Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λάθος εκτίμηση φύλου μωρού!


Recommended Posts

κοριτσια εμενα ο αντρας μου δυσανασχετησε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οταν εμαθε πως ειναι κοριτσι...τωρα δεν την αλλαζει με τιποτα στον κοσμο!!!!ειναι κι αυτη μια γαλειφωωωω!!!!!!προχθες καναμε την αυχενικη διαφανεια και μας ειπε ο γιατρος πως μαλλον ειναι αγορακι...τι μαλλον που εγω ειμαι σιγουρη απο τη μερα της συλληψης!!!!ο μπαμπακας κανει παρτυυυ!!!!!γερο να ειναι βεβαια αλλα ηρθε πανω στην περιοδο που ολοι μας περναμε δυσκολα, εχασα πριν απο 5 μηνες τον αδερφο μου 24 χρονων σε τροχαιο και ενα αγορακι τωρα θα ειναι οτι πρεπε...να βγει και γιαννακης στη μνημη του αδερφουλη μου.....

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες, εγω πήγα την Τετάρτη για β επιπέδου!!Δόξα το Θεό όλα καλά!!Βέβαια με το φύλο του μώρου μας μπέρδεψαν μιας και ο γιατρός μου στις 2 προηγούμενες εξετάσεις μας είπε με σιγουριά ότι έιναι αγόρι, τώρα υπάρχει μια αμφιβολία μιας και όπως είδαμε το μωράκι ήταν γυρισμένο μπρούμυτα και με κλειστά τα πόδια, και συμπέρασμα δεν βγάλαμε, βέβαια ο γιατρός πια δεν είανι και τόσο σίγουρος ότι είναι αγόρι, θα το δούμε λέει με τοκαλό στην επόμενη επισκεψη, εμένα δεν με πειράζει πραγματικά αλλά επειδή το είχαμε ήδη ανακοινώσει ότι είναι αγόρι, τώρα όλοι θα με κοιτάνε....σαν χάνοι χαχαχα!!!!Σας έχει τύχει κάτι τέτοια?Και μετά στον 6ο πλέον μήνα να επιβεβαιώθει η αρχική γνώμη του γιατρού?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πηγα Τεταρτη για β' επιπεδου, κι εκει που η γιατρος μας ειχε πει 80% αγορι στην 16η εβδομαδα και το'χαμε πιστεψει και ανακοινωσει παντου, μας προεκυψε κοριτσαρος! Τεραστια εκπληξη, δεν μπορω να πω. Ειμαστε ευτυχισμενοι παντως, οτι και να'ταν, αρκει που ειναι γερό.

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μάλλον με τα διάφορα λάθη που συμβαίνουν κάποιοι είναι και πολύ επιφυλακτικοί ή τι άλλο να πω...

 

Εμένα μου είπαν στη β' επιπέδου (21 εβδομάδα): "φαίνεται κορίτσι. δε φαίνεται ανδρικό μόριο. Με επιφύλαξη!" και προσπαθώντας να ζητήσω διευκρίνιση για την "επιφύλαξη", η απάντηση: "πάντα έχουμε επιφύλαξη!". Με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή (26η εβδομάδα) να μην ξέρω και σε όσους (συγγενείς κ.λπ.) μεταφέρω το φύλο "με επιφύλαξη", όταν με ρωτούν, να είναι πιο σίγουροι από εμένα για το ότι είναι κορίτσι.:confused:

Πάντως, εάν γνώριζα αυτή την απάντηση θα προτιμούσα να μην είχα μάθει γιατί τώρα τα συναισθήματα είναι ανάμικτα: "να χαρείς/περιμένεις το ένα κι αν βγει το άλλο?". Φυσικά, και για τα δύο θα χαιρόμασταν, κυριολεκτικά πάνω απ' όλα η υγεία, αλλά θα προτιμούσα το "δεν είμαστε σίγουροι" από την παραπάνω απάντηση. Ίσως το σωστότερο είναι όχι τα συναισθήματα αλλά η εικόνα που σχηματίζει κανείς όταν του λένε κάτι τέτοιο. Π.χ. πριν μάθω φανταζόμουν απλώς και τα δύο, τώρα... ένα κορίτσι που μπορεί όμως τελικά να είναι αγόρι... ( και τα ανάλογα "σχόλια": α! καλύτερα ή α! κρίμα κ.λπ. - τη στιγμή που ήδη περάσαμε τη φάση: "δεν πειράζει", "την επόμενη φορά ο γιός" κ.λπ.....:evil::evil:). Αναδρομικά σκέφτομαι ότι δεν έπρεπε να το πω σε άλλους εκτός από τον άνδρα μου για αποφυγή τουλάχιστον των παραπάνω.. Μάλιστα, αρκετοί με κοιτάζουν με δυσπιστία κι έκφραση του τύπου: κρίμα, τους είπαν κορίτσι αλλά ελπίζουν για αγόρι :shock:

 

Εν τω μεταξύ, διαβάζοντας και ξενόγλωσσες σελίδες για το θέμα, είναι αρκετά συχνά τα λάθη παγκοσμίως (εκτός απ' την περίπτωση αμνιοκέντησης ή τροφοβλάστης που τα πράγματα είναι ξεκάθαρα). Στις σχετικές σελίδες λένε ότι στα κορίτσια πρέπει να αναζητάται όχι μόνο η απουσία ανδρικού μορίου αλλά να γίνεται και η επιβεβαίωση ύπαρξης των γυναικείων γεννητικών οργάνων...

http://www.ob-ultrasound.net/genderfaq.html

στον υπέρηχό μας όντως δε φαίνονται οι χαρακτηριστικές 3 γραμμές που λένε. Βέβαια, δε φαίνεται και "ανδρικό μόριο" οπότε επιστημονικώς η απάντηση του γιατρού είναι σωστή....

 

αλλά λέω πάλι... μια χαρά ήταν έναν καιρό που περίμεναν την ώρα της γέννας όταν οι "ενδείξεις" είναι οφθαλμοφανέστατες και αδιαμφισβήτητες!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στην αυχενική (13 εβδομάδες) μας είπαν αγόρι και στον τελευταίο υπέρηχο φανηκε καθαρά πως είναι αγόρι.Τωρα λέτε να μας τα αλλάξουν στην β-επιπέδου στις 23 εβδομάδες??? Πάντως εμείς λέγαμε κορίτσι και είναι αγόρι! Και έχουμε ενθουσιαστεί, όπως και αν ηταν κορίτσι! Το παιδί μας είναι γίνεται να μην χαρούμε που πάνω απόλα είναι καλα?? Οσο για τα σχόλια, πολλά ακούμε λίγα κρατάμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα έμπειρο μάτι -και μια καλή θέση του εμβρύου φυσικά- μπορεί να αποκαλύψει το φύλο από την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας. Στην εβδομάδα που γίνεται η εξέταση αυτή και τα δύο φύλα εμφανίζουν ένα μικρό τσουτσουνάκι ας το πουμε έτσι, στα αγόρια έχει μια κλίση μερικών μοιρών, ενώ στα κορίτσια δεν έχει.

Πάντως λάθη γίνονται, θυμάμαι εδώ στο φόρουμ μάλιστα μια κοπελιά περίμενε αγόρι και την ώρα της γέννησης είδαν ότι ήταν κορίτσι.

Σάμπως έχει και μεγάλη σημασία? Γερά να είναι τα παιδάκια και τίποτε άλλο δε μετράει!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμάς στο β επιπέδου φάνηκε το φύλο του παιδιού, αγοράκι μας είπε αυτός που έκανε τον υπέρηχο. Εμείς είχαμε ένα προαίσθημα γαι κοριτσάκι και τον ρωτάω εκείνη τη στιγμή "φαίνεται καθαρά ότι είναι αγοράκι" ? Και μου απαντάει ολοκάθαρα !!!

Μάλιστα στο σημείο που γράφει στο β επιπέδου "Γεννητικά όργανα" γράφει δίπλα "φυσιολογικά γενητικά όργανα άρρενος".

