Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να μείνουμε έγκυες: μικρά μυστικά..!!


Nadine

Recommended Posts

Ναι καλά ήταν και ο άντρας μου καταχάρηκε!!!! :lol:

Πάντως "ζουμιά" είδα στην τουαλέτα μόνο μετά....κακό αυτό??

χαμένα υποψήφια μωράκια...κλαψ....

Άντε να αδιαθετήσω αύριο να τελειώνουμε!!!!!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 929
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι καλά ήταν και ο άντρας μου καταχάρηκε!!!! :lol:

Πάντως "ζουμιά" είδα στην τουαλέτα μόνο μετά....κακό αυτό??

χαμένα υποψήφια μωράκια...κλαψ....

Άντε να αδιαθετήσω αύριο να τελειώνουμε!!!!!!

 

οχι ρε καθολου κακο!!!

αμα διαβασεις το τοπικ κ αλλες κοπελες μονο με αυτο ξενερωνουν

σε ολους γινετε!!!

ε ποσο να "χωρεσει" πια???λογικο να φευγουν κιολας!!!!!

 

παντως κ μενα ο αντρας μου μες την καλη χαρα ητανε :lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, που διαπιστώσαμε οι περισσότερες , honey, είναι πως δεν έρχεται, όταν το προγραμματίζεις.. Περισσότερο πιθανό είναι π.χ. να έχεις μείνει εσύ έγκυος, που το έχεις πάρει χαλαρά, παρά εγώ, που το "πιέζω"..! Αυτό προσπαθούμε να καταφέρουμε: όχι πίεση, αγωνία και προγραμματισμό..! Όλα χαλαρά..!! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει (όταν με έκαιγε και μένα το θέμα) ότι τα 'ζουμιά' που λέμε είναι διάφορα υπολοίμματα - αυτά που απαιτούνται έχουν ήδη ξεκινήσει το ταξίδι τους για 'πάνω μεριά΄!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια, Souloumpamia, είναι πως, όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες, είχα ψιλοφρικάρει με το θέμα των "ζουμιων", γιατί νόμιζα πως δεν έμενε τίποτα μέσα και πως είχα πρόβλημα......!!!! Ευτυχώς, τα κορίτσια εδώ μ' έβαλαν στο πνεύμα..! :wink: ,,

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια, Souloumpamia, είναι πως, όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες, είχα ψιλοφρικάρει με το θέμα των "ζουμιων", γιατί νόμιζα πως δεν έμενε τίποτα μέσα και πως είχα πρόβλημα......!!!! Ευτυχώς, τα κορίτσια εδώ μ' έβαλαν στο πνεύμα..! :wink: ,,

 

:lol::lol::lol:

 

Καλές επιτυχίες, εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

καλό nadine, καλό!!! Ποιός είπε ότι το χω πάρει χαλαρά? Εγώ? Πλάκα κάνεις??? Σαλταρισμένη εμαι χωρίς καν να χω ξεκινήσει επισήμως προσπάθειες!! Τα ίδια χάλια είμαστε όλες!!!!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

καλό nadine, καλό!!! Ποιός είπε ότι το χω πάρει χαλαρά? Εγώ? Πλάκα κάνεις??? Σαλταρισμένη εμαι χωρίς καν να χω ξεκινήσει επισήμως προσπάθειες!! Τα ίδια χάλια είμαστε όλες!!!!!

 

αν ξανακουσω τετοιο ψυχολογικο ιρμο δεν θα σε "ξαναπαιξω"

 

μην κανεις τετοια αρχη βρε!!!!!!!!!!!

τσαμπα θα πιεσεις τον εαυτο σου ψιλολογικα κ το μονο που θα κερδισεις ειναι το αντιθετο αποτελεσμα

ουτωσ ή αλλως οσο κ να χτυπιομαστε ,αυτο θα σκασει μτη οποτε θελει

 

ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων,

διαβασε παραπανω πως ημουν τον προηγουμενο μηνα κ πως ειμαι τωρα

φιλια

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια, Souloumpamia, είναι πως, όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες, είχα ψιλοφρικάρει με το θέμα των "ζουμιων", γιατί νόμιζα πως δεν έμενε τίποτα μέσα και πως είχα πρόβλημα......!!!! Ευτυχώς, τα κορίτσια εδώ μ' έβαλαν στο πνεύμα..! :wink: ,,

 

 

 

Το ίδιο νόμιζα και εγώ.Ήθελα να ρωτήσω κάποιον από το περιβάλλον μου που είχε ήδη παιδί,αλλά έχουμε πει με τον άντρα μου να μην πούμε σε κανέναν ότι προσπαθούμε για να μην μας αγχώσουν.

