Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο online φαρμακεία (κυρίως)


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Εχω διαβάζει σχεδόν όλα τα posts και συμπεραίνω ότι το γερμανικό site που παραθέτετε είναι πολύ μπροστά στις τιμές αλλά έχει και το μείον των μεταφορικών...

Σε πρώτη φάση μας ενδιαφέρουν οι πάνες pampers αλλά και προϊόντα της WELLEDA, όπως και της frezyderm...

Δεν ξέρω εάν εκεί "τα σπάει" που λένε αλλά το θέμα είναι πως με το 10ρικο για να βγει κάποιος κερδισμένος πρέπει να του φύγει ένα 200ευρω, δηλαδή να έχει λεφτά να ξοδέψει...

Συν τοις άλλοις όπως είδα είναι μόνο στα γερμανικά...

Εμείς ενδιαφερόμαστε για βρεφικά της frezyderm. Μπορείτε να μου συστήσετε μερικά από αυτά καθώς και τα πιο οικονομικά online shops που μπορώ να τα βρω?

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα!εγω μετα απο αρκετο ψαξιμο στο ιντερνετ πηρα για τον μικρο μου την κρεμα της frezyderm μαζι με καποια αλλα προιοντα απο εδω..http://pharmacymagou.gr/product.php?id_product=510

γρηγορη εξυπηρετηση,μου ηρθαν την αλλη μερα με κουριερ στο σπιτι,πολυ καλες τιμες,πληρωσα αντικαταβολη χωρις εξτρα χρεωση και ηταν αρκετα αναλυτικη και ενημερωμενη η κυρια που μιλησα στο τηλεφωνο μαζι της..ελπιζω να βοηθησα λιγακι και να βρεις το καλυτερο και φυσικα το φθηνοτερο για το παιδακι σου. :)

ΜΠΕΤΤΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Εχω διαβάζει σχεδόν όλα τα posts και συμπεραίνω ότι το γερμανικό site που παραθέτετε είναι πολύ μπροστά στις τιμές αλλά έχει και το μείον των μεταφορικών...

Σε πρώτη φάση μας ενδιαφέρουν οι πάνες pampers αλλά και προϊόντα της WELLEDA, όπως και της frezyderm...

Δεν ξέρω εάν εκεί "τα σπάει" που λένε αλλά το θέμα είναι πως με το 10ρικο για να βγει κάποιος κερδισμένος πρέπει να του φύγει ένα 200ευρω, δηλαδή να έχει λεφτά να ξοδέψει...

Συν τοις άλλοις όπως είδα είναι μόνο στα γερμανικά...

Εμείς ενδιαφερόμαστε για βρεφικά της frezyderm. Μπορείτε να μου συστήσετε μερικά από αυτά καθώς και τα πιο οικονομικά online shops που μπορώ να τα βρω?

Και εγώ μόλις μπήκα στο site και είδα και έπαθα να βρώ αυτά που ήθελα(γ$$ω τα γερμανικά μου,γ%@ω!!!)

Τα βρεφικά της frezyderm είναι πολύ καλά,στα συστήνω ανεπιφύλακτα.Δοκίμασε την κρέμα για την αλλαγή της πάνας και το ενυδατικό γαλάκτωμα hydra milk που το χρησιμοποίησα στη μπέμπα μου όταν έβγαζε λέπια το δερματάκι της όταν ήταν νεογέννητο ,και μετά από 2 εφαρμογές εξαφανίστηκαν.Είναι πολύ καλό και για μετά το μπάνιο για μασαζάκι!!!Α,και ο αφρός καθαρισμού super!!!(ειδικά για τον καθαρισμό του πωπού στην αλλαγή πάνας και αφαιρείται μόνο με χαρτομάντηλο,πολύ βολικό αν είστε εκτός σπιτιού)

Δες τα απο το κατάστημα που αγόρασα εγώ,πολύ καλές τιμές,αποστολή δωρεάν για αγορές άνω των 50 ευρώ,την επόμενη ημέρα κιόλας μετά την επιβεβαίωση της παραγγελίας,αντικαταβολή χωρίς επιβάρυνση.