 

Οπότε περιμένουμε κι εμεις τον μπεμπούλη μας μέχρι χθες που έγινε το εξής. Πήγα στο μαιευτήριο να με εξετάσει ο γιατρός κολπικά με το χέρι. (Αχ Παναγίτσα μου πετάχτηκα στον αέρα από τον πόνο, ήμουν σφιγμένη βασικά από το φόβο μου. Τι άθλια εξέταση !!!). Μου έκανε και υπέρηχο για να ακούσει την καρδιά του μωρού και πετάγεται η νοσηλεύτρια εκείνη τη στιγμή που ακούγαμε την καρδιά να καλπάζει και λεει "κοριτσάκι ε" ? Κια της απαντάω "όχι αγοράκι είναι". Γυρίζει και λέει απορρημένη στο γιατρό μου "αγοράκι" ???

Και απαντάει εκείνος "λάθη γίνονται". Τι λέτε γιατρέ του λέω στον β επιπέδου καταγράφτηκαν γεννητικά όργανα άρρενος πως είναι δυνατόν ΄να είναι κοριτσάκι. Μη μου λέτε τέτοια και έχουμε πει σε όλους το φύλο !!! Εκείνος γέλασε και μου απαντάει λάθη γίνονται και στις καλύτερες οικογένειες.

Από χθες σκέφτομαι μηπως έχει γίνει κάποιο λάθος τελικά ??? Αγχώθηκα !!! Βέβαια σκέφτομαι ότι και να είναι γερό να είναι, εμείς το περιμένουμε με λαχτάρα. Αλλά πως είναι δυνατόν ο β επιπέδου να καταγράψει λάθος μόριο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά και αυτός ο χριστιανός δεν μπορούσε να σας πει ξεκάθαρα αν βλέπει κορίτσι ή αγόρι παρά σας άφησε με την απορία?? δεν ξέρω πάντως κατά πόσο μετά την β-επιπέδου γίνονται λάθη. εκεί φαινονται ολοκάθαρα τα όργανα. Εδώ εμάς φαινόταν τώρα και μας το έδειξαν, πόσο μάλλον στην β-επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

Εμας πάντως στη Β επιπέδου επειδή δεν ήταν σίγουρος δε μας είπε τίποτα!!! Ξενερώσαμε τελέιως αλλά τουλάχιστον δεν μας είπε άλλα πριν και άλλα μετά! Στον υπέρηχο του έκτου μήνα φάνηκε το κοριτσάκι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

eliana, τελικά δε σας το "άλλαξε" απλώς εξέφρασε αμφιβολία?

 

Πάντως, για το συγκεκριμένο θέμα "φύλο μέσω υπέρηχου" είναι φαινόμενο που παγκοσμίως γίνονται λάθη. Είχα διαβάσει μία περίπτωση όπου η "αλλαγή" έγινε εντός του ίδιου υπέρηχου - επίσκεψης μέσα σε διαφορά 2-3 λεπτών! Ενώ φαινόταν η χαρακτηριστική γωνία toilet shot του παιδιού, που ονομάζουν οι ξένοι (δηλαδή, σαν να μας φωτογραφίζει κάποιος μέσα απ' τη λεκάνη της τουαλέτας όταν καθόμαστε - υπάρχουν πολλές φωτογραφίες αν κάνει κάποιος αναζήτηση τον όρο toilet shot ultrasound στις εικόνες του google), για κάποιο λόγο το μόριο ήταν προς τα επάνω και δε φαινόταν και η "διάγνωση" ήταν κορίτσι. Μετά το παιδί κινήθηκε και φάνηκαν όλα...

 

Να συμπληρώσω ακόμη σχετικά με τις εκτιμήσεις πριν τη β' επιπέδου που αναφέρθηκε κάπου πιο πριν, ο λόγος για τον οποίο δεν είνα αξιόπιστες είναι γιατι αρχικά μοιάζουν πολύ μεταξύ τους τα όργανα, όπως φαίνεται σ' αυτή τη σελίδα:

http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε μας το άλλαξε ο γιατρός το φύλο απλά η νοσοκόμα από τον ήχο της καρδιάς έβγαλε το συμπέρασμα ότι είναι κορίτσι κι έγιναν εκατέρωθεν σχόλια από μένα και το γιατρό.

Στον υπέρηχο που κάναμε προχθές δεν είχαμε εικόνα του μωρού, παρα μόνο παλμό καρδιάς.

Τι να πω.......στον β επιπέδου με διαβεβαίωσε και ο γιατρός μου και ο υπερηχογράφος που χειριζόταν το μηχάνημα ότι είναι 100% αγόρι. Τώρα τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Δε μας το άλλαξε ο γιατρός το φύλο απλά η νοσοκόμα από τον ήχο της καρδιάς έβγαλε το συμπέρασμα ότι είναι κορίτσι κι έγιναν εκατέρωθεν σχόλια από μένα και το γιατρό.

Στον υπέρηχο που κάναμε προχθές δεν είχαμε εικόνα του μωρού, παρα μόνο παλμό καρδιάς.

Τι να πω.......στον β επιπέδου με διαβεβαίωσε και ο γιατρός μου και ο υπερηχογράφος που χειριζόταν το μηχάνημα ότι είναι 100% αγόρι. Τώρα τι να πω

 

Θεωρείς περισσότερο αξιοπιστη τη νοσοκόμα που απλά άκουσε έναν ήχο?

Μήπως το σχόλιο του γιατρού "λάθη γίνονται" πήγαινε για τη νοσοκόμα?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax τι μου θυμίσατε τώρα!!!Στην αυχενική διαφάνια στην 12 εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός του Ιασώ μας είχε πεί μάλλον κοριτσάκι!!!Εγώ τρελάθηκα απο την χαρά μου αν και ήξερα καταβάθος πως έχω έναν μπέμπη στη κοιλίτσα μου!!!Αρχίσαμε λοιπόν με τον αντρούλη μου να κάνουμε ροζ όνειρα!!!Την επόμενη εβδομάδα όμως που πήγαμε στον γυναικολόγο μου μας είπε πως αυτό που βλέπει ανάμεσα στα πόδια του μωρού σίγουρα δεν το έχουν τα κοριτσάκια!!!Μέχρι και φωτογραφία μας έβγαλε το επίμαχο σημείο γιατί ο θησαυρός μας είχε ανοιχτα τα ποδαράκια του και μας το έδειχνε κανονικότατα!!!!

Και πάλι τρελάθηκα απο την χαρά μου γιατί δεν είχε καμία μα καμία σημασία για μένα αν ήταν κοριτσάκι ή αγοράκι!!!Βέβαια έχουμε χάσει τα μυαλά μας με το αστέρι μας!!!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

ζουζουνέλ δεν θεωρώ την νοσοκόμα πιο αξιόπιστη από το γιατρό, αλλά εκείνη την ώρα μου ήρθε κάπως περίεργα. 12 μέρες απέμειναν οπότε θα μάθουμε. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ ρε κορίτσια που είμαι στην 15 εβδομάδα, ο γιατρός μου δεν έχει κάνει λόγο ακόμα για το φύλο. Βέβαια είχαμε σημαντικότερα πράγματα να δούμε σε κάθε επίσκεψη, λόγω αιμοραγίας, δεν μας έχει πει τίποτα ακόμα. Είναι φυσιολογικό, ή μήπως ξεχνιέται και δεν μας λέει. Στο επόμενο να τον ρωτήσω λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην 15η πολύ πιθανόν να μην έχει δει τίποτα ακόμα. Από εδώ και πέρα αρχίζει να φαίνεται, χωρίς όμως βεβαιότητα. Εμάς στην 16η εβδ. μας είπε 80% αγόρι και στην β' επιπ. μας βγήκε κορίτσι, οπότε είναι νωρίς ακόμα.

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

χθες πηγαμε στη γυναικολογο και το μωρακι μου ηταν μες στη τρελα του,κουνιοταν απο δω κι απο κει,αλλα εγω δε το καταλαβαινω ακομα,ειμαι στη 16η βδομαδα περιπου.η γυναικολογος μας ειπε ειναι αγορακι και της ειπα να με δειξει τα κακαλικια του,τα βγαλαμε και φωτογραφια,και εχει πολυ γελιο η φωτο επειδη ειναι με ανοιχτα τα ποδια και αναμεσα φαινονται τα κακαλα του,αλλα μου φαινονται πολυ μεγαλα για τοσο μικρο μωρο,που αναρωτιεμαι αν οντως ειναι αυτα ή κανας ομφαλιος,αλλα αν ηταν ομφαλιος θα τον εβλεπα να συνεχιζε και ειναι και 2 οι φωτογραφιες και δε νομιζω η γυναικολογος να χει κανει τετοιο λαθος.