Ευτυχώς που από εδώ έμαθα ότι είναι κάτι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων,

 

Πολλες απο εμας λεμε ειμαστε στον 2ο μηνα , στον 4ο μηνα, στον 8ο μηνα προσπαθειων....Θα ηθελα βρε κοριτσια να σας ρωτησω ..πως τον εννοειτε τον "μηνα προσπαθειων"? καθημερινη επαφη δηλ.??μερα παρα μερα?? η απλα βρισκετε καθε μηνα την ημερα ωορρηξιας και αρχιζει η δραση? :D

 

γιατι πολλες απο εμας (μεσα σ'αυτες και εγω) λεμε "ειμαι στον 6ο μηνα προσπαθειας" αλλα..... ισως να χανουμε τη μερα ωορρηξιας,.... ισως να αναλωνομαστε και να αγχωνομαστε καποιες μερες ασκοπα....δεν ειναι πιο οργανωμενο να ξερουμε ακριβως ποτε ειναι η γονιμη μερα και να προσπαθουμε τοτε?? τις αλλες φορες απλα το ευχαριστιεσαι...

 

Εγω αποφασισα να μετραω μηνες προσπαθειων απο τοτε που ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας...τους προηγουμενους μηνες....βαραγαμε στον γαμο του καραγκιοζη!! :lol:

 

Οποτε αν περασουν 6-7 μηνες με τα τεστ και δεν.....ε τοτε θα αρχισω να αγχωνομαι!! τους προηγουμενους 4-5 δεν τους λαμβανω υποψη και ετσι ξεαγχωνομαι κιολας!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω το μετραω απο τοτε που ξεκινησα ελευθερα

προσπαθω να πετυχαινω τις γονιμες, αλλα καμια φορα δε καθεται κιολας!

απλα εχρομαι πιο συχνα σε επαφη σε σχεση με παλιοτερα :wink:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

madeleine με αυτή την λογική και εμείς τους πρώτους μήνες δεν ξέραμε καν ότι το ωάριο είναι ένα και κατεβαίνει 1 μέρα και τι είναι η ωοριξία κλπ κλπ κλπ.... Στον γάμο βαράγαμε και εμείς..... Από Ιούνιο άρχισα λίγο να ψάχνω και να διαβάζω και παρακολούθηση ωοριξίας έχω κάνει 3 τελευταίους μήνες.... Αλλά αν ήταν να έρθει εμέις από τότε που ξεκινήσαμε ελεύθερα κάναμε κάθε μέρα και καμιά φορά μεσημέρι βράδυ... άρα??? Αν ήταν να έρθει θα ερχόταν έτσι???

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

GEORGI οχι δεν ειναι ετσι παντα,μια φιλη μου προσπαθουσε πολυ καιρο να κανει παιδι κ ειδικα στις γονιμες μερες,τελικα η γονιμη μερα της ηταν την 21ημερα του κυκλου της,οποτε αυτο δεν ειναι απαραιτητο.Και εκεινη ειχε αγχωθει πολυ κ ευτυχως πηγε στον γιατρο ειδε με υπερηχο ποια μερα ειχε ωορεξια κ τελικα τα καταφερε :D

Link to comment
Share on other sites

GEORGI οχι δεν ειναι ετσι παντα,μια φιλη μου προσπαθουσε πολυ καιρο να κανει παιδι κ ειδικα στις γονιμες μερες,τελικα η γονιμη μερα της ηταν την 21ημερα του κυκλου της,οποτε αυτο δεν ειναι απαραιτητο.Και εκεινη ειχε αγχωθει πολυ κ ευτυχως πηγε στον γιατρο ειδε με υπερηχο ποια μερα ειχε ωορεξια κ τελικα τα καταφερε :D

