Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να μείνουμε έγκυες: μικρά μυστικά..!!


Nadine

Recommended Posts

τωρα εμενα γιατι δε μ αρεσει ολο αυτο με το τρυπημα του προφυλακτικου και το ρουφηγμα με τις συρριγγες??

 

για να κανεις ενα παιδι, χρειαζονται δυο ανθρωποι... αυτες οι πρακτικες μου φαινονται σα να το κανει η γυναικα μονη της!!!

 

τουλαχιστον στην εξωσωματικη, συναινει ο αλλος... εδω???? δηλαδη, οκ, μπορει να κατσει και να του αρεσει τελικα η ιδεα του παιδιου, αν ομως παρει αναποδες και πει, εγω δε το θελω, πηγαινε ριχτο, θα φταιει αυτος μετα? θα ειναι ο κακος της παρεας?? δε νομιζω!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΤΩΡΑ.ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΩΣ ΘΑΥΜΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ(ΑΠΛΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ) ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΕΣ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΥΤΕ ΓΕΙΑ(ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΝΟ)

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 929
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να συμπληρώσω και ότι σημαντικό ρόλο στην καλή φυσική κατάσταση εκτός από την σωστή και ισορροπημένη διατροφή παίζει και η άσκηση. Σε μένα τουλάχιστον πιστεύω ότι συνέβαλε στο να μείνω έγκυος. Μετά από 13 μήνες προσπαθειών ξεκινήσαμε καθημερινά μπάνια στη θάλασσα και βόλτες, περπάτημα, εκδρομές. Σε δυο εκδρομές μάλιστα ήμουν έγκυος και δεν το ήξερα. Έκανα τα μπάνια μου κανονικά και περπατούσα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ας μείνουμε στο θέμα αυτό (της σύλληψης) και ας μην ασχολούμαστε με το τί κάνουν ή δεν κάνουν οι άλλοι. Και να συζητήσουμε το θέμα της έκτρωσης, θα αλλάξει τίποτα για τις κοπέλες που προσπαθούν? Μόνο αρνητικά συναισθήματα θα δημιουργήσει και αυτό είναι το τελευταίο που χρειάζεται!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου φίλες σας ευχαριστώ που δεν με παρεξηγήσατε..... ξέρω ότι καμιά σας δεν είναι τόσο απελπισμένη ώστε να κάνει διάφορα..... απλά ακόμα και αυτό το υποτιθέμενο κατακόρυφο :? που όσο αθώο κι αν ακούγεται μπορεί να μην είναι καλό. Τό εκανα και εγώ. Καλά μην φανταστείτε κατακόρυφο αλλά τα πόδια πάνω μετά την πράξη, επίσης επειδή διάβαζα κάποια μηνύματα από εδώ κάποια κορίτσια έλεγαν να μην σηκωνόμασταν αμέσως μετά από το κρεββάτι. Εντάξει αυτά είναι αθώα..... δεν κάνουν κακό αυτά μπορεί κάποιος να βάλει σαν χρήσιμες συμβουλές αλλά για οτιδήποτε άλλο που σας ακουστεί περίεργο, επικινδυνο, γελοίο, αστείο, μην το κάνετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:) Είμαι καλά! Πριν λίγες μέρες μπήκα στον 2ο και άρχισαν οι εμετοί .... τώρα αρχίζω να αισθάνομαι ότι είμαι έγκυος αφήστε κορίτσια έχασα 1 κιλό. Είμαι που είμαι αδύνατη θα γίνω ανορεξικά τώρα.. Την άλλη εβδομάδα θα πάω να ακούσω την καρδούλα του ελπίζω να πάνε καλά και να την ακούσω..... γιατί έχω τρομερό άχχος και φόβο.. Πάντα διαβάζω τα μηνύματά σας ...... απλα τώρα αισθάνομαι λίγο αμήχανα στο να απαντάω . Έχω βρεθεί για 5μήνες στην θέση σας και το τελευταίο που ήθελα ήταν συμβουλές από κάποια που μιλάει εκ του ασφαλούς. :)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όλες είμαστε προετοιμασμένες για εμετούς, ζαλάδες κτλ, αυτά είναι αναμενόμενα..! Φαντάζομαι πως το ωραιότερο είναι η αίσθηση μιας ύπαρξης να μεγαλώνει μέσα σου..! Τα καλύτερα σου εύχομαι και να ξέρεις ότι οι συμβουλές σου είναι καλοδεχούμενες..!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ μου μην εχεις καμια αγωνια,ολα ειναι τελεια και την καρδουλα του θα ακουσεις και ολα μια χαρουλα!!

