσεπες του να βρω που εχει κρυψει τα τσιγαρα του αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με ολοκληρο αυγο ξεκινησα, αλλα απο τις 18 του μηνα που τα ξεκινησα μου εμοιασε οτι θα τα φαω στη μαπα πολυ καιρο και σκεφτηκα οτι 2 κροκοι τη μερα δεν πολυκανει.. Η αληθεια ειναι δεν εχω συμπτωμα κανενα ευτυχως, ουτε μετα την ωοληψια ταλαιπωρηθηκα οσο περιμενα. Ομως μου ειπε οτι εχω ολο το "πακετο" να παθω και με την αυξηση της χοριακης να το εντεινει - πακετο εννοώντας μικρη σε ηλικια(25), αδυνατη (53κιλα) και πολλα ωαρια (19).

τα μεντρολ τα πηρα λιγες μερες οποτε γλυκακια και αλατι δεν εκοψα! χα!

 

Και εγω αυτο σκεφτομουν για τον κροκο,τρωω απο 2 μερα παρα μερα. Και εγω ευτυχως συμπτωματα δεν εχω,αλλα πηραμε 24 ωαρια,32 χρονων και την μερα της εμβρυομεταφορας ειχα λιγο υψηλα λευκα αιμοσφαιρια. υπερηχο που μου εκανε δεν εδειξε κατι αλλα προσοχη οπως λες και εσυ,αφου θελουμε υψηλη χοριακη!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω περνω 6 utrogestan την ημερα σαλοσπιρ φιλεσιν σικλακουρ και βασκλορ. αυτη τη φορα δε μου ειπαν τιποτα για αυγα και κρεας ενω τις προιγουμενες ναι ισως επειδή ειμαι με φυσικο κυκλο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε ουτε για αυγα ουτε και για κρεας και δεν ηξερα για την υπερδιεγερση τωρα το διαβαζω απο εσας ισως γιατι δεν βγαζω και πολλα ωαρια οπως εσυ σοφακι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε ουτε για αυγα ουτε και για κρεας και δεν ηξερα για την υπερδιεγερση τωρα το διαβαζω απο εσας ισως γιατι δεν βγαζω και πολλα ωαρια οπως εσυ σοφακι

 

εγω τις προιγουμενες ειχα πολλα ωαρια 18 καθε φορα και μεγαλα γιαυτο να μο υ ειπαν για προτεινη ενω τωρα με το ενα μου γραφει ελευθερη διατροφη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τις προιγουμενες ειχα πολλα ωαρια 18 καθε φορα και μεγαλα γιαυτο να μο υ ειπαν για προτεινη ενω τωρα με το ενα μου γραφει ελευθερη διατροφη

 

ε ναι γιαυτο ειναι!! δεν ταλαιπωρηθηκαν πολυ οι ωοθηες αυτη τη φορα και δεν υπαρχει λογος!

τα 18 ειναι πολλα, απο τις προηγουμενες φορες, καλα εκανες και το προσεξες!

φτου μας κοριτσια, ουτε μια ενοχληση επι τουτου, πολυ χαιρομαι!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

ε ναι γιαυτο ειναι!! δεν ταλαιπωρηθηκαν πολυ οι ωοθηες αυτη τη φορα και δεν υπαρχει λογος!

τα 18 ειναι πολλα, απο τις προηγουμενες φορες, καλα εκανες και το προσεξες!

φτου μας κοριτσια, ουτε μια ενοχληση επι τουτου, πολυ χαιρομαι!

Αντε Σοφακι μου το μαρτυριο της αναμονης ληγει για σενα αυριο.Θα μπω για να μαθω τα χαρουμενα σου νεα και μεθαυριο για την Δημητρα μας:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι καλή επιτυχια για αυριο!!! Μονο θετικά να ακούσουμε!!!!

Αυτη την φορά εκανα μεταφορά κατεψυγμενων βλαστοκυστεων. Τον Δεκέμβρη όμως στην εξωσωματικη είχαν πει κ σε εμενα 4 ασπράδια καθε μερα για αποφυγή υπερδιέγερσης κ γενικα πολυ πρωτεΐνη. Τωρα εννοείται δεν χρειάζεται. Απο τότε εχω να ξαναφάω αυγό! Τα σιχάθηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφάκι καλή επιτυχια για αυριο!!! Μονο θετικά να ακούσουμε!!!!

Αυτη την φορά εκανα μεταφορά κατεψυγμενων βλαστοκυστεων. Τον Δεκέμβρη όμως στην εξωσωματικη είχαν πει κ σε εμενα 4 ασπράδια καθε μερα για αποφυγή υπερδιέγερσης κ γενικα πολυ πρωτεΐνη. Τωρα εννοείται δεν χρειάζεται. Απο τότε εχω να ξαναφάω αυγό! Τα σιχάθηκα!

Ase ki eimai na skasw..... efaga gia vradyno k fouskwsa kai xehasa ta aspradia mou... exw skasei kai de borw na faw allo....

pffddd.... lete an to afisw na ginei tipota?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ase ki eimai na skasw..... efaga gia vradyno k fouskwsa kai xehasa ta aspradia mou... exw skasei kai de borw na faw allo....

pffddd.... lete an to afisw na ginei tipota?

 

οχι σοφακι μου δε τρεχει τιποτα. οταν ετρωγα ασπραδια ξερεις τι εκανα, επερνα ενα κροκο και τεσσερα ασπραδια τα εκανα ομελετα σε αντικολ.τηγ. γιατ δε μπορουσα να φαω τα ασπραδια.

Link to comment
Share on other sites

Ase ki eimai na skasw..... efaga gia vradyno k fouskwsa kai xehasa ta aspradia mou... exw skasei kai de borw na faw allo....

pffddd.... lete an to afisw na ginei tipota?

 

Οχι βρε δεν θα γίνει κατι; Είχε καθολου πρωτεΐνη αυτο που έφαγες; Αν ναι, εισαι καλυμμένη οπως κ να εχει... ;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαιστω πολυ πολυ για τις ευχεςσας!!! Ναι ναι το εδωσα το αιμα, δεν πηγα...ηρθαν σπιτι και το πηραν ;) ισως ξερουμε κατα τη μια αλλιως στις 3!

ευχαρθστω πολυ και για τα περι αβγων!! δεν σας απαντησα γιατι μετα απο λιγο αρχισε να με παιρνει ο υπνος στον καναπε :oops: θα τα φαω σημερα, θα βαλω 4 ασπραδια να το φχαριστηθω!

κι εγω στο αντικολλητικο τα πεταω αλλα οταν δεν εχω κροκους δεν τα ανακατευω, απλα τα ριχνω και βγαινουν σαν αβγα ματια, χωρις τα ματια.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...