Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα!εμάς για πυρετό μας έχει δώσει belladonna,hepar sulphur...ανάλογα...Kali bichromicum μας δίνει όταν έχει ο μικρός πράσινη μύξα

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου, τελικά ο γιατρός δεν κατάλαβε τι είχε το παιδί ακριβώς, εμείς νέοι στη ομοιοπαθητική δεν ξέρουμε τίποτα, μας έδωσε φάρμακο για ιγμορίτιδα και όχι για τον πυρετό ..Τον βρήκα πριν από λίγο και μου είπε πως πρέπει να είχα ήδη δώσει αντιπυρετικό - λες και ήξερα ποιο-...:?:-?

 

Αδύνατον να αφήσω το παιδί κι άλλη ώρα με πυρετό -ένα αρκετά δροσερό ντους είχε κάνει μόνο- της έδωσα ότι βρήκα εύκαιρο, depon......

 

Tα ομοιποπαθητικά αντιπυρετικά πάω και τα ζητάω στο φαρμακείο και μου τα δίνουν, υπάρχουν διαφορετικών ειδών ch?

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ για την απάντηση σου, τελικά ο γιατρός δεν κατάλαβε τι είχε το παιδί ακριβώς, εμείς νέοι στη ομοιοπαθητική δεν ξέρουμε τίποτα, μας έδωσε φάρμακο για ιγμορίτιδα και όχι για τον πυρετό ..Τον βρήκα πριν από λίγο και μου είπε πως πρέπει να είχα ήδη δώσει αντιπυρετικό - λες και ήξερα ποιο-...:?:-?

 

Αδύνατον να αφήσω το παιδί κι άλλη ώρα με πυρετό -ένα αρκετά δροσερό ντους είχε κάνει μόνο- της έδωσα ότι βρήκα εύκαιρο, depon......

 

Tα ομοιποπαθητικά αντιπυρετικά πάω και τα ζητάω στο φαρμακείο και μου τα δίνουν, υπάρχουν διαφορετικών ειδών ch?

κι εμεις νεοι ειμαστε αλλα και θυμαμαι αν μας εχει δωσει κατι ομοιοπαθητικο για πυρετο...

σιγουρα μπορεις να δωσεις depon σε πανω απο 38.εμενα ετσι μου εχει πει και μαλλον αυτο εννοουσε και ο γιατρος σας...

περαστικα

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όταν σου είπε έπρεπε να είχες δώσει ήδη αντιπυρετικό εννοούσε depon ή τέλος πάντων τέτοιου είδους.Κι η δική μου όμοιοπαθητικός πάνω από 39 δίνει κλασικό αντιπυρετικό.Επίσης υπάρχουν κάποια ομοιοπαθητικα που ρίχνουν τον πυρετό όπως η belladonna αλλα θα πρέπει ο γιατρός να κρίνει ποιό κάθε φορά ανάλογα με τον ασθενή και τα συμπτώματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο πυρετός έπεσε με το ντεπόν γύρω στις 6 το πρωί κ από εκείνη την ωρα η μικρή ειναι απυρετη. Έχει όμως πυχτή μύξα-δε τη λες άχρωμη, ούτε πράσινη- κ βήχα.

 

Ο γιατρός με την SMS-διάγνωση έδωσε το Cali briconium -κ ας αμέλησε να μας πει πως αυτό δεν θα ρίξει το 39.6 που ειχαμε..Προμηθευτηκαμε belladonna αντί του ντεπόν για μελλοντική χρήση, κ μας έμεινε μια ακόμα κάψουλα Cali b. Μεταξύ μας δε θα ανησυχούσα ποτέ για καταρροή κ λιγο βήχα μέσα στο χειμώνα αλλα μετά από όσα διάβασα εδώ σκέφτομαι να της την δωσω κ ότι γινει. Άλλωστε ο γιατρός αυτό το φάρμακο χορηγησε.

