Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Από όσο γνωρίζω μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν είναι και σίγουρο ότι θα μπορέσεις να αποφύγεις τα περσινά σου βάσανα.

 

Εγώ στην θέση σου θα έψαχνα και άλλους ήπιους τρόπους να εφαρμόσω παράλληλα με την ομοιοπαθητική. Θα προσπαθούσα να εστιάσω στην ρίζα του προβλήματος. Σίγουρα μπορεί να βοηθήσει και η διατροφή (ίσως προβιοτικά), καθώς και ο καλός αερισμός, ίσως και ο ήλιος. Πρόσεξε τι φοράς, πώς κάθεσαι, μήπως χρειάζεσαι για κάποιο διάστημα κάποια αποτοξινωτική δίαιτα / νηστειοθεραπεία.

 

Το πρόβλημα είναι να βρεις έναν γιατρό να σε συμβουλεύσει σε όλα ή έστω να βρεις δύο που να συνεργάζονται.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπητές και αγαπητοί γεια σας!

Αυτή είναι η πρώτη δημοσίευση μου στο φόρουμ!

Θα ήθελα την άποψη σας για το πρόβλημα μου, το οποίο και παραθέτω:

Ξεκίνησα την ομοιοπαθητική το 2009 με πολύ καλά αποτελέσματα.

Από τον 11ο του 2011 μου παρουσιάστηκε δερματικό πρόβλημα στην ευαίσθητη περιοχή το οποίο με ταλαιπωρεί ακόμη.

Κάνοντας όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν παρουσιάστηκε κάποιο γυναικολογικό ή ΣΜΝ. Το πρόβλημα είναι καθαρά δερματικό. Έντονος κνησμός, δέρμα ψιλοσκασμένο και υγρά. Το αντιμετώπισα και με συμβατική φαρμακευτική αγωγή, χωρίς αποτέλεσμα βέβαια. Η γυναικολόγος με έστειλε στη δερματολόγο, η οποία ασκεί και την ομοιοπαθητική. Η δερματολόγος μου είπε, πως είναι καλό που βγαίνει το δερματικό γιατί έτσι φαίνεται πως ενεργεί πολύ καλά η ομοιοπαθητική. Απλά το μέρος είναι δύσκολο. Ο ομοιοπαθητικός (ο οποίος είναι απόφοιτος Ιατρικής Σχολής Αθήνας) μου λέει υπομονή και συνέχεια μου αλλάζει τα χαπάκια. Επίσης για να ανακουφιστώ μετά το μπάνιο που κάνω 3 φορές την ημέρα βάζω travocort (κορτιζόνη). Η δερματολόγος λέει πως αντιδοτεί την ομοιοπαθητική ενώ ο ομοιοπαθητικός μου λέει πως είναι προτιμότερο να τη χρησιμοποιώ και πως δεν αντιδοτείται η ομοιοπαθητική τόσο εύκολα. Έχω δοκιμάσει διάφορα σαπούνια για την περιοχή και τώρα έχω ένα της Apivita. Όσο για αλοιφές έχω δοκιμάσει από καλέντουλα μέχρι την πάρα πολύ δυνατή butavate. Επίσης εξωτερικές πλύσεις με σόδα και χαμομήλι.

Έχω απογοητευτεί. Όπως είναι φυσικό έχει περιοριστεί η σεξουαλική μου ζωή, η γυμναστική και γενικά δυσκολεύομαι σε πολλά πράγματα. Σκέφτομαι πως αν αυτό προέρχεται από την ομοιοπαθητική θα προτιμήσω να τη σταματήσω. Από την άλλη όμως με έχει βοηθήσει σε πολλά άλλα και δεν θέλω να σταματήσω. Επειδή θέλουμε να κάνουμε και παιδάκι δεν θα ήθελα να έχω αυτό το πρόβλημα ενώ θα είμαι έγκυος (όταν με το καλό). Η γυναικολόγος βέβαια λέει πως δεν επηρεάζει καθόλου.

Αυτά και αναμένω την άποψη σας.:-(

 

Υ.Γ.: Ο ομοιοπαθητικός μου είναι ο κος. Τσαντάκης (http://www.homeopathy.gr/doctors-homeopaths.php?id=158) και η δερματολόγος είναι η κα. Αρώνη (http://www.homeopathy.gr/doctors-homeopaths.php?id=9)

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο το διάστημα που έχεις το πρόβλημα αλλα ... Το είχες και παλαιότερα πριν χρόνια πολλά;

Επίσης αναρωτιέμαι κατα πόσο είχες / εχεις βαθειά χρόνια προβλήματα και έτσι δικαιολογείται κάπως η παρατεταμένη ανάγκη για υπομονή τώρα.

