Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εναν Ανθρωπο σας παρακαλω....[ενδοοικογενειακή βία]


angel30.7

Recommended Posts

Καταρχην σου δινει πολυ ωραιο πατημα να φυγεις βρε χαζο! Ακου να πηδηξεις απ'τον τεταρτο! Τωρα σου δινεται η ευκαιρια να κανεις ολα οσα σχεδιαζες. Το μωρο θα το παρεις θελει δε θελει. Το παιδι παει με τη μανα του. Σ'αυτο θα σε βοηθησει η αστυνομια και ο εισαγγελεας. Οσο για δικηγορο θα βρεις απο το συνηγορο του πολιτη. Τι νομιζεις; ολοι οι νομοι με το μερος σου ειναι. Οσο για το μωρο σου λυπαμαι πολυ,αλλα ισως εγινε για καποιο λογο, δε νομιζεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κοριτσακι μου μα να σου τυχουν κι εσενα μαζι ολα τωρα, πανω που πηγες να οργανωθεις να κανεις μια κινηση... Τοσο πολυ λυπαμαι για το μωρακι που χαθηκε..Μακαρι να μπορουσα να σου δωσω κουραγιο πολυ παρα πολυ.. Να πας στο γιατρο σου αυριο να γινουν ολα οπως πρεπει, ομως επειδη ειναι ετοια η κατασταση βαζω και λιγο τη λογικη μπροστα - μην αφησεις κανεναν να σου κρατησει το παιδακι που ηδη εχεις, ουτε να σε καταδυναστευσει. Αν δεν εχεις χρηματα για δικηγορο να πας κατευθειαν στην αστυνομια, ειδικα αν γινει βιαιος παλι να πας αμεσως. Αλλιως κανε εναν κοπο,να ξεκουραστεις να επιστρεψει και το παιδακι σου απτη γιαγια του και παρτο να φυγετε. Δε μπορει να μην εχεις μια φιλη να σε φιλοξενησει. Οι γονεις σου δεν ζουν?δεν καταλαβα? Στην αστυνομια να πας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και να πας να παρεις το παιδι σου, δεν εχει τετοια "Το παιδι να το ξεχασεις κ να φυγεις απτο σπιτι". Ακους εκει να μη δινει το παιδι σου, με τη μανα μενειι το παιδι..

Να δεις που ολα θα καλυτερευσουν, μονο που σφιξε τα δοντια τωρα οσο μπορεις και θα περασουν ολες οι δυσκολιες... Που μενεις?μηπως υπαρχει καποιος ξενωνας για μητερες/γυναικες εκει κοντα?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε angel αυτο με τους ξενωνες γιατι δεν το σκεφτεσαι; αυτοι εχουν και ψυχολογους και δουλεια μπορει να σου βρουν. Ακομα και δικηγορο.

 

Ακουστε με..αυριο πρωι θα οαω για αποξεση...ΜΟΝΗ θα παω μονη θα ρθω...με το π θα γυρισω ας παν ολα καλα κιασ ξυονησω απτη ναρκωση ερχομαι τα μαζευω και φευγω..δε μενω λεπτο εδω μεσα..κιασ γινει οτι θελει!!θα παω θεσσαλονικη κ θα μεθνω στην αδερφη μου!!κιαπο κει κ περα ολα θα σττωσουν...για την ωρα κλαιω γιαυτα ο βγαινουν απο μεσα μου

.πριν λιγο ειδα το σακο..γινομαι κινικη αλλα ασχημο πολυ ασχημο πραμα....

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα στρωσουν θα το δεις.. Παρε το παιδι και φυγε και μην ξαναγυρισεις, με το δικηγορο σου να μιλαει αν θελει για το παιδι τιδηποτε. Και να καταγγειλεις οπωσδηποτε ολες αυτες τις απαραδεκτες πραξεις του σε βαρος σου, ολες, μην το αφησεις - καντο για να σαι καλυμμενη. Τετοιοι τυποι πρεπει να τιμωρουνται.

Αν γινεται θα ταν ακομη καλυτερο να ερθει η αδελφη σου να σε παρει με καποιο τροπο, να βοηθησει και με το μωρακι και να εχεις σαφως καποιον κοντα σου σε περιπτωση που παει να αντιδρασει.. Στην τελικη αν δε μπορει η αδελφη σου ζητα βοηθεια απο κανενα γειτονα, καποιος θαμενει διπλα σας.

