Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπεριφορά προς αποφυγή (γυναικολόγος εξωσωματικής)


Recommended Posts

Κι εγώ τυχαία έπεσα σε αυτό το post.. Δυστυχώς ενώ δυο φίλες μου έχουν ήδη τα παιδάκια τους έχω να πω τα χειρότερα. Και συγκεκριμένα για τον  .....  που .... Κατά τη διάρκεια λοιπόν της διέγερσης των ωοθηκών δεν μου έκανε ούτε μια φορά εξέταση αίματος. Πριν πάω δεν είχα πει και εγώ σε κανέναν κάτι (οι φίλες μου πήραν δανεικά ωάρια) και ούτε είχα διαβάσει τίποτα για να ξέρω αν και τι κάνει ο γιατρός. Μετά δεν την αποτυχία κι ενω είχε περάσει ένας μήνας του είπα ότι έχω ταχυπαλμίες, εφίδρωση και τρέμουλο στα άκρα. Πάλι χωρίς εξετάσεις μου έδωσε σίδηρο. Στην επόμενη επίσκεψη βρέθηκε κύστη. Πολύ μικρή, μεσολαβούσε και Πάσχα, μου είπε ας την να φύγει με φυσικό τρόπο. Τα συμπώματα τα είχα ακόμη... Περνάνε άλλοι δύο μήνες και μου κάνει τελικά εξεταση FSH, μόνο, που ήταν στα ύψη. Μου λέει προεμμηνόπαυση, στα 43 μου (γίνεται μεν αλλά). Εγώ χάλια έχω χάσει 8 κιλά.. Τελικά είχα υπερθυροειδισμό. Κι επειδή δεν πήγα στον δικό του ενδοκρινολόγο μου φώναξε, με τρόμαξε, μου είπε επί τούτου "θα πεθάνεις στον ύπνο σου", σαν να έφταιγα εγώ. Κι όχι μόνο αυτό. Επειδή είπα πως ο δικός του ενδοκρινολόγος ζητάει 90Ε ενώ εγω βρήκα καθηγήτρια πανεπιστημίου που παίρνει 70Ε μου απάντησε "αυτό είναι, να σου δώσω εγώ ένα εικοσάρικο να πας στον δικό μου". Τέλος, σε όλο αυτό το διάστημα δεν είχα περίοδο, Κι αυτός χωρίς καμία εξέταση απλά μου έδινε dufaston. H συμπεριφορά του όμως ήταν το χειρότερο. Σίγουρα αυτός ο άνθρωπος έχει δώσει μωράκια σε άλλες γυναίκες, αλλά εγώ σε αυτόν ούτε το χάμστερ μου δεν θα πήγαινα...

------------------------------

| edit admin,  έγινε απομάκρυνση επωνυμίας - υπενθυμίζουμε ότι δεν επιτρέπεται διάδοση επωνυμιών με δυσφημιστικούς χαρακτηρισμούς, εξαιτίας του σχετικού νομικού πλαισίου που ισχύει σχετικά με την δυσφήμιση δια του τύπου. Παρακαλούμε τα μέλη να κάνουν καταγγελίες στις αρμόδιες υπηρεσίες ή συλλόγους/σωματεία, έτσι ώστε αυτές να ενημερώνονται για τις συμπεριφορές/κακές πρακτικές συναδέλφων τους και να πράττουν ανάλογα, όπως αυτό γίνεται στο εξωτερικό. Δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν γίνεται στην Ελλάδα, ακριβώς επειδή οι πελάτες, δεν προβαίνουν σε γραπτές και επώνυμες καταγγελίες.  Η ανάρτηση σε ένα φόρουμ δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια γραπτή και επώνυμη καταγγελία και δεν μπορεί να ακολουθήσει σε οποιουδήποτε είδους βελτίωση τέτοιων συμπεριφορών.  |

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...