 

Γενικά, έχοντας αρκετά εναλλακτική άποψη τείνω να συμφωνήσω περισσότερο με τα λόγια της δερματολογου. Επίσης να μην δέχομαι πως τέτοιο πρόβλημα με τόση διάρκεια είναι καθαρά δερμάτινο, όπως γράφεις.

 

Ομως το θέμα είναι εσένα ποιος απο τους δυο σου ταιριάζει καλύτερα και σε εμπνέει περισσότερο σαν άνθρωπος και νοοτροπία.

 

Ρωτά την δερματολογο κατα πόσο μπορεί να συμβάλει και ο ήλιος, ο ρουχισμος, το πλύσιμο του ρουχισμού με κατάλληλα προϊόντα, προβιοτικα, δες και http://www.emhellas.com/, κοντά σου είναι.

 

Θα σκεφτόμουν να αλλάξω ομοιοπαθητικο, όπως και την διατροφή (έχουν γραφτεί διάφορα σε προηγούμενα ποστ).

 

Διάβασε και εδώ http://www.classical-homeopathy.gr/?q=el/node/19

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ωπα φιλενάδα δικιά μου εισαι :) υψηλή προλακτίνη κι εδω, για να μεινω έγκυος έπρεπε να πάρω χάπια μου ειπε η γυναικολόγος αλλά μόλις πήρα τα ομοιο έμεινα με την πρώτη και στα δυο μου παιδιά...και μετά η γυναικολόγος μου ζητούσε το τηλέφωνο του ομοιοπαθητικού ;)

 

 

 

 

γεια........διαβασα για υψηλή προλακτίνη κ ειμαι και εγω μαι απο αυτες..πόσο υψήλη έχετε ομως? εγω εχω απο 33 εωσ 82 μετα απο ολεσ τις εξετασεις το πόρισμα ηταν οτι την αυξάνω απο το στρεσσ .....και μου δωσαν χαπία αλλά θέλω αν μαθω και αλλουσ τρόπους γτ αμα ειναι και αυτο απο αγχος να βρω ενα τροπο να τον εξωτερικεύω..με την ομοιοπαθητική είδες αλλάγη?ειχεσ πολυ προλακτίνη?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη Tsax, ο λόγος που ενας ανθρωπος βγαζει ενα δερματικό πρόβλημα ειναι πολυσυνθετο για την ομοιοπαθητική και δεν μπορουμε να το δουμε μονοδιαστατα. Μπορεί να ειναι ενας εξωτερικος παραγοντας οπως μια μόλυνση, η μπορεί να ειναι ενας εσωτερικος (ψυχογενής). Ο ομοιοπαθητικός οταν βλεπει ενα δερματικό, πρεπει να παρει ενα πολυ αναλυτικο ομοιοπαθητικο ιστορικο για να δει τις πιθανες αιτίες που το προκαλουν. Επίσης οταν ο οργανισμός προσπαθει να βρει μια ισορροπια, εαν υπαρχει μια εσωτερικη παθηση, τοτε θα προσπαθησει να "πεταξει" την παθηση απο ενα οργανο που το χρειαζεται ο οργανισμός, σε ενα αλλο οργανο που ειναι λιγοτερο χρησιμο στον ανθρωπο οπως ειναι το δερμα σε σχεση π.χ με την καρδια, το συκωτι κτλ. Οταν λοιπον ο οργανισμός βγαζει προς τα εξω την παθηση με ενα εκζεμα, οπως καταλαβαινεις οταν παμε εμεις και του βαζουμε κορτιζονη, απλα "πιεζουμε" προς τον οργανισμο ξανα την παθηση. Ετσι εχουμε μια "καταπίεση" του συμπτώματος, που αν ειστε τυχερη απλα θα πετάξει το δερματικο σε εναν αλλο σημείο. Αρα καταλαβαινεται οτι ενα εξάνθημα δεν ειναι παντα κατι το αθωο και θελει σωστη διερευνηση. Η κορτιζόνη ομως σιγουρα οχι απλα αντιδοτει την ομοιοπαθητικη που θα ηταν το λιγοτερο που θα απασχολουσε τον ομοιοπαθητικο, αλλα μπορει να προκαλεσει πολυ μεγαλο προβλημα αν δεν αντιμετωπιστει σωστα. Η ομοιοπαθητική απο την γεννηση της απο τον Σαμουηλ Χανεμαν, ηταν εναντια στις παραλληλες θεραπειες ομοιοπαθητικης και εναντιοπαθητικης, γιατι τοτε μπερδευεται η ομοιοπαθητικη εικονα του ασθενη που ειναι πολυ σημαντικη για τον ομοιοπαθητικο. Καθε ανθρωπος εχει μια μοναδικη εικόνα που τα μοναδικα του συμπτωματα θα βοηθησουν τον θεραπευτη να βρει το σωστο ομοιοπαθητικο φαρμακο. Αν λοιπον παμε και αλλιωσουμε αυτη την εικονα, θα κανει την θεραπεια σας δυσκολοτερη. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια........διαβασα για υψηλή προλακτίνη κ ειμαι και εγω μαι απο αυτες..πόσο υψήλη έχετε ομως? εγω εχω απο 33 εωσ 82 μετα απο ολεσ τις εξετασεις το πόρισμα ηταν οτι την αυξάνω απο το στρεσσ .....και μου δωσαν χαπία αλλά θέλω αν μαθω και αλλουσ τρόπους γτ αμα ειναι και αυτο απο αγχος να βρω ενα τροπο να τον εξωτερικεύω..με την ομοιοπαθητική είδες αλλάγη?ειχεσ πολυ προλακτίνη?

