Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

πότε παρήγγειλες mandco???

 

εμένα μάλλον χάθηκαν, καλά εγώ είμαι ιδιαζουσα περίπτωση.....

Παρήγγειλα στις 6/2.

Μην κοιτάς που ΕΤΥΧΕ και τα έφερε σπίτι ο ταχυδρόμος, μου έχει τύχει να μην έχω λάβει καθόλου ειδοποίηση και να έχω βρει το δέμα στο ταχυδρομείο 20 μέρες μετά την παραγγελία. Να έχει χαθεί το δέμα σου αποκλείεται, άλλωστε το mandco πλέον τα στέλνει συστημένα.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και μένα οι περισσότερες παραγγελίες μου έχουν έρθει πολύ νωρίτερα από τιην πιθανή ημερομηνία παράδοσης, εκτός από μία που έκανα γύρω στα Χριστούγεννα. Μου ήρθε 4 μέρες αργότερα με dhl φυσικά.

 

Επίσης, από τον επόμενο μήνα ξεκινάμε στέρεες και ψάχνω να παραγγείλω κουταλάκια και κανένα πιατάκι για να μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα. Καμία ιδέα?

 

Εγώ παρήγγειλα την Κυριακή αυτό http://www.amazon.co.uk/mOmma-Feeding-Range-Developmental-Orange/dp/B0034E3EKC/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1297767665&sr=8-4 και σήμερα το περιμένω!!!Μου το έστειλαν με UPS..:D:D Φαίνεται πολύ ωραίο και έχω ακούσει καλά λόγια...Για να δούμε και στην πράξη..

Επίσης όταν αρχίσαμε τις στερεές πολύ με βόλεψαν αυτά http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Food-Storage/dp/B004G8QH0E/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1297767786&sr=1-11

γιατί έχουν τα ml στο πλάι και ήξερα πόσο τρώει κάθε φορά..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έκανα παραγγελία από amazon, αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης 7/2, δεν ήρθε ακόμη. Την Τετάρτη θα ξαναπάω ταχυδρομείο να το ψάξω. Τι πρέπει να κάνω εάν δεν το βρω και πάλι;

 

 

 

θα τους στειλες μειλ οτι δεν το ελαβες και θα σου πουνε η να σου στειλουν εκ νεου την παραγγελια η να σου δωσουν πισω τα χρηματα.συνηθως ετσι κανουν.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα την Κυριακή αυτό http://www.amazon.co.uk/mOmma-Feeding-Range-Developmental-Orange/dp/B0034E3EKC/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1297767665&sr=8-4 και σήμερα το περιμένω!!!Μου το έστειλαν με UPS..:D:D Φαίνεται πολύ ωραίο και έχω ακούσει καλά λόγια...Για να δούμε και στην πράξη..

Επίσης όταν αρχίσαμε τις στερεές πολύ με βόλεψαν αυτά http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Food-Storage/dp/B004G8QH0E/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1297767786&sr=1-11

γιατί έχουν τα ml στο πλάι και ήξερα πόσο τρώει κάθε φορά..

 

 

εχω το πιατο ! ;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παρήγγειλα την Κυριακή αυτό http://www.amazon.co.uk/mOmma-Feeding-Range-Developmental-Orange/dp/B0034E3EKC/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1297767665&sr=8-4 και σήμερα το περιμένω!!!Μου το έστειλαν με UPS..:D:D Φαίνεται πολύ ωραίο και έχω ακούσει καλά λόγια...Για να δούμε και στην πράξη..

Επίσης όταν αρχίσαμε τις στερεές πολύ με βόλεψαν αυτά http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Food-Storage/dp/B004G8QH0E/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1297767786&sr=1-11

γιατί έχουν τα ml στο πλάι και ήξερα πόσο τρώει κάθε φορά..

 

εχω το πιατο ! ;)

 

Το set της Tomy είναι όλα τα λεφτά!

Στα κυπελάκια της avent απ' ότι βλέπω μπορείς να αποθηκεύσεις και γάλα οπότε μου φαίνονται για αρχή super. Και μία άσχετη ερώτηση: Αυτά τα πλένεις και μετά τα αποστειρώνεις?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Το set της Tomy είναι όλα τα λεφτά!

Στα κυπελάκια της avent απ' ότι βλέπω μπορείς να αποθηκεύσεις και γάλα οπότε μου φαίνονται για αρχή super. Και μία άσχετη ερώτηση: Αυτά τα πλένεις και μετά τα αποστειρώνεις?

 

οταν το μωρο μπαινει στις στερεες τροφες δεν αποστειρωνεις πλεον,μονο πλενεις.θα σου πει ομως και η γιατρος σου γιατι ο καθενας εχει τα δικα του.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Το set της Tomy είναι όλα τα λεφτά!

Στα κυπελάκια της avent απ' ότι βλέπω μπορείς να αποθηκεύσεις και γάλα οπότε μου φαίνονται για αρχή super. Και μία άσχετη ερώτηση: Αυτά τα πλένεις και μετά τα αποστειρώνεις?

