Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

75 δολάρια ήταν η αξία της αγοράς.. και πλήρωσα 120 ευρώ στην speedex.. βέβαια μου είπαν οι άνθρωποι πως αν έκανα τον εκτελωνισμό μόνη μου θα πλήρωνα μόνο τα εξήντα..

δεν την γλυτώνεις σου λέω.. αποχαιρέτατα τα τα μαγουδάκια που φεύγουν..lol

 

 

Καθότι ξανθιά...πλήρωσες 75 + 120 (εκτελωνισμού)= 195 συνολικά

 

ή 120 σύνολο (αξία αγοράς + εκτελωνισμός)?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μακριά κοπελια... το στέλνουν με courier και με κάτι logos νααα... δεν τον γλυτώνεις τον τελώνη με τίποτα... 120 ευρουδάκια πληρωσα για 3 πυζάμες...

 

Καλημέρα!!

τι κανετε ολες?? εχω παααρα πολυ καιρο να γραψω αλλα σας διαβαζω οσο μπορω...

για τη victoria εχω να πω οτι εβαλα τη πρωτη μου παραγγελια το 1999 και συνεχιζω ακαθεκτη.. φετος ηδη εχω παρει 6 μαγιω και σορτσακια και φορεματακια.. ποτε δε μου εχει σταματησει τελωνειο.. απλα πρεπει να επιλεξεις το standard shipping και οχι το express...

ερχεται με απλο ταχυδρομειο..επισης να μην ειναι μεγαλη η παραγγελια σε κοστος...δηλαδη μαζι με τα μεταφορικα να μη ξεπερναει τα 130 δολλαρια.. Α! και ποτε παπουτσια η καλλυντικα! Μονο ρουχαλακια και βρακακια κτλ κτλ.

Αυτα απο μενα!

Υ.Γ. οντως παντως τα μαγιω που εχει δεν παιζονται!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια, σας διαβάζω όσο μπορώ και κλέβω ιδέες!!

Κικι εγω είχα παραγγείλει απο preschoolians, δεν ήταν ετοιμοπαράδοτα και έκαναν 3 μήνες να έρθουν. Φυσικά στο μήνα πάνω τους είπα οτι είναι εκτός χρονοδιαγράμματος και θέλω να ακυρώσω την παραγγελία. Μου επιστρέψαν τα λεφτά μου και μου στείλαν και τα παπούτσια δωρεάν.

Σανδαλάκι αγόρασες; ελπίζω να σου έρθει γρήγορα!

 

3 μήνες ? μην μου λές τέτοια. εμένα υποτίθεται μου είπαν ότι τα έστειλαν. μου φαίνεται θα τους στείλω μήνυμα ξανά. Μου αρέσει που λένε και σε 7 μέρες παράδοση. Δεν τους ζήτησα ειδική παραγγελία. Κάτι απλά σανδαλάκια που τα είχαν έτοιμα και θα έφευγαν 27-05. Αξιζαν τουλάχιστον? Σου άρεσαν?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις. Ε όχι δα! :shock::shock::shock::shock:

Τώρα συγχίστηκα...και είμαι και στις μέρες μου...

 

Κορίτσια έχει ψωνίσει καμία κοπέλα ρολόι μέσω ιντερνετ; Ξέρετε κάποιο αξιόπιστο με καλές τιμές site? Θέλω να πάρω στον αδελφό μου αυτό:

 

http://www.e-shoproloi.gr/product.asp?catid=1340

 

Καλημέρα. Εγώ έχω πάρει ρολόι lorus από το άμαζον. 30 Ευρώ το πήρα, 120 έχει εδώ. Ρίξε μια ματιά και εκεί μήπως βρεις αυτό που ψάχνεις.

Άντε κοντεύεις, με το καλό:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια! μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτό στο αμαζον? το βρήκα αποτην αναζητηση ενός σαιτ που σου λεει τις πιο οικονομικες τιμες αλλα δεν μπορω να καταλάβω είναι χρησησμοποιημένο και πβλείται απο κάποιον?

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B002YWZU2U/ref=asc_df_B002YWZU2U3277375?ie=UTF8&condition=new&tag=shoppingcommp-21&creative=22278&creativeASIN=B002YWZU2U&linkCode=asm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχω πάρει ρολόι lorus από το άμαζον. 30 Ευρώ το πήρα, 120 έχει εδώ. Ρίξε μια ματιά και εκεί μήπως βρεις αυτό που ψάχνεις.

Άντε κοντεύεις, με το καλό:P

 

 

 

Koντεύω αλλά ο γιατρός μου είπε οτι ο μπέμπης περνάει τόσο καλά που δεν τον βλέπει να βγαίνει σύντομα. :-)

 

Κοίταξα στο Αμαζον. Δεν έχει διαφορά. Γι΄αυτό ρώτησα. Μπας και ξέρετε κανένα άλλο site

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτό στο αμαζον? το βρήκα αποτην αναζητηση ενός σαιτ που σου λεει τις πιο οικονομικες τιμες αλλα δεν μπορω να καταλάβω είναι χρησησμοποιημένο και πβλείται απο κάποιον?

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B002YWZU2U/ref=asc_df_B002YWZU2U3277375?ie=UTF8&condition=new&tag=shoppingcommp-21&creative=22278&creativeASIN=B002YWZU2U&linkCode=asm

Και τα δυο καινούργια είναι.Απλά είναι δυο οι πωλητές.Ο πρώτος έχει καλύτερη τιμή αλλά δεν το στέλνει Ελλάδα.Ο δεύτερος πωλητής είναι το amazon.Έχει και δωρεάν μεταφορικά αν και η τιμή είναι αρκετά ανεβασμένη σε σχέση με τον πρώτο.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποια απο σας ξερει, αν τα μεγεθη απο Mandco ειναι τα ιδια με Dorothy Perkins?

Οταν στελνουμε καποια επιστροφη, η αποστολη γινεται απλο δεμα η συστημενο?

 

ειναι ιδια. ο,τι φορας στο ενα θα παρεις και στο αλλο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως καποια απο σας ξερει, αν τα μεγεθη απο Mandco ειναι τα ιδια με Dorothy Perkins?

Οταν στελνουμε καποια επιστροφη, η αποστολη γινεται απλο δεμα η συστημενο?

 

Προσωπικά τα στέλνω πάντα απλή αποστολή, ποτέ δεν έχασα κάτι. Αν είναι κάτι αξίας όμως θα το έστελνα συστημένο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καθότι ξανθιά...πλήρωσες 75 + 120 (εκτελωνισμού)= 195 συνολικά

 

ή 120 σύνολο (αξία αγοράς + εκτελωνισμός)?

 

120 eurw εκτελονισμός ΚΑΙ 75 δολάρια η παραγγελία..

 

edit. και είχα επιλεξει standard shipping.. να σημειώσω ότι ψωνίζω από αμερική χρόνια τώρα και ήταν η μοναδική φορά που με σταμάτησε το τελωνείο.. τι να πω.. η κακια η ωρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο smaco Εμφάνιση μηνυμάτων

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;;

Μια κοπέλα έιχε βάλει αυτή την σελιδούλα και άρχισα να την χαζεύω.

Βρήκα αυτό το φόρεμα από 2 πωλητές:

http://www.dhgate.com/long-sleeve-v-...11a8d2d8f.html

http://www.dhgate.com/sexy-silver-me...ac6ec1f8b.html

Είναι σαν το e-bay;ο πρώτος πωλητής εχει 89,3% feedback ενω ο δεύτερος 100%.

Πληρώνεις με paypal;απο που έρχονται;ή που φτιάχνονται;

Είμαι λίγο (έως πολύ) άσχετη όπως θα καταλάβατε.

 

επειδη και εγω εψαχνα χτες σε αυτο το σιτε, εχουν ψωνισει και αλλες μαμαδες απο αυτο το σιτε, αλλα καποιες ειχνα προβλημα με το custom made service...εσυ το σκεφτεσαι??δεν ξερω τι να κνω...παντως διαλεξες ομορφο κομματι...απο ο,τι εχω καταλαβει εγω ειναι οντως κατι σαν το e bay...εμπειρες για πειτε γνωμες/εμπειριες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχην και τα δυο λινκ με βγαζουν στην αρχικη σελιδα. αυτο το site παντως, ειναι για μαζικες αγορες. δηλαδη σαν χονδρικη, απλα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ. νομιζω οτι ειναι ολα απο Κινα και λοιπους συγγενεις και δεχονται paypal

