Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια είναι η πιο νέα (σε ηλικία) μαμά;


kasia

Είμαι:  

1.684

  1. 1. Είμαι:



Recommended Posts

egw emeina egkuos stin koroula mou sta 25 kai gennisa ligo prin mpw sta 26...tote mou fainotan normal ilikia, twra pou to skeftomai mikroula imoun!!!!eimai 28 kai exw 2 xronwn kori kai polu mou aresei!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 315
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

egw emeina egkuos stin koroula mou sta 25 kai gennisa ligo prin mpw sta 26...tote mou fainotan normal ilikia' date=' twra pou to skeftomai mikroula imoun!!!!eimai 28 kai exw 2 xronwn kori kai polu mou aresei!!![/quote']

 

Να σου ζήσει το πανέμορφο κοριτσάκι σου! Εγώ στα 26 αλλά και στα 28 ήμουν σε άλλη διάσταση! Στα 30 προσγειώθηκα (ευτυχώς ομαλά, πολύ ομαλά!) και είμαι και εγώ πολύ ευτυχισμένη (φτου φτου φτου μας!)

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμενα!!

Εγω γεννησα το Μαρακι μου στα 22.5 (αν λαβεις υποψιν πως εχθες εκλεισα τα 23 και το παιδι ειναι 7 μηνων).

Οποτε κι εγω καπου στη μεση βρισκομαι!!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ειμαι 35 χρονων. στο πρωτο ημουν 25 στο δευτερο 27 και στο τριτο 32.με παιρνει και για τεταρτο η' να το αφησω; τι λενε οι πολυτεκνες μανουλες;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πολύτεκνη δεν είμαι, αν όμως πράγματι σκέφτεσαι για τέταρτο μωράκι και ο μόνος προβληματισμός σου είναι η ηλικία, θα σε συμβούλευα να το προσπαθήσεις, και μάλιστα άμεσα γιατί τα 35 βρίσκονται στο μεταίχμιο της γυναικείας αναπαραγωγικής περιόδου (ούτε αργά, ούτε όμως και νωρίς). Εξάλλου έχεις το "ατού" τριών ήδη παιδιών, επομένως ο οργανισμός σου είναι εξοικειωμένος με τη διαδικασία. Ίσως μάλιστα καταφέρεις να αποφύγεις και τον σκόπελο της αμνιοπαρακέντησης και άλλων παρόμοιων επίπονων και ριψοκίνδυνων εξετάσεων (πολλοί γιατροί το προτείνουν ασυζητητί μετά τα 35). Το δικό μου μωράκι γεννήθηκε όταν ήμουν 31 (τώρα είναι ενός έτους) και σκεφτόμαστε ήδη να προχωρήσουμε σε δεύτερο για τον ίδιο λόγο που σου εξήγησα.

Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια

κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό

ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος

κι ολόκληρη τη Γη μας θ' αγκάλιαζε θαρρώ

Γ. Ρίτσος

Link to comment
Share on other sites

Προς τη BIKY 74 απάντησα, συγγνώμη εάν είμαι λίγο "γκάου" ακόμα με τα διαδικαστικά του φόρουμ!

Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια

κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό

ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος

κι ολόκληρη τη Γη μας θ' αγκάλιαζε θαρρώ

Γ. Ρίτσος

Link to comment
Share on other sites

..να πω και εγω...εγινα μανουλα στα 27 μου και προχωρω αισιως για τα 28!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες μικρες και μεγαλες !!!!! Παντρευτικα στα 26,5 και γεννησα την μπουμπουκιτσα μου λιγο πριν τα 28. Νομιζω οτι ειμαι σε καλη ηλικια για να κανω παιδια και οικογενεια!Ορισμενες φιλες μου παντρευτικαν μετα το σχολειο και νιωθω πολυ γρια που εκανα τωρα παιδακι ενω εκεινες εχουν παιδια 10 χρονων.!!! Βεβαια μερικες αλλες φιλες μου δεν εχουν βρει καν τον καλο τους και λογω της καριερας τους δηλαδη θα αργησουν σιγουρα να κανουν παιδακια...... Οπως και να τα σκεφτω καταληγω να λεω ''Αχ τι καλα που εχω το μωρακι μου και τον αντρουλη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κ'εγώ! Στα 23 έκανα την πρώτη μου κόρη , στα 24 τη δεύτερη και θα είμαι ακόμα 25 όταν θα γεννήσω το τρίτο μου ζουζουνι που ακόμα δεν ξέρω αν είναι αγόρι ή κορίτσι.:wink:

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω ειμαι μαζι με τον αντρα μου απο τα 20 και φτασαμε 32 χρονων για να παντρευτουμε!Γεννησα το υπεροχο πλασματακι μου στα 33 και κατι και τωρα κοντευω στα 34.

Για 2ο πρεπει να βιαστω αλλα με τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη..φοβαμαι!!!

:shock::?:oops:

'θηλαζω αει διδασκομενη'

XAICp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...