 

Στην αρχή έρχονται αποστειρωμένα, έτσι λέει το κουτί...Λογικά ναι τα αποστειρώνεις κανονικά...Εγώ τα χρησιμοποιούσα μόνο για το φαγητό και δεν τα αποστείρωνα, απλά τα έπλενα και τα ξέβγαζα με καυτό νερό...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Ακόοοοοοοομα να μου απαντήσουν.....Θα τελειώσουν οι εκπτώσεις .....Εγώ με DPD παρέλαβα από ACS το καροτσάκι μου. Η Interattica νομίζω ότι έχει κλείσει

 

Εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου:evil: Το πακετο μου εχει φτασει ελλαδα απο 4 φεβρουαριου και δεν ξερω που ειναι. Εστειλα μυνημα σημερα στην DPD και ουτε αυτοι ξερουν που ειναι:shock: μονο οτι εφτασε Ελλαδα στις 4 μου ειπαν (χαιρω πολυ) πηρα και στα Ελτα πορτα πορτα τιποτα:( Θα παρω και ACS ...............

Link to comment
Share on other sites

ενταξει,δεν τρελαθηκα....πιο πολυ design ειναι,ε φυσικο,πιατο ειναι :-P,τι να κανει κι αυτο!

 

Έλα ντε....:D:D Εγώ πιο πολύ το θέλω για όταν θα αρχίσει να τρώει μόνη της που θα κάνει ώρες να φάει να το διατηρεί λιγάκι ζεστό και να μην μπορεί εύκολα να το αναποδογυρίσει...Τώρα ως προς το τελευταίο δεν είμαι και τόσο σίγουρη βέβαια...:roll::roll::roll:

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα στις 6/2.

Μην κοιτάς που ΕΤΥΧΕ και τα έφερε σπίτι ο ταχυδρόμος, μου έχει τύχει να μην έχω λάβει καθόλου ειδοποίηση και να έχω βρει το δέμα στο ταχυδρομείο 20 μέρες μετά την παραγγελία. Να έχει χαθεί το δέμα σου αποκλείεται, άλλωστε το mandco πλέον τα στέλνει συστημένα.

 

πώς το βρήκες πήγες εκει???

 

εγώ τους παραπονέθηκα και μου έβαλαν τα λεφτά πίσω....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Σημερα παρελαβα το πρωτο μας photobook απο το foto.com. Αρκετα καλες οι ενυπωσεις μου, το εξωφυλλο ειναι παρα πολυ ωραιο απλα νομιζω οτι το χαρτι μεσα θα μπορουσε να ειναι λιγακι πιο παχυ...λεω εγω η αδαης! Παντως σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενη, ηρθε και μεσα στο χρονο που ειχαν πει (5 εργασιμες) με απλο ταχυδρομειο - ευτυχως μου χτυπησε το κουδουνι ο ταχυδρομος να κατεβω να το παρω για να μην μου το τζουρνεψουνε!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως πως και ερχονται τοσο γρηγορα τα πραγματα σας απο Amazon βρε κοριτσια? Εμενα τα παπουτσια που παρηγγειλα ηταν να φτασουν μεχρι 31/01 και τελικα ηρθαν 07/02...Τωρα παρηγγειλα το thermoscan της Braun και μια πιπιλα θερμομετρο της Medisana...λεει οτι μεχρι 22/02 θα εχουν ερθει. Οψομεθα...!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Μόλις παρήγγειλα από http://www.babyartikel.de για πρώτη φορά!

Για να δούμε!!!

Έχει υψηλά μεταφορικά (20 ευρώ), αλλά αυτά που ήθελα της pearhead τα είχε φθηνότερα από το γερμανικό αμαζον και πολύ φθηνότερα από το αγγλικό και το ebay... οπότε πήρα και μερικά άλλα πραγματάκια που είχε σε προσφορά (όπως πάντα, η φτήνια τρώει τον παρά) και αναμένω! Μόλις παραλάβω θα σας πω να το βάλουμε στη λίστα που νομίζω ότι δεν είναι...

 

Α, έχει και 3 ευρώ έκπτωση για τους νέους πελάτες και δίνει 0.5 ευρώ για κάθε ριβιού που κάνεις νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

ποιό καλό κορίτσι θα με βοηθήσει...Ενδιαφερομαι να κοιτάξω για αγορά τσάντας.. όλα βέβαια εδώ μου φαινονται απλησιάστα..ψάχνω κάτι σε sisley, nine west ή κάτι ανάλογο...γνωρίζετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου:evil: Το πακετο μου εχει φτασει ελλαδα απο 4 φεβρουαριου και δεν ξερω που ειναι. Εστειλα μυνημα σημερα στην DPD και ουτε αυτοι ξερουν που ειναι:shock: μονο οτι εφτασε Ελλαδα στις 4 μου ειπαν (χαιρω πολυ) πηρα και στα Ελτα πορτα πορτα τιποτα:( Θα παρω και ACS ...............