Με τον υπέρηχο της γιατρού αγχώθηκα και εγώ τον Ιούλιο, μου είχε πει ότι την επόμενη μέρα θα έχω ωοριξία αλλά έκανα και τεστ ωοριξίας ταυτόχρονα και δεν έδειχνε τίποτα και τελικά έδειξε το τεστ 4-5 μέρες μετά από την μέρα που είδε η γιατρός με τον υπέρηχο, γιατί μάλλον, λέω μαλλον δεν "έσκασε" το ωοθηλάκιο που φαινόταν μεγάλο 19χιλ αλλά ένα άλλο από την άλλη ωοθήκη που ήταν μικρό την μέρα του υπέρηχου 13χιλ.

Άρα ποτέ δεν ξέρεις!!!! Τον προηγούμενο μήνα έκανα τεστ ωοριξίας και είχαμε επαφή την μέρα που χαμογέλασε το ριμαδοτέστ!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το πρώτο προσπαθείς. μπέμπα; Έχετε καιρό, που προσπαθείτε;

 

ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΑΣ......

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Πωπώ, μόλις μπηκα στο forum, τί πανικός είναι αυτός;; Λοιπόν, νομίζω πως σε ό,τι αφορά τις γόνιμες μέρες, καλό είναι να μη μπερδεύουμε η μία την άλλη, προτείνοντας τη 14η ή την 16 κτλ μέρα. Πολύ περισσότερο εάν ο κύκλος δεν είναι σταθερός. Απλά, εκείνη τη μέρα έχουμε περισσότερα κολπικά υγρά, ίσως ελαφρά ανεβασμένη θερμοκρασία και περισσότερη όρεξη για σεξ.. :oops: Η μέρα αυτή, όμως, θα μπορούσε να είναι ακόμη και η 6η ή η 26η..! Επίσης, λένε ότι είναι καλύτερο να ερχόμαστε σε επαφή μέρα παρά μέρα, για να μην αδυνατίζει το σπέρμα. Πρισωπικά αυτό τηρώ, εκτός κι αν έχω υποψία ωορηξίας, οπότε ερχόμαστε καθημερινά.

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ έχω πολυκυστικές και ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Συνήθως είναι 35-45ημέρες! Αν και τώρα τελευταία, μετά τις ενέσεις που έκανα για την πρόκληση ωοριξίας - αποτυχημένες βέβαια, έχει ψυλοσταθεροποιηθεί στις 28-32!!!! :)

Να το χρησιμοποιήσω αυτό το τεστάκι για να βρω την ημέρα της ωορηξίας? Ποιές ημέρες μου προτείνετε?

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΡΕΝΕ μου, είναι μια καλή λύση για όσες έχουμε ασταθή κύκλο. Προσωπικά, λέω να μην το χρησιμοποιήσω ακόμα, για να μην αγχωθώ..! Κάνε ό,τι νομίζεις..! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , κορίτσια είμαι καινούργια και λίγο άσχετη με το τι κάνω.

Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας, και εγώ στις προσπάθειες είμαι για το δεύτερο εδώ και πάρα πολύ καιρό.....και τελικά δεν το βλέπω να έρχεται.

Εύχομαι σε όλες σας το καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

GEORGI τι να πω δεν ξερω μηπως εκανε λαθος ο γιατρος?μου φαινεται λιγο περιεργο αυτο γιατι ειναι το πιο σιγουρο,παντως να δεις που ολα θα πανε καλα κ τον επομενο μηνα θα εισαι εγκυος :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Nadine,

όσο για τις γόνιμες μέρες την κόρη μου την έπιασα σε άσχετη μέρα μόλις είχα τελειώσει, ούτε που το σκεφτόμουν δεν ήμουν καν παντρεμένη.

Τώρα τι μέρες μετράω( ο γιατρός μου είχε πεί 14 πριν την ημέρα που περιμενείς ) δεν έρχεται άρα αφήστε τα ημερολόγια και χαλαρώστε αυτό νομίζω είναι το βασικό και πολύ sex :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, φταίει που έχεις αγχωθεί. Ας προσπαθήσουμε να παραμένουμε ήρεμες κι όλα θα έρθουν στην ώρα τους. Αυτή την απόφαση έχουμε πάρει, όσες προσπαθούμε: όχι άγχος..!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...