 

http://www.tofarmakeiomou.gr/serieproductlist/krema-sugkamatos-3570.htm?lang=el&path=-1164787364&a_55e=114&serie=BABY-CARE-4838

 

http://www.tofarmakeiomou.gr/product/frezyderm-baby-hydra-milk-enudatiko-galaktoma-4853.htm?lang=el&path=-1457152714

 

http://www.tofarmakeiomou.gr/product/frezyderm-baby-foam-afros-katharismou-4858.htm?lang=el&path=-1459652220

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

Για fresyderm έχω βρεί πολύ καλές τιμές στο healthzone.gr . Φανταστική εξυπηρέτηση και καλές τιμές σε πολλά προϊόντα. Ελάχιστα μεταφορικά και γρήγορη αποστολή σύν ότι εάν κάτι δέν πάει καλά με την παραγγελία σε παίρνουν αμέσως τηλέφωνο.

Γάλα πρώτης βρεφικής βρήκα ελάχιστα πιο φτηνά το almiron στο pharmacyonclick το οποίο έμαθα εκ των υστέρων ότι συνεργάζετε απευθείας με την nutricia εξού και οι χαμηλότερες τιμές..

Για πάνες ξεκίνησα με chicco αλλά όσο ανεβαίναμε στα κιλά γύρισα στις pampers μια και στα περισσότερα κιλά ήταν μία η άλλη στα χρήματα, σύν ότι τυπώνω τα κουπώνια από το site της p&g οπότε μου έρχονται πιο οικονομικά. Επίσης έχουν βγεί μερικά sites στην Ελλάδα που πουλάνε πάνες με την κούτα αλλά πρέπει να είσαι προσεκτικός.. Το site που προωθεί η ίδια η P&G (welovebabies)μέχρι στιγμής είναι καλό σε μεταφορικά, διαθεσιμότητα προιόντων κλπ και καλό customer care!! Απογοητευτική ήταν η εμπειρία μου με το babylikes.com , τα περισσότερα προιόντα δέν ήταν διαθέσιμα, πολλά μεταφορικά και όταν μου δημιουργήθηκε ένα θέμα με προιόν που παρέλαβα σε άθλια κατάσταση με ταλαιπώρησαν αφάνταστα πολύ και ακόμη άκρη δέν έχω βγάλει...

Ελπίζω να βοήθησα αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παραγγειλα πραγματα απο το pharmacy4u αλλα αντι να τα λαμβανω κανονικα σε 1-2 ημερες,παντα τα καθυστερέι μέχρι και μήνα.Θυμωσα πολυ γιατι παραγγειλα κατι ορους για νεογεννητο απο 21/2 τα έλαβα τωρα και λήγουν τον Απρίλιο.Τον πηρα τηλέφωνο και τον ενημερωσα οτι η νυφη μου γενναει σε 15 ημερες και φυσικα τους ορους θα τους χρησιμοποιησει απο 25/3 και μετα (που αν βαλουμε οτι θα μεινει και μεσα στο νοσοκομειο 3 ημερες αρα θα μπορεί να τους βαλει στο μωρο μονο 2-3 ημερες).Αφου του εξηγησα οτι είναι παρα πολυ κοντινη η ημερομηνια λήξεως,και μετα απο πολλα τηλεφωνα δεχτηκε να τα αντικαταστησει αλλα να χρεωθω τα εξοδα πηγαινε και έλα της κουριερ. Το θεωρω απαραδεκτο να καθυστερει να στελνει την παραγγελια και να μην ενημερωνει ΚΑΝ!!! (λεει στους ορους γραφει οτι μετα απο 5 ημερες αν δεν τα παραλαμβανουμε θα πρεπει εμεις να παιρνουμε τηλεφωνο)και αφου στις παρατηρησεις της παραγγελιας ειχα γραψει αν δεν υπαρχει κατι να μου στειλει μονο οτι υπαρχει απο την παραγγελια μου. Τεσπα,θυμωσα απο την συμπεριφορα τους και το ποσο μη επαγγελματιες είναι,πως μπορεί να βαλουμε κατι σε όχι απλα παιδι αλλα νεογεννητο το οποιο θα έχει λήξει.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλήμερα.

Αν κάποια γνωρίζει κάποιο ξένο online φαρμακείο στα αγγλικά που να έχει οικονομικές ταινίες σακχάρου, το έχει χρησιμοποίησει και έχει μείνει ευχαριστημένη ας μου πεί.

