Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Παλατάκι" στον Άνω Κορυδαλλό


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 months later...

ρε παιδιά επειδή το σκεφτόμαστε κι εμείς ήθελα να ρωτήσω τι εννοούν Αγγλότυπος; Μαθαίνουν τα παιδιά Αγγλικά; εμένα θα με ενδιέφερε πολύ να μιλάνε μόνο Αγγλικα....

Link to comment
Share on other sites

εχω παει στο ροζ συννεφακι κ δεν μου αρεσαν οι εγκαταστασεις.πολυ παλιο μου φανηκε κ λιγο μπουντρουμι.βασικα μονο για παιδικο σταθμο δεν κανει.στο παλατακι,επειδη το εχω δει και αυτο το εχει μια καλη κυρια αλλα κι αυτο παλιο κ 2 δασκαλες για 20 ατομα.αγγλοτυπο εννοει οτι δουλευουν πανω στην αγγλικη γλωσσα αρκετες φορες την βδομαδα αλλα δεν μιλανε συνεχεια αγγλικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α μήπως είχε πάει καμία μανούλα και στο Ροζ Συννεφάκι στην οδό Μαλαγαρδή να μας πει εντυπώσεις;
yogini, μια μέρα στη Γρ. Λαμπράκη, πέρσι, είδα οδηγό σε σχολικό του Ροζ Συννεφακίου να καπνίζει, λέω μόνος του θα είναι μέσα στο σχολικό τουλάχιστον, όχι αυτό τρώγεται, κάνω μια έτσι και τί να δω... είχε και παιδάκια μέσα... έφριξα... μόλις μπήκα σπίτι πήρα τηλ. αλλά δε βρήκα κανένα υπεύθυνο εκείνη τη στιγμή κι ύστερα το ξέχασα το θέμα... κρίμα τα παιδάκια...

 

Στο Παλατάκι κάνουν αγγλικά από το κάποια ηλικία και μετά δε θυμάμαι ακριβώς σε ποιά τάξη.

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

και ενας οδηγος της καραχαλιου οποτε πετυχαινω με ενα τσιγαρο στο στομα.κι εμεις στα χιονια στο μπαλκονι.αλιμονο αν δω κανεναν στο σχολειο που θα παω το παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ? ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ- ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ! ΤΙ ΛΕΤΕ? ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ, ΒΛΕΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΛΙΓΟΝ ΑΣΧΗΜΑ (ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Π.Χ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ? ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ- ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ! ΤΙ ΛΕΤΕ? ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ, ΒΛΕΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΛΙΓΟΝ ΑΣΧΗΜΑ (ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Π.Χ.)

 

Σε ποιές αλλαγές αναφέρεσαι συγκεκριμένα? Εχω κι εγώ τα παιδιά μου εκεί. Δεν ξέρω ποιές αλλαγές προσωπικού έχουν γίνει. Εμείς αλλάξαμε δασκάλα γιατί αλλάξαμε τάξη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες.

 

Ο μικρος μου ειναι δυομιση ετων και πηγαινει στο Παλατακι απο 8 μηνων.

Η αληθεια ειναι οτι εκανα μεγαλη ερευνα μεχρι να καταληξω σε αυτον το παιδικο σταθμο και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενη.

 

Μεχρι και το καλοκαιρι που μας περασε ημουν κατενθουσιασμενη με την δασκαλα του.

Ειναι μια πολυ γλυκια κοπελιτσα που προσεχει πολυ τα μικρα παιδακια και παντα με ενημερωνε για το παραμικρο. Ειχα μια αισθηση σιγουριας απο την πρωτη στιγμη που τον εστειλα στον παιδικο σταθμο και τον ειχε αναλαβει η ιδια.

 

Φετος αλλαξαμε ταξη και εδω και δυο εβδομαδες η δασκαλα δεν μου ενημερωνει το βιβλιαρακι του μικρου κατι που το θεωρω πολυ σημαντικο για να γνωριζω τι κανει καθε μερα (π.χ. αν εφαγε , αν κοιμηθηκε , κλπ).

Επισης παρατηρησα οτι στην τσαντουλα του μικρου, μου επιστρεφονται καποια φαγητα που του βαζω επιπλεον (μπανανα , αβγο) που σημαινει οτι κανεις δεν μπαινει πλεον στον κοπο να ελεγχει τι εχει η τσαντουλα του, κατι που συνεβει 2-3 φορες το τελευταιο διαστημα.

 

Την Δευτερα θα εχουμε συνελευση οποτε ειναι ευκαιρια να συζητησω καποια πραγματακια με την δασκαλα για να μου λυθουν και οι αποριες.

 

Εσεις ειστε ευχαριστημενες με την επιλογη σας?

n32sp2.png Sx6Op2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ. Η ΒΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΗ ΜΕ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΛΕΙΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!ΤΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΥΤΟΝ, ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ἊΨΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

YIOTA καλησπέρα, εμένα η κόρη μου η μεγάλη είναι 5 ετών, την έστειλα σταθμό όταν ήταν 1,5 ετών, έψαξα αρκετά για παιδικό και τελικά κατέληξα στην Πλαστελίνη, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, η μικρή μου έχει μάθει πάρα πολλά πράγματα όλα αυτά τα χρόνια,τώρα τα ετοιμάζουν για το δημοτικό, η μικρή ξέρει να γράφει και τώρα έχει αρχίσει να διαβάζει σιγά σιγά, τους έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και τώρα θα στείλω και τη μικρούλα μου πού είναι μόλις 7 μηνών.

;) ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και χρόνια πολλα! Να ρωτήσω τις μανουλες που στέλνουν τα παιδιά τους με σχολικό στο ΠΑλατακι, έχετε τσεκάρει πόση ώρα είναι στο σχολικό το παιδί;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΣΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ. Η ΒΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΗ ΜΕ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΛΕΙΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!ΤΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΥΤΟΝ, ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ἊΨΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!

 

Χριστινα, συγγνωμη για την τεραστια καθυστερηση αλλα για μεγαλο διαστημα δεν ειχα συνδεση.

Ο μικρος μου ειναι στα παπακια.

Για να πω την αληθεια απο την ημερα που εγινε η συνελευση εχει αλλαξει κατα πολυ η συμπεριφορα της δασκαλας, φυσικα προς το καλυτερο. Της τονισα τα θεματακια που με απασχολουσαν και απο τοτε η συνεργασια μας ειναι πολυ καλη.

Ευελπιστω να συνεχισουμε ετσι και ολο το υπολοιπο διαστημα.

n32sp2.png Sx6Op2.png
Link to comment
Share on other sites

YIOTA καλησπέρα' date=' εμένα η κόρη μου η μεγάλη είναι 5 ετών, την έστειλα σταθμό όταν ήταν 1,5 ετών, έψαξα αρκετά για παιδικό και τελικά κατέληξα στην Πλαστελίνη, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, η μικρή μου έχει μάθει πάρα πολλά πράγματα όλα αυτά τα χρόνια,τώρα τα ετοιμάζουν για το δημοτικό, η μικρή ξέρει να γράφει και τώρα έχει αρχίσει να διαβάζει σιγά σιγά, τους έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και τώρα θα στείλω και τη μικρούλα μου πού είναι μόλις 7 μηνών.[/quote']

 

Princess χιλια συγγνωμη που αργησα να σου απαντησω.

Η αλήθεια ειναι οτι οταν πριν απο 2 χρονια εψαχνα για παιδικο σταθμο, εκανα ερευνα μεσω internet και ημουνα αναμεσα στο παλατακι και την πλαστελινη. προσπαθησα πολλες φορες να κλεισω ραντεβου με την υπευθυνη στην πλαστελινη αλλα συνεχως μου ακυρωνε το ραντεβου. Οταν επισκεφθηκα το παλατακι εμεινα πολυ ικανοποιημενη απο το κλιμα και τους χωρους και η διευθυντρια ηταν πολυ εξυπηρετικη.

οποτε δεν το εψαξα περισσοτερο.

n32sp2.png Sx6Op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα αγορακι 9.5 μηνων και απο τον Μαιο θα πρεπει να τον στειλω παιδικο.Εχω διαβασει οσα γραφονται για τους παιδικους σταθμους της περιοχης μας και ομολογω οτι το Παλατακι μου κεντρισε το ενδιαφερον.Θα ηθελα αν μπορειτε να μου λυσετε καποιες αποριες:

-απο τι ωρα παιρνουν παιδακια και τι ωρα τα γυριζουν;εγω θα ηθελα να τον παιρνουν 8παρα και να τον φερνουν 3.30.Γινεται η ειναι στανταρ οι ωρες;

-ο μικρος μου ειναι κολλημενος πανω μου,λογικο μιας και ειμαστε μαζι περισσοτερες ωρες απ'οτι με τον μπαμπα του που δουλευει πολλες ωρες.Αν κλαιει πολυ πως το χειριζονται το θεμα;ξερω οτι ακουγεται πολυ μαμαδιστικο και υπερβολικο αλλα το ρωταω διοτι η κουμπαρα μου σε δημοτικο παιδ.σταθμο που το μικρο της εκλαιγε πολυ στην αρχη,της ειπαν οτι αν δεν προσαρμοστει σε 15μερες δεν θα τον κρατουσαν για να μην αποκτησει ψυχολογικα με το σχολειο.Ξερω οτι σε ιδιωτικο δεν προκειται να σου το κανουν "πακετο"να στο στειλουν πισω,αλλα πως το αντιμετωπιζουν;

-τα φαγητα ειναι καλα;ασχολουνται για να τα ταισουν η οσο προλαβει ο καθενας;εμενα δηλαδη που εθναι αεγος στο φαι θα σπαταλησουν ωρα να τιν ταισουν;

-Τα διδακτρα ποσα ειναι;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Della καλησπερα και να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου.

 

Ειναι πολυ φυσιολογικο να ειστε προσκολλημενοι ο ενας στον αλλο και πολυ πιο φυσιολογικο να εχεις ολες αυτες τις ανησυχιες.

Και εμεις ετσι ημασταν και μπορω να σου πω οτι οι πρωτες μερες στον παιδικο σταθμο κυλησαν με πολυ κλαμα... αλλα με την βοηθεια της δασκαλας μεσα σε λιγο διαστημα ο μικρος μου εκανε αλματα προοδου.

 

Η δασκαλα που εχει το τμημα με τα μικρα παιδακια ειναι καταπληκτικη , σχολαστικη και ασχολειται παρα πολυ με τα καινουρια παιδακια ετσι ωστε να προσαρμοστουν αμεσα.

Φυσικα και τα παιρνει αγκαλιτσα οταν χρειαζεται, τον Θοδωρη μου ιδιως την πρωτη εβδομαδα τον ειχε συνεχως στην αγκαλια της, δεν ξεκολλαγε απο πανω της. Απο κλαμα αλλο τιποτα. Οποτε επαιρνα τηλ να ρωτησω πως τα παει τον ακουγα να κλαιει , οταν πηγαινα να τον παρω τον ακουγα οτι εκλαιγε και τον επαιρνε με ληγμους, δεν μπορουσε να σταματησει απο το πλυ κλαμα.

Βλεπεις... καθε αρχη και δυσκολη.

 

Τις ωρες που θα παραλαβουν / επιστρεψουν το παιδακι σου τις κανονιζεις απο την αρχη με την διευθυντρια , υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει σχολικο τις ωρες που αναφερεις αλλα μπορειτε να βρειτε μια μεση λυση.

Ο μικρος μου αν και δεν γενικως δεν ειναι δυσκολος στο φαγητο, παντα το ετρωγε ολο και δεν νομιζω οτι η δασκαλα θα παρατησει και δεν θα ταισει ενα παιδακι επειδη τρωει αργα.Δεν μου εχει δωσει τετοια εντυπωση. Μαλιστα απο την αρχη της σχολικης χρονιας σου δινουνε και το προγραμμα φαγητων για ολο το χρονο και ανα πασα στιγμη γνωριζεις αν κατι δεν τρωει το παιδακι σου και μπορεις να στειλεις ταπερακι με το δικο σου φαγητο.

Τα διδακτρα κυμαινονται γυρω στα 4000 ευρω το χρονο και χωριζονται σε 10 μηνες , γιατι προπληρωνεις τον Ιουλιο και τον Αυγουστο.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

n32sp2.png Sx6Op2.png
Link to comment
Share on other sites

Yiota-Mar.χιλια ευχαριστω για την απαντηση.Ειναι βαλσαμο τα λογια σου.Ποσο ειναι ο Θοδωρης σου;Εκανε καιρο να προσαρμοστει;Με καθησυχασες πολυ μ'αυτα που εγραψες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

συνδέθηκα στο FORUM για το συγκεκριμένο θέμα του σταθμού το ΠΑΛΑΤΑΚΙ. Πηγαίνει και εμένα το μικρό μου για πρώτη χρονιά. Έψαξα αρκετά νομίζω πέρυσι και ρώτησα και αρκετούς στην περιοχή μέχρι να καταλήξω τελικά σε αυτόν.Όλα καλά σε γενικές γραμμές , αλλά το μικρό μου είναι συνέχεια άρρωστο. Μία βδομάδα πάει και 2 τον έχω μετά σπίτι. Σε δύο μήνες έχει πάρει 3 αντιβιώσεις και έχουμε κάνει μία επίσκεψη στον Παίδων. Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ και δεν ξέρω να τον σταματήσω ή όχι. Τον Ιανουάριο πήγε συνολικά 9 μέρες! Τι πιθανότητες έχει το παιδί να μην αρρωστήσει σε μία τάξη με 26 παιδιά; Περιμένω σκέψεις σας και σχόλια ειδικά από τις μαμάδες που έχουν τα παιδιά τους στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ.