 

Για να καταλήξω, σίγουρα χαίρομαι που το παιδί δε το είδε κλασικός παιδιατρος που σίγουρα θα μας φόβιζε κ ίσως να μας φόρτωνε κ φάρμακα. Από την άλλη δυσκολεύομαι να λειτουργήσω όταν πρέπει να πω στο γιατρό τι βλέπω σε ένα παιδί 19 μηνών που δε μπορει να μου πει τι νιώθει. Μπορώ να φανταστώ πολλά λάθη κ παραλήψεις, γονέων κ γιατρού. Κ κάπως έτσι χάνεται κ η εμπιστοσύνη.

Ελπίζω να μην λειτουργεί έτσι η ομοιοπαθητική στο σύνολο της, νομίζω μου ταιριάζει ένας ίσως πιο αγχωτικός γιατρός...

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι, συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αν αυτή η μύξα-βήχας γίνει σε δυο μέρες ακροαστικά (Θεός φυλάξοι), πώς θα το καταλάβεις εσύ, για να το πεις και του γιατρού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσι, συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αν αυτή η μύξα-βήχας γίνει σε δυο μέρες ακροαστικά (Θεός φυλάξοι), πώς θα το καταλάβεις εσύ, για να το πεις και του γιατρού;

 

έχεις απόλυτο δίκιο, αυτή είναι κ η δική μου ανησυχία..Αλλά αμα δε βλέπω το γιατρό να ανησυχεί, τι κάνω..? Γίνομαι δύσκολη και επίμονη..? Πόσα τηλέφωνα και πόσα sms..?

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τα απλά παίρνω την όμοιοπαθητικό τηλ και μου λέει τι να κάνω.Για πιο σοβαρά πηγαίνω και τον βλέπει η κλασική παιδιίατρος ,βγάζει διάγνωση,παίρνω την ομοιοπαθητικό και μου λέει.Ξεκινάω με τα ομοιοπαθητικά κι αν δε δω βελτίωση τότε κάνω ότι μου πεί η κλασική παιδίατρος.Συνήθως όμως τα καταφέρνουμε με τα ομοιοπαθητικά,πέρα από κανένα αντιπυρετικό σε πολύ ψηλό πυρετό που δε πέφτει.Εμένα όμως και η κλασική παιδίατρος δε δίνει καθόλου εύκολα φάρμακα,αντιβιώσεις κ.τ.λ και αντιπυρετικό από 38,6 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο, αυτή είναι κ η δική μου ανησυχία..Αλλά αμα δε βλέπω το γιατρό να ανησυχεί, τι κάνω..? Γίνομαι δύσκολη και επίμονη..? Πόσα τηλέφωνα και πόσα sms..?

 

Πολλές μαμάδες ξέρω ότι πηγαίνουν να πάρουν διάγνωση από κλασσικό παιδίατρο και μετά ζητάνε φάρμακα από τον ομοιοπαθητικό τους, όπως λέει κι η μητσούκο. Τουλάχιστον να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν είναι ακροαστικά που γυρνάνε σε βρογχίτιδα, πνευμονία κλπ. Ή ότι δεν έχει κάνει ωτίτιδα, πχ. Ούτε αυτό μπορεί να το καταλάβει κάποιος αν δεν εξεταστεί το μωρό.

 

Βέβαια, αν αποφασίσεις τελικά ότι δε σε καλύπτει ο συγκεκριμένος, μήπως να αναζητούσες έναν ομοιοπαθητικό παιδίατρο, να έχεις τα 2 σε 1;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει η Μητσουκο και η Αγγελινα....39.5 ειναι πολυ για να μην δωσεις ενα ακινδυνο στην ουσια ντεπονακι. Τωρα εγινε βεβαια, παει....αλλα επειδη εισαι νεα στην ομοιοπαθητικη ισως να στα εξηγουσε λιγο καλυτερα και απο κοντα ο γιατρος σου .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο πυρετός έπεσε με το ντεπόν γύρω στις 6 το πρωί κ από εκείνη την ωρα η μικρή ειναι απυρετη. Έχει όμως πυχτή μύξα-δε τη λες άχρωμη, ούτε πράσινη- κ βήχα.