(Εχω ψάξει τα εδώ online φαρμακεία αλλά οι τιμές παραμένουν πολύ υψηλές.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Αγοράζω από το pharmasales εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα και με δωρεάν τα μεταφορικά για αγορές άνω των 24 ?. Πρόσφατα παρατήρησα άνοδο στις τιμές τουλάχιστον όσον αφορά την frezyderm γι' αυτό και απευθυνόμενος στο φαρμακείο έκανα την ερώτηση "προς τι οι αυξήσεις 1,5-2 ? που παρατηρώ ανά προϊόν frezyderm και μάλιστα σε εποχή κρίσης"?

Και λαμβάνω απάντηση πως "η εταιρεία εφαρμόζει ανώτατα όρια έκπτωσης που δικαιούται να κάνει κάθε φαρμακείο στα προϊόντα της. Και μάλιστα αυτό αναμένεται να φανεί και στους ανταγωνιστές" επομένως να το έχετε υπόψιν σας:

Ενδεικτικά: hydra milk προ 1 μηνός 9.9 ? και τώρα 12 ?.

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Αγοράζω από το pharmasales εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα και με δωρεάν τα μεταφορικά για αγορές άνω των 24 ?. Πρόσφατα παρατήρησα άνοδο στις τιμές τουλάχιστον όσον αφορά την frezyderm γι' αυτό και απευθυνόμενος στο φαρμακείο έκανα την ερώτηση "προς τι οι αυξήσεις 1,5-2 ? που παρατηρώ ανά προϊόν frezyderm και μάλιστα σε εποχή κρίσης"?

Και λαμβάνω απάντηση πως "η εταιρεία εφαρμόζει ανώτατα όρια έκπτωσης που δικαιούται να κάνει κάθε φαρμακείο στα προϊόντα της. Και μάλιστα αυτό αναμένεται να φανεί και στους ανταγωνιστές" επομένως να το έχετε υπόψιν σας:

Ενδεικτικά: hydra milk προ 1 μηνός 9.9 ? και τώρα 12 ?.

 

Δες στο healthzone.gr την hydramilk παιδική της frezyderm 9.25 και όλα της ίδιας εταιρείας νομίζω έχει πολύ καλύτερες τιμές

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δοκίμασα το pharmacymagou και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Εκτός ότι είχε πολύ καλές τιμές, πληρώνεις με αντικαταβολή και τα πράγματα ήρθαν σπίτι σε το επόμενο πρωί. Παρήγγειλα 8 πράγματα και μου έστειλε 10 δείγματα (τα περισσότερα ήταν Frezyderm σε μίνι μπουκαλάκια) και μία τσάντα της Frezyderm (εντάξει δεν είναι κάτι συγκλονιστικό, αλλά θα μπορούσαν να μην την στείλουν). Το μόνο αρνητικό είναι ότι κάποιες μάρκες δεν τις έχει, αλλά ίσως αν τις ζητήσει κάποιος να τις φέρει.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει αλλα εχει λεει δωρεαν μεταφορικα

http://www.to-pharmakeio.gr/information.php?info_id=1&sess=01d2b665ac449d9ec1fd20c83dd2e25e

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

παρηγγειλα Σαββατο απογευμα και σημερα παρελαβα...

και απο τα 2 site εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

ειχαν μεσα και δειγματακια...

ο φαρμακοπιος μου εχει και αυτη σε στοκ για οποια ενδιαφερεται

http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/products/la-roche-posay-anthelios-lait-dermo-pediatrics-spf50-antiiliako-galaktoma-poly-ypsili-prostasia-prosopoy-kai-somatos-gia-eyaisthito-paidiko-derma-kai-dysaneksia-ston-ilio-300-ml'>http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/products/la-roche-posay-anthelios-lait-dermo-pediatrics-spf50-antiiliako-galaktoma-poly-ypsili-prostasia-prosopoy-kai-somatos-gia-eyaisthito-paidiko-derma-kai-dysaneksia-ston-ilio-300-ml

 

http://www.ofarmakopoiosmou.gr/

http://www.pharmacybay.gr/

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πέρσι να παίρνω αυτό το αντηλιακό με 13 ευρώ από "κανονικό" φαρμακείο!:shock: Μπορεί και να κάνω λάθος... Θα το ξαναπάρω σε 2-3 εβδομάδες οπότε μπορώ να σας ενημερώσω.