 

edit μπορεις να ψωνισεις και μεμονομενα κομματια, αλλα προσεχε γιατι αλλαζει η τιμη. υπαρχει πινακακι που σου λεει το κοστος ναλογα με τα τεμαχια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχην και τα δυο λινκ με βγαζουν στην αρχικη σελιδα. αυτο το site παντως, ειναι για μαζικες αγορες. δηλαδη σαν χονδρικη, απλα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ. νομιζω οτι ειναι ολα απο Κινα και λοιπους συγγενεις και δεχονται paypal

 

edit μπορεις να ψωνισεις και μεμονομενα κομματια, αλλα προσεχε γιατι αλλαζει η τιμη. υπαρχει πινακακι που σου λεει το κοστος ναλογα με τα τεμαχια.

 

kornilia μου, εχεις αγορασει απο αυτο το σιτε??αν ναι, πως ειναι η ποιοτητα???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτό στο αμαζον? το βρήκα αποτην αναζητηση ενός σαιτ που σου λεει τις πιο οικονομικες τιμες αλλα δεν μπορω να καταλάβω είναι χρησησμοποιημένο και πβλείται απο κάποιον?

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B002YWZU2U/ref=asc_df_B002YWZU2U3277375?ie=UTF8&condition=new&tag=shoppingcommp-21&creative=22278&creativeASIN=B002YWZU2U&linkCode=asm

 

Το πρωτο στο οποιο αναφερεσαι προφανως ειναι used και περιγραφει την κατασταση του στη σελιδα.

Αν βαλεις και τα μεταφορικα ομως, παρε καλυτερα το δευτερο απο το amazon που ειναι και καινουριο και εχει δωρεαν μεταφορικα γιατι ο πρωτος πωλητης δινει shipping rates μονο για Αγγλια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που αγοράσατε πέρυσι από vicroria's secret σε πόσο καιρό λάβατε τα πράγματα?

Έχει εκπτώσεις και σκέφτομαι να αγοράσω κάποια μαγιώ;)

 

Να το τολμήσεις!Τα μαγιώ από victoria απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!Εγώ παρέλαβα μέσα σε 2 βδομάδεςκαι ευτυχώς δε μου τα σταμάτησαν.

 

@tamaraki κοντεύεις!!!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

χμ για το γραφειακι απο αμαζον δε βλεπω να λεει καμια.... εχουμε και απουσιες βλεπω! που πηγαν ολες καλεεεεεε?

 

επισης, εχει αγορασει καμια κροκς απο αυτον εδω? http://stores.ebay.co.uk/aodibenchi009?_trksid=p4340.l2563 ψαχνω με την αναζητηση και μου χουν βγει τα ματια....

αν παρελαβε καμια ηθελα να ρωτησω πως ειναι απο ποιοτητα.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μια και αναφερες κροκς, τα δοκιμασαμε στις κουνιες

βρε μια χαρα ιδρωσανε τα ποδαρια της οτι και να λεμε! και ειναι τοσο λεπτο το ποδαρακι της που απο παντου παιρνει αερα χαχχαχα, παρολα αυτα λουτσα εγινε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αφου εχασα καμια δεκαρια δεματα (αφου τα μικρα τα αφηνει στην εισοδο της πολυκατοικιας ο ταχυδρομος), αποφασισα να ανοιξω θυριδα στο ταχυδρομειο. Τωρα πως αλλαζω την διευθυνση στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

απορια για τον κινεζουλη σου

σταμπαρω ενα που μαρεσε για μενα έει το εχει σε 5,6,7 , εγω ειμαι 6

παω στη σελιδα των κροκς εκει πανε ανα δυο τα νουμερα 38-39, 39-40

αλλα μετα βλεπω W8 δηλαδη το 5-6 η 38-39

συμπερασμα μαλλον σωστα ειναι

ΑΛΛΑ τι παιρνουμε στα κροκς αν εισαι φουλ 39, το 38-39 η το 39-40? (ειναι στυλ πεδιλο)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπεμπαρακο δε μπορεις να τα παιρνεις στη δουλεια σου, αν δουλευεις φυσικα? εγω ησυχασα τουλαχιστον....εεε τα ποδηλατα τα παω σπιτι μου, δε θα τα χασω πιστευω!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...