Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυτικά σκευάσματα κατά του άγχους


Recommended Posts

Καλησπέρα. Εδώ και κάποια χρόνια έχω έντονο άγχος και φοβίες. Πάω σε ψυχολόγο...δουλεύω το θέμα, ξέρουμε που οφείλεται ωστόσο επειδή ξεκινά μια δύσκολη περίοδος με θέματα υγείας στο σπίτι, τη ρώτησα αν θα μπορούσα  να δοκιμάσω κάποια φυτικά σκευάσματα κατά του άγχους που μου σύστησε μια φίλη μου και συμφώνησε. Υπάρχει κανείς που να τα δοκίμασε και να τον βοήθησαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


passiflora extract  βάμμα  (το εχει το φαρμακείο σταθοπουλου στην πλατεία της Αγίας παρασκευής, εχουν δικό τους πιο οικονομικό, και άλλης γνωστής μάρκας)

το καλό είναι ότι βάζεις όσο θέλεις με αυτό

 

 lavender extract    (δεν υπαρχει Ελλάδα μονο απο εξωτερικό)  δεν εχει δοσολογία που να αλλάζει,  η καψουλα ειναι αρκετά δυνατή. 

 

αυτά τα δύο είναι τα πιο έντονα και γρήγορα σε δράση. 

Υπάρχουν έρευνες που έχουν δείξει και την αποτελεσματικότητα και των δύο.

Τα έχω δοκιμάσει και τα δυο επειδή κοντινό πρόσωπο είχε πάρει.  Είναι πολύ δυνατά, δεν είχα εγώ πάθει κρίση βέβαια οπότε δεν ξέρω. Έχω ακούσει διάφορα άτομα να εχουν βοηθηθεί, πάντως, σίγουρα. 

Επεξεργάστηκαν by belleblue
Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα ξεκινησα τα Neubria Shine Mood-πολυβιταμινουχα νοοτροπικα με Ασβαγκαντα (ινδικο τζινσενγκ),κουρκουμα και ροδιολα....ειχα πολυ αγχος ,κρισεις πανικου,προσπαθουμε και για παιδακι...μετα απο δυο εβδομαδες καταλαβα οτι το καθημερινο αγχος μειωθηκε σε μεγαλο βαθμο,νιωθω πολυ χαλαροτερη σε σχεση με πριν,οι μαυρες σκεψεις εφυγαν! 

Μπορεις να παιρνεις δυο την ημερα,αλλα και με ενα που δοκιμασα βλεπω οτι κανει δουλεια...δεν ειχα καμια παρενεργεια, ουτε ενιωσα υπνηλια ή στομαχικη διαταραχη.

Θα συνεχισω με δευτερο κουτι -αρχικα ημουν επιφυλακτικη αλλα ειδα οτι με βοηθησαν αρκετα.

Φανταζομαι πως δεν ειναι για σοβαρες περιπτωσεις (επισης αν εισαι εγκυος/θηλαζεις καλυτερα να συμβουλευτεις τον γιατρο σου πρωτα)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...