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρεία από αγορές σε On line φαρμακεία, έχει ως εξής:

Κάνω αναζήτηση συγκεκριμένων προϊόντων και σύγκριση τιμών σε πολλά site και βρίσκω το οικονομικότερο πακέτο. Έπειτα πρώτα επικοινωνώ μέσω Mail για την διαθεσιμότητα και μετά προχωρώ σε παραγγελία, τραπεζική πληρωμή για να μην χρεωνομαι εξοδα αντικαταβολής και αποστολή /παράδοση σε επαρχία οπότε τα παραλαμβάνω σε 1-2 μέρες κατά μέσο όρο.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα !! Μεσα απο το φορουμ εμαθα για τα on line φαρμακεια και σωθηκα. πραγματικα μεγάλη ευκολια και οικονομια. Να καταθεσω την εμπειρια μου. Ψωνισα αρκετες φορες απο το pharmacy2go και ηταν αψογοι στην εξυπηρετηση τους. τα παραγγελνω το απογευμα και το αλλο μεσημερι ειναι στην πορτα μου. επισης πολυ ευγενικοι. Ομως παροτι έχω κανει μεγαλες παραγγελιες ποτε δεν μου εστειλαν μεσα στο κουτι δωρακια ή δειγματακια ακομα και όταν τους το ζητησα. Εσεις απο άλλα φαρμακεια είχατε λάβει κατι? θα ήταν χρησιμο νομιζω να λεμε την εμπειρια μας για να αποφασιζουμε για τις επομενες αγορες μας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στα περισσοτερα απο τα φαρμακεια που εχω παραγγειλει, μου στελνουν αρκετα δειγματακια απο κρεμες, αντηλιακα, σαμπουαν....

Μαλιστα εχει υπαρξει και φαρμακειο, που εχω ψωνισει τουλαχιστον 3 φορες απο ιντερνετ που εχει δωρεαν τα εξοδα αποστολής με αγορες 29? και ενω τα ψωνια μου εβγαιναν 27, δεν με χρεωσαν εξοδα αποστολης ....και αυτο φυσικα ειναι υπερ τους!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Έχω παραγγείλει από http://www.tofarmakeiomou.gr/

και http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/order!

Και τα 2 πολύ γρήγορη απόκριση(με ενημέρωσαν μάλιστα τηλεφωνικά για προϊόντα που δεν είχαν και ΑΝ ήθελα να τα αντικαταστήσω με κάτι παρόμοιο).Στο http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/order!η παραγγελία ήταν έτοιμη σε λιγότερο από 24 ώρες!!

Και τις 2 φορές η παραγγελία μου ανήλθε στα 80 και κάτι ευρώ και μέσα δεν υπήρχε ούτε ένα δειγματάκι!!!Έτσι για τα μάτια του κόσμου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Σήμερα στο φαρμακείο της γειτονιάς μου είπαν για frezyderm sun and nip 150 ml με δώρο μια κρέμα 15 ml after nip προσφορά λέει 25.70...........