 

Ο γιατρός με την SMS-διάγνωση έδωσε το Cali briconium -κ ας αμέλησε να μας πει πως αυτό δεν θα ρίξει το 39.6 που ειχαμε..Προμηθευτηκαμε belladonna αντί του ντεπόν για μελλοντική χρήση, κ μας έμεινε μια ακόμα κάψουλα Cali b. Μεταξύ μας δε θα ανησυχούσα ποτέ για καταρροή κ λιγο βήχα μέσα στο χειμώνα αλλα μετά από όσα διάβασα εδώ σκέφτομαι να της την δωσω κ ότι γινει. Άλλωστε ο γιατρός αυτό το φάρμακο χορηγησε.

 

Για να καταλήξω, σίγουρα χαίρομαι που το παιδί δε το είδε κλασικός παιδιατρος που σίγουρα θα μας φόβιζε κ ίσως να μας φόρτωνε κ φάρμακα. Από την άλλη δυσκολεύομαι να λειτουργήσω όταν πρέπει να πω στο γιατρό τι βλέπω σε ένα παιδί 19 μηνών που δε μπορει να μου πει τι νιώθει. Μπορώ να φανταστώ πολλά λάθη κ παραλήψεις, γονέων κ γιατρού. Κ κάπως έτσι χάνεται κ η εμπιστοσύνη.

Ελπίζω να μην λειτουργεί έτσι η ομοιοπαθητική στο σύνολο της, νομίζω μου ταιριάζει ένας ίσως πιο αγχωτικός γιατρός...

Αν βλέπεις το παιδί να μην έχει βελτίωση μπορείς απλά να επιμείνεις πως θέλεις να το δει, λέγοντας πως ανησυχείς.

Σημαντική είναι και η εικόνα του παιδιού, ζωηράδα, κέφι, χρώμα κλπ.

 

Εγώ θα προσπαθούσα να μην μπλέξω πολλούς γιατρούς, όπου λαλούν πολλά κοκόρια ... :-)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πώ την αλήθεια μου, το σκέφτομαι κι εγώ αυτό το θέμα. Δηλαδή, με την ομοιο μέχρι στιγμής (την κάνουμε από 18 μηνών περίπου) έχουμε αντιμετωπίσει αρκετά πράγματα χωρίς άλλα φάρμακα, χωρίς αντιβίωση ή κορτιζόνη. Υπάρχει ένα θέμα για μένα που έχει να κάνει με την αμεσότητα της αντιμετώπισης που με αγχώνει, γιατί συνήθως αργεί να περάσει, αλλά τελικά περνάει. Αλλά όλο το διάστημα που διαρκεί η πάλη του παιδιού με την αρρώστια, εγώ φρικάρω. Επίσης, με ψιλοαγχώνει γιατί δεν αισθάνομαι ότι ο γιατρός είναι άμεσα διαθέσιμος. Παρ'όλα αυτά, έχω καταλήξει ότι αυτή η μέθοδος δουλεύει και έχει καλά αποτελέσματα και τα άλλα θέματα είναι δικά μας και όχι του παιδιού ή της ομοιοπαθητικής. Δηλαδή, επειδή εγώ φρικάρω, αυτό δεν επηρεάζει την αποτελεσματικότητα της μεθόδου. Είναι δικό μας κόμπλεξ, που θεωρούμε ότι θα πρέπει να έχουμε τον έλεγχο στα χέρια μας και άμεσα να λύνουμε τα προβλήματα, αποδυναμώνοντας το ανοσοποιητικό του παιδιού μας.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχω πρόβλημα με ευερέθιστο έντερο και κρίσεις άγχους. Εμφανίστηκαν (οι κρίσεις) στη λοχεία τα αντιμετώπισα με επισκέψεις σε ψυχολόγο και πήγαινα πολύ καλά μέχρι που άρχισαν τα προβλήματα του εντέρου και τα'παιξα πάλι. Πήγα σε κλασικό γιατρό κ είπε είναι ψυχολογικό πάρε κάποια παυσίπονα χαλάρωσε και ουσιαστικά μάθε να ζεις με αυτό. Δεν μπορούσα να το δεχτώ, πήγα πάλι στην ψυχολόγο, αλλά επειδή δεν αντέχω οικονομικά, άκουσα από τη φαρμακοποιό μου ότι υπάρχει ομοιο και ότι θεραπεύονται και τα 2προβλήματα και αποφάσισα να πάω. Έχει περάσει ένας μήνας με τη θεραπεία του και ενώ είχα δει μικρή βελτίωση τις τελευταίες 5μέρες είμαι πολύ χάλια. Τον πήρα σήμερα και μου είπε ότι μπορεί να έχω πισωγυρίσματα αλλά αν δεν νιώθω πολύ καλά να πάρω 2-3 μέρες lexotanil (αν το γράφω σωστά). Και εκεί που είχα αρχίσει να πείθομαι τώρα άλλαξα γνώμη. Υποτίθεται πήγα σε όμοιο για να μην πάρω κλασικά φάρμακα, πόσο μάλλον τέτοια φάρμακα που τα είχα αποφύγει και στη λοχεία που ήμουν χειρότερα. Δεν ξέρω τι να κάνω, να συνεχίσω σε αυτόν ή όχι; Το κακό είναι ότι στην πόλη μου δεν υπάρχει άλλος όμοιο.

