Recommended Posts

την μπεμπα τελικα τη τρυγυρναει κατι μετα απο πολυ κλαμμα χθες φωναξαμε την παιδιατρο, και εχουμε κοκκινο λαιμο με κατι ασπρακια πανω και δεκατα και λιγες ξεραμενες μυξουλες. εκτος απο δεπον που και που και συχνο ταισμα και ορους δεν μασ συστησε κατι αλλο. τι μπορω να κανω για να τη ανακουφησω;

Διαφημίσεις

Να της κανεις ζεστο μπανιο και να εχεις και υδρατμους(κανουν καλο στη μυτη).Ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος μας.Εγω τον εβαζα στο μπανιο και γεμιζα και ενα βραστηρα που τον αφηνα σε λειτουργια για να βγαζει υδρατμους.Επισης χλιαρο τσαι.Πινει;ποσο ειναι η μικρουλα;

Ειναι μικρουλη ακομα:)οποτε δυστυχως δεν εχεις και πολλες επιλογες.Παντως η καθαρη μυτη σε πολλες περιπτωσεις ειναι το παν.Βαζε πολυ ορο

Να κάνετε συχνά πλύσεις με ορο για τη μυτούλα σας και εχει συσκευές αναρροφησης στο εμποριο για να τραβάς τις μύξες.Επίσης όπως σου είπαν ενα ζεστό μπαλάκι βοηθάει κ στην ηγροποιηση της μύτης.Ααα να ενισχύσεις κ εσυ τη δική σου διατροφή αφου θηλασεις ακόμα.

μονο λιγες ξεραμενες μυξες ειχε, το καθαρησα και απο τοτε δεν εχει αλλα. με τι να ενυσχησω την διατροφη μου;

Πιες κανενα φυσικο χυμο πορτοκαλι,η βιταμινες.ζεστα,χαμομηλακι με μελι,σουπες,κοκκινο κρεας

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, Δωρα είπε:

μονο λιγες ξεραμενες μυξες ειχε, το καθαρησα και απο τοτε δεν εχει αλλα. με τι να ενυσχησω την διατροφη μου;

Με ό,τι και να ενιχύσεις τη διατροφή σου, δε θα αλλάξει κάτι για το παιδί. Υπομονή. Και κράτα την όσο μπορείς σηκωμένη αν έχει συνάχι. Βοηθά να βάλεις μερικά βιβλία ή κάτι άλλο σκληρό κάτω από το στρώμα της κούνιας να δώσεις μία κλίση και να την ανασηκώσεις λίγο αν ξυπνάει συνέχεια από συνάχι. 

• Μου αρέσει 1

ευτηχως δεν εχει συναχι, ειχαμε λιγα δεκατα το πρωι αλλα επεσε μονο του και απο τοτε ειναι καλα... το στρωμα της εχουμε σηκωσει ετσι και αλλιως λογο το γοπ. πως το ξερω οτι εγυνε καλα ο λαιμος της; λογικα θελει επαναεξεταση ετσι;

Διαφημίσεις

On 21/11/2017 at 5:32 ΜΜ, vicky86 είπε:

Πιες κανενα φυσικο χυμο πορτοκαλι,η βιταμινες.ζεστα,χαμομηλακι με μελι,σουπες,κοκκινο κρεας

Τα ζεστά και οι σούπες πώς ακριβώς ενισχύουν το γάλα?

Κόκκινο κρέας γιατί, για το σίδηρο? Αφού δεν περνάει στο γάλα.

Βιταμίνες? Οι περισσότερες ίσα που απορροφώνται από το δικό μας οργανισμό, δε συζητάμε να περάσουν και στο γάλα. Άσε που δεν είναι όλες κατάλληλες για θηλάζουσα μαμά.

Δώρα, φάε ό,τι θες και προσπάθησε μόνο να κρατάς τη μύτη όσο γίνεται καθαρή και ενυδατωμένη, όπως σου είπαν τα κορίτσια. Υπομονή και περαστικά....

• Μου αρέσει 2

2lz0qrohj7o75bl9.png

"Οτιδήποτε δεν έχει την ποιότητα της αµφιβολίας είναι επικίνδυνο."

Δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι διαφορετικό στη δική σου διατροφή, πόσο μάλλον να πίνεις εσύ ζεστά...

Επειδή το μωράκι είναι μικρό να είσαι σε συνεχή επαφή με τον παιδίατρο και να κάνεις ό,τι σου λέει. 

Συγνωμη για την παρεξηγηση αλλα δ εννοουσα κανε αυτα για να γινει καλα το μωρο

Εννοειται αυτο που κανεις ειναι ορος για να ειναι καθαρη η μυτη,κ λιγο ψηλα οταν κοιμαται,αλλα αυτα ειπωθηκαν

Οσα εγραψα ηταν με αφορμη το σχολιο της ελφερ πως να ενισχυσει τη δικη της διατροφη κ μονο

Μια φορα αρρωστησε ο μικρος,κ παραλιγο να με κολλησει,γενικα κ μυξες μονο που εχουν εγω μπουκωνω οποτε κανω αυτα για να προφυλαξω εμενα,να μπορω να ανταπεξελθω στην αρρωστια τους

Οσο για τη βιταμινη c εννοουσα δ εχω ακουσει να απαγορευεται

• Μου αρέσει 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα