Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Παλατάκι" στον Άνω Κορυδαλλό


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ 4,5 ΚΑΙ 2 ΕΤΩΝ . Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ ΤΡΕΛΗ Σ' ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΤΙ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!! ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ! ΚΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΟ ΠΕΡΟΚΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω μια κορουλα και εγω 2,5 ετων. Ηθελα σε δημοτικο σταθμο εκει κοντα στο Περιβολακι και δεν μου την πηραν. Στο "παλατακι" ειναι καλα ; Ειναι ακριβα..

Γραψτε μου και για αλλους σταθμους στη Νικαια. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω μια κορουλα και εγω 2,5 ετων. Ηθελα σε δημοτικο σταθμο εκει κοντα στο Περιβολακι και δεν μου την πηραν. Στο "παλατακι" ειναι καλα ; Ειναι ακριβα..

Γραψτε μου και για αλλους σταθμους στη Νικαια. Ευχαριστω

 

 

στο πααλατακι ειναι μια χαρα,αλλα οντως ειναι πιο τσιμπημενη η τιμη.

μια φιλη παει τα παιδια της στη μικρη γοργονα στη νικαια πισω απο το σκλαβενιτη.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια κορουλα και εγω 2,5 ετων. Ηθελα σε δημοτικο σταθμο εκει κοντα στο Περιβολακι και δεν μου την πηραν. Στο "παλατακι" ειναι καλα ; Ειναι ακριβα..

Γραψτε μου και για αλλους σταθμους στη Νικαια. Ευχαριστω

περιπου 300-350 το μηνα, αλλα το αρχικο ποσο που σου λενε το χωριζεις εσυ σε 10 δοσεις οπως θελεις. εχουν αψογη οργανωση, προγραμμα φαγητου για ολο το χρονο και το κυριοτερο που εχει το ΠΑΛΑΤΑΚΙ ειναι οτι μπορεις να πας να δεις τι κανει το παιδι σου ό,τι ώρα θες χωρις τηλεφωνο(και τα βλεπεις στην ταξη, στο φαι κλπ αναλογα την ωρα).εγω τους ελεγξα σε διαφορες ωρες και ηταν ολα ΟΚ!!ειναι επισης ανοιχτα 12 μηνες το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

περιπου 300-350 το μηνα, αλλα το αρχικο ποσο που σου λενε το χωριζεις εσυ σε 10 δοσεις οπως θελεις.
Διαφωνώ λίγο εδώ εκτός κι αν μας έχουν πει άλλες τιμες... ελπίζω όχι... Εμάς φέτος θα είναι 12*370 συν κάποια έξοδα στην αρχή της χρονιάς για χαρτική ύλη. Όντως πρέπει να πληρώσεις σε 10 δόσεις, κι αυτό γιατί θέλουν οι Ιούλιος/Αύγουστος να έχουν εξοφληθεί μέχρι τον Ιούνιο. Αλλά μπορείς εναλλακτικά να πληρώσεις τους δύο αυτούς μήνες με το δώρο των Χριστουγέννων ή του Πάσχα π.χ. Ελπίζω να σας κατατόπισα. EIRIEN στην ίδια τάξη με την κόρη μου θα είναι η δική σου αν γραφτείτε, εμάς αυτά τα λεφτά μας έχουν πει... Ευχαριστημένη είμαι, χωρίς να πρέπει ποτέ να εφησυχαζόμαστε.
yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σε μας το Παλατάκι μας είπε 350 ευρώ μέχρι τις 2 η ώρα και 370 ευρώ μέχρι τις 5. Πριν βγούν τα αποτελέσματα από την ΕΤΤΑΑ είχα γράψει και εγώ το μικρό εκεί (εχω δώσει και 80 ευρώ για την εγγραφή). Απλώς την ημέρα που πήγα να δώσω για την εγγραφή, πρόσεξα καλύτερα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν καθόλου. Μετάνιωσα κατευθείαν αλλά είχα δώσει τα 80 ευρώ και επιστροφή δεν γίνεται. Εμένα μου άρεσε το ΝΑΝΝΩ αλλά ήταν πολύ πιο ακριβό από το παλατάκι για αυτό δεν ήταν η πρώτη επιλογή μου. Μπορεί σαν νοοτροπία να είνια λίγο πιο αυστηρό από το Παλατάκι αλλά όταν μίλασα μαζί τους για το θέμα προσαρμογής μου άρεσαν πιο πολύ οι απόψεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!

Είμαι καινούργια στο site. Έχω ένα μωράκι 6 μηνών και τον Ιανουάριο που θα πάω στη δουλειά θα είναι 10 μηνών. Ψάχνω για σταθμό στη Νίκαια, Κορυδαλλό και Αιγάλεω . Γνωρίζετε κάποιον και αν ναι θα ήθελα εντυπώσεις - πληροφορίες. Έχω ακούσει για την πιτσιρικούπολη και το παλατάκι. Τι παίζει?? Όσο να ΄ναι είμαι πολύ αγχωμένη και ελπίζω να καταλαβαίνετε το γιατί , βλέπετε θα είναι η πρώτη φορά που θα αφήσω το αγγελούδι μου σε ξένα χέρια και όπως καταλαβαίνετε όλο αυτό τον καιρό είμαστε πάντα μαζί από το πρωί μέχρι το βράδυ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεια σας. Εχω ενα κοριτσακι 3.5 χρ που παει στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Ερχετε παρα πολυ χαρουμενη και χτες μας ψυθηρισε το πρωτο τραγουδακι.Οι οδηγοι ειναι προσχαροι,ολες οι κοπελες χαμογελαστες και η νηπιαγωγος παρα πολυ συνεργασημη και αψογη στη επικοινωνια της.Ο σταθμος πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος αφου εχω κανει αρκετες εφοδους και εχω ελενξει τα παντα .Το μονο που δεν εχω καταλαβει , ειναι τι εγινε με τη παλια δασκαλα ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Τί έχει γίνει με τους οδηγούς και τη δασκάλα? Εχω δύο κοριτσάκια. Το μεγάλο 3,5 πάει στους Τυχερούληδες και την μικρή που την έστειλα φέτος, στα Παπάκια (2). Γυρίσαμε αρχές Σεπτέμβρη και με καπάκι ασθένειες δεν έχω καταλάβει τί γίνεται. Απλά πήρα είδηση ότι έχει φύγει ο Θοδωρής. Εχει συμβεί κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Φέτος αποφασίσαμε με τον άντρα μου να στείλουμε το 2,5 ετών αγοράκι μας σε παιδικό σταθμό για λίγες ώρες ώστε να απασχολείται και να κάνει παρέα με παιδάκια της ηλικίας του. Επισκεφθήκαμε 8 παιδικούς σταθμούς της περιοχής του Κορυδαλλού, δυστυχώς απογευματινή ώρα λόγω ωραρίου εργασίας. Το κακό είναι ότι το απόγευμα που δεν υπάρχει δραστηριότητα φαίνονται όλα καλά. Αφού για διαφορετικούς λόγους απορρίψαμε κάποιους από αυτούς καταλήξαμε στον επώνυμο παιδικό σταθμό του Κορυδαλλού και ενώ είμαστε έτοιμοι να πάμε για εγγραφή πληροφορούμαστε από φιλικό μας ζευγάρι ότι το παιδάκι τους που είχε ξεκινήσει πριν από 10 ημέρες βρίσκεται σε ένα τμήμα με 25 παιδιά, με 1 δασκάλα(!!!!!) και ανεβοκατεβαίνει στον 2ο όροφο όπου βρίσκεται η αίθουσα του! Εννοείται πως ο σταθμός απορρίφθηκε την ίδια στιγμή.

 

Δεύτερη επιλογή επίσης γνωστό Εκπαιδευτήριο με παιδικό σταθμό στον Κορυδαλλό. Πάλι απογευματινή επίσκεψη, φωτεινές, καθαρές αίθουσες, max 13 παιδιά με μια δασκάλα, η αίθουσα στο ισόγειο κοντά στο αύλιο χώρο και πολλές δραστηριότητες για την απασχόληση του παιδιού (κατά τα λεγόμενα της υπεύθυνης). Ξεκινάω λοιπόν μαζί με το παιδί ένα πρωί κατά τις 11.30 να πάμε για την εγγραφή. OK με τον αριθμό των παιδιών αλλά από προσοχή και δραστηριότητες... Στο τμήμα ηλικίας 18 - 30 μηνών, εφτά παιδάκια, τα μισά παρκαρισμένα μέσα στα παρκοκρέβατα να κλαίνε και τα υπόλοιπα καθισμένα στις καρεκλίτσες τους μπροστά σε κενά τραπεζάκια! Ούτε ένα παιχνίδι, ούτε μια ζωγραφική. Η δασκάλα συμπλήρωνε τα σημειώματα προς τους γονείς, φώναζε στα παιδάκια γιατί σηκώνονταν απο τις καρέκλες και "μάλωνε" ένα μικρό που είχε κάνει τα κακά του για 2η φορά! Στη 2η αίθουσα των 2,5 - 3,5 ετών, εννιά παιδάκια, με τουβλάκια αραδιασμένα μπροστά τους, μόνα τους, η δασκάλα δίπλωνε πετσέτες και φώναζε συνέχεια Σούτ! και Σούτ! και τσίριζε στα πιστσιρίκια όταν σηκώνονταν απο τις καρέκλες τους λες και μπορούν τα παιδιά σε αυτή την ηλικία να κάτσουν πάνω απο 10 λεπτά σε μια καρέκλα! Κοινώς δραστηριότητες και προσωπική ενασχόληση της δασκάλας με τα παιδιά, Μηδέν!!! Έμεινα συνολικά μισή ώρα, απογοητεύτηκα απίσκευτα, δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα. Μαραμένα παιδάκια που το μόνο που εισέπραταν ήταν φωνές, τσιρίδες και καμία προσοχή! Κι εγώ πες εντάξει, μπορώ να κρατήσω το παιδί στο σπίτι γιατί λόγω εγκυμοσύνης στο 2ο παίδί μου σταματάω από στιγμή σε στιγμή. Άλλοι γονείς που αναγκάζονται να στείλουν τα παιδιά τους απο νωρίς; Σε αυτή την τρυφερή ηλικία το μόνο που χρειάζονται είναι αγάπη, μια γλυκιά κουβέντα και προσοχή. Πραγματικά τα λυπήθηκε η ψυχή μου. Το ίδιο σχόλιο έκανε και μια κοπέλα που περίμενε λίγο περισσότερο απο εμένα και είχε δει περισσότερα. Αυτά. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα να μοιραστώ την απογοήτευσή μου! Μεγάλη προσοχή που εμπιστευόμαστε τα αγγελούδια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρη μου ειναι στις φραουλες Χτες το πρωι μουρμουραγε οτι δεν ηθελε να παει σχολειο και το μεσημερι ηρθε ολο χαρα .Μου ελεγε οτι περασε καλα ,μου εδειχνε το γλαστρακι που ζωγραφισε και οτι το φυτεψε μονη της.Σημερα ηταν καταενθουσιασμενη γιατι επαιξε θεατρο το παραμυθι που διαβασαν,εφαγε τουρτα στο παρτι και πηρε πολλα φιλακια απο τη δασκαλα της και τους εκανε πολλες αγκαλιες οταν επαιζαν μαζι της .Μετα απο ολα αυτα δεν με νοιαζει αν ειναι 18 η 25 .Με νοιαζει να ειναι χαρουμενη και να ξερω οτι περναει καλα .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νοιάζει και να έχουν όσες νηπιαγωγούς ορίζει ο νόμος ανά παιδάκι. Έχουν πέσει λίγο έξω στην αναλογία, πολλοί παραπονιούνται για αυτό...