να ξερεις οτι χαιρομαστε πολυ να ακουμε τα νεα σου και μας δινεις πολυ θαρρος!

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ακόμα με θυμάστε! Θυμηθείτε ένα πράγμα ότι στατιστικά από εδώ μέσα κάθε μήνα έχουμε 1-2 ανακοινώσεις για εγκυμοσύνες. Γι αυτό σας λέω βαθιά μέσα σας κρατήστε την ελπιδα. Σκεφτείτε ότι τους επόμενους μήνες θα γράφετε και εσείς ΄΄ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ΄΄ ή ΄΄ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ΄΄ . Όλα θα γίνουν ακόμα και του σπανού τα γένια γίνονται. Μονο που δεν αποφασίζουμε εμείς πότε θέλουμε να έρθει αλλά τα μωρά..... για κάποιο λόγο θα έρθουν την στιγμή που δεν θα το περιμένετε αλλα που θα το θέλατε πάρα πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΩΤΗΡΙΑ

οταν πρωτομπηκα στο FORUM θυμαμαι τις τσιριδες σου

ΕΙΜΑΙ ΕΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!και τα υπολοιπα χαρουμενα

 

οποτε μου εχεις μεινει σαν όνομα και σερφαροντας εδω μεσα ειδα κ τη δικη σου λαχταρα πως εκανες για μωρακι

 

ειμαι σιγουρη ότι επειδη τα περασες ξερεις να μας χειριστεις κ να μας συμβουλεψεις κ θα ακολουθεις την πορεια μας

 

ευχαριστουμε πολυ κ να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το μονο μυστικο που υπαρχει ειναι οχι αγχος

εγω εμεινα στους 13 μηνες ακριβως

τι χαπια πηρα για πολαπλη ωορηξια τι ενεση εκανα τιποτα

το μηνα που τα παρατησα ολα κ ειπα τελος δεν θελω παιδι εμεινα εγκυος

εχω τωρα ενα κοριτσακι 9 μηνων το κατερινακι μου :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτό το άγχος..!! Πόσες φορές έχουμε κουβεντιάσει γι' αυτό..!!

 

τελικα έχουμε η νομιζουμε ότι εχουμε???

 

εγω δεν ξερω αν εχω η αν δεν εχω?

 

το ότι το σκεφτομαι συνεχεια ειναι αγχος :shock::lol::lol::lol:

 

γμτ πως λεμε κανε κατι αλλο για να ξεχαστεις κ να μην αγχωνεσαι , κ όντως ξεχνιεσαι π.χ δουλεια

 

εκεινη την ωρα τι να κανεις??????να φτιαξεις ενα φιλτρο για πελατες κ να ξεχαστεις?????????????

 

οπότε αυτό κανεις αυτό σκέφτεσαι!!!!!!!!!

 

μη με ακουτε!ξεκινησα το παραληρημα................

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό με τα φίλτρα..!! Νομίζω πως πρέπει να ευχαριστιόμαστε κάθε φορά την επαφη με τον άντρα μας κι όχι να σκεφτόμαστε πως πρέπει, πάση θυσία, να συλλάβουμε.. Όταν έχουμε χρόνο, ας δημιουργούμε ευχάριστη ατμόσφαιρα με κεριά, sexy εσώρουχα κτλ κι ας αφεθούμε..!! Tουλάχιστον, να το ευχαριστηθούμε, αρκετά κατάντησε "αγγαρεία"..!!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σκεφτομαι καμια φορα πως παλια οι γυναικες

"ξανα"καταλαβαιναν ότι ειναι εγκυες κ τρελαινονταν

γιατι ειχαν τοσα παιδια κ

το μονο που σκεφτονταν ηταν πως απλα θα τους δωσουν να φανε :shock:

 

μα καλα τι γινονταν τοτε?????

πως τα "επιαναν¨"????τοσο ευκολα

 

σημερα το μονο που ακους ειναι οτι ειναι δυσκολο να ΚΑΝΕΙΣ

παιδι

ή όσες "κ καλα" δε θελουν ακομα γιατι φοβουνται ότι δεν ειναι ετοιμες

..........γιατι μας εχουν φαει οι χιλλιες δυο μ....κιες

 

κ νομιζουν ότι κ καλα το εχουν στο τσεπακι κ καραφυλαγονται(όπως π.χ εγω)

 

τελικα στην πορεια ξεκινουν κ όταν περνανε οι μηνες κ δεν γινεται τιποτα

τρομαζουν στην ιδεα του "τι γινετε κ δεν μενω ακομα εγκυος?"

κ πνιγονται απο τυψεις!!!!!!!!!!