 

γεια σου..εγω σε ενα κυκλο που εκανα εξετασεις ειχα υψηλη προλακτινη,ηταν κοντα δλδ στα πανω ορια,δεν τα ξεπερνουσε.μαλιστα το ειχα καταλαβει κιολας σε αυτον τον κυκλο γιατι ειχα εντονες ημικρανιες στην περιοδο.εκτοτε δεν εχω ξανακανει εξετασεις αλλα τοτε ο γιατρος μου ειχε πει να αρχισω αντισυλληπτικα επειδη εχω και πολυκυστικες.εγω επειδη ειχα περιοδο καθε μηνα δεν τα πηρα.κανω βεβαια ομοιοπαθητικη αλλα δεν μπορω να πω οτι εχω δει βελτιωση στο θεμα μου,την ακμη δλδ.μου εχει αλλαξει 2-3 θεραπειες ο γιατρος αλλα ακομα συνεχιζουν τα σπυρακια και βγαινουν.τι αλλο να κανω?να αλλαξω γιατρο?μπορειτε να μου προτεινετε καποιον που να εχετε δει αποτελεσμα?εγω πηγαινω στον Κ.

σημειωση.τωρα που ειχα καθυστερηση και πηγα στο γυναικολογο για υπερηχο μου ειπε οτι η εικονα των ωοθηκων μου ειναι πολυ καλη.δεν ξερω αν επαιξε καποιο ρολο η ομοιοπαθητικη και βελτιωθηκε η εικονα των πολυκυστικων αλλα το προβλημα που ηθελα να λυσω δεν λυθηκε.και σκεφτειτε ξεκινησα ομοιοπαθητικη το νοεμβριο του 2012.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κ από μένα. Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα αλλά είμαι στη σκέψη να επισκεφτώ ομοιοπαθητικό ιατρό για την αλλεργική ρινίτιδα μου που έχει γίνει καθημερινή τους τελευταίους 3μήνες και δεν αντέχω άλλο. Με ενοχλεί στην εργασία μου, στην κοινωνική ζωή μου, στη φροντίδα της κόρης μου, έχω απελπιστεί. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ζω σε επαρχεία κ δεν έχουμε εδώ γιατρό, γι'αυτό θα μου ήταν χρήσιμο να μου συστήσετε κάποιον Αθήνα και να μου πείτε όμως κ το κόστος γιατί είναι επίσης πολύ σημαντικό.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα αλλά είμαι στη σκέψη να επισκεφτώ ομοιοπαθητικό ιατρό για την αλλεργική ρινίτιδα μου που έχει γίνει καθημερινή τους τελευταίους 3μήνες και δεν αντέχω άλλο. Με ενοχλεί στην εργασία μου, στην κοινωνική ζωή μου, στη φροντίδα της κόρης μου, έχω απελπιστεί. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ζω σε επαρχεία κ δεν έχουμε εδώ γιατρό, γι'αυτό θα μου ήταν χρήσιμο να μου συστήσετε κάποιον Αθήνα και να μου πείτε όμως κ το κόστος γιατί είναι επίσης πολύ σημαντικό.Ευχαριστώ

 

Κοίτα για τον Χαριτάκη στο Π. Φάληρο. Είναι καλός γιατρός και παίρνει 50? στην πρώτη και 30 στις επόμενες. Τον ρώτησα γιατί και μου είπε δεν είναι μόνο θέμα αλτρουισμού (κοινώς ο άλλος να ψωμολυσσάει κι εγώ να κάνω τον καμπόσο) είναι και θέμα εκπαίδευσης. Για να διατηρώ και να αυξάνω τη γνώση μου χρειάζεται να βλέπω μεγάλο αριθμό ασθενών, σε λίγο θα σας πληρώνω για να έρχεστε (γελώντας βέβαια).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια για τον συγκεκριμένο.