Απ' το νετ πήρα πριν λίγες μέρες το αντιηλιακό με 13.70 και η κρέμα η ίδια τα 30 ml κάνει 5.20.......δεν έχουν το Θεό τους........προσοχή κορίτσια!!!!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κι από εμένα. κι εγώ τα ίδια πάνω κάτω με προϊόντα frezyderm στο φαρμακείο της γειτονιάς. Όταν ρώτησα πως κάποια e-shop κάνουν αυτές τις εκπτώσεις μου εξήγησαν ότι έχει να κάνει με τις ποσότητες που αγοράζει το κάθε φαρμακείο, δηλ. σε μεγαλύτερες παραγγελίες τους κάνουν οι εταιρείες & μεγαλύτερες εκπτώσεις. Λογικό ακούγεται αλλά εγώ ψωνίζω αρκετά online γιατί πλέον συμφέρει.... Πάντως κι εγώ έχω μείνει δυσαρεστημενη στο παρελθόν από το pharmacy4u, παρήγγειλα 2 φορές, τη μία ήρθε με τρομερά μεγάλη καθυστέρηση & μετά από τηλεφωνήματα για να μάθω πότε θα έρθει όπου όλο θα έφευγε "σήμερα" & την άλλη δεν ήρθε ποτε! Έλεος, με τα πόδια να ερχόταν από την Πάτρα θα έφτανε νωρίτερα! Αρκετά ευχαριστημένη έμεινα απο το 24hpharmacy, όταν είχα γεννήσει την κόρη μου & έψαχνα να βρω κρέμες Frezylac που ήταν έλλειψη. Είχα πάρει τηλ να ρωτήσω αν είχαν & με ενημέρωσαν άμεσα, ευγενικά & μάλιστα μόνοι τους με ρώτησαν αν θέλω να δοκιμάσω κάτι & τι τύπο επιδερμίδας έχω για να μου στείλουν κατάλληλα δείγματα. Βέβαια την κρέμα την αγόρασα παραπάνω μαζί με τα έξοδα αποστολής αλλά την είχα την επόμενη ημέρα & με ένα σακουλάκι δείγματα & ενημερωτικά. Επίσης το συγκεκριμένο e-shop έχει μία κατηγορία "stock" που βγάζει μεγάλες εκπτώσεις σε προϊόντα που λήγουν σε 2-3 μήνες ή καταργούντσι & αν βρεις κάτι που χρειάζεσαι αξίζει πραγματικά! Το αρνητικό τους είναι ότι δεν έχουν μεγάλη ποικιλία (πχ Welleda, Avent, Nuk). Σε Avent (philips) εχετε βρει κανένα e-shop με μεγάλες εκπτώσεις εντος ή εκτός Ελλάδος???

vHMXp3.pngWvQVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tofarmakeiomou.gr ! πρωτη φορα παρηγγειλα απο ιντερνετ. Κυριακη εκανα την παραγγελια, Τριτη πρωι ηρθαν σε αριστη κατασταση. Εκανα παραγγελια πανω απο 50 ευρω οποτε δν πληρωσα μεταφορικα. Κ γλιτωσα κ 25 ευρω απο την διαφορα των τιμων φαρμακειου

Link to comment
Share on other sites

WEBFARMAKEIO.GR

Kάθε χρόνο ψώνιζα από φαρμακεία και περίμενα βδομάδες να παραλάβω....φέτος βρήκα τυχαία το webfarmakeio....παραλαβή σε 2-3 μέρες, το παιδικό frezyderm sun and nip 13,72....όπως σας είπα και πριν στο φαρμακείο μας έχει 25 και βάλε.....μου έστειλαν και πολλά δειγματάκια, και έχω κάνει ήδη την τρίτη παραγγελία φέτος, μιας και μου ζητάει όλη η γειτονιά.....35Ε και άνω δωρεάν αποστολή......

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αγοράζω καλλυντικά μόνο από online φαρμακεία. Κάνω ακριβώς αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω από ένα άλλο μέλος. Αποφασίζω τι θέλω να αγοράσω, συγκρίνω τιμές από διάφορα online φαρμακεία και κάνω την παραγγελία σε αυτό που βγαίνει πιο οικονομικό κάθε φορά. Καμιά φορά ακόμα κι αν χρεώνουν μεταφορικά μπορεί η παραγγελία να βγει πιο φθηνή γιατί η τιμή του προϊόντος είναι πολύ χαμηλή ενώ σε sites που δήθεν δεν χρεώνουν το κόστος της μεταφοράς το μετακυλίουν στις τιμές των προϊόντων. Επίσης αν κάνεις μεγάλη παραγγελία (από ένα ποσό και πάνω) δεν χρεώνεσαι μεταφορικά.

Οπότε η ύπαρξη μεταφορικών δεν είναι πάντα κριτήριο.

Εγώ πληρώνω πάντα με αντικαταβολή.

 

http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el

http://www.pharmacy2go.gr/

http://www.healingpowerpharmacy.gr/

http://www.pharmshop.gr/gr/Arhiki.aspx

 

Το pharmshop είναι το μόνο από τα παραπάνω που δεν χρεώνει μεταφορικά. Το ofarmakopoiosmou έχει σε ορισμένα προϊόντα τις καλύτερες τιμές.