 

σορρυ!!!!ενας συνιρμος σκεψης ετσι για να μου φυγει, με πιανει ωρες ωρες κ θυμωνω με τον ευατο μου που το επαιζα "κ καλα ιστορια με τα παιδια"

 

απλα εδω μεσα νιωθω ανετα κ τα λεω :cry::cry::cry:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λές Sabrina, τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ.. Έχουν αλλάξει οι εποχές και λουζόμαστε τις συνέπειες, ακόμη και σ' αυτόν τον τομέα.. :? Κάτσε και θα δεις, σε λίγες μέρες, θα κάνουμε το τεστ και θα είναι θετικό..!! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το άγχος παίζει μεγάλο ρόλο αλλα δυστυχώς είναι δύσκολο να το αποβάλεις.

Το έχω ξαναγράψει, στον γιό μου έκανα σχεδόν 7 μήνες να μείνω έγκυος.Είχαμε παντρευτεί τον ίδιο μήνα με μια φίλη μου και αυτή είχε μείνει αμέσως. Συν οτι είχα και όλο τον κόσμο να με ρωτάει ''άντε κανένα παιδάκι δεν θα κάνετε?''ε δεν θέλει και πολύ...

Κάθε φορά που αδιαθετούσα είχαμε κηδεία στο σπίτι,απο τεστ και χοριακές άλλο τίποτα.

Ώσπου το πήρα απόφαση οτι δεν πρόκειτε να γίνω μάνα και τα παράτησα όλα.

Άρχισα να βγαίνω έξω,έβαψα τα μαλλιά μου,δεν με ενδιέφερε τίποτα.Και ήτανε εκείνος ο μήνας που έμεινα έγκυος!

Τώρα πάλι που ξαναέμεινα έγκυος (αμέσως αυτη τη φορά) πρόσεχα πολύ την διατροφή μου και γυμναζόμουνα κάθε μέρα για 1,5 ώρα.Άγχος δεν είχα καθόλου έλεγα όποτε έρθει.

Συγνώμη αν σας κούρασα και ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

αν και μιλαω εκ του ασφαλους γιατι ημουν πολυ τυχερη και απο ενα ¨πειραμα¨του αντρα μου εμεινα με μια φορα εγκυος καταλαβαινω και σας νιωθω ολες γιατι αν η μητερα μου δεν ηταν επιμονη και δεν λαχταρουσε τοσο ενα παιδι σαν εσας, δεν θα ειχα γεννηθει ποτε!(εχει δικερη μητρα)και πριν 26 χρονια ολοι οι γιατροι της ελεγαν να ξεχασει τα παιδια.να σας πω δε οτι εχω και αδερφη!

η συμβουλη μου ειναι κυριως να μην αγχωνεστε.η διατροφη βοηθαει πολυ και κυριως η καλη διατροφη του αντρα.ο γιατρος μου λεει οτι τα περισσοτερα τροφιμα τα γεμιζουν με θηλυκες ορμονες και χανει ετσι την δυναμη του το αντρικο σπερμα.συμπερασμα-ταιστε καλα τους αντρες,αισιοδοξια και ευχομαι συντομα ολες οι ενδιαφερομενες να δουν την μαγικη γραμουλα στο τεστ εγκυμοσυνης. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μadeleine μου, έχεις μεγάλο δίκιο και ο προβληματισμός σου μαρτυρεί άνθρωπο με διάκριση..!! Νομίζω πως το καλύτερο είναι να τον "προκαλέσεις" ερωτικά, εμείς οι γυναίκες γνωρίζουμε καλά από αυτα. Λογικά, θα ανταποκριθεί, σχεδον αμέσως..! Εξάλλου, η ωορηξία κρατάει πάνω από μία μέρα, αν δεν απατώμαι, άρα έχετε όλο το χρόνο στη διάθεσή σας..!!!

Προσωπικά, χθες που είχα υπόνοια ότι βρίσκομαι σε γόνιμη μέρα, όσο αυτός έκανε το βραδινό του μπάνιο, άναψα μερικά κεράκια-μη φανταστείς πολυτέλειες-, φόρεσα όμορφα εσώρουχα (μόνο αυτά) και κρύφτηκα κάτω από τα σκεπάσματα. Όταν αυτός ήρθε στο δωμάτιο, απλά τον κοίταξα γλυκά, του είπα πόσο πολυ τον αγαπώ και το ένα έφερε το άλλο..!! Να σημειωθεί ότι χθες δούλευε μέχρι τις 8 το απόγευμα (12 ώρες σύνολο....!!).