Link to comment
Share on other sites

iouliam συνέχισε την ομοιοπαθητική γιατι έχω δύο φίλες με παρόμοια θέματα που το αντιμετώπισαν μια χαρά. Θέλει λίγο υπομονή και μάλλον ο ομοιοπαθητικός σου έδωσε τα λεξοτανιλ για να καλμάρει ίσως λίγο την καχυποψία σου.

Είναι από τους γιατρούς της λίστας του homeopathy.gr; εαν ναι εγω θα επέμενα, το αν θα πάρεις φυσικά τα χάπια ειναι στο χέρι σου...εγω θα σου έλεγα να το παλέψεις λίγο.

Οταν παλεύει το μυαλό είναι πιο δύσκολο να γιατρευτεί απ' οτι το σώμα...αντιστέκεται, μπαίνει σε άρνηση κτλ οπότε θέλει περισσότερο σθένος. Το παν ειναι η θέληση για θεραπεία οπότε επικεντρώσου εκεί και κάνε λίγο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχω πρόβλημα με ευερέθιστο έντερο και κρίσεις άγχους. Εμφανίστηκαν (οι κρίσεις) στη λοχεία τα αντιμετώπισα με επισκέψεις σε ψυχολόγο και πήγαινα πολύ καλά μέχρι που άρχισαν τα προβλήματα του εντέρου και τα'παιξα πάλι. Πήγα σε κλασικό γιατρό κ είπε είναι ψυχολογικό πάρε κάποια παυσίπονα χαλάρωσε και ουσιαστικά μάθε να ζεις με αυτό. Δεν μπορούσα να το δεχτώ, πήγα πάλι στην ψυχολόγο, αλλά επειδή δεν αντέχω οικονομικά, άκουσα από τη φαρμακοποιό μου ότι υπάρχει ομοιο και ότι θεραπεύονται και τα 2προβλήματα και αποφάσισα να πάω. Έχει περάσει ένας μήνας με τη θεραπεία του και ενώ είχα δει μικρή βελτίωση τις τελευταίες 5μέρες είμαι πολύ χάλια. Τον πήρα σήμερα και μου είπε ότι μπορεί να έχω πισωγυρίσματα αλλά αν δεν νιώθω πολύ καλά να πάρω 2-3 μέρες lexotanil (αν το γράφω σωστά). Και εκεί που είχα αρχίσει να πείθομαι τώρα άλλαξα γνώμη. Υποτίθεται πήγα σε όμοιο για να μην πάρω κλασικά φάρμακα, πόσο μάλλον τέτοια φάρμακα που τα είχα αποφύγει και στη λοχεία που ήμουν χειρότερα. Δεν ξέρω τι να κάνω, να συνεχίσω σε αυτόν ή όχι; Το κακό είναι ότι στην πόλη μου δεν υπάρχει άλλος όμοιο.

θα συμφωνησω με την yogini και θα σου πω πως καμια φορα τα ομοιοπαθητικα κανουν κατι που λεγεται "θεραπευτικη επιδεινωση"...