 

Για ακόμα περισσότερη οικονομία δες και εδώ στο τέλος http://www.homeopathy.gr/homeopathy/help-group-homeopathy.html. Δεν ξέρω αν δέχονται όμως μη-δημότες .

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα για τον Χαριτάκη στο Π. Φάληρο. Είναι καλός γιατρός και παίρνει 50? στην πρώτη και 30 στις επόμενες. Τον ρώτησα γιατί και μου είπε δεν είναι μόνο θέμα αλτρουισμού (κοινώς ο άλλος να ψωμολυσσάει κι εγώ να κάνω τον καμπόσο) είναι και θέμα εκπαίδευσης. Για να διατηρώ και να αυξάνω τη γνώση μου χρειάζεται να βλέπω μεγάλο αριθμό ασθενών, σε λίγο θα σας πληρώνω για να έρχεστε (γελώντας βέβαια).

Ευχαριστώ πολύ, θα δω το θέμα σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επανέρχομαι καιρό μετά και για άλλο πρόβλημα. Τελικά λόγω οικονομικών δεν επισκέφτηκα ομοιοπαθητικό για τη ρινίτιδα, αλλά τον τελευταίο καιρό έχω σοβαρό θέμα με το έντερό μου. Διάγνωση του γαστρεντερολόγου ευερέθιστο έντερο και να μάθω να ζω με αυτό. Αλλά από τη μέρα που γέννησα πρέπει να μάθω να ζω με πολλά και μου έπεσε βαρύ και αυτό. Άσε που μου δυσκολεύει πολύ την κοινωνική ζωή, που είχε μειωθεί πολύ λόγω παιδιού κ οικονομικών τώρα...

Οπότε αποφάσισα να πάω σε ομοιοπαθητικό και βλέπουμε. Έρχεται ένας στη Σπάρτη (Τσάμης)και πήγα σήμερα. Θέλω τόσο να πιστέψω πως θα με βοηθήσει γιατί έχω απελπιστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ξεκινησαμε κι εμεις τον μικρο με ομοιοπαθητικη και αν παει καλα θα ακολουθησουμε κι εμεις....

μεχρι στιγμης δεν μπορω να κατανοησω πως δουλευει ολο αυτο αλλα απο την στιγμη που δεν παιρνει πια εισπνεομενα και αυτο το αθλιο soldesanil που απο τις 2 μονο φορες που του το ειχα δωσει σε μεγαλη κριση βηχα, την μια τον πειραξε και ειχε παραισθησεις...:evil: κοντεψαμε να τρελαθουμε εκεινο το βραδυ και ειμασταν και εκτος αθηνων...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

και επανερχομαι γιατι προεκυψε θεμα υγειας και θα χρειαστει να επισκεφτουμε καποιον αμμεσα...

μου προτειναν τα παρακατω ονοματα..εχετε εμπειρια να με βοηθησετε?

 

κος ΖΗΝΑΣ παθολογος

κος ΠΑΠΑΜΕΘΟΔΙΟΥ νευρολογος

κα ΑΝΤΩΝΙΟΥ

κα ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

 

ευχαριστω

 

ps...νομιζω η yogini εχει επισκεφτει τον παπαμεθοδιου:rolleyes:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλίτσα ξαναγύρισα Κυβέλλο....του έχω άλλη εμπιστοσύνη και απ' οτι κατάλαβα μου έδινε λάθος αγωγή ο προηγούμενος γι' αυτό είχα κάποια γυναικολογικά θεματάκια. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι τον συστήνω...δεν μπορώ να πω κακό για τον άνθρωπο απλά δεν μου κέρδισε την εμπιστοσύνη που έχω στον Κ.

 

Προχθές ο μικρός έβηχε ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ πρώτη φορά στην ζωή του, πήρα ενημέρωσα μου είπαν cocus cactis. Δεν έκανε τίποτα και ο βήχας χειροτέρεψε, στις 2 το βράδυ σηκώθηκα και με ενα βιβλίο έδωσα μόνη μου aconitum...τιποτα...ξανατηλεφώνησα την άλλη μέρα και μου ειπαν hepar sulphur....μολις το έδωσα ο βήχας κοπηκε σχεδόν μαχαίρι, σε λίγες ώρες έδωσα και την δεύτερη και δεν ξανακούστηκε κιχ!