 

Γενικά και τα 4 είναι γρήγορα και αξιόπιστα.

u65Tp3.png

QACnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Pharmavel το χειρότερο φαρμακείο!

Όταν παρέλαβα την παραγγελία μου διαπίστωσα ότι έλειπε ένα προϊόν από το κουτί , το οποίο συμπεριλαμβανόταν στην απόδειξη πληρωμής και το είχα πληρώσει στον μεταφορέα.

Αμέσως έστειλα mail, ευχαριστώντας τους για τα δωράκια και ενημερώνοντας τους για την παράλειψή τους.

Μετά από λίγες μέρες, και αφού δεν έλαβα καμία απάντηση, ξαναέστειλα το ίδιο μήνυμα αλλά πάλι καμία απάντηση από τον επαγγελματία.

Μετά από μια εβδομάδα μου ζητήθηκε από κάποιο site του εξωτερικού να στείλω την άποψή μου για το συγκεκριμένο φαρμακείο, πράγμα που έκανα, γράφοντας περίπου τα ανωτέρω.

Ε λοιπόν, ο αγαπητός επαγγελματίας μου έστειλε ΑΜΕΣΩΣ mail,ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟ, λέγοντας μου ότι δεν έλαβε τα μηνύματά μου και όταν του τα έστειλα για τρίτη φορά, μου απάντησε με προσβλητικό, ειρωνικό και φυσικά άκρως αντιεπαγγελματικό τρόπο, πράγμα που εκ των υστέρων είδα ότι κάνει σε οποιονδήποτε ασκεί αρνητική κριτική.

Γι΄αυτό δεν πρέπει ποτέ να προσπερνούμε τις αρνητικές κριτικές, ανεξάρτητα από το πλήθος τους.

Είναι η χειρότερη συναλλαγή που είχα ποτέ στο διαδίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Pharmavel το χειρότερο φαρμακείο!

Όταν παρέλαβα την παραγγελία μου διαπίστωσα ότι έλειπε ένα προϊόν από το κουτί , το οποίο συμπεριλαμβανόταν στην απόδειξη πληρωμής και το είχα πληρώσει στον μεταφορέα.

Αμέσως έστειλα mail, ευχαριστώντας τους για τα δωράκια και ενημερώνοντας τους για την παράλειψή τους.

Μετά από λίγες μέρες, και αφού δεν έλαβα καμία απάντηση, ξαναέστειλα το ίδιο μήνυμα αλλά πάλι καμία απάντηση από τον επαγγελματία.

Μετά από μια εβδομάδα μου ζητήθηκε από κάποιο site του εξωτερικού να στείλω την άποψή μου για το συγκεκριμένο φαρμακείο, πράγμα που έκανα, γράφοντας περίπου τα ανωτέρω.

Ε λοιπόν, ο αγαπητός επαγγελματίας μου έστειλε ΑΜΕΣΩΣ mail,ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟ, λέγοντας μου ότι δεν έλαβε τα μηνύματά μου και όταν του τα έστειλα για τρίτη φορά, μου απάντησε με προσβλητικό, ειρωνικό και φυσικά άκρως αντιεπαγγελματικό τρόπο, πράγμα που εκ των υστέρων είδα ότι κάνει σε οποιονδήποτε ασκεί αρνητική κριτική.

Γι΄αυτό δεν πρέπει ποτέ να προσπερνούμε τις αρνητικές κριτικές, ανεξάρτητα από το πλήθος τους.

Είναι η χειρότερη συναλλαγή που είχα ποτέ στο διαδίκτυο!

 

Δεν έχω ψωνίσει από το εν λόγω φαρμακείο για να έχω άποψη αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έστελνες μηνύματα;

Το πρώτο που θα έκανα όταν μου συνέβαινε αυτό θα ήταν να τους πάρω τηλέφωνο και να τους ενημερώσω. Υπάρχει μία περίπτωση ένα μέιλ να χαθεί ή να μην διαβαστεί αλλά με το τηλέφωνο και μάλιστα με το που παραλαμβάνεις κάτι λάθος θα καταλάβεις και πόσο διατεθειμένοι είναι να διορθώσουν το λάθος τους.

Νομίζω πως ήταν και δικό σου λαθος όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...