δηλαδη γινεσαι χαλια για λιγο και μετα καλυτερευεις πολυ (αν ειναι σωστο το χαπι)

αρα κανε λιγο υπομονη ειδικα αν ειναι ο πρωτος μηνας..αν στο 3μηνο δεν δεις αποτελεσμα πες το μηπως ειναι λαθος το χαπι...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, ναι είναι στη λίστα των ομοιοπαθητικών γι'αυτό και τον επέλεξα. Πήρα και τη γνώμη της ψυχολόγου μου η οποία συμφωνεί μαζί σας, είπε να δώσω ευκαιρία αφού ξεκίνησα και να κάνω υπομονή. Τα ηρεμιστικά δεν τα παίρνω και βλέπουμε, για ώρα ανάγκης έχω κάτι χαλαρωτικές σταγόνες σπίτι, αλλά θα το παλέψω έτσι. Είμαι στην αρχή (1,5μήνα) αλλά με είχε ενημερώσει ότι αν δω επιδείνωση λόγω χαπιών θα τη δω τις πρώτες μέρες και ήμουνα απροετοίμαστη. Τώρα στο τηλ. είπε μπορεί σε κάποιους να λειτουργούν διαφορετικά. Τέλος πάντων θα πάω ξανά και βλέπουμε.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, είναι ο μοναδικός στην πόλη μου και έτσι δεν ξέρω πως γίνεται συνήθως, αλλά αυτός κάνει επισκέψεις κάθε 1,5-2μήνες και παίρνει 60€ τη φορά. Έτσι γίνεται συνήθως; Γιατί μου φάνηκε ακριβός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας. Γνωρίζει κανείς κάποιον καλό ομοιοπαθητικό στη Θεσσαλονίκη να μου προτείνει για τα διδυμάκια μου που είναι 7 μηνών;

 

Έχω ιστορικό αλλεργιών και άσθματος και πολύ φοβάμαι ότι ο μεγάλος μου τα κληρονόμησε :-(

 

Προτιμώ κάποιον εκτός κέντρου, κατά προτίμηση Καλαμαριά, Πυλαία κ.τ.λ. Αν θέλετε στείλτε μου π.μ.

D2Ixp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

το μωρό μου έχει βροχιολίτιδα, μου ήρθε σαν σοκ γιατί θεωρούσα πως ο μητρικός θηλασμός θα το προστατέψει από ιώσεις που εξελίσσονται..

 

πήγαμε 2 φορές στο νοσοκομείο και μιλήσαμε άπειρες φορές με τον ομοιοπαθητικό μας γιατρό..

 

Στο νοσοκομείο μας έδωσαν aeroline, flexotide, και κάτι σταγόνες που δεν θυμάμαι το όνομα, μόνο πως έχουν κορτιζόνη συγκράτησα......

 

ο ομοιοπαθητικός μας είπε να πάρουμε το aeroline και αντί για τα άλλα δυο φάρμακα να το παλέψουμε με spongia.. Είχε προσπαθήσει κανείς για τον παραπάνω συνδυασμό? Είδε αποτέλεσμα..?

 

Να αναφέρω πως το μωρό έχει βραχνιάσει, βήχει ασταμάτητα το βράδυ, τα έχουμε χρειαστει γιατί είναι έτσι σχεδόν 2 εβδομάδες και πάει όλο και χειρότερα. Είμαστε στο τσακ να δώσουμε το φάρμακα που έδωσε ο γιατρός στο νοσοκομείο γιατί έχουμε φοβηθεί..

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικά..δεν ξέρω τι να πω δεν θα μπορούσα να βλέπω ένα μωρό να χειροτερεύει και να περιμένω ..προσωπική μου άποψη..οι σταγόνες είναι μάλλον οι soldesenil..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα με χαλούσε να δώσω soldesanil στο 4 μηνών βρέφος μου, αλλά από την άλλη, θα έτρεμα να περιμένω με τέτοια συμπτώματα. Κρίμα είναι κι αυτό να βασανίζεται. Τουλάχιστον τα εισπνεόμενα θα τα έκανα σίγουρα και θα πήγαινα και σε άλλον παιδίατρο για μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Να κανεις οτι σου ειπαν στο νοσοκομειο. Ειναι πολυ μικρο το μωρο και το ρισκο πολυ μεγαλο ;)