Για την αποβολη λυπαμαι πολυ, ξεσπασε να συνελθεις, αλλα να σου πω και κατι, 30χρονων κοπελα εισαι θα εχεις ευκαιριες παααρα πολλες να κανεις οικογενεια με καποιον που θα αγαπηθειτε πραγματικα, θα σεβεστε ο ενας τον αλλο, που θα σε βοηθησει να τα ξεχασεις ολα.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ξερες ποσο πολυ χαιρομαι που πηρες τα πανω σου😚😚.Κριμα να ζεις τωρα και αυτο με την αποβολη σου,αλλα μαλλον δεν ηταν το τυχερο του.Εχω και γω μια κορουλα 15μηνων που απεκτησα με εξωσωματικη και ξερω πως νιωθεις. Εσυ εχεις γιο,λες να γινουμε συμπεθερες;;;😆😆

Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε sofakii! Οπωσδηποτε να του κανεις συνεχεια καταγγελιες για να καταλαβει οτι δεν αστειευεσαι. Κατι τετοιοι τυποι ειναι θρασυδειλοι. Οταν δουν καποιον πιο μαγκα απ'αυτους βαζουν την ουρα κατω απο τα σκελια..Μη δειλιασεις λεπτο. Η η ζωη σου και του παιδιου σου η η δικη του.😈

Link to comment
Share on other sites

Δε φανταζεστε ποσο μα.ποσο δαε ευχαριστω ολες μια μια ξεχωριστα..οχι δεν θα ζητησω βοηθεια απο κανεναν γειτονα...ας παει καλα η αποξεση η οποια δε σας κρυβω οτι τρεμω απο φοβο...και αυριο θαναι μια αλλη μερα...δε ξερω αν θα μπορω ν κανω καταγγελιες..οικονομικα εννιω..αν καποια ξερει για δικηγορο κλπ συγκεκρημεβα ομως που να απευθυνθω να.με πει...γιατι δεν εχω το χρονο να ψαχτω...με ποναει που θα παω μονη σαυτο τ πραμα αυριο...στις 7 πρεπει ναμαι εκει...αλλα με κανει και πιο δυνατη..με κανει και πεισμωνω..η αληθεια ειναι πωσ εχει να με χτυπησει κανα διμηνο αλλα πιστεψτε με τ ξυλο ηταν προτιμοτερο απτη γλωσσα του..μια μελανια φευγει..αυτο που νιωθω δε ξερω αν κ ποτρ φευγει......δεν εχω αλλα δακρυα πιστεψτε με...στερεψα..και νιωθω τοσο μα τοσο αδεια..βριζω τον εαυτο μου για το λιθαργο που ειχα αλλα παραληλα νιωθω πως θαλλαξω ολο το κοσμο..μονο να μην φοβηθω ξανα....αυτο πρεπει να προσεχω....σας χιλιοευχαριστωωω μεσα απτη καρδια μου μια μια ξεχωρισταααααα μα την παναγιτσα

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε αυριο. Ειναι υποθεση ρουτινας. Και στην τελικη καλυτερα να πας μονη σου για να δεις οτι εισαι δυνατη και τα καταφερνεις και μονη σου μια χαρα. Δεν εχεις κανεναν αναγκη.Αυτος που σε εχει αναγκη ειναι ο γιος σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου...θα βγεις πιο δυνατή μέσα από αυτό για να σωθείς εσύ και να σώσεις και το παιδάκι σου...Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την απόξεση και σύντομα να είσαι στα αγαπημένα σου πρόσωπα...Όσο για το παιδάκι σου σύντομα θα είναι κοντά σου και θα είστε αγκαλιά λυτρωμένοι...για μια νέα σελίδα στη ζωή σας....Σου εύχομαι τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ξερες ποσο πολυ χαιρομαι που πηρες τα πανω σου😚😚.Κριμα να ζεις τωρα και αυτο με την αποβολη σου,αλλα μαλλον δεν ηταν το τυχερο του.Εχω και γω μια κορουλα 15μηνων που απεκτησα με εξωσωματικη και ξερω πως νιωθεις. Εσυ εχεις γιο,λες να γινουμε συμπεθερες;;;😆😆

 

Συμπεθερεσ δε ξερω αν γινουμε αλλα ο γιος μου ειναι ενα πολυ πολυ πολυ μα πααααρα πολυ καλο γλυκο και χαμογελαστο μωρο!!!οσο αφορα αυτο π συναιβει εχεθς δικιο..ηταν καποιανου τυχερο ολο αυτο..ισψς ο καλος θεουλης προεβλεψε για ολους μας....ντροπη κ αμαρτια ν το λεψ αλλα τ πιστευω πως ολα γινοντε για καποιο λογο....

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κοιμηθω κι ομψς δε μπορψ με τπτ..απο δω γυρναω απο κει κι ομως δεν με πιανει υπνος..τ θα κανω αν δεν ξυπνησω απτην ναρκωση...τι θα γινει αυριο;;;γιατι να φοβαμαι τοσο?????