Link to comment
Share on other sites

kafka μου αυτό με τις αρρώστιες δεν το γλιτώνεις πουθενά! Και εγω τον στέλνω κάθε πρωί σε εναν παιδότοπο στην Νίκαια και ειναι μόνο 4-5 παιδάκια και έχουμε αγανακτήσει με τις ιώσεις....η μύξα ειναι σκουλαρίκι από τον Σεπτέμβρη που αρχίσαμε! Και εγω τον πηγα εκει με τη λογική του άλλο να ειναι με 30 παιδιά στην τάξη και αλλο με 4 αλλά στο θέμα των ιώσεων ειναι το ίδιο! Ευτυχώς κάνοντας ομοιοπαθητική την έχουμε γλιτώσει μόνο με λίγο πυρετό και μύξα, πολύ μύξα ρε παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,τα 26 παιδακια πολλα δεν ειναι;Και οι υπολοιποι παιδικοι τοσα πολλα παιδακια εχουν;συμφωνω με τη yogini οτι ειτε 26 ειτε 5 το κακο γινεται αλλα οι ταξεις ειναι τοσο μεγαλες;Ρωταω γιατι δεν ξερω καθολου τι γινεται στους παιδικους.

Kafka, ποσο ειναι το παιδακι σου;

Yogini,οταν λες τον πας παιδοτοπο δηλ.μονο για να παιξει η τον ταιζουν κιολας;και ποση ωρα σου τον κρατανε;ποσο ειναι ο μικρος σου;τον στελνεις παιδοτοπο γιατι ειναι καλυτερα;

Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτησεων αλλα καθε φορα που διαβαζω κατι νιωθω ολο και πιο πελαγωμενη.

Link to comment
Share on other sites

Della καλημέρα, τα 26 παιδάκια φυσικά νομίζω ότι είναι πολλά παρόλο που έχουν δασκάλα και βοηθό η οποία είναι βέβαια και συνοδός οπότε λείπει κάποιες ώρες από την τάξη. Μιλάω πάντα για για το Παλατάκι που έχω αυτή την μικρή εμπειρία. Βέβαια πέρυσι που έψαχνα μου είχαν πει ότι στην τάξη του μικρού μου που είναι 3 χρονών θα είναι 18-24 παιδιά. Τελικά έγιναν 26. Παρόλα αυτά αυτό δεν θα με πείραζε από την στιγμή που κάνουν δουλειά ακόμα και με τόσα παιδάκια και βλέπω πρόοδο στο παιδί μου! Αν ψάχνεις στην περιοχή αξίζει τον κόπο να τον επιστεφτείς.

 

yogini έχεις απόλυτο δίκιο σχετικά με τις ιώσεις και περίμενα ότι όλο το χρόνο θα είχαμε μίξες οκ. Το δικό μου όμως έχει περάσει μικροβιακές ιώσεις! μεχρι τα 2,5 που τον πήγα σταθμό δεν είχε πάρει ούτε depon και ήταν συνέχεια σε κούνιες , παιδότοπους και γενικά με παιδιά. Όμοιοπαθητική δεν νομίζω ότι μπορώ να ξεκινήσω πριν τα 3, σωστά;

 

Ήθελα να μάθω από άλλους γονείς που έχουν τα παιδιά τους στον σταθμό αυτόν τι εμπειρία έχουν από αρρώστιες.

Link to comment
Share on other sites

della ο παιδότοπος της γειτονιάς μας έκανε ενα πρωινό τμήμα φύλαξης παιδιών από τις 9-2 με δικό τους δεκατιανό και φαγητό από το σπιτι. Παίζουν, ζωγραφίζουν, κάνουν κατασκευές κτλ...οτι θα έκαναν και στο σταθμό απλά είναι λίγα τα άτομα, γνωστές οι κοπέλες, πεντακάθαρα οπότε μας έκατσε κουτί.

 

kafka Ομοιοπαθητική μπορείς να ξεκινήσεις από βρέφος, εμεις τον ξεκινήσαμε 40 ημερων.

 

Με ενδιαφέρουν κι εμενα οι σταθμοί της περιοχής για του χρόνου αλλά να ειναι και τα χρήματα λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...