Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγγραφή σε δημόσιο παιδικό σταθμό.


Recommended Posts

Καλησπερα.

Γρηγορη ερωτηση: ισχύει οτι για δημοσιο σταθμο μπορεις να γραψεις το παιδι σου εκει που εισαι δημοτης ανεξαρτητα απο το που πραγματικα μενεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι ανάλογα το δήμο αλλα πολλες φορες δέχονται, εγω ειχα ρωτήσει συγκεκριμένα πέρισυ Παλλήνη -Αγ παρασκευή επειδή εργάζομαι κοντά και δέχονταν, ενω κατοικώ Δυτική αττική. Μιλάμε για να δεχτούν την αίτηση,  τώρα αν θα σε πάρουν είναι άλλο θέμα. Συνήθως οι κάτοικοι του Δημου έχουν εξ ορισμού περισσότερα μόρια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Ειναι ανάλογα το δήμο αλλα πολλες φορες δέχονται, εγω ειχα ρωτήσει συγκεκριμένα πέρισυ Παλλήνη -Αγ παρασκευή επειδή εργάζομαι κοντά και δέχονταν, ενω κατοικώ Δυτική αττική. Μιλάμε για να δεχτούν την αίτηση,  τώρα αν θα σε πάρουν είναι άλλο θέμα. Συνήθως οι κάτοικοι του Δημου έχουν εξ ορισμού περισσότερα μόρια. 

 

Στην περιπτωση μου ειμαι δημοτης της περιοχης που θελω να ψαξω για σταθμο, αλλα πλεον δεν ζω εκει αλλα δεν εχω μεταφερει και τα δικαιωματα μου στον δημο που πλεον διαμενω.

Νομιμο δεν ειναι σε αυτη την περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική φαντάζομαι θα γίνεται και αυτό αλλα αν είναι πολυ μακρια απο εκει που κατοκεις,  πχ μένεις Αθήνα και εισαι δημότης Λαμίας,  ισως θέλουν κάποιο αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας. Καλο ειναι να ρωτήσεις εκει που είσαι Δημότης, στον συγκεκτιμενο Δημο. Παντως για εντος Αττικης εγω οπου ρωτησα,για βρεφονηπιακο αναφερομαι,δεχονταν την αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine8 είπε:

Με την ίδια λογική φαντάζομαι θα γίνεται και αυτό αλλα αν είναι πολυ μακρια απο εκει που κατοκεις,  πχ μένεις Αθήνα και εισαι δημότης Λαμίας,  ισως θέλουν κάποιο αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας. Καλο ειναι να ρωτήσεις εκει που είσαι Δημότης, στον συγκεκτιμενο Δημο. Παντως για εντος Αττικης εγω οπου ρωτησα,για βρεφονηπιακο αναφερομαι,δεχονταν την αιτηση.

Αναφερομαι σε δημους που συνορευουν επομενως φανταζομαι δεν θα υπαρχει θεμα.

Θα ρωτησω, ευχαριστω :ο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...