 

Τελικα η ACS το εχει.............. Εχει αλλαξει και τον ταχυδρομικο κωδικα:shock:

Ευχαριστω για τη βοηθεια ολες τις κοπελες που μου απαντησαν :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Αγόρασα χθες στην κορούλα μου αυτά

http://www.kidsshoes2u.co.uk/Girls_Shoes/Garvalin_123_abc_White_Baby_Shoes

βέβαια μου άρεσαν αρχικά αυτά

http://www.kidsshoes2u.co.uk/Girls_Shoes/Agatha_Ruiz_De_La_Prada_Little_Bee_Girls_Shoes

αλλά επειδή είχαν γύρω στα 10ευρώ φτηνότερα προτίμησα τα πρώτα. Εξάλλου η ποιότητα είναι η ίδια.

Τα μεταφορικά για αγορά μέχρι 50ευρώ είναι 10 λίρες.

όταν παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.

 

σνιφ σνιφ... παλι γυρω στα 50 ευρω το ζευγαρι παει (και 2 ζευγη να βαλεις)

τελικα αρχιζω να πιστευω οτι δε θα τα βρουμε φθηνοτερα τα αγκαθα...........

θα αρχισω να ψαχνω σαιτ που να στελνουν αγγλια μπας και παρω με Myukmail (oooταν παρω)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλά το άμαζον για άλλη μια φορά απέδειξε πόσο επαγγελματίες είναι οι άνθρωποι!

παρέλαβα σήμερα τα γνωστά πυρεξάκια με το καπάκι!

έλα όμως που είχε μέσα 2 μεγάλα καπάκια και ένα μικρό και για το μεσαίο μπωλ δεν είχαν! τους στέλνω μέιλ και τους ζητάω να μου στέιλουν το καπάκι που λείπει.

Μέχρι να πάω να ανακατέψω το φαγητό, μου είχαν απαντήσει και μου είπαν οτι λυπούνται πολύ και ήδη μου δημιούργησαν καινούρια παραγγελία και θα μου στείλουν καινούριο σετ ολόκληρο, να κρατήσω αυτό που έχω ήδη και οτι θα μου το στέιλουν με standard delivery για να το λάβω το συντομότερο δυνατόν!

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοοοοοοοοον τη βοηθεια σας!!!!!!!

ποια εχει ψωνισει απο αυτο το σαιτ?????

εδω και καιρο ψαχνω ενα κοντισιονερ της tigi που σημερα ανακαλυψα οτι ειναι discontinued δε ξερω για ποιο λογο.... ειναι το salon size 750ml και δυσκολευτηκα να το βρω διαθεσιμο (κ σε καλη τιμη φυσικα) τελικα το καλυτερο δυνατο που βρηκα ειναι αυτο εδω http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=9134

και επι της ευκαιριας θα παρω και ενα αρωμα που τοσο καιρο θελω.........

 

το προβλημα ειναι το εξης, οταν βαλω νομισμα λιρα αγγλιας βγαζει τοταλ μαζι με μεταφορικα 44.20 λιρες

ενω σε ευρω βγαζει 57.58

 

44.20 χ 1.20 (που συνηθως ειναι και λιγοτερο) = 53.04 ευρω!!!!!!!

αρα με συμφερει να βαλω τη παραγγελια σε λιρες και να κανει η καρτα μου τη μετατροπη σωστα????? 4,5 ευρω ειναι ποσο... μικρο αλλα ποσο.....

επισης αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο ειναι οτι κατω απο τη παραγγελια μου λιγο πριν πατησω οκ να φυγει η παραγγελια βγαζει το εξης μυνημα ειτε βαλω ευρω ειτε βαλω λιρες..........

 

<<This order may be subject to Sales Tax. Whilst Guernsey is not part of the EU, it is part of the European Economic Area, therefore orders dispatched to EU countries are not liable for customs duties. Please be aware if any of these charges are levied they will not be reimbursed>>

 

τι εννοει ο ποιητης????????? θα πληρωσω κατι εξτρα για να το παραλαβω??? κατι για τη διαφορα του φπα υποψιαζομαι και δε μ'αρεσει........ οποια εχει παραγγελει απο αυτο το σαιτ αν μπορει ας βοηθησει!

 

ΥΓ αααα και πως ερχονται, με απλα ελτα???

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,δεν τρελαθηκα....πιο πολυ design ειναι,ε φυσικο,πιατο ειναι :-P,τι να κανει κι αυτο!

Σας διαβάζω και θυμάμαι πόσα ευρώπουλα έχω χαλάσει για το πρώτο μου παιδί, ευρώπουλα τα οποία βέβαια, κλαίω τώρα.

Στον πρώτο μου λοιπόν, είχα πάρει κάθε λογής πιατάκι, κυπελλάκι, πηρουνάκια και κουταλάκια διάφορα μήπως δεν του αρέσει αυτό να έχει το άλλο κλπ...

Τώρα στο δεύτερο, τον ταιζω σε κανονικό βαθύ πιάτο και με το κλασσικό μεταλλικό κουταλάκι του καφέ.

 

Δε σας κριτικάρω σε καμμία περίπτωση, όλα γίνονται για πρώτη φορά στο πρώτο παιδάκι, χαρείτε το!

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...