 

 

 

πες τα χρυσόστομη..δεν παίζουμε με τόσο μικρά μωρά ούτε τα βάζουμε σε κίνδυνο..υπάρχει αργότερα καιρός για οποιαδήποτε άλλη προσέγγιση..κανείς δεν χαίρεται να δίνει φάρμακα σε μωρό πίστεψέ με..για να τα δίνουν υπάρχει σοβαρός λόγος..χτύπα ξύλο ρισκάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ από βάθη καρδιάς για το ενδιαφέρον. Ομολογώ με κάνατε να δε με αλλο μάτι το θέμα..

 

Ομολογώ πως τα περί φυσικής ανοσοποιησης του ομοιοπαθητικού σχετικά με τον θηλασμό, κ η άποψη της παιδιάτρου στο Παίδων Πεντέλης που τον πήγαμε την πρώτη φορά, πως ειναι πολύ μικρος για φαρμακα, η μαμά μάλλον ανυσυχει πολύ, ΜΟΝΟ φυσιολογικό όρο!!, με μπέρδεψαν...

 

Εκτός βέβαια αν η κατάσταση του μικρού επιδεινώθηκε τόσο πολύ μέσα σε 2 βράδια, τι να πω!

 

Δώσαμε aerolin κ spongia τωρα το βραδυ, θα ξαναδώσουμε aerolin κατά τις 2 το πρωί κ από αύριο τελευταίο spongia...εύχομαι να μας λυπηθεί ο θεός κ το spongia να κάνει κατι για να μην χάνουμε άδικα χρόνο. Αλλιως βουρ για flexotide κ σταγόνες...το λυπάμαι το μωράκι μου, κορτιζονη απο 4μιση μηνών...

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι το μωρο? τι εγινε τελικα?

ηθελα απλα να αναφερω πως με το οποιοδηποτε ομοιοπαθητικο μπορει να σου κανει θεραπευτικη επιδεινωση (εξαρταται νομιζω απο τον οργανισμο) δηλαδη να χειροτερεψει για καποιες ωρες ή μια μερα και μετα να γινει καλα...αλλα αυτο προφανως θα σας το ειπε και ο ομοιοπαθητικος σας...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι το μωρο? τι εγινε τελικα?

ηθελα απλα να αναφερω πως με το οποιοδηποτε ομοιοπαθητικο μπορει να σου κανει θεραπευτικη επιδεινωση (εξαρταται νομιζω απο τον οργανισμο) δηλαδη να χειροτερεψει για καποιες ωρες ή μια μερα και μετα να γινει καλα...αλλα αυτο προφανως θα σας το ειπε και ο ομοιοπαθητικος σας...

 

Pasxalitsa η αλήθεια ειναι πως δε μας είπε κατι τέτοιο ο γιατρός αλλα ειναι κατι που εχω ξαναδιαβάσει στο φόρουμ. Το μωρό ειναι λιγο χειρότερα σήμερα - λες να δούλεψε το spongia..?. Ενώ πριν εβηχε λιγο την μέρα κ πολύ το βραδυ, σήμερα βηχει κάπως περισσότερο κ τη μέρα. ειμαστε φουλ απογοητευμένοι που ισως να χρειαστεί να του δώσουμε το flexotide κ τις σταγόνες..Προστοπαρον πήραμε έναν υγραντηρα γιατί προσέξαμε πως μετά το βραδινό μπάνιο δεν βηχει για αρκετές ώρες, τα προβλήματα ξεκινούν από τις 4-5 κ μετα μέχρι τα ξημερώματα που με παίρνει ο ύπνος πια κ δε τον ξανακούω. Λες να τον κάνει χειρότερα; Σκέφτομαι να τον ξαναπώ αύριο στο παίδων ίσα ίσα να τον ακροαστουν κ να δούνε κ το λαιμό του. Στον ομοιοπαθητικό αναγκαστικά την Τεταρτη, αλλα απο εκει δεν ξέρω τι να περιμένω πια... Ξεκινήσαμε με kali brichoriium την προηγούμενη εβδομάδα, μετά το spongia, δε ξέρω....

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...