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου αλλα λυπαμαι περισσοτερο για οσα ζεις...καιρος να βαλεις ενα τελος σε ολο αυτο.Εισαι ανθρωπος και εχεις τα ιδια δικαιωματα στη ζωη με τον αντρα σου...απο που κι ως που σου φερεται σα να εισαι δουλος του και τα δεχεσαι?

Που πηγες και τον βρηκες κι εσυ ρε κοριτσι μου?

 

Αυριο θα πανε ολα καλα να μη φοβασαι...δεν υπαρχει λογος να φοβασαι.Ομως απο τη στιγμη που θα κανεις ναρκωση μετα θα εισαι λιγο ζαλισμενη...Ζητα στο γιατρο να μεινεις εκει μεχρι να συνελθεις εντελως...μη φυγεις απο το γιατρο μονη σου αν δεν εχεις συνελθει απο τη ναρκωση.Απο τη στιγμη που πηρες την αποφαση να φυγεις πρεπει να φερθεις πονηρα.Μη πας ετσι μονη σου πισω και αρχισεις να ετοιμαζεσαι να φυγειςνγιατι δε νομιζω να ειναι και τοσο απλο.Το παιδι πως θα το παρεις ? Θα σε αφησει η θα το κρατησει? Πρεπει να παρεις καποιον μαζι σου.Πηγαινε στην αστυνομια πες τους τι εχει γινει και ζητα τογς να σε συνοδεψουν ωστε να μπορεσεις να παρεις το παιδι και να φυγεις.

 

Καλα η μανα του τι κανει? Τον στηριζει? Θεωρει σωστο ετσι απλα να φυγεις εσυ και να κρατησει αυτη το παιδι? Μαζι της δε μπορεις να συνεννοηθεις?

Εννοειται πως ο νομος ειναι με το μερος σου και οτι δε θα σου παρει το παιδι αλλα καλο θα ηταν φευγοντας απο κει να φυγεις μαζι με το παιδι οχι μονη σου.

Link to comment
Share on other sites

Angel ελπιζω να εισαι σε καλα χερια εως τωρα, αρχικα η αποξεση να εχει παει μια χαρα και να εχεις φυγει απο αυτο το σπιτι, ακομη καλυτερα αν εχεις βρει την αδελφη σου ως τωρα.

Στειλε μας νεα οποτε μπορεσεις.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Angel ελπιζω να εισαι σε καλα χερια εως τωρα, αρχικα η αποξεση να εχει παει μια χαρα και να εχεις φυγει απο αυτο το σπιτι, ακομη καλυτερα αν εχεις βρει την αδελφη σου ως τωρα.

Στειλε μας νεα οποτε μπορεσεις.

 

Κοριτσια μοτ ολα καλα...μολισ .ε βγαλαν απο χειρουργειο....δοξα τ θεουλη ολα καλα...λιγο να περασει κανα δυωρο ν συνελθω κ σας λεω ναι????

Link to comment
Share on other sites

και αυτό το αντέγραψα απο εδώ http://parents.org.gr/health/a591

 

 

Γραμμή κατά της Οικογενειακής Βίας "ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ"

 

SOS: 8001188881 Πανελλαδική Γραμμή Άμεσης Βοήθειας

από σταθερό χωρίς χρέωση

 

 

SOS: 2107786800 Από κινητό με χρέωση

 

Παθητική ακοή, νομική και ψυχολογική στήριξη από δίκτυο εθελοντών και εθελοντριών νομικών και ψυχολόγων.

Ώρες λειτουργίας γραμμής: Καθημερινά, 9:00 π.μ. έως 9:00 μ.μ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι είσαι ασφαλής με πρόσωπα αγαπημένα...δεν θέλω να πω λεπτομέρειες...

 

Οχι ακομα.οχι..καλημερα...ακομα δεν εφυγα..παω τωρα στα δικαστηρια αλλα σημερα στη διαρκεια τησ μερας υα φυγω....τι εννοεις ομως????

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Να είσαι δυνατή, όσο δυνατή δεν έχεις υπάρξει ποτέ. Και να θυμάσαι ότι τη στιγμή που κάνουμε μια ριζική αλλαγή στη ζωή μας τότε είναι που το παρελθόν-παρόν μας φαίνεται πιο ελκυστικό από ποτέ. Απλώς πάρε βαθιά ανάσα και φύγε χωρίς συναισθηματισμούς και θα δεις ότι απόψε το βράδυ θα κοιμηθείς σαν πουλάκι!Καλή τύχη γλυκιά μου!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα.οχι..καλημερα...ακομα δεν εφυγα..παω τωρα στα δικαστηρια αλλα σημερα στη διαρκεια τησ μερας υα φυγω....τι εννοεις ομως????

 

Με το καλό κορίτσι μου και σου εύχομαι καλή τύχη...απλά δεν ήθελα να φαίνονται στο φόρουμ οι κινήσεις σου και ο προορισμός σου..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...