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε ξερω τι απο ολα αυτα που λενε ισχυει. Η καλυτερη μου φιλη που εχει προβλημα πολυκυστικων ακουσε απο τη γιατρο της οτι πρεπει να χασει κι αλλα κιλα (παροτι ειναι κανονικη στα κιλα της) και να κοψει το καπνισμα. Ειχα την ευλογια να μεινω εγκυος σχεδον αμεσως μετα το γαμο μου καπνιζοντας σα φουγαρο και με τα περισσοτερα κιλα που ειχα ποτε στη ζωη μου...... Σχετικα με τιπ που εφαρμοζα (γιατι ελευθερα καναμε γυρω στους πεντε μηνες πριν παντρευτουμε οχι ομως συστηματικα λογω αποστασης) ηταν να μην τρεχω σαν βολιδα για να πλυθω, δεν ανεβαζα τα ποδια ψηλα απλα οσο μπορουσα εκλεινα τα μπουτια να μην τρεξει και γυρνουσα στο πλαι. Κατι που δε διαβασα καθολου και ειναι πολυ σημαντικο ειναι τα δικα σας υγρα, ξερετε ποτε ειναι η ωορηξια? Τα υγρα αλλαζουν και γινονται διαφανα και σαν λαστιχωτα, μπορειτε να δειτε τη διαφορα και απο τα εσωρουχα και βαζοντας τα μεταξυ αντιχειρα και δεικτη εχουν μεγαλη ελαστικοτητα, μου το ειχε δειξει ο γυναικολογος μου γιατι ειχε τυχει να παω σε μερα ωορηξιας. Με το που θα δειτε λοιπον την αλλαγη στα υγρα σας σημαινει οτι ηρθαν οι γονιμες μερες. Εγω τη δευτερη φορα που μπορεσα να εφαρομοσω ολα οσα σας γραφω εμεινα εγκυος (και δεν ειμαι και πιτσιρικα)

Εστω και σε μια σας αν πιασει η συμβουλη μου θα ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμενη. Μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι γρηγορα θετικα αποτελεσματα

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, μία συμβουλή, καλή η διατροφή, καλές οι στάσεις, παίζει ρόλο και το άγχος, όλα καλά, αλλά όποια κάνει πολύ καιρό να συλλάβει συστήνω να πάει να κοιτάξει και λίγο τον θυρεοειδή αδένα? ο οποίος είναι πολύ σημαντικός.

Δεν θέλω να αγχώσω καμία σας αλλά εμένα μου έτειχε το εξή: την πρώτη φορά στον γιο μου προσπαθούσα κανενα 6μηνο και τίποτα, μετά μία φίλη μου μου είπε να κοιτάξω τον θυρεοειδή μου και για θρομβοφιλία(πήζει το αίμα-δνε ξέρω τι σχέση έχει) και η ενδοκρινολόγος αφού μου έκανε εξτάσεις αιμaτος υπέρηχο κλπ μoυ είπε οτι έχω μια ελαφριά βρογχοκύλη.Μου έδωσε λοιπόν χαπι (μισό θυρορμόν) και είπε οτι σε 3 μήνες θα είμαι έγκυος, και πάνω στο τρίμηνο ακριβώς έμεινα έγκυος στον γιόκα μου :!::D:!: . Μπορείς να το πεις και σύμπτωση δεν ξέρω πάντως εγώ ήμουν έγκυος και πολύ χαρούμενη.

Στην 2η εγκυμοσύνη μου ήθελα κοριτσάκι, λοιπόν είχα διαβάσει οτι εάν παραμείνει πολλές ημέρες το σπέρμα ζωντανό μέσα στον κόλπο και επέλθει ωορηξία μετά την επαφή (όχι ημέρες ωοριξίας) τότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες να γίνει κοριτσάκι. Επίσης είχα διαβάσει οτι οι βιταμίνες του συμπλέγματος Β κάνουν το σπέρμα πιο δυνατο (ζει περισσοτερο καιρό), κάνω που λέτε στον άντρα μου εξετάσεις αίματος και για βιταμίνες κυρίως Β12, ΄πολύ βασική και αφού είδαμε οτι είναι σε χαμηλά επίπεδα πήραμε και οι 2 χαπάκια Neurobion. Έπειτα μόλις τελιώσαν οι βιταμίνες είχαμε ελεύθερη επαφή την 12η ημέρα του κύκλου μου (30ημερών) και έπειτα τις 2 επόμενες ημέρες καθόλου επαφή και τον υπόλοιπο μήνα προσέχαμε.

Τον επόμενο μήνα είχα καθυστέρηση και κάναμε την μπουμπού μας............. :):):):) Τα μαγείρεψα πάντως ωραία δεν συμφωνείτε????

BILLY 2004- BEBOULA 2008

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...