Οταν πρόκειται για παιδιά ειναι δύσκολο ρε γμτ...σε ρωτάνε θέλει κρύο αέρα, θέλει το ένα θέλει το άλλο...που να βγάλεις άκρη με τα παιδιά...αλλά μόλις πάρον το σωστό τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα ξαναγύρισα Κυβέλλο....του έχω άλλη εμπιστοσύνη και απ' οτι κατάλαβα μου έδινε λάθος αγωγή ο προηγούμενος γι' αυτό είχα κάποια γυναικολογικά θεματάκια. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι τον συστήνω...δεν μπορώ να πω κακό για τον άνθρωπο απλά δεν μου κέρδισε την εμπιστοσύνη που έχω στον Κ.

!

 

Για τον Ζαφειρίου στην οδό Παπαδιαμαντοπούλου έχει κάποιος εμπειρία? Εχω ακούσει ότι είναι κορυφή. Εδώ και 1,5 χρόνο !! είμαι σε αναμονή και τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να πάω.... Ξέρει καμιά????

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ζαφειρίου στην οδό Παπαδιαμαντοπούλου έχει κάποιος εμπειρία? Εχω ακούσει ότι είναι κορυφή. Εδώ και 1,5 χρόνο !! είμαι σε αναμονή και τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να πάω.... Ξέρει καμιά????

 

Υπάρχει κανείς που να ξέρει το γιατρό αυτό?????

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να ξέρει το γιατρό αυτό?????

 

 

Επειδή το θέμα είναι λίγο βιαστικό, καθώς πρέπει να τον επισκεφτώ λόγω ραντεβού κλεισμένου, ξέρει κανείς πληροφορίες για τον ομοιοπαθητικό Ζαφειρίου στα Ηλίσια (Παπαδιαμαντοπούλου) ???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι λίγο βιαστικό, καθώς πρέπει να τον επισκεφτώ λόγω ραντεβού κλεισμένου, ξέρει κανείς πληροφορίες για τον ομοιοπαθητικό Ζαφειρίου στα Ηλίσια (Παπαδιαμαντοπούλου) ???

 

Ευχαριστώ

κοριτσι αφου εχει τοση αναμονη γιατι δεν τον δοκιμαζεις...???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι αφου εχει τοση αναμονη γιατι δεν τον δοκιμαζεις...???

 

Η αναμονή δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχει πολύ κόσμο. Απλά είναι γενικότερα απασχολημένος γιατί είναι μέλος του Δ.Σ. του Ιατρικού Συλλόγου, πηγαίνει σε τηλεοράσεις, έχει γενικά πολλά να κάνει. Δεν ανήκει ωστόσο στην Ομοιοπαθητική Εταιρία (Κλασσική Ομοιοπαθητική) και αυτό με προβληματίζει...

Link to comment
Share on other sites

λιζα εξαρταται τι θελεις εσυ και τι ψαχνεις...

ποιος σου τον προτεινε? εκεινος ειναι ευχαριστημενος?

 

εγω πχ δεν θα πηγαινα σε γιατρο ομοιοπαθητικο που δεν ειναι στην λιστα με τους ομοιοπαθητικους και που δεν εχει τελειωσει και την κλασικη ιατρικη,αλλα αυτο ειναι καθαρα δικο μου θελω...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

λιζα εξαρταται τι θελεις εσυ και τι ψαχνεις...

ποιος σου τον προτεινε? εκεινος ειναι ευχαριστημενος?

 

εγω πχ δεν θα πηγαινα σε γιατρο ομοιοπαθητικο που δεν ειναι στην λιστα με τους ομοιοπαθητικους και που δεν εχει τελειωσει και την κλασικη ιατρικη,αλλα αυτο ειναι καθαρα δικο μου θελω...

 

Μου τον σύστησε γιατρός άλλης ειδικότητας, οπότε δεν έχω κάποιον να τον ξέρει ως ομοιοπαθητικό.

Απλά θεωρείται κορυφή, είναι στον ιατρικό σύλλογο, τηλεοράσεις, έρευνα κλπ κλπ

Το θέμα επίσης είναι ότι η επίσκεψη κοστίζει πάνω από 150 ευρώ! τουλάχιστον η πρώτη, οπότε το σκέφτομαι.... Δεν έχω και κάποιον να τον ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου έχει 39.5 όλη μέρα. Ο γιατρός δια τηλεφώνου μας έδωσε το παραπάνω φάρμακο αλλά ο πυρετός δεν έχει υποχωρήσει. Προσπαθώ να τον βρω όλη μέρα αλλά είναι αδύνατον.

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...