ειμαι παντως πολυ χαρουμενη και ας περιμενα κοριτσακι τωρα τον αγοραρο μου δε τον αλλαζω με τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

...Στην αυχενικη κ εγω με φωτογραφια εφυγα απο το γιατρο, με μια τσουτσου ναααααα.....!!!!!:):):)

Ειναι σιγουρος για το φυλο....τι να πω κ εγω;;;;;τον πιστευω!!!!!....:):):)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμείς κάναμε την cvs και το μπεμπέ βγήκε με χρωμόσωμα ΧΧ, δηλαδή κοριτσάκι, αν και ο γιατρός μας το είπε πριν βγούν τα αποτελέσματα,αλλά δεν βάζουν και το χέρι τους στη φωτιά.Ο μπαμπάς μας το πήρε τόσο καλά που οι φίλοι μας που τον βλεπουν λένε..''εε σίγουρα αγόρι είναι για να έχει τέτοιο χαμόγελο'' ..αααμ δεεε!:lol::lol::lol:

fhhQp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα στην 14 εβδομάδα μου είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι, χαρητολογόντας είπα τότε στο γιατρό αν τελικά είναι αγόρι να ξέρει ότι δεν θα τον πληρώσω για την γέννα !!!!στον επόμενο υπέρηχο μου έιπε ουφ ευτυχώς θα πληρωθώ είναι κορίτσι.......

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ειμαι στην 24η εβδομαδα και στην 21η εκανα το β επιπεδου.το συμπερασμα ηταν ''υγιεστατο κοριτσακι''.λογω καποιων ενοχλησεων πηγα παλι στο γιατρο μου χθες(αλλος γιατρος μου εκανε το β επιπεδου) ο οποιος με βρηκε μια χαρα αλλα μου ειπε''αγορακι εχεις!!''. η αληθεια ειναι οτι σαστισα λιγο...ειναι δυνατον να εγινε λαθος στο β επιπεδου?υποτιθεται οτι εκει φαινινται τα παντα, ετσι δεν ειναι?δεν ξερω τι να πιστεψω τωρα...σας εχει τυχει κατι αναλογο?ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περιττό να σας πω πως τις ρούφηξα τις σελίδες με τα όσα γράψατε.:cool:

 

Στις 15w +5d κύησης πήγαμε να δούμε το μπεμπάκι μας με μεγάλη αγωνία για το αν είναι καλά, καθώς μεσολάβησε διάστημα ενός μηνός από την τελευταία επίσκεψη αλλά και γιατί θα βλέπαμε το φύλο.Ευτυχώς το μπεμπάκι μας χαίρει άκρα υγείας:D και δεδομένου πως όλες οι μανούλες και μπαμπάδες θέλουν πάνω απ όλα υγιή μωρά πάμε στο προκείμενο...τουτέστιν...το φύλο.:!:

 

Κάθε φορά που έφερνα την εικόνα του ευατού μου ως μάνα,πάντα μα πάντα κρατούσα ένα αγοράκι στην αγκαλιά μου.Ακόμα κι όταν η οικογένειά μου σ αυτές τις φαντασιώσεις ήταν πολύτεκνη ,υπήρχαν 3 αγοράκια κι ένα κοριτσάκι.Εγώ πάντα μα πάντα φοράω τ αθλητικά όμως κομψά ρουχαλάκια μου και με την αλογοουρά μου να κυματίζει πηγαίνω στο γήπεδο να παρακολουθήσω τις προπονήσεις του γιού μου,ο οποίος φυσικά και είναι ο καλύτερος και σκοράρει για πλάκα πεντέξι γκολάκια άνετα και χαλαράαααα!!Και πάντα μα πάντα ο γιος μου ως έφηβος πλέον είναι πανέμορφος,πανέξυπνος,με καλούς τρόπους προς τρίτους αλλά κι αλητάκος στα φλερτ του,ζωηρός ,αυθόρμητος με χιούμορ αλλά και με μια σπάνια για την ηλικία του ωριμότητα,κοινώς το καμάρι της μαμάς και του μπαμπά αλλά και το κελεπούρι της υφηλίου....συγκινήθηκα πάλι...:mrgreen:

 

Όταν όμως ήρθε η πολυπόθητη ώρα να δούμε το φύλο,είδαμε το απόλυτο κενό....Πεντακάθαρα όμως...Σε πολύ καλό μηχάνημα(ο γιατρός μου κάνει και Β επιπέδου)....Είχε τα χεράκια το νινί μου ανάμεσα στα μπουτάκια του(ω ρε τι μας περιμένει!!!:lol:) και κάτι κουνούσε εκεί κάτω αλλά φευ!Τα παίρνει από κει,μας γυρίζει και τον κώλο της σαν να λέει φωτογράφεεεεε....τράβα μια φωτογραφία!!!κι έχουμε το ενσταντανέ αλα toilet που ανέφερε η κοπέλα παραπάνω(να σαι καλά δεν ήξερα πως είχε και ονομασία....και τόσο ταιριαστή μάλιστα!).Κι ανάμεσα στα μπουτίνια της...τίποτα!!!

 

Μοστράρισα κι εγώ λοιπόν την φωτό στο σαλόνι για να τη βλέπω καθημερινά και να μην ξεχαστώ μέχρι την Β επιπέδου(κάνω και κάτι επεξεργασίες στο photoshop και καλοπερνάω...μόνη μου,κάνω και κάτι ταχυδακτυλουργικές κινήσεις του τύπου "τσουτσού φύτρωσε!" αλλά εις μάτην)....

 

Ο γιατρός έβηξε ξερόβηξε,μιας και του χα πει πως αν είναι αγόρι να μας το πει αλλιώς να σιωπήσει και μετά από πιέσεις μας έδωσε το ποσοστό του ο χριστιανός.80% κορίτσι,20% αγόρι....

 

Κι εγώ τώρα στηριζόμενη και στα τόσα λάθη που έχουν κατά καιρούς γίνει ως προς το φύλο,παίρνω το 20% και γατζώνομαι πάνω του γερά γερά μέχρι τα μέσα του Ιούνη...και τέρμα τα ψέμματα!Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι ίσως να μοιάξει σε μένα και στην αδερφή μου που ήμασταν αλλεργικές στα κοκκαλάκια και το τζιν με καρώ πουκάμισο αλά John Wayne είχε γίνει ένα με το πετσί μας .....ως τα 12...μετά δώσαμε τη θέση τους στις τζιν μίνι φούστες και τα καρώ σουτιέν!

 

Α...ο Γκρετίνος,τον οποίο με μαεστρία (βλ.λοβοτομή)είχα πείσει πως θέλει αγόρι,αμέσως πέταξε την σκούφια του απ τη χαρά του(η κρυφοκοριτσοπατερίτσα:twisted: με πρόδωσε!) και σ όσους τον ρωτάνε μάθατε το φύλο του μωρού? απαντάει περιχαρής..."10 μέτρα" κάνει και την κίνηση με το συμπάθειο,"την έχει αυτός που θα μας την μπιπππππππππππ".Κι όλοι χαίρονται γιατί νομίζουν ότι αναφέρεται στους γιους τους!!!:lol::lol:

 

Ελπίζω να μην παρεξηγηθούν τα όσα έγραψα.

Εύχομαι όλα τα παιδάκια του κόσμου να ναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα!

Να μου ζήσει η κοράκλααααα!!!:-D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γκρέτα, δεν γνωριζόμαστε αλλά ''πέρασε'' το μάτι μου από το θέμα και μιας και χαλαρώνω μπήκα να διαβάσω....και έσκασα στα γέλια!!!!!!! Να' σαι καλά, μα τι ωραία που τα γράφεις!

Στη ζωή δε μας έρχονται όλα όπως τα ονειρευόμαστε, αυτό είναι το λιγότερο και το ομορφότερο απ' αυτά που ''δε θα ήθελες να σου συμβούν'' αλλά έγινε! Φυσικά να γεννήσεις με το καλό,να είναι γερή η κοράκλα και καλά να είστε να προσπαθήσετε την επόμενη φορά για τον πανέξυπνο, πανέμορφο και τρισχαριτωμένο γιο!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Οι γυναίκες πάντως αυξάνουν σε αριθμό εντυπωσιακά............;)

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...