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στεναχωριέμαι με αυτό γιατι νοίωθω ότι το παιδάκι μου επείδη είναι λίγο γλωσσοκοπάνα ίσως καπελώνει άλλα παιδάκια και ίσως τελικά κάποια πράγματα παραπάνω δεν μαθαίνει γιατι την βλέπουν έτσι νομίζουν ότι ξέρει ειναι και πολλά και τελικά χάνονται.Πάντως το ότι ήταν 20παιδάκια στην αιθουσα και οχι 25δεν την εμπόδισε πέρσι να περάσει μια καλή χρονιά και να κόψει και τις πάνες για φέτος ειδωμεν.;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε παραπονεθεί γι' αυτό στη Διεύθυνση? Κι εμένα μου έκανε εντύπωση ο αριθμός των παιδιών και το είχα αναφέρει στη διευθύντρια. Ισως θα πετυχαίναμε κάτι αν όλοι το θέταμε ως θέμα. Πάντως εγώ από το σταθμό είμαι πολύ ευχαριστημένη. Αλήθεια τί έχει γίνει με τις δασκάλες που αναφέρετε σε παραπάνω post. Eχει γίνει κάτι? Υπάρχει κανένας συμμαθητής/τρια από παπάκια ή τυχερούληδες?

Link to comment
Share on other sites

Παπάκια έιμαστε και εμείς και το Filaki ποιο είναι το μικρό σου παπάκι?:-)

 

Καλημέρα, τώρα είδα την απάντησή σας. Είναι η μικρή μου Κωνσταντίνα. Τον Αύγουστο έκλεισε τα 2. Είναι η τρίτη συνεχή εβδομάδα που πάει και τα πάει μια χαρά!! Εσείς ποιά παπάκια είστε? Την Τόνια την ξέρω από πέρυσι που ήταν η μεγάλη εκεί. Δεν είχα κανένα παράπονο. Με τις άλλες δασκάλες έχει γίνει κάτι που αναφέρετε πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΛΗΔΕΣ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΑ, Η ΒΑΣΙΑ? Η ΦΕΤΙΝΗ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ, Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ, ΑΠΛΑ ΠΕΡΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΛΗΔΕΣ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΑ, Η ΒΑΣΙΑ? :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Αγνωστο

 

Η ΦΕΤΙΝΗ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ, Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ, ΑΠΛΑ ΠΕΡΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ[/QUOTE]

 

Κάτι έχει αλλάξει ??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα!! Εσείς που έχετε πάει τα παιδάκια σας, τώρα που έχει περάσει καιρός είστε ευχαριστημένες?? Το θεματάκι με τα πολλά παιδάκια σας δημιουργεί τελικά προβλήματα? Ρωτάω γιατί πήγα από κει να ενημερωθώ και μου άρεσε πολύ. Περισσότερο από όλους τους άλλους κ έχω δει πολλούς μέχρι τώρα. Μου είπε όμως η διευθύντρια ότι βάζουν μεχρι 25 παιδακια στο τμημα κ με προβληματισε το θέμα. Με ενδιαφέρει πολύ